Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ostvarivanje said:

Όχι σε όλες και όχι σε όλα τα σενάρια. Ειδικά η περισκοπική είναι πάρα πολύ καλή και όλες οι κάμερες τη νύχτα.

Επειδή αναφέρθηκε για το bestprice τα πιο φθηνά μαγαζιά έχουν αναμονή 15-30 μέρες, άρα καμία σχέση με άμεσα διαθέσιμο. 

Με 950 με τις κάμερες που έχει και όλα τα άλλα χαρακτηριστικά δε βρίσκεις άλλο τηλέφωνο για μένα. Δε λέω ότι είναι φθηνό, αλλά έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί οι τιμές πιστεύω ότι συνολικά είναι ένα πολύ καλό πακέτο.

Καλύτερες θα μπορούσαν να είναι και οι κάμερες, το hardware έχει τις προϋποθέσεις, το software development team υπολοιπεται του ανταγωνισμού.. Πχ μπροστά κάμερα δεν έχει δυνατότητα για 4k 60fps?! 

Ας φροντισουν να αναπτύσσουν και να προσέχουν όπως πρέπει τις συσκευές τους να επιλέγω oneplus συνέχεια.. Με φόβο για green lines κλπ έχω κάνει την προπαραγγελία μου και έχω διαβάσει ιστορίες τρόμου για πράγματα που αντί να διορθώσουν ίσα ίσα χαλάνε και άλλα σε κάθε επόμενο update έχω διαβάσει για oneplus, αλλά η αλήθεια είναι πως όσο καιρό είχα όλα τα Galaxy s σε κάθε update έφτιαχναν και κάτι και όχι το αντίστροφο.. Ελπίζω να μην υπάρχουν παρατραγουδα και να έχουν εξελιχθεί τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

51 minutes ago, ChrisNikol said:

Καλύτερες θα μπορούσαν να είναι και οι κάμερες, το hardware έχει τις προϋποθέσεις, το software development team υπολοιπεται του ανταγωνισμού.. Πχ μπροστά κάμερα δεν έχει δυνατότητα για 4k 60fps?! 

Ας φροντισουν να αναπτύσσουν και να προσέχουν όπως πρέπει τις συσκευές τους να επιλέγω oneplus συνέχεια.. Με φόβο για green lines κλπ έχω κάνει την προπαραγγελία μου και έχω διαβάσει ιστορίες τρόμου για πράγματα που αντί να διορθώσουν ίσα ίσα χαλάνε και άλλα σε κάθε επόμενο update έχω διαβάσει για oneplus, αλλά η αλήθεια είναι πως όσο καιρό είχα όλα τα Galaxy s σε κάθε update έφτιαχναν και κάτι και όχι το αντίστροφο.. Ελπίζω να μην υπάρχουν παρατραγουδα και να έχουν εξελιχθεί τα πράγματα.

Πρώτα από όλα green lines δε θα έχουν γιατί αυτά παρουσιάστηκαν με οθόνες της Samsung και πλέον έχουν αλλάξει προμηθευτή. 

Για την μπροστά κάμερα δεν ξέρω αν έχει ή δεν έχει τη δυνατότητα. Όταν όμως στο πρώτο update πάει και σου δίνει το master mode από την Oppo, ε δεν το λες και δεν ενδιαφέρεται για τα τηλέφωνά της. 

Δεν ξέρω τι ιστορίες τρόμου έχεις διαβάσει, αλλά και εγώ μη φανταστείς ότι τα βρίσκω όλα θετικά στην OnePlus. Με το Oneplus 8Pro που το έχω ακόμα σαν κύριο τηλέφωνο μου, έσπασε η οθόνη και το έστειλα Πολωνία να μου την αντικαταστήσουν. Γύρω στις δυο βδομάδες (αν όχι κάτι μέρες παραπάνω) περίμενα μέχρι να μου έρθει και με πίεζε και ο χρόνος γιατί θα έφευγα και διακοπές. Αν δεν κοιμόμουν αγκαλιά με το τηλέφωνο κάνοντας live chat (και κάθε φορά να αναφέρω όλα τα πράγματα από την αρχή), μπορεί να το παραλάμβανα και μετά από ένα μήνα. Πράγματι, τότε είχα ορκιστεί ότι δε θα ξαναπάρω OnePlus, αλλά με βολεύουν πολλά πράγματα στο Oxygen, από την άλλη το OnePlus 8Pro (έχω σαν δεύτερο και το 7pro) είναι αστραπιαίο και μου κάνει όλα αυτά που θέλω. Όσο για τις κάμερες, πιστεύω ότι έχουν κάνει μεγάλο βήμα μπροστά (ειδικά με την περισκοπική). 

Τέλος πάντων, με το καλό να παραλάβεις και εγώ θα κινηθώ για αγορά αργότερα μέσα στο έτος ευελπιστώ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisNikol said:

Καλύτερες θα μπορούσαν να είναι και οι κάμερες, το hardware έχει τις προϋποθέσεις, το software development team υπολοιπεται του ανταγωνισμού.. Πχ μπροστά κάμερα δεν έχει δυνατότητα για 4k 60fps?! 

Ας φροντισουν να αναπτύσσουν και να προσέχουν όπως πρέπει τις συσκευές τους να επιλέγω oneplus συνέχεια.. Με φόβο για green lines κλπ έχω κάνει την προπαραγγελία μου και έχω διαβάσει ιστορίες τρόμου για πράγματα που αντί να διορθώσουν ίσα ίσα χαλάνε και άλλα σε κάθε επόμενο update έχω διαβάσει για oneplus, αλλά η αλήθεια είναι πως όσο καιρό είχα όλα τα Galaxy s σε κάθε update έφτιαχναν και κάτι και όχι το αντίστροφο.. Ελπίζω να μην υπάρχουν παρατραγουδα και να έχουν εξελιχθεί τα πράγματα.

Καλα και η Sam τα χαλια της τα μαυρα εχει. Οσες συσκευες εχουμε δοκιμασει η καθεμια ειχε τα θεματα της software ή hardware. Πλεον εχω πει ποτε ξανα.

Οσον αφορα την 1+ το θεμα με την πρσινη γραμμη φαινεται ναναι ξεπερασμενο, σε προηγουμενες οθονες. Παρ ολα αυτα το software (που καποτε ηταν top) φαινεται πως θελει δουλεια. Για παραδειγμα ακουω δεν υπαρχει σε καθε εφαρμογη badge με αριθμο νεων ειδοποιησεων παρα μονο μια κουκιδα, επισης με το 11 υπηρχαν παραπονα για χαμενες κλησεις ή για καθυστερηση στη μεταδοση ηχου στην αρχη καθε κλησης ή για ειδοποιησεις που εξαφανιζονταν μετα απο μερικα λεπτα. 

Ας ελπισουμε πως αυτα θα λυθουν με το Android 14 και δεν θα φυγει η συσκευη απο εκει που ηρθε...

Link to comment
Share on other sites

η Oneplus φέτος δείχνει να έχει δώσει ένα αρκετά ολοκληρωμένο πακέτο, καλύτερο από το περσυνό. διάφορα σημεία είναι αυτά που κατεβάζουν τη τιμή όπως ip65 αντί 68, δε χρησιμοποιεί ακριβότερα κράματα για τη κατασκευή όπως η samsung, δεν έχει top of the line camera(κατά τα λεγόμενα) και ai.

παρόλα αυτά φαίνεται να έχει δώσει μια καλή οθόνη, μια καλή(αν όχι τη καλύτερη μέχρι στιγμής μπαταρία), τίμια ηχεία, καλή υποστήριξη, τίμια κάμερα απ ότι φαίνεται και ας ελπίσουμε καλή υλοποίηση στο oxygen. επίσης σου δίνει 512 αποθηκευτικό και φορτιστή μέσα στο κουτί. γενικά τα σπεκ του είναι futureproof.

όσων αφορά την υποστήριξη, επειδή ήμουν παθών, η αλήθεια είναι πως με είχαν εξυπηρετήσει σε χρόνο dt. δε ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε, αλλά από αυτά που διαβάζω μάλλον όχι.

για τα δεδομένα της εποχής μας, ναι είναι καλή τιμή για το πακέτο.

το αν αξίζουν αυτά τα λεφτά για κινητό; όχι δεν αξίζουν. αν παίρνεις ένα τηλέφωνο τη 3ετία ίσως.

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Πρώτα από όλα green lines δε θα έχουν γιατί αυτά παρουσιάστηκαν με οθόνες της Samsung και πλέον έχουν αλλάξει προμηθευτή. 

Boe οθόνη δεν έχει?!

Μακάρι αυτή να βγει σωστή με το honor magic 5 pro έστειλα 3 πίσω μέχρι να μου κάνουν ολικό refund και τα 3 είχαν άθλιο gray uniformity σε φωτεινότητα κάτω του 50% και συνθήκες χαμηλού φωτισμού (που κυρίως όταν είσαι σπίτι χαζεύεις στο κινητό υπάρχει χαμηλός φωτισμός) και έκανε μπαμ το παρατήρησα στο playstore που έχει γκρι background και κάτι δε μου κόλλαγε και έτρεξα μονοχρωμες γκρι φώτο σε fullscreen να το τσεκάρω..

Αυτές είναι φώτο τραβηγμένες από άλλη συσκευή και η εικόνα εντελώς μονοχρωμες σκούρες αποχρώσεις του γκρι και το panel τις αποτυπωνε έτσι και στα 3 που πέρασαν από τα χέρια μου.. Το κινητό δε φόραγε προστασία οθόνης και είχα βγάλει και την αρχική ζελατίνα που έρχεται και συνήθως έχουν προεγκατεστημένη όλα τα κινέζικα μήπως έφταιγε αυτή.

Boe panel.

 

IMG_0096.webp

IMG_0097.webp

IMG_0098.webp

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

ποιος άλλος παραλαμβάνει σήμερα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gsir said:

Ναι σωστά 

Άντε με το καλό, να μας γράψετε και εντυπώσεις όσοι παραλάβετε να έχουμε μια εικόνα μέχρι να παραλάβουμε και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisNikol said:

Άντε με το καλό, να μας γράψετε και εντυπώσεις όσοι παραλάβετε να έχουμε μια εικόνα μέχρι να παραλάβουμε και οι υπόλοιποι.

Το παρέλαβε κάνεις????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Για παραδειγμα ακουω δεν υπαρχει σε καθε εφαρμογη badge με αριθμο νεων ειδοποιησεων παρα μονο μια κουκιδα, επισης με το 11 υπηρχαν παραπονα για χαμενες κλησεις ή για καθυστερηση στη μεταδοση ηχου στην αρχη καθε κλησης ή για ειδοποιησεις που εξαφανιζονταν μετα απο μερικα λεπτα. 

Αυτό για τον launcher ισχύει. Σε badges αριθμό είδα μόνο στη μαμά εφαρμογή μηνυμάτων και στο WeChat (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι κινεζική εφαρμογή). Προσωπικά δε με απασχολεί αυτό γιατί χρησιμοποιώ nova, Microsoft και smart launcher. 

Για το άλλο για τις κλήσεις στο 11 είναι σοβαρό αλλά θέλω να πιστεύω ότι ήταν μεμονωμένες περιπτώσεις.  Τώρα που το λες  για τις ειδοποιήσεις σε OnePlus 8pro με 13.1 Oxygen μου είχαν εξαφανιστεί 2-3 ειδοποιήσεις και έχει πόλη καιρό που είχε συμβεί.  

7 ώρες πριν, gsir said:

όσων αφορά την υποστήριξη, επειδή ήμουν παθών, η αλήθεια είναι πως με είχαν εξυπηρετήσει σε χρόνο dt. δε ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε, αλλά από αυτά που διαβάζω μάλλον όχι.

Έτσι πιστεύω και εγώ και ειδικά για την κάμερα βλέποντας άπειρα βίντεο μεταξύ OnePlus 12 και άλλων, δε βλέπω να απέχει πολύ από την κορυφή. Ειδικά στη νυχτερινή που κάτι s24 Ultra με πίσσα σκοτάδι δείχνουν τον ουρανό γαλάζιο είναι μεγάλη η διαφορά 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Boe οθόνη δεν έχει?!

Μακάρι αυτή να βγει σωστή με το honor magic 5 pro έστειλα 3 πίσω μέχρι να μου κάνουν ολικό refund και τα 3 είχαν άθλιο gray uniformity σε φωτεινότητα κάτω του 50% και συνθήκες χαμηλού φωτισμού (που κυρίως όταν είσαι σπίτι χαζεύεις στο κινητό υπάρχει χαμηλός φωτισμός) και έκανε μπαμ το παρατήρησα στο playstore που έχει γκρι background και κάτι δε μου κόλλαγε και έτρεξα μονοχρωμες γκρι φώτο σε fullscreen να το τσεκάρω..

Αυτές είναι φώτο τραβηγμένες από άλλη συσκευή και η εικόνα εντελώς μονοχρωμες σκούρες αποχρώσεις του γκρι και το panel τις αποτυπωνε έτσι και στα 3 που πέρασαν από τα χέρια μου.. Το κινητό δε φόραγε προστασία οθόνης και είχα βγάλει και την αρχική ζελατίνα που έρχεται και συνήθως έχουν προεγκατεστημένη όλα τα κινέζικα μήπως έφταιγε αυτή.

Boe panel.

 

IMG_0096.webp

IMG_0097.webp

IMG_0098.webp

Πάντως δεν έχουν ακουστει τετοιες περιπτωσεις για το OP11 - τουλαχιστον δεν εχει τυχει να ακουσω / διαβάσω κατι.

17 minutes ago, ostvarivanje said:

Αυτό για τον launcher ισχύει. Σε badges αριθμό είδα μόνο στη μαμά εφαρμογή μηνυμάτων και στο WeChat (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι κινεζική εφαρμογή). Προσωπικά δε με απασχολεί αυτό γιατί χρησιμοποιώ nova, Microsoft και smart launcher. 

Ουτε εμενα με πολυαπασχολει διοτι και τωρα που εχω αριθμητικα badges εχουν φτασει σε διαφορες εφαρμογες να ειναι 99+ αδιαβαστα οποτε δεν εχει καμια διαφορά απο το να ειχα τελεια. Αλλά οκ στο 2024 πλεον ειμαστε τετοια options επρεπε να δινονται ευκολα απο το λογισμικο χωρις να χρειαστει να αλλάζεις launcher, πολλοι απο τους οποιους εχουν διαφημισεις ή αλλα θεματα.

Παρεπιπτόντως αναρωτιέμαι αν εχει το Oxygen OS πλαινό πτυσόμενο μενού με τις εφαρμογές που χρησιμοποιεις περισσοτερο, ωστε να μπορεις να ανοιξεις μια νεα εφαρμογη σε μικρο παραθυρο για multi-tasking? Το εχω στο Huawei και ειναι ιδιαιτερα χρησιμο.

7 ώρες πριν, gsir said:

δεν έχει top of the line camera(κατά τα λεγόμενα)

Εδω οι αποψεις διιστανται. Διαβάζω σε πολλά reviews πως οι καμερες ειναι αρκετα ολοκληρωμένες φετος και πολυ καλυτερες απο το OP11 και σε καποια αλλα reviews γραφεται αντιθετη αποψη. Απο διαφορα samples που ειδα (οτι συμπερασμα μπορεις να βγαλεις απο samples), αν εξαιρεσεις το ζοομ που οντως ειναι πολυ καλυτερο φετος η κανονική καμερα μου φαινεται πως βγαζει λιγο πιο φωτεινες φωτο απ οσο θα επρεπε (τουλαχιστον συμφωνα με τα γουστα μου) και ελαφρως πιο desaturated αλλά με λιγοτερο noise από την αλλη. Βεβαια, αυτα σχετιζονται με το computational photography και τους αλγοριθμους που αλλάζουν κατα καιρους με updates και ηδη η συσκευη εχει παρει ενα major update στην καμερα της οποτε δεν ειναι σαφες αν ολα αυτα τα samples ειναι και τα πραγματικά/ τελικά.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ουτε εμενα με πολυαπασχολει διοτι και τωρα που εχω αριθμητικα badges εχουν φτασει σε διαφορες εφαρμογες να ειναι 99+ αδιαβαστα οποτε δεν εχει καμια διαφορά απο το να ειχα τελεια. Αλλά οκ στο 2024 πλεον ειμαστε τετοια options επρεπε να δινονται ευκολα απο το λογισμικο χωρις να χρειαστει να αλλάζεις launcher, πολλοι απο τους οποιους εχουν διαφημισεις ή αλλα θεματα.

Δεν ξέρω αν το έχουν λύσει στο OnePlus 11 ή το φτιάξουν τώρα στο 12. Προσωπικά τον oxygen launcher τον βαριέμαι και μου άρεσε πολύ ο smart τον οποίο χρησιμοποιώ και στα δύο μου κινητά. 

 

29 minutes ago, Mikepan_1 said:

Παρεπιπτόντως αναρωτιέμαι αν εχει το Oxygen OS πλαινό πτυσόμενο μενού με τις εφαρμογές που χρησιμοποιεις περισσοτερο, ωστε να μπορεις να ανοιξεις μια νεα εφαρμογη σε μικρο παραθυρο για multi-tasking? Το εχω στο Huawei και ειναι ιδιαιτερα χρησιμο.

Ναι έχει κανονικά (νομίζω από το Android 13) και είναι πολύ βολικά, αν και δεν τα χρησιμοποιώ εγώ.

29 minutes ago, Mikepan_1 said:

Εδω οι αποψεις διιστανται. Διαβάζω σε πολλά reviews πως οι καμερες ειναι αρκετα ολοκληρωμένες φετος και πολυ καλυτερες απο το OP11 και σε καποια αλλα reviews γραφεται αντιθετη αποψη. Απο διαφορα samples που ειδα (οτι συμπερασμα μπορεις να βγαλεις απο samples), αν εξαιρεσεις το ζοομ που οντως ειναι πολυ καλυτερο φετος η κανονική καμερα μου φαινεται πως βγαζει λιγο πιο φωτεινες φωτο απ οσο θα επρεπε (τουλαχιστον συμφωνα με τα γουστα μου) και ελαφρως πιο desaturated αλλά με λιγοτερο noise από την αλλη. Βεβαια, αυτα σχετιζονται με το computational photography και τους αλγοριθμους που αλλάζουν κατα καιρους με updates και ηδη η συσκευη εχει παρει ενα major update στην καμερα της οποτε δεν ειναι σαφες αν ολα αυτα τα samples ειναι και τα πραγματικά/ τελικά.

Έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις γιατί στην αρχή έλεγαν συμπαθητικές οι κάμερες και δεν φτάνουν στις κορυφαίες και σιγά σιγά όπως περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο λόγο κάνουν για για τις κάμερες. Ακόμα και το xda που στα reviews του υποστηρίζει πολύ Apple και Samsung, έγραψε ότι η περισκοπική είναι μεγαλύτερη (κατά λέξη: "larger than the best zoom lens offered by Apple, Google and Samsung currently"). 

Τέλος για όποιον θέλει να το διαβάσει είναι το εξής: OnePlus 12 review: Almost as good as S24 Ultra, but at a far lower price

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, STATYSS said:

Αυτήν ψάχνω.. Την έχουμε??

Η φωτο που ειχα ανεβασει με τις θηκες ηταν απ το oneplus community. Κανεις εκει δεν ανεφερε απο που ειναι αυτες οι θηκες και αν πωλουνται. Εχω ψαξει κατα καιρους αλλα δεν βρηκα κατι δυστυχως. 

Σχετικα με τις καμερες εχει τις ιδιες με το Oneplus Open με ανανεωμενο software και το master mode. Αν ειναι και λιγο καλυτερες απο του 11 τοτε ειναι υπεραρκετες. 

Σε λιγες μερες κυκλοφορει και θα τα δουμε ολα και για τις καμερες και τις οθονες και για το λογισμικο. Το μονο κακο με το συγκεκριμενο κινητο ειναι συγκριτικα οι τιμες αμερικης-ευρωπης. 

Συγκριτικα με τα αλλα κινητα που βεβαια κοστιζουν αρκετα παραπανω ειναι η ζουμ καμερα, τα υλικα κατασκευης, η curved οθονη η ευκολια ευρεσης αξεσουαρ (για οποιον ειναι κριτηριο αυτο στην επιλογη συσκευης), η παρουσια τοπικου παροχου σερβις και η ''παπατζα'' (καποιους τους νοιαζει μονο αυτο σαν κριτηριο επιλογης). Ο καθενας τα ζυγιζει και αναλαμβανει την επιλογη.

Πηρα πρωτη φορα Oneplus για δοκιμη κυριως εχοντας παντα τον φοβο οτι μπορει να βγει μαπα. Ευτυχως το 11 με εξεπληξε ευχαριστα. 

Πολλες φορες ειναι και θεμα τυχης και δεν χαρακτηριζει μια προβληματικη περιπτωση μια εταιρια συνολικα. Εχω κακες εμπειριες απο διαφορετικες εταιριες αλλα δεν εχει νοημα να αναφερθουν τωρα γιατι προκειται για θεματα με παλιοτερες συσκευες (ενα χρονο πριν και παλιοτερα) και καποιες ηταν καθαρα θεμα διαχειρισης του εκαστοτε αντιπροσωπου. 

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, goldeneye said:

Σχετικα με τις καμερες εχει τις ιδιες με το Oneplus Open με ανανεωμενο software και το master mode. Αν ειναι και λιγο καλυτερες απο του 11 τοτε ειναι υπεραρκετες. 

Η ultrawide και η telephoto ειναι ιδιες. Η κυρια καμερα και η μπροστινή ειναι διαφορετικές και τουλαχιστον στο hardware καλύτερες του OP12. Ελπίζουμε πως θα ειναι αρκετά καλυτερες απο του OP11. Στην κατηγορία του το OP11 ειχε απο τις χειροτερες καμερες , τωρα αν το συγκρινεις με κινητα των 400 ευρώ οκ ηταν τελειες.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mikepan_1 said:

Η ultrawide και η telephoto ειναι ιδιες. Η κυρια καμερα και η μπροστινή ειναι διαφορετικές και τουλαχιστον στο hardware καλύτερες του OP12. Ελπίζουμε πως θα ειναι αρκετά καλυτερες απο του OP11. Στην κατηγορία του το OP11 ειχε απο τις χειροτερες καμερες , τωρα αν το συγκρινεις με κινητα των 400 ευρώ οκ ηταν τελειες.

Πριν το OP11 ειχα το 14 pro max. H διαφορα που ειχαν στις καμερες δεν δικαιολογει ουτε την χρηματικη διαφορα ουτε να λεμε οτι ειχε απ τις χειροτερες καμερες (εκτος απ την ζουμ καμερα).  

Εχεις δικιο ειναι νεωτερος στο 12 και με καλυτερα specs. 

The foldable uses a Sony LYT-T808 sensor, a 1/1,43" 48MP one with a f/1,7 lens on top, giving the equivalent of 24mm focal length. The newer OnePlus 12 has a Sony LYT-808 sensor (without the T), a slightly different one; it's a 1/1.4" sensor, 50MP, 1.12µm pixel size, ƒ/1.6 aperture, and 23mm focal length.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Τελικα εφυγε παραγγελια το πρασινο στον Κωτσο στα 1050 ευρω με την προσφορα του ΣΚ που δινει κουπονι 300 ευρω για επομενη αγορα. Θα αλλαξει και η συζυγος κινητο συντομα, οποτε θα αξιοποιηθει δεοντως. Στα 1050 με 300 ευρω κουπονι (αν επικειται αγορα) κ δωρεαν buds, δεν ακουγεται κακο deal. 

Πρωτη φορα με κινητο χρωματος διαφορετικο απο μαυρο και πρωτη φορα σε 1+ μετα απο 7 ευτυχισμενα χρονια (χωρις το παραμικρο προβλημα) στην αγαπημενη Huawei.. Εχει παει κανεις σε 1+ απο Huawei να ξερει αν η συνδεσιμοτητα με ρολογια, buds κλπ της Huawei λειτουργει το ιδιο ικανοποιητικα;

Επισης εχουμε βρει καμια καλη clear θηκη; Τζαμακι σκεφτομαι να μην βαλω - τα εχω κοψει εδω και 2-3 χρονια, καθως θεωρω πως χαλανε την εμπειρια χρησης σημαντικα. 

Σε OP7T τα Huawei FreeBuds Pro δουλεύουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldeneye said:

Πριν το OP11 ειχα το 14 pro max. H διαφορα που ειχαν στις καμερες δεν δικαιολογει ουτε την χρηματικη διαφορα ουτε να λεμε οτι ειχε απ τις χειροτερες καμερες (εκτος απ την ζουμ καμερα).  

Εχεις δικιο ειναι νεωτερος στο 12 και με καλυτερα specs. 

The foldable uses a Sony LYT-T808 sensor, a 1/1,43" 48MP one with a f/1,7 lens on top, giving the equivalent of 24mm focal length. The newer OnePlus 12 has a Sony LYT-808 sensor (without the T), a slightly different one; it's a 1/1.4" sensor, 50MP, 1.12µm pixel size, ƒ/1.6 aperture, and 23mm focal length.

Στο open είναι καλύτερη σαν hardware αλλά μικρές διάφορες στο "απαιδευτο" ματι. Sony LYT-808 του 12, Sony LYT-T808 του open 

Εδώ το εξηγεί κιόλας 

https://youtu.be/S9hH2M-6NN8?si=afvgaCbV2S0M1hUS

 

Link to comment
Share on other sites

IMG_20240205_184805.thumb.jpg.85aba5022f1932a9dee4a0d41061482b.jpgIMG_20240205_184743.thumb.jpg.cf0e945294405c3d73cef1c7a3e9d305.jpg

 

Ημερομηνία παραγωγής 11/1/24. Στα γρήγορα.

Πολύ όμορφο το πράσινο. Δεν γλιστράει 

Παρόλα αυτά δεν δίνει την αίσθηση του μετάλλου η του γυαλιού στο χέρι.

Για το μέγεθος κάθεται καλά στο χέρι.

Άριστη οθόνη χωρίς ανομοιομορφίες. 

Ηχεία οκ. Δυνατά αλλά όχι κάτι ουαου.

Μπαταρία φαίνεται βράχος

Εννοείται τάχιστη συσκευή 

Σημα wifi δείχνει να είναι πολύ καλό

Κάμερα θέλει δοκιμές. Εντός σπιτιού δείχνει άνω του μέσου όρου

Δαχτυλικο γρήγορο και σε βολικό σημείο

Ακαριαίο face unlock σε σημείο να καταντάει ενοχλητικό 😅

Ui μεχ. Έχει κάποια χρήσιμα καλούδια πάραυτα 

Ωραίο haptic feedback

 

 

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, όντως πες μας αν μπορείςς για τις sim.
Στο reddit διάβαζα αύτο νωρίτερα δυστυχώς,

https://www.reddit.com/r/OnePlus12/comments/1ah8b0h/dual_sim_dual_active_not_working_on_op12/

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι dual active

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gsir said:

Ακαριαίο face unlock σε σημείο να καταντάει ενοχλητικό 😅

Εύχομαι να το χαρείς πολύ. Το face unlock το έχει σαν επιλογή για ξεκλείδωμα εφαρμογών; Αν έχεις όρεξη να το κοιτάξεις, το κλείδωμα εφαρμογών βρίσκεται στο Απόρρητο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ostvarivanje said:

Εύχομαι να το χαρείς πολύ. Το face unlock το έχει σαν επιλογή για ξεκλείδωμα εφαρμογών; Αν έχεις όρεξη να το κοιτάξεις, το κλείδωμα εφαρμογών βρίσκεται στο Απόρρητο.

Screenshot_2024-02-05-20-10-49-25_f48a4cec1bccea54151d3fb03542d417.thumb.jpg.588c388a3254c90818d27d217a94f02c.jpg

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...