Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, marlboro man said:

ειναι μανταρα το dnd. Δεν εξαιρει εφαρμογες, εξαιρει χρηστες που δεν ειναι στα favorites. Σε μενα, δεν βγαινει το dnd την ωρα που εχω ρυθμισει, πρεπει να το κανω χειροκινητα. Μονο σε μενα γινεται αυτο;

Το εψαξα περισσοτερο το θεμα με το viber και καταλαβα πως κανει το απιστευτο να μου χτυπαει ειδοποιηση στο viber σε μηνυματα απο επαφη που εχω στα αγαπημενα. Μου εστειλε αλλη επαφη και δεν χτυπησε!! Βεβαια εφοσον δεν εχω βαλει το viber στη λιστα με τις εξαιρουμενες εφαρμογες δεν περιμενα να χτυπαει το viber επειδη μου εστειλε η επαφη που εχω στα αγαπημενα. Ειχα την εντυπωση πως αφορα μονο κλησεις και sms. 

Δεν εχω βαλει αυτοματο dnd θα το δοκιμασω να δω αν δουλευει κ θα σου πω. 

Update: Τωρα δεν μου χτυπαει ουτε στις αγαπημενες επαφες, ενω πριν χτυπουσε. 🤐 Χωρις να πειραξω κατι. Οποτε μαλλον εχεις δικιο, πως απλα δεν δουλευει σωστα. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά λέω εγώ τώρα, μήπως μετά από αυτές τις ρυθμίσεις, χρειάζεται κατάργηση από την λίστα τελευταίων εφαρμογών και επανεκκίνηση του κινητού για να λειτουργήσουν σωστά;

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2024 at 2:26 ΜΜ, johnnyman25 said:

Τους είπα ότι δεν είναι αγορασμένο από κωτσοβολο αλλά από ελληνικό κατάστημα ευρωπαϊκό με παραστατικό αγοράς. 

Μου είπαν βάση του ιμει που έδωσα το καλύπτουν. 

Την ίδια απάντηση πήρα και από messenger και από email να την έχω γραπτός. 

Άρα λοιπόν και από την Πολωνία να το πάρεις έχεις σέρβις από τη Smartec, σωστά;

Επίσης, αναφέρθηκε νωρίτερα ότι το βγάζει το amazon προσφορά το ευρωπαϊκό. Θα έχει και αυτό, άραγε, εγγύηση από τη Smartec. Γιατί όπου το βρω με καλύτερη προσφορά (ευρωπαϊκό εννοείται) θα το παραγγείλω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Άρα λοιπόν και από την Πολωνία να το πάρεις έχεις σέρβις από τη Smartec, σωστά;

Επίσης, αναφέρθηκε νωρίτερα ότι το βγάζει το amazon προσφορά το ευρωπαϊκό. Θα έχει και αυτό, άραγε, εγγύηση από τη Smartec. Γιατί όπου το βρω με καλύτερη προσφορά (ευρωπαϊκό εννοείται) θα το παραγγείλω.

875 ευρω το 16/512 πράσινο, σημερα 19/06, στο Ιταλικό Αμαζον (άλλος πωλητής όμως, η Αμαζον την αποστολή)

Παιζει τετοια τιμή (και χαμηλότερη) 1-2 φορες τον μηνα

https://www.amazon.it/OnePlus-Smartphone-Fotocamera-Hasselblad-generazione/dp/B0CPYKX9X8?th=1

Αν εχεις και απαλλαγη ΦΠΑ (λόγω ενδοκοινοτικών) ακόμα καλύτερη τιμή

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, asot said:

Αν εχεις και απαλλαγη ΦΠΑ (λόγω ενδοκοινοτικών) ακόμα καλύτερη τιμή

Όχι δεν έχω, πάντως όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, asot said:

875 ευρω το 16/512 πράσινο, σημερα 19/06, στο Ιταλικό Αμαζον (άλλος πωλητής όμως, η Αμαζον την αποστολή)

Παιζει τετοια τιμή (και χαμηλότερη) 1-2 φορες τον μηνα

https://www.amazon.it/OnePlus-Smartphone-Fotocamera-Hasselblad-generazione/dp/B0CPYKX9X8?th=1

Αν εχεις και απαλλαγη ΦΠΑ (λόγω ενδοκοινοτικών) ακόμα καλύτερη τιμή

Εγώ έχω αλλά δεν παίζει αυτό που λες στάνταρ. Πολλές φορές οι τιμες αυτές είναι μόνο για το απλό Αμαζον, όχι για τα Β2Β.

Επίσης, αυτή είναι στάνταρ τιμή που λες. Η καλή ήταν στα 680ευρώ περίπου πριν μερικές βδομάδες στο κανονικό Γαλλικό άμαζον.

Μόλις τσέκαρα το Ιταλικό B2B Αμαζον,

Το μαύρο 16/512 παίζει στα 751ευρώ.

Το αντίστοιχο πράσινο στα 875ευρω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και καπως ετσι, πηγαμε στο 99% σημερα... 😁

Απο 04/03 που το αγορασα...

Αμα πεφτει 1% καθε 3 μηνες, καλα ειμαστε. 

Εσεις που βρίσκεστε και σε ποσο διαστημα;

 

Screenshot_2024-06-20-21-01-45-60_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, FoT1s said:

Και καπως ετσι, πηγαμε στο 99% σημερα... 😁

Απο 04/03 που το αγορασα...

Αμα πεφτει 1% καθε 3 μηνες, καλα ειμαστε. 

Εσεις που βρίσκεστε και σε ποσο διαστημα;

 

Screenshot_2024-06-20-21-01-45-60_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Στο 11αρι έχω 96%, αγορά 4/23😂

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2024 at 9:05 ΜΜ, FoT1s said:

Και καπως ετσι, πηγαμε στο 99% σημερα... 😁

Απο 04/03 που το αγορασα...

Αμα πεφτει 1% καθε 3 μηνες, καλα ειμαστε. 

Εσεις που βρίσκεστε και σε ποσο διαστημα;

 

Screenshot_2024-06-20-21-01-45-60_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Απο 18 Φεβ ειμαι στο 100% ακομα αλλα το φορτιζω με 80% limit εκτος απο οταν ειμαι σε ταξιδι. Ενταξει εφοσον αλλαζεις μπαταρια και στη smartec μικρο το κακο οτι και να παθει. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Απο 18 Φεβ ειμαι στο 100% ακομα αλλα το φορτιζω με 80% limit εκτος απο οταν ειμαι σε ταξιδι. Ενταξει εφοσον αλλαζεις μπαταρια και στη smartec μικρο το κακο οτι και να παθει. 

1 μηνα + - καποια στιγμη θα πεσει, το 80% βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κατα ποσο βοηθαει σε ολο αυτο. Οσο για smartec συμφωνω, αλλα, εχω την αποψη πως κινητο που ανοιγει κτλ, βγαζει αλλα θεματα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε αδιαβροχοποιηση ίσως υπάρξει θέμα αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα στη ζωή....

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, FoT1s said:

1 μηνα + - καποια στιγμη θα πεσει, το 80% βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει κατα ποσο βοηθαει σε ολο αυτο. Οσο για smartec συμφωνω, αλλα, εχω την αποψη πως κινητο που ανοιγει κτλ, βγαζει αλλα θεματα μετα.

Νομιζω βοηθαει καπως, οπως και το να μην το αφηνεις στη φορτιση συνεχως 6-7 ωρες καθε βραδυ. Αλλα οκ δεν θα δεις και τρομερη διαφορα ισως 10%-15% καλυτερη αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Σε wifi ειναι εξαιρετικο, ναι. Το τριημερο που μας περασε παντως και ημουν μονο με δεδομενα ολη μερα κτλ και ολα ανοιχτα σε 5g η μπαταρια εφευγε νερακι. Σχεδον -4 με 5 ωρες sot κατω ημουν...σχεδον 2 φορες την ημερα το φορτιζα...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, FoT1s said:

Σε wifi ειναι εξαιρετικο, ναι. Το τριημερο που μας περασε παντως και ημουν μονο με δεδομενα ολη μερα κτλ και ολα ανοιχτα σε 5g η μπαταρια εφευγε νερακι. Σχεδον -4 με 5 ωρες sot κατω ημουν...σχεδον 2 φορες την ημερα το φορτιζα...

Κάνει ζέστη και έχει πολύ ήλιο, οπότε λογικό να υπάρχει μεγάλο drain.

Έχω μόνο ένα πρόβλημα αν ξέρεις εσύ η κάποιος άλλος. Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο είναι χάλια.νιωθω πως δεν δουλεύει καθόλου σωστά. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Το έχει και άλλος?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pereas7777 said:

Κάνει ζέστη και έχει πολύ ήλιο, οπότε λογικό να υπάρχει μεγάλο drain.

Έχω μόνο ένα πρόβλημα αν ξέρεις εσύ η κάποιος άλλος. Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο είναι χάλια.νιωθω πως δεν δουλεύει καθόλου σωστά. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Το έχει και άλλος?

Τα πρωινα δεν εχω θεμα. Σε νυχτα εξωτερικα η εσωτερικα με χαμηλο φωτισμο, δεν ανεβαζει ενταση φωτεινότητας πολλες φορες. Αν εννοεις αυτα, καποιες φορες το κανει ναι.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, pereas7777 said:

Κάνει ζέστη και έχει πολύ ήλιο, οπότε λογικό να υπάρχει μεγάλο drain.

Έχω μόνο ένα πρόβλημα αν ξέρεις εσύ η κάποιος άλλος. Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο είναι χάλια.νιωθω πως δεν δουλεύει καθόλου σωστά. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Το έχει και άλλος?

ολοι απο το 2017 και μετα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, pereas7777 said:

Κάνει ζέστη και έχει πολύ ήλιο, οπότε λογικό να υπάρχει μεγάλο drain.

Έχω μόνο ένα πρόβλημα αν ξέρεις εσύ η κάποιος άλλος. Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο είναι χάλια.νιωθω πως δεν δουλεύει καθόλου σωστά. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Το έχει και άλλος?

Δεν εχω παρατηρησει ιδιαιτερο θεμα. Δεν πρεπει να εχω αλλαξει manually τη φωτεινοτητα so far. Ισως καποιες φορες βλεπω αυξομειωνεται χωρις ν; υπαρχει διαφορα στο φωτισμο αλλα δεν μου δημιουργει προβλημα. 

23 ώρες πριν, FoT1s said:

Σε wifi ειναι εξαιρετικο, ναι. Το τριημερο που μας περασε παντως και ημουν μονο με δεδομενα ολη μερα κτλ και ολα ανοιχτα σε 5g η μπαταρια εφευγε νερακι. Σχεδον -4 με 5 ωρες sot κατω ημουν...σχεδον 2 φορες την ημερα το φορτιζα...

Κατω απο νταλα ηλιο (που ειναι η φωτεινοτητα στο φουλ) και οταν δουλευεις πολυ καμερα τοτε πεφτει στις 4-5 ωρες το sot διαφορετικα και με data μου δινει 7-8 ωρες. Αν εχεις ενεργοποιημενο το αυτοματο switch στο 5g καλυτερα απενεργοποιησε το. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mikepan_1 said:

Δεν εχω παρατηρησει ιδιαιτερο θεμα. Δεν πρεπει να εχω αλλαξει manually τη φωτεινοτητα so far. Ισως καποιες φορες βλεπω αυξομειωνεται χωρις ν; υπαρχει διαφορα στο φωτισμο αλλα δεν μου δημιουργει προβλημα. 

Κατω απο νταλα ηλιο (που ειναι η φωτεινοτητα στο φουλ) και οταν δουλευεις πολυ καμερα τοτε πεφτει στις 4-5 ωρες το sot διαφορετικα και με data μου δινει 7-8 ωρες. Αν εχεις ενεργοποιημενο το αυτοματο switch στο 5g καλυτερα απενεργοποιησε το. 

Ενεργοποιημενο το εχω, ναι. Καθως λεει πως βοηθαει στην καταναλωση της μπαταριας. Μουφα ειναι δηλαδη; 😁

7-8 ωρες με μονο data και την χρηση που κανω, δεν εχω πιασει ποτε. Τετοιο sot πιανω με χρηση μονο wifi. Επισης, να αναφερω πως σχεδον μεχρι 21:15 το βραδυ το θεμα ειναι λευκο...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στην ενημερωση Ιουνιου μπηκε το AIGC.

Στα υπολοιπα, τιποτα ιδιαιτερο σε αλλαγη ή βελτιστοποιηση συστηματος...

IMG_20240628_111751.jpg

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, FoT1s said:

Ουτε στην ενημερωση Ιουνιου μπηκε το AIGC.

Στα υπολοιπα, τιποτα ιδιαιτερο σε αλλαγη ή βελτιστοποιηση συστηματος...

IMG_20240628_111751.jpg

Αντι να φτιαξουν το touch control να μην χρειαζεται ενα δευτερολεπτο μετα το καθε σκρολαρισμα ασχολουνται με τα animations σε καθε update... Kindergrarten.

Παρεπιπτοντως σημερα μου πηγε το max capacity της μπαταριας στο 99%.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αντι να φτιαξουν το touch control να μην χρειαζεται ενα δευτερολεπτο μετα το καθε σκρολαρισμα ασχολουνται με τα animations σε καθε update... Kindergrarten.

Παρεπιπτοντως σημερα μου πηγε το max capacity της μπαταριας στο 99%.

Καπου διαβασα πως το θεμα μπαταριας το εχουν φτιαξει ετσι, ωστε να πεφτει 1% καθε 3-4 μηνες ωστε να εχεις πεσει στο 80% σε ενα διαστημα 4 χρονων. 

Link to comment
Share on other sites

Μια καλημέρα και απο μένα στην ομηγυρη του Oneplus 12 topic. Το χω παραγγειλει εδώ και μια βδομαδα απο trading shenzen και περιμένω να παραλάβω. Επιστροφή στην Oneplus μετά απο 3-4 χρονια. Για την ωρα μια απορια έχω, αν γνωρίζετε με τι courrier παραδίδει η trading στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...