Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, FoT1s said:

Ερωτηση: Με την εκδοση .802 εμφανιστηκε σε κανεναν η AI remover δυνατοτητα στις φωτογραφιες σας; 

Εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα καν η 802! 😂 Αλλος που την περιμενει επισης; 

3 ώρες πριν, camel555 said:

Καλησπέρα. Γιατί όταν κατεβάζω νέα εφαρμογή, δεν κάνει shortcut στην τελευταία "σελίδα-οθόνη", παρά θα πρέπει να την βρω εγώ από τον σωρό και να κάνω drag στην σελίδα-οθόνη που θέλω; είναι κάποια ρύθμιση; στο 7Τ τις εμφάνιζε εκεί...

IMG_20240615_035228.thumb.jpg.caa9babf817e17c5823f32673e0a8f46.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mikepan_1 Σε ευχαριστώ πολύ, περιέργως έτσι το έχω. Έκανα ένα on/off μπας και στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, pereas7777 said:

Εμένα δοξα το θεώ ποτέ δεν μου έχει πάθει καμία συσκευή τίποτα. Οπότε το πήρα 600 από Κίνα και δεν έχω κανένα άγχος. Μιλάμε νιώθω λες και εκλεψα. Το κινητό είναι flagship  και τιμή χώμα. Τώρα άμα πάθει κάτι, έπαθε... 

Ολοι με αυτό το σκεπτικό το πάνε συμφορουμίτη, ότι δηλαδή δεν τους έχει πάθει καμία συσκευή τίποτα, αλλά όταν κάτσει η στραβή, εκεί μετά κλασσικά αλλάζουν γνωμη.

Μια από τα ίδια φυσικά και σε μεταπώληση αν αλλάξουν γνώμη, και εκεί υπάρχει θέμα με συσκευές από Κίνα.

Προσοχή, δεν λέω ότι κανένας δεν πρέπει να αγοράζει από αλλού, αλλά να χρυσοπληρώνει πχ Κωτσόβολο κλπ.

Απλά ότι υπάρχει και ένα ρίσκο πίσω από αυτή την τιμή/αγορά, που πρέπει να αναφέρεται προς ενημέρωση των υπολοίπων.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο ήχος κλήσης και σε εσάς χτυπάει με αυξανόμενη ένταση; δεν μπορώ να βρω την επιλογή Ascending Ringtone Volume που έχω στο 7Τ προκειμένου να το απενεργοποιήσω, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις....

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2024 at 4:26 ΜΜ, challenge143 said:

Παιδιά μην πέφτετε στην παγίδα ποιο είναι καλύτερο ούτε το ένα είναι ούτε το άλλο. Αν μιλήσουμε με τιμή στα λεφτά τον 600 ευρώ που έρχεται από Κίνα ναι τότε είναι μονόδρομος. 

Βλέπω ότι δεν αναφέρεται καν το γεγονός ότι δεν έχει esim το κινέζικο που για μένα είναι σημαντικό μειονέκτημα.

Και προσωπικά προτιμώ να περιμένω να βγεί πάλι σε κανένα Αμαζον στα 670ευρώ το Ευρωπαικό μοντέλό, παρά να το πάρω χωρίς esim και με άγχος εγγύησης από Κίνα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, junglist said:

Βλέπω ότι δεν αναφέρεται καν το γεγονός ότι δεν έχει esim το κινέζικο που για μένα είναι σημαντικό μειονέκτημα.

Και προσωπικά προτιμώ να περιμένω να βγεί πάλι σε κανένα Αμαζον στα 670ευρώ το Ευρωπαικό μοντέλό, παρά να το πάρω χωρίς esim και με άγχος εγγύησης από Κίνα.

Για να είμαστε εντάξει, έχει αναφερθεί η μη υποστήριξη e-sim του Κινέζικου μοντέλου, πολλάκις σε αυτό το νήμα. Τώρα αν είναι σημαντικό, εξαρτάται τι ζητά ο καθένας από τη συσκευή του. Η αγορά από Κίνα έχει τα θετικά και τα αρνητικά της. Τα βάζεις στη ζυγαρία και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, camel555 said:

Καλησπέρα, ο ήχος κλήσης και σε εσάς χτυπάει με αυξανόμενη ένταση; δεν μπορώ να βρω την επιλογή Ascending Ringtone Volume που έχω στο 7Τ προκειμένου να το απενεργοποιήσω, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις....

Κανείς δεν αντιμετωπίζει θέμα με τον ήχο κλήσης, που έχει αυξανόμενη ένταση;

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, camel555 said:

Κανείς δεν αντιμετωπίζει θέμα με τον ήχο κλήσης, που έχει αυξανόμενη ένταση;

Κι εγω το εχω παρατηρησει και δεν ξερω αν αλλαζει καπως. Αλλα εχω συνδεδεμενο το ρολοι που δονειται με την κληση οποτε πλεον πολλες φορες το εχω κ αθορυβο. 

On 15/6/2024 at 3:48 ΠΜ, Mikepan_1 said:

Εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα καν η 802! 😂 Αλλος που την περιμενει επισης; 

Εγκατεστησα σημερα το update

Δεν εχω δει καμια ουσιαστικη διαφορα. 

Τα delays στο launcher παραμενουν. Τα κολληματα οταν ανοιγεις εφαρμογες (chrome κλπ) απο το recent tab παραμενουν - ισως ελαφρως μικροτερης διαρκειας απο πριν.

Κατι μικροαλλαγες στην εμφανιση, ξεκλειδωμα κλπ εχω παρατηρησει μονο εως τωρα. Καλα κρασια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Να ρωτήσω λίγο.
Το oneplus 12 έχει εγγύηση από smartec μόνο εάν είναι αγορασμένο από κωτσοβολο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά.
Να ρωτήσω λίγο.
Το oneplus 12 έχει εγγύηση από smartec μόνο εάν είναι αγορασμένο από κωτσοβολο?

Ναι σίγουρα. 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, STATYSS said:

Ναι σίγουρα. 

Δηλαδή εάν είναι ευρωπαϊκό αλλά από σκρουτζ δεν θα έχει 2 χρόνια εγγύηση από smartec? 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά.
Να ρωτήσω λίγο.
Το oneplus 12 έχει εγγύηση από smartec μόνο εάν είναι αγορασμένο από κωτσοβολο?

Η εγγυηση ειναι παντα απο τον κατασκευαστη. Η smartec απλα ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο στην ελλαδα για τα μοντελα που εισαγονται επισημα ελλαδα. Οποτε δεν θα εχει σημασια απο που το αγορασες αρκει να ειναι ευρωπαικο μοντελο. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mikepan_1 said:

Η εγγυηση ειναι παντα απο τον κατασκευαστη. Η smartec απλα ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο στην ελλαδα για τα μοντελα που εισαγονται επισημα ελλαδα. Οποτε δεν θα εχει σημασια απο που το αγορασες αρκει να ειναι ευρωπαικο μοντελο. 

Οπότε λες θα έχει εγγύηση από smartec κανονικά?. 

Είναι αγορασμένο από μαγαζί που πουλάει μόνο χονδρική. 

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, johnnyman25 said:

Οπότε λες θα έχει εγγύηση από smartec κανονικά?. 

Είναι αγορασμένο από μαγαζί που πουλάει μόνο χονδρική. 

 

Η σμαρτεκ δεν δινει εγγυηση σε καμια συσκευη. Αν εχει εγγυηση απο την oneplus τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιησεις τη smartec. Εγγυηση oneplus εχουν οι συσκευες αγορασμενες απο την ιστοσελιδα της oneplus και απο επισημους μεταπωλητες εντος της Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mikepan_1 said:

Η σμαρτεκ δεν δινει εγγυηση σε καμια συσκευη. Αν εχει εγγυηση απο την oneplus τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιησεις τη smartec. Εγγυηση oneplus εχουν οι συσκευες αγορασμενες απο την ιστοσελιδα της oneplus και απο επισημους μεταπωλητες εντος της Ε.Ε.

Μόνο από επίσημους μεταπωλητες? 

Ωραία θα πάρω αύριο τηλ smartec να δώσω imei να δω τι θα μου πουν.

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnnyman25 said:

Μόνο από επίσημους μεταπωλητες? 

Ωραία θα πάρω αύριο τηλ smartec να δώσω imei να δω τι θα μου πουν.

Σε ευχαριστώ πολύ. 

https://service.oneplus.com/gr/warranty-check

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Κι εγω το εχω παρατηρησει και δεν ξερω αν αλλαζει καπως. Αλλα εχω συνδεδεμενο το ρολοι που δονειται με την κληση οποτε πλεον πολλες φορες το εχω κ αθορυβο. 

 

Μεγάλη πατάτα της OP...Καινούργιο τηλέφωνο και κάθομαι και ασχολούμαι με τα αυτονόητα, να χτυπά ευθύς εξαρχής ο ήχος κλήσης με την ένταση που έχω επιλέξει. Έστειλα στο support μπας και απαντήσουν, αλλά από αυτά που διάβασα και αλλού (reddit), το bug αυτό παραμένει από τα τέλη 23 και η OP σφυρίζει αδιάφορα....

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Η σμαρτεκ δεν δινει εγγυηση σε καμια συσκευη. Αν εχει εγγυηση απο την oneplus τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιησεις τη smartec. Εγγυηση oneplus εχουν οι συσκευες αγορασμενες απο την ιστοσελιδα της oneplus και απο επισημους μεταπωλητες εντος της Ε.Ε.

Καλημέρα.

Μίλησα με smartec και καλύπτεται κανονικά από αυτούς. 

Έδωσα imei. 

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Καλημέρα.

Μίλησα με smartec και καλύπτεται κανονικά από αυτούς. 

Έδωσα imei. 

 

Ρώτησες για συσκευή από κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα από skroutz; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Titarasaudi said:

Ρώτησες για συσκευή από κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα από skroutz; 

Τους είπα ότι δεν είναι αγορασμένο από κωτσοβολο αλλά από ελληνικό κατάστημα ευρωπαϊκό με παραστατικό αγοράς. 

Μου είπαν βάση του ιμει που έδωσα το καλύπτουν. 

Την ίδια απάντηση πήρα και από messenger και από email να την έχω γραπτός. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Τους είπα ότι δεν είναι αγορασμένο από κωτσοβολο αλλά από ελληνικό κατάστημα ευρωπαϊκό με παραστατικό αγοράς. 

Μου είπαν βάση του ιμει που έδωσα το καλύπτουν. 

Την ίδια απάντηση πήρα και από messenger και από email να την έχω γραπτός.

Ωραία, καλό αυτό! Υπάρχουν καταστήματα στο skroutz (ειδικά ένα λέει και "επίσημος μεταπωλητή") που είναι 200€ κάτω η τιμή σε σχέση με τον Κωτσόβολο. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, camel555 said:

Μεγάλη πατάτα της OP...Καινούργιο τηλέφωνο και κάθομαι και ασχολούμαι με τα αυτονόητα, να χτυπά ευθύς εξαρχής ο ήχος κλήσης με την ένταση που έχω επιλέξει. Έστειλα στο support μπας και απαντήσουν, αλλά από αυτά που διάβασα και αλλού (reddit), το bug αυτό παραμένει από τα τέλη 23 και η OP σφυρίζει αδιάφορα....

Παρατηρησα και κατι ακομα που δεν ξερω αν χανω καποια ρυθμιση. 

Εχω ενεργοποιημενο το "do not disturb" με μονο συγκεκριμενες επαφες στις εξαιρεσεις και κανενα application. Αλλα οταν παιρνω μηνυματα στο viber χτυπαει κανονικα. Ενω το viber δεν ειναι στη λιστα με τις εξαιρουμενες εφαρμογες. Δοκιμασα στις ρυθμισεις του viber τοσο να ακολουθει τους ηχους συστηματος οσο και οχι αλλα δεν ειδα διαφορα. Αν καποιος ξερει καποια ρυθμιση που χανω, ας βοηθησει. 

Απο το support μην περιμενεις προκοπη. Εγω μιλουσα 3 μηνες μαζι τους για αλλα bugs και μου απαντουσαν λες και νομιζαν οτι πιανω πρωτη φορα κινητο στα χερια μου ξερω γω. Εκλεισα το ticket εν τελει, μαλιστα μου εστειλαν και ερευνα αξιολογησης σημερα και τους εγραψα οτι ειναι για τα πανηγυρια αν και σκασιλα τους απ οτι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Παρατηρησα και κατι ακομα που δεν ξερω αν χανω καποια ρυθμιση. 

Εχω ενεργοποιημενο το "do not disturb" με μονο συγκεκριμενες επαφες στις εξαιρεσεις και κανενα application. Αλλα οταν παιρνω μηνυματα στο viber χτυπαει κανονικα. Ενω το viber δεν ειναι στη λιστα με τις εξαιρουμενες εφαρμογες. Δοκιμασα στις ρυθμισεις του viber τοσο να ακολουθει τους ηχους συστηματος οσο και οχι αλλα δεν ειδα διαφορα. Αν καποιος ξερει καποια ρυθμιση που χανω, ας βοηθησει. 

Απο το support μην περιμενεις προκοπη. Εγω μιλουσα 3 μηνες μαζι τους για αλλα bugs και μου απαντουσαν λες και νομιζαν οτι πιανω πρωτη φορα κινητο στα χερια μου ξερω γω. Εκλεισα το ticket εν τελει, μαλιστα μου εστειλαν και ερευνα αξιολογησης σημερα και τους εγραψα οτι ειναι για τα πανηγυρια αν και σκασιλα τους απ οτι φαινεται.

ειναι μανταρα το dnd. Δεν εξαιρει εφαρμογες, εξαιρει χρηστες που δεν ειναι στα favorites. Σε μενα, δεν βγαινει το dnd την ωρα που εχω ρυθμισει, πρεπει να το κανω χειροκινητα. Μονο σε μενα γινεται αυτο;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...