Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Sotnem said:

Θα σου πρότεινα να το συνηθίσεις, μαζί με τα gestures. Δεν ξέρω από τι συσκευή προέρχεσαι αλλά είναι λίγο αρχαϊκό το σύστημα με τα τρία κουμπιά και πολύ λιγότερο λειτουργικό. Αν το θέλεις πάντως System -> Navigation Mode -> 3-button navigation

Για το 2ο ερώτημα Settings->About phone και κάνε tap στον αριθμό του build 7 φορές (αν θυμάμαι καλά)

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προϊόν Ελληνικής αντιπροσωπείας γράφει με 2 έτη εγγύηση κιόλας. Έχουμε επίσημο δηλαδή δίκτυο πώλησης ή έκανε άραγε το Πλαίσιο απλά εισαγωγή;

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάω να κάνω πολύ κοντινό ζουμ δεν μου το καθαρίζει και μου λέει να πάω πίσω, να μειώσω το ζουμ, υπάρχει λύση σε αυτό? 

Edited by bardull
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες του Πλαισίου. Δεν έφερε επίσημα τα Pixels Ελλάδα. Kαι το πρώτο ΟG Pixel είχε φέρει κάποτε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, geofak said:

Προϊόν Ελληνικής αντιπροσωπείας γράφει με 2 έτη εγγύηση κιόλας. Έχουμε επίσημο δηλαδή δίκτυο πώλησης ή έκανε άραγε το Πλαίσιο απλά εισαγωγή;

Εγγύηση πλαίσιο λέει όποτε το επισκευάζει η ίδια η εταιρεία 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bardull said:

Μόλις πάω να κάνω πολύ κοντινό ζουμ δεν μου το καθαρίζει και μου λέει να πάω πίσω, να μειώσω το ζουμ, υπάρχει λύση σε αυτό? 

Στις ρυθμίσεις της κάμερας υπάρχει Macro Mode. Μπορείς να το ενεργοποιήσεις στο Αυτόματο. Αλλιώς όταν πλησιάζεις βγαίνει ένα λουλουδάκι για να το ενεργοποιήσεις. Να ξέρεις ότι επειδή οι φωτογραφίες στο macro mode βγαίνουν με τον ευρυγώνιο που δεν έχει OIS, θέλει σταθερό χέρι.

Επίσης κάτι που ούτε εγώ είχα ψάξει μέχρι πρόσφατα, στο Pro Mode, έχει τη δυνατότητα για Focus Peaking, εντελώς manual. Αν δεν ξέρεις να το χειρίζεσαι δεν το συνιστώ. Είναι στο κουμπάκι κάτω δεξιά, στο Pro Mode ας πούμε.

Περισσότερα σε αυτό το άρθρο εδώ:
https://www.androidpolice.com/google-pixel-8-macro-focus-how-to/

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, FoT1s said:

Είναι το 128GB γι΄αυτό. Του Πλαισίου είναι 256GB.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση βλάβης Pixel ασχολείται εταιρεία έστω και ανεπίσημα για σέρβις? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Σε περίπτωση βλάβης Pixel ασχολείται εταιρεία έστω και ανεπίσημα για σέρβις? 

Από που είναι αγορασμένη η συσκευή;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για Ελλάδα, amazon αγοράστηκε αλλά δεν νομίζω να το στείλω αν πάθει βλάβη... Ρωτάω αν έχουμε επιλογή στην Ελλαδα, ευχαριστώ φίλε μου

Edited by bardull
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bardull said:

Ρωτάω για Ελλάδα, amazon αγοράστηκε αλλά δεν νομίζω να το στείλω αν πάθει βλάβη... Ρωτάω αν έχουμε επιλογή στην Ελλαδα, ευχαριστώ φίλε μου

Aπό Amazon μια χαρά είσαι. Το στέλνεις σε αυτούς με τα μεταφορικά δικά τους απ' όσο γνωρίζω και σου στέλνουν καινούρια αντικατάσταση. Αν είναι από Google store κάποιας χώρας, θα πρέπει να το στείλεις με δικά σου μεταφορικά στην εκάστοτε χώρα, σε κάποιον συγγενή η φίλο που ζει εκεί κι αυτός με την σειρά του να το στείλει στην Google με κάποια προπληρωμένα labels που σου στέλνει η Google, μετά από επικοινωνία όμως μαζί τους.

Στην Ελλάδα όχι, δεν υπάρχει κάποιος που να τα αναλαμβάνει. Ανεπίσημα μπορεί να στο φτιάξει κάποιος, αλλά θα χάσεις και την εγγύηση σου έτσι. Μπορείς θεωρητικά να το φτιάξεις μόνος σου, με parts από το Ifixit. 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, baiosss said:

Aπό Amazon μια χαρά είσαι. Το στέλνεις σε αυτούς με τα μεταφορικά δικά τους απ' όσο γνωρίζω και σου στέλνουν καινούρια αντικατάσταση. Αν είναι από Google store κάποιας χώρας, θα πρέπει να το στείλεις με δικά σου μεταφορικά στην εκάστοτε χώρα, σε κάποιον συγγενή η φίλο που ζει εκεί κι αυτός με την σειρά του να το στείλει στην Google με κάποια προπληρωμένα labels που σου στέλνει η Google, μετά από επικοινωνία όμως μαζί τους.

Στην Ελλάδα όχι, δεν υπάρχει κάποιος που να τα αναλαμβάνει. Ανεπίσημα μπορεί να στο φτιάξει κάποιος, αλλά θα χάσεις και την εγγύηση σου έτσι. Μπορείς θεωρητικά να το φτιάξεις μόνος σου, με parts από το Ifixit. 

Ξέρει κάποιος αν η συσκευή είναι αγορασμένη από το αγγλικό αμαζόν αν έχει την ίδια αντιμετώπιση στην εγγύηση σαν να είναι αγορασμένο από Ευρώπη; 

Link to comment
Share on other sites

έχω το pixel 8 pro  σε 128gb έχουμε κανένα αξιόπιστο μαγαζί να το δώσω για να πάρω το ίδιο σε 512?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με κοσμοτε, σε σημεία που με s23 ultra έπιανα 1000+ ταχύτητες με 5G,με το Pixel 8 pro δεν πιάνω ούτε τα μισά, μήπως η 5G ένδειξη είναι μόνο ένδειξη και όχι πραγματικότητα? Δεν μπορεί να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά.. 

Edited by bardull
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bardull said:

Λοιπόν, με κοσμοτε, σε σημεία που με s23 ultra έπιανα 1000+ ταχύτητες με 5G,με το Pixel 8 pro δεν πιάνω ούτε τα μισά, μήπως η 5G ένδειξη είναι μόνο ένδειξη και όχι πραγματικότητα? Δεν μπορεί να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά.. 

Μπορείς να δωσεις screenshot με Samsung service menu και netmonster? 

Σήμερα έχω πολλά μηνύματα για χαμένες κλήσεις... Wtf

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bardull said:

Λοιπόν, με κοσμοτε, σε σημεία που με s23 ultra έπιανα 1000+ ταχύτητες με 5G,με το Pixel 8 pro δεν πιάνω ούτε τα μισά, μήπως η 5G ένδειξη είναι μόνο ένδειξη και όχι πραγματικότητα? Δεν μπορεί να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά.. 

 

2024-04-08 23.15.57.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πριν το βάλω σε αγγελία , αν θέλει κανείς από εδώ μέσα τη συσκευή ας πει. Την πουλάω. Αχρησιμοποίητη με τζάμι θήκη κτλ. Την έχω σαν 2η . 

Και το ρολόι 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, doganos said:

Πριν το βάλω σε αγγελία , αν θέλει κανείς από εδώ μέσα τη συσκευή ας πει. Την πουλάω. Αχρησιμοποίητη με τζάμι θήκη κτλ. Την έχω σαν 2η . 

Και το ρολόι 

Αν επιτρεπεταια, δεν εμεινες ευχαριστημενος σαν συσκευη η απλα επειδη ειναι 2η;

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν σε χώρα που έχει πλήρης υποστήριξη σίγουρα θα ήταν η βασική μου. Αλλά επειδή χρειάζομαι καθε μέρα WiFi calling δεν υπάρχει επίσημη ακόμα υποστήριξη και με την χακια μια δουλεύει καλά μια όχι, ενώ βλέπω παράλληλα πως στο s23 ultra μου δουλεύει κανονικά... Όποτε αποφάσισα και για αυτόν τον λόγο να την δώσω. (Αν δεν είχα το s23 ultra θα την κρατούσα)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...