Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, kritopst said:

Το μαύρο 

τι να πω;καλοριζικο..χθες μου ειπαν για 15 του μηνος.οταν το εχεις στα χερια σου και ειναι ολα οκ μας λες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα εχθές το βράδυ το κινητό. Ακόμα το ψάχνω και προσπαθώ να το σετάρω. Δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί.  Κατευθείαν 5G στη nova, χωρίς να κάνω καμιά ενέργεια. Προσπαθώ να κάνω edit στις φωτο, δεν μου βγάζει τα καλούδια όπως magic erase ή magic editor...Θα επανέρθω με νεότερα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kritopst said:

Καλημέρα, παρέλαβα εχθές το βράδυ το κινητό. Ακόμα το ψάχνω και προσπαθώ να το σετάρω. Δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί.  Κατευθείαν 5G στη nova, χωρίς να κάνω καμιά ενέργεια. Προσπαθώ να κάνω edit στις φωτο, δεν μου βγάζει τα καλούδια όπως magic erase ή magic editor...Θα επανέρθω με νεότερα

Καλορίζικο! Όλα καλά με συσκευασία? Σφραγισμένο κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kritopst said:

Καλημέρα, παρέλαβα εχθές το βράδυ το κινητό. Ακόμα το ψάχνω και προσπαθώ να το σετάρω. Δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί.  Κατευθείαν 5G στη nova, χωρίς να κάνω καμιά ενέργεια. Προσπαθώ να κάνω edit στις φωτο, δεν μου βγάζει τα καλούδια όπως magic erase ή magic editor...Θα επανέρθω με νεότερα

καλοριζικο φιλε μου, εγω εδω αναμονη

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kritopst said:

Καλημέρα, παρέλαβα εχθές το βράδυ το κινητό. Ακόμα το ψάχνω και προσπαθώ να το σετάρω. Δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί.  Κατευθείαν 5G στη nova, χωρίς να κάνω καμιά ενέργεια. Προσπαθώ να κάνω edit στις φωτο, δεν μου βγάζει τα καλούδια όπως magic erase ή magic editor...Θα επανέρθω με νεότερα

εγω αυτά τα έχω στο pixel 7 pro μάλλον επειδή έχω το google one.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

εγω αυτά τα έχω στο pixel 7 pro μάλλον επειδή έχω το google one.

 

Μου κράσαρε το google photos συνέχεια, μετά από επανεγκαταστάσεις έχω το magic erase

2 ώρες πριν, kainotomia said:

καλοριζικο φιλε μου, εγω εδω αναμονη

Ευχαριστώ πολύ και στα δικά σου, λίγη υπομονή ακόμα🙂

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

εγω αυτά τα έχω στο pixel 7 pro μάλλον επειδή έχω το google one.

 

Έκανα επανεγκατάσταση το google photos και τώρα έχω το magic erase

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διορθώθηκε τελικά το θέμα της εφαρμογής του Google Photos μετά από μερικές επανεγκαταστάσεις, τώρα όλα τζετ.

Μια ερώτηση σε όποιον ξέρει, με κλειστό τηλέφωνο δεν χτυπούν τα ξυπνητήρια; δηλ. δεν ανοίγει για να χτυπήσουν και θα πρέπει να κοιμάμαι με το τηλέφωνο ανοιχτό; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kritopst said:

Καλημέρα, διορθώθηκε τελικά το θέμα της εφαρμογής του Google Photos μετά από μερικές επανεγκαταστάσεις, τώρα όλα τζετ.

Μια ερώτηση σε όποιον ξέρει, με κλειστό τηλέφωνο δεν χτυπούν τα ξυπνητήρια; δηλ. δεν ανοίγει για να χτυπήσουν και θα πρέπει να κοιμάμαι με το τηλέφωνο ανοιχτό; 

Όχι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, pouneridis said:

https://pixel.withgoogle.com/5G/

 

Και επισημα αναγνωρισμενοι....

αρα τώρα στέλνω απο την ίδια την  συσκευή μου sms για ενεργοποίηση 5g ?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

αρα τώρα στέλνω απο την ίδια την  συσκευή μου sms για ενεργοποίηση 5g ?

Σε μένα, σε NOVA, με το που έβαλα την sim στο τηλέφωνο μου έδειξε απευθείας 5G

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά την παραγγελία για το Pixel 8, αναγκαστικά θα αποχωριστώ το Pixel 5 γιατί του έπαθε μεγάλη ζημιά μετά από πτώση.

Για θήκη σκέφτομαι αυτή Spigen Slim Armor CS Case https://amzn.eu/d/aH5WQR0.

Έχετε κάποια πρόταση για προστασία οθόνης;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, KR1 said:

Έκανα τελικά την παραγγελία για το Pixel 8, αναγκαστικά θα αποχωριστώ το Pixel 5 γιατί του έπαθε μεγάλη ζημιά μετά από πτώση.

Για θήκη σκέφτομαι αυτή Spigen Slim Armor CS Case https://amzn.eu/d/aH5WQR0.

Έχετε κάποια πρόταση για προστασία οθόνης;

Ευχαριστώ!

Απο που έκανες την παραγγελία φίλε; 

Link to comment
Share on other sites

Hey google, χρησιμοποιεί κανείς; Ακούει;
Εγώ πρέπει να το πω 3-4 φορές και άμα ακούσει .
Το εικονίδιο του ξυπνητήρι μου έχει κολλήσει στη task bar εδώ και 2 μήνες χωρίς να έχω ενεργή αφύπνιση, καμία ιδέα ;
Το fingerprint είναι normal σε εσάς ή εμένα μου φαίνεται λες και πήρα κινητό 5 ετιας.


 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, konandrio said:

Hey google, χρησιμοποιεί κανείς; Ακούει;
Εγώ πρέπει να το πω 3-4 φορές και άμα ακούσει .
Το εικονίδιο του ξυπνητήρι μου έχει κολλήσει στη task bar εδώ και 2 μήνες χωρίς να έχω ενεργή αφύπνιση, καμία ιδέα ;
Το fingerprint είναι normal σε εσάς ή εμένα μου φαίνεται λες και πήρα κινητό 5 ετιας.


 

Ναι από το P2 ακόμα και δεν είχα ποτέ θέμα. Δοκίμασε να λές Hey Γκούγκου ή OK Γκούγκου (δεν κάνω πλάκα, λειτουργεί καλύτερα 😀). Αλλιώς κάνε retrain την εντολή.

Για το fingerprint επίσης κανένα θέμα. Λειτουργεί πάντα. Έχεις κάποιο τζαμάκι; Επίσης δοκίμασε να ξαναπεράσεις το αποτύπωμα.

Για το ξυπνητήρι έκανα μια αναζήτηση και λένε ότι μπορεί να είναι από κάποια εφαρμογή τύπου Tasker:

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/15sogjr/alarm_icon_and_time_on_aod_although_its_not_set/
https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/kg8vbr/persistent_alarm_icon_in_status_bar/



 

 

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2024 at 5:25 ΜΜ, patrik said:

Απο που έκανες την παραγγελία φίλε; 

Από ΜΜPlanet, περιμένω να γίνει η αποστολή σήμερα ή το αργότερο αύριο. Στο JMCTech μου είπαν 1+ μήνα και δυστηχώς δεν μπορούσα να περιμένω τόσο αν και ήταν 100 ευρώ φθηνότερο. Σχετικά με θήκη ή/και τζαμάκι έχει κάποιος να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, KR1 said:

Από ΜΜPlanet, περιμένω να γίνει η αποστολή σήμερα ή το αργότερο αύριο. Στο JMCTech μου είπαν 1+ μήνα και δυστηχώς δεν μπορούσα να περιμένω τόσο αν και ήταν 100 ευρώ φθηνότερο. Σχετικά με θήκη ή/και τζαμάκι έχει κάποιος να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ

Τζαμάκι δεν χρησιμοποιώ, θα σου πουν τα άλλα παιδιά, θήκες προτιμώ minimal πράγματα και στα τελευταία Pixel μου βάζω Ringke Fusion:
https://www.ringkestore.com/products/google-pixel-8-pro-case-fusion

Yπάρχει και στα ευρωπαϊκά Amazon. Αντέχει αρκετά, είναι διάφανη οπότε απολαμβάνω το χρώμα και δεν κιτρινίζει αμέσως όπως άλλες. Έχει και ένα μικρό "lip" προς τα πάνω οπότε αν πέσει με την οθόνη δίνει κάποια μικρή προστασία. Απλά κοντράρει το δάχτυλο στην άκρη σε κάποια gestures.

Link to comment
Share on other sites

+1 για την Ringke fusion!!

φέτος στο 8άρι φοράω την Onyx....εξίσου εξαιρετική!

https://www.ringkestore.com/products/google-pixel-8-pro-case-onyx

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, KR1 said:

Από ΜΜPlanet, περιμένω να γίνει η αποστολή σήμερα ή το αργότερο αύριο. Στο JMCTech μου είπαν 1+ μήνα και δυστηχώς δεν μπορούσα να περιμένω τόσο αν και ήταν 100 ευρώ φθηνότερο. Σχετικά με θήκη ή/και τζαμάκι έχει κάποιος να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ

Γενικά επέλεξε Ringke και Spigen θήκες. Eγώ επειδή έχω ένα ψώνιο με τις θήκες, έχω την λευκή της Google, μία της Rhinoshield, Bellroy και τις δύο πρώτες. Οι Ringke fusion και Onyx μαζί με της Google, είναι οι αγαπημένες μου. Τζαμάκι χρησιμοποιώ της Omoton από Amazon.de. Πολύ καλή ολεοφοβική επίστρωση και το δαχτυλικό δουλεύει άψογα. Θέλω να δοκιμάσω και τα Spigen χωρίς τα μαύρα περιθώρια κάποια στιγμή. Προσωπικά είχα βάλει και ΧtremeSkins διάφανο στο module των καμερών, γιατί το φοβόμουν για γρατζουνιές.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2024 at 4:24 ΜΜ, kainotomia said:

καλοριζικο φιλε μου, εγω εδω αναμονη

Σήμερα μετά από επικοινωνία με το jmc μου είπαν για άλλες 10 με 15 εργάσιμες αναμονή λόγο των απεργιών που υπάρχουν στη Γερμανία. Καλό Πάσχα το βλέπω. Το θέμα αν ακυρώσω την παραγγελία τα λεφτά θα κάνουν περίπου 15 μέρες να τα βάλουν 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας αλλά δυστηχώς η παραγγελία ακυρώθηκε προχθές γιατί δεν το είχε ο προμηθευτής τους. Τελικά πάω για Samsung S23 καθώς χρειάζομαι κάτι άμεσα, έκανα την παραγγελία από mgmanager σήμερα και ήδη περιμένουν να παραλάβει η μεταφορική, οπότε μπορεί ακόμα και αύριο να το έχω. Στο μέλλον ελπίζω να επιστρέψω στα pixel γιατί μου αρέσει πολύ το λειτουργικό και το μέγεθός τους, δυστηχώς στην Ελλάδα χάνουμε κάποιες από τις δυνατότητές τους και επίσης είναι δύσκολο να τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2024 at 8:58 ΠΜ, Sotnem said:

Ναι από το P2 ακόμα και δεν είχα ποτέ θέμα. Δοκίμασε να λές Hey Γκούγκου ή OK Γκούγκου (δεν κάνω πλάκα, λειτουργεί καλύτερα 😀). Αλλιώς κάνε retrain την εντολή.

Για το fingerprint επίσης κανένα θέμα. Λειτουργεί πάντα. Έχεις κάποιο τζαμάκι; Επίσης δοκίμασε να ξαναπεράσεις το αποτύπωμα.

Για το ξυπνητήρι έκανα μια αναζήτηση και λένε ότι μπορεί να είναι από κάποια εφαρμογή τύπου Tasker:

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/15sogjr/alarm_icon_and_time_on_aod_although_its_not_set/
https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/kg8vbr/persistent_alarm_icon_in_status_bar/



 

 

Tasker έφταιγε όντως 
Με χαμένες κλήσεις cosmote πως τα πάτε;
Εμένα η κατάσταση 10 μέρες είναι καλά 10 μέρες είναι χάλια, είμαι σε φάση που 1 στις 3 κλήσεις χάνεται, ενώ έχω ενεργά volte, wificall πολλές φορές οι κλήσεις είναι 3gpp 🙂 , δεν χρησιμοποιεί το volte, wificall
Έχω αρχίσει να ξενερώνω άσχημα με pixel και επιλογές δεν υπάρχουν 😞

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...