Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, doganos said:

γιατι το εκανες refund? 

Το εκανα refund γιατι ναι μεν η καμερα ειναι πολυ καλη ειναι αργη στην λήψη ( ιδικά με φλας) .Επίσης  ήταν εκνευριστικό να ακουω καθε φορα που άλλαζα   φακό στο ζουμ όταν τραβούσα βίντεο το θόριβο απο τους μηχανισμούς .. Ακόμα και το πάτημα πάνω στην οθόνη όταν ακουμπουσα το δάχτυλό μου  ακούγονταν στο βίντεο. 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alelo said:

Το εστειλα για refund αλλα στο chat ειπαν για ολο το ποσο. Βέβαια δεν ρωτησα και γω γιατι ειχα το νου μου στο τι να κανω με το τηλέφωνο . Το ρολόι στάλθηκε ξεχωριστά απο το τηλέφωνο απο την google.

Α ήταν μέσω του site; ΟΚ, νόμιζα εννοούσες ότι στο είχε στείλει η Amazon το ρολόι.

42 minutes ago, doganos said:

γιατι το εκανες refund? 

Νομίζω ότι είχε θέμα η κάμερά του. Δες παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Συγνώμη για το offtopic αλλά θα ήθελα να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ!! Ήμουν από αυτούς που μου είχε στείλει η αμαζον θήκη αντί για κινητό και χθες κατάφερα να πάρω τα χρήματα μου πίσω! Οπότε θα ήθελα να σας ξαναευχαριστησω για τις συμβουλές σας σχετικά με το τι πρέπει να κάνω! Καλές γιορτές σε όλους σας!! 

Edited by Tarsierkajdh
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Με τη τελευταία stable έκδοση που δώθηκε το  shizuku για να έχω wificall σταμάτησε να δουλεύει?Είχα 7 pro  και είμαι σε φάση μετάβασης στο 8 pro.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το έχω αρκετές μέρες και έχω καλή άποψη.

Είναι όπως το περίμενα σε κάποια πράγματα, καλύτερο σε κάποια άλλα.

Ταχύτητα κτλ, δεν βλέπω καμία διαφορά με το P6 που είχα. Πιστεύω ότι πλέον τα κινητά είναι τόσο γρήγορα που δεν βλέπεις σοβαρές διαφορές. Δεν παίζω παιχνίδια σε κινητές συσκευές, οπότε δεν ξέρω εκεί τι γίνεται. Γρήγορο ήταν το 6, γρήγορο και αυτό.
Η οθόνη είναι πανέμορφη και φωτεινή. Με το δαχτυλικό δεν είχα θέμα ούτε στο P6 οπότε δεν είδα κάποια διαφορά, νομίζω ότι είναι καλύτερο πάντως. Αυτό που είναι εντυπωσιακό είναι το face unlock που λειτουργεί τέλεια την ημέρα, τόσο αστραπιαία που αν θες να κοιτάξεις τη lockscreen μόνο δεν τα καταφέρνεις, πρέπει να το έχεις με κλίση. Προσωπικά στο P4 μου έσπαγε τα νεύρα παρά το Soli, ενώ τώρα λειτουργεί τέλεια. Το μειονέκτημα είναι ότι δεν δουλεύει καλά στο σκοτάδι, αλλά είναι τόσο καλό το δαχτυλικό που δεν έχεις θέμα.
Μπαταρία περίμενα κάτι καλύτερο. Δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ ενεργά με τα στατιστικά, αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά με τις αρχές του P6. Για μένα είναι μια χαρά για τη χρήση μου, φορτίζω ανά 1,5 μέρα κοντά στο 30-40%, αλλά για όσους ξοδεύουν πολλές ώρες δεν ξέρω. Φαντάζομαι τα μεγάλα iPhone και ίσως τα Samsung θα έχουν καλύτερη απόδοση.
Από τα πιο εντυπωσιακά ο ήχος του. Καμία σχέση με τις παλιότερες Pixel συσκευές μου, πολύ δυνατός.
Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή.
Εμφάνιση συνεχίζω να πιστεύω ότι τα P2-P4 ήταν πιο όμορφα, αλλά το γαλάζιο είναι φοβερό χρώμα.
Κάμερα περίμενα να μην δω σημαντικές διαφορές, αλλά το macro είναι πολύ καλό και γενικά νομίζω υπάρχει βελτίωση, είναι σημαντικό upgrade. To Video Boost είναι τρομερό, αλλά θέλει υπομονή. Δεν είναι για... stories και influencers. Αλλά κάνει τρομερή δουλειά. Tράβηξα κάτι βίντεο την πρωτοχρονιά με βεγγαλικά και όταν ήταν έτοιμο το boost είχε γίνει η νύχτα μέρα.
Κλήσεις κτλ όλα μια χαρά. Το 5G μου είναι αδιάφορο, είδα ότι δουλεύει και το απενεργοποίησα αμέσως. Για μένα πιο σημαντικό από όλα αυτά (5G, VoLTE) είναι το VoWiFi που παίζει με Pixel IMS.
Το θερμόμετρο έχω ξεχάσει ότι υπάρχει.

Γενικά πολύ ικανοποιημένος ως συσκευή. Αξίζει τα λεφτά του; Αν κάποιος είχε 7 θα πω ότι οικονομικά δεν αξίζει, εκτός αν πουλήσει το παλιό σε καλή τιμή και βρει κάποια προσφορά. Ακόμα και από τη σειρά 6. Όχι γιατί φταίει η συσκευή, αλλά γιατί πλέον τα κινητά είναι τόσο καλά που τα κρατάς άνετα για παραπάνω και η αύξηση στην τιμή δεν ήταν μικρή. Το upgrade δεν έχει τόσο νόημα. Εγώ αλλάζω κάθε διετία και πιστεύω ότι πλέον και τριετία γίνεται άνετα. Πιστεύω ότι η αύξηση τιμών ήταν απαράδεκτη και αντίστοιχα ότι το μεγαλύτερο σε διάρκεια support θα κάνει τον κόσμο να κρατάει παραπάνω τις συσκευές του.
Επίσης μεγάλο μειονέκτημα σε σχέση με την τιμή/απόδοση ότι ένα σωρό από features δεν παίζουν σε πολλές χώρες. Δηλαδή αν ζεις στις ΗΠΑ τα Pixel αξίζουν ακόμα περισσότερο. Προς το παρόν με βλέπω να συνεχίζω με Pixel και θα δούμε στο μέλλον. Υπήρχαν κάποιες συσκευές που με ενθουσίασαν (π.χ. το Nothing 2, το νέο Asus), αλλά έχουν και αυτές τα μειονεκτήματά τους. Επίσης είμαι αρκετά στο οικοσύστημα της Google, χρησιμοποιώ home mini, nest camera, αρκετά πράγματα της Google και το να φύγω στο μέλλον θα είναι πιο δύσκολο. Εκτός φυσικά αν πάρουν οι τιμές κι άλλο την άνοδο.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το έχω αρκετές μέρες και έχω καλή άποψη.
Είναι όπως το περίμενα σε κάποια πράγματα, καλύτερο σε κάποια άλλα.
Ταχύτητα κτλ, δεν βλέπω καμία διαφορά με το P6 που είχα. Πιστεύω ότι πλέον τα κινητά είναι τόσο γρήγορα που δεν βλέπεις σοβαρές διαφορές. Δεν παίζω παιχνίδια σε κινητές συσκευές, οπότε δεν ξέρω εκεί τι γίνεται. Γρήγορο ήταν το 6, γρήγορο και αυτό.
Η οθόνη είναι πανέμορφη και φωτεινή. Με το δαχτυλικό δεν είχα θέμα ούτε στο P6 οπότε δεν είδα κάποια διαφορά, νομίζω ότι είναι καλύτερο πάντως. Αυτό που είναι εντυπωσιακό είναι το face unlock που λειτουργεί τέλεια την ημέρα, τόσο αστραπιαία που αν θες να κοιτάξεις τη lockscreen μόνο δεν τα καταφέρνεις, πρέπει να το έχεις με κλίση. Προσωπικά στο P4 μου έσπαγε τα νεύρα παρά το Soli, ενώ τώρα λειτουργεί τέλεια. Το μειονέκτημα είναι ότι δεν δουλεύει καλά στο σκοτάδι, αλλά είναι τόσο καλό το δαχτυλικό που δεν έχεις θέμα.
Μπαταρία περίμενα κάτι καλύτερο. Δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ ενεργά με τα στατιστικά, αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά με τις αρχές του P6. Για μένα είναι μια χαρά για τη χρήση μου, φορτίζω ανά 1,5 μέρα κοντά στο 30-40%, αλλά για όσους ξοδεύουν πολλές ώρες δεν ξέρω. Φαντάζομαι τα μεγάλα iPhone και ίσως τα Samsung θα έχουν καλύτερη απόδοση.
Από τα πιο εντυπωσιακά ο ήχος του. Καμία σχέση με τις παλιότερες Pixel συσκευές μου, πολύ δυνατός.
Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή.
Εμφάνιση συνεχίζω να πιστεύω ότι τα P2-P4 ήταν πιο όμορφα, αλλά το γαλάζιο είναι φοβερό χρώμα.
Κάμερα περίμενα να μην δω σημαντικές διαφορές, αλλά το macro είναι πολύ καλό και γενικά νομίζω υπάρχει βελτίωση, είναι σημαντικό upgrade. To Video Boost είναι τρομερό, αλλά θέλει υπομονή. Δεν είναι για... stories και influencers. Αλλά κάνει τρομερή δουλειά. Tράβηξα κάτι βίντεο την πρωτοχρονιά με βεγγαλικά και όταν ήταν έτοιμο το boost είχε γίνει η νύχτα μέρα.
Κλήσεις κτλ όλα μια χαρά. Το 5G μου είναι αδιάφορο, είδα ότι δουλεύει και το απενεργοποίησα αμέσως. Για μένα πιο σημαντικό από όλα αυτά (5G, VoLTE) είναι το VoWiFi που παίζει με Pixel IMS.
Το θερμόμετρο έχω ξεχάσει ότι υπάρχει.
Γενικά πολύ ικανοποιημένος ως συσκευή. Αξίζει τα λεφτά του; Αν κάποιος είχε 7 θα πω ότι οικονομικά δεν αξίζει, εκτός αν πουλήσει το παλιό σε καλή τιμή και βρει κάποια προσφορά. Ακόμα και από τη σειρά 6. Όχι γιατί φταίει η συσκευή, αλλά γιατί πλέον τα κινητά είναι τόσο καλά που τα κρατάς άνετα για παραπάνω και η αύξηση στην τιμή δεν ήταν μικρή. Το upgrade δεν έχει τόσο νόημα. Εγώ αλλάζω κάθε διετία και πιστεύω ότι πλέον και τριετία γίνεται άνετα. Πιστεύω ότι η αύξηση τιμών ήταν απαράδεκτη και αντίστοιχα ότι το μεγαλύτερο σε διάρκεια support θα κάνει τον κόσμο να κρατάει παραπάνω τις συσκευές του.
Επίσης μεγάλο μειονέκτημα σε σχέση με την τιμή/απόδοση ότι ένα σωρό από features δεν παίζουν σε πολλές χώρες. Δηλαδή αν ζεις στις ΗΠΑ τα Pixel αξίζουν ακόμα περισσότερο. Προς το παρόν με βλέπω να συνεχίζω με Pixel και θα δούμε στο μέλλον. Υπήρχαν κάποιες συσκευές που με ενθουσίασαν (π.χ. το Nothing 2, το νέο Asus), αλλά έχουν και αυτές τα μειονεκτήματά τους. Επίσης είμαι αρκετά στο οικοσύστημα της Google, χρησιμοποιώ home mini, nest camera, αρκετά πράγματα της Google και το να φύγω στο μέλλον θα είναι πιο δύσκολο. Εκτός φυσικά αν πάρουν οι τιμές κι άλλο την άνοδο.
Εγώ κάτι που παρατηρώ από τις πρώτες ημέρες που το έχω (μέσα Οκτωβρίου) και ακόμα δεν το έχει φτιάξει η Google, είναι το scrolling με τα "σπασιματάκια" που υφίστανται ακόμα. Πιο έντονα το παρατηρώ στις ρυθμίσεις>εφαρμογές> όλες οι εφαρμογές όπου φαίνεται να κάνει κάτι κομπιάσματα.

Εδώ κι έναν μήνα όμως του έχω βάλει άλλον kernel (Sultan) και τρέχει άψογα! Προφανώς η Google κάτι έχει κάνει underclock στους πυρήνες του SOC κι έχει ως αποτέλεσμα αυτούς τους λόξυγκες.

Σε σύγκριση με το απλό P6 πάντως, το P8P είναι μεγάλο άλμα! Πέρα από την macro έχουμε μεγάλη βελτίωση από το 7 Pro και στην UW που δίνει καλύτερα αποτελέσματα. Για telephoto που δεν είχαμε στα απλά 6αρια, επίσης είναι μεγάλη η διαφορά. Τα haptics είναι πάλι πιο δυνατά κι ανώτερα του P6. Ο ήχος πολύ καλός κι ισορροπημένος, αλλά όχι ο κορυφαίος σίγουρα. Οθόνη άνετα από τις καλύτερες της αγοράς και φυσικά flat. Ίσως όχι εντελώς flat τύπου iPhone, αλλά η δουλειά γίνεται με ότι tempered glass βαλεις.

Fingerprint στο P6 είχε βελτιωθεί αρκετά αλλά του 8 Pro ακόμα και με τζαμάκια δουλεύει καλύτερα. Στο 6 μας είχε ταλαιπωρήσει αρκετά τον πρώτο καιρό και γι'αυτό προτιμούσα να το δουλεύω με μεμβράνη από κατάστημα φίλου με κινητά. Προσωπική άποψη, καλύτερα που επέμειναν στον optical και στο 8/8 Pro που είναι δοκιμασμένος και δουλεύει παρά σε ultrasonic που θα είχε άλλα θέματα.

Εμφανισιακά αν και η συσκευή είναι κόσμημα (τουλάχιστον στο porcelain χρώμα που την έχω) για να είμαι ειλικρινής κι εγώ προτιμούσα τα 6αρια με την διχρωμία πάνω και κάτω από το visor των καμερών, όπως και τις κάμερες τις προτιμούσα χωρίς το αλουμίνιο γύρω τους, πιο πολύ. Θα ήθελα πάλι το μαύρο matte αλουμίνιο περιμετρικά η και το χρωματιστό power button όπως σε παλιότερα Pixels. Αλλά αυτά είναι να 'χαμε να λέγαμε.

Όπως είχα ξαναγράψει στις αρχές, τα 1100€ σίγουρα δεν τα αξίζει. Με δώρο το ρολόι κάτι γινόταν αν το πουλούσες. Ειδικά αν είχα το 7 Pro δεν νομίζω να έμπαινα καν στην διαδικασία αλλαγής.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, baiosss said:

Εγώ κάτι που παρατηρώ από τις πρώτες ημέρες που το έχω (μέσα Οκτωβρίου) και ακόμα δεν το έχει φτιάξει η Google, είναι το scrolling με τα "σπασιματάκια" που υφίστανται ακόμα. Πιο έντονα το παρατηρώ στις ρυθμίσεις>εφαρμογές> όλες οι εφαρμογές όπου φαίνεται να κάνει κάτι κομπιάσματα.

Εδώ κι έναν μήνα όμως του έχω βάλει άλλον kernel (Sultan) και τρέχει άψογα! Προφανώς η Google κάτι έχει κάνει underclock στους πυρήνες του SOC κι έχει ως αποτέλεσμα αυτούς τους λόξυγκες.

Σε σύγκριση με το απλό P6 πάντως, το P8P είναι μεγάλο άλμα! Πέρα από την macro έχουμε μεγάλη βελτίωση από το 7 Pro και στην UW που δίνει καλύτερα αποτελέσματα. Για telephoto που δεν είχαμε στα απλά 6αρια, επίσης είναι μεγάλη η διαφορά. Τα haptics είναι πάλι πιο δυνατά κι ανώτερα του P6. Ο ήχος πολύ καλός κι ισορροπημένος, αλλά όχι ο κορυφαίος σίγουρα. Οθόνη άνετα από τις καλύτερες της αγοράς και φυσικά flat. Ίσως όχι εντελώς flat τύπου iPhone, αλλά η δουλειά γίνεται με ότι tempered glass βαλεις.

Fingerprint στο P6 είχε βελτιωθεί αρκετά αλλά του 8 Pro ακόμα και με τζαμάκια δουλεύει καλύτερα. Στο 6 μας είχε ταλαιπωρήσει αρκετά τον πρώτο καιρό και γι'αυτό προτιμούσα να το δουλεύω με μεμβράνη από κατάστημα φίλου με κινητά. Προσωπική άποψη, καλύτερα που επέμειναν στον optical και στο 8/8 Pro που είναι δοκιμασμένος και δουλεύει παρά σε ultrasonic που θα είχε άλλα θέματα.

Εμφανισιακά αν και η συσκευή είναι κόσμημα (τουλάχιστον στο porcelain χρώμα που την έχω) για να είμαι ειλικρινής κι εγώ προτιμούσα τα 6αρια με την διχρωμία πάνω και κάτω από το visor των καμερών, όπως και τις κάμερες τις προτιμούσα χωρίς το αλουμίνιο γύρω τους, πιο πολύ. Θα ήθελα πάλι το μαύρο matte αλουμίνιο περιμετρικά η και το χρωματιστό power button όπως σε παλιότερα Pixels. Αλλά αυτά είναι να 'χαμε να λέγαμε.

Όπως είχα ξαναγράψει στις αρχές, τα 1100€ σίγουρα δεν τα αξίζει. Με δώρο το ρολόι κάτι γινόταν αν το πουλούσες. Ειδικά αν είχα το 7 Pro δεν νομίζω να έμπαινα καν στην διαδικασία αλλαγής.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk
 

 

Σπασιματάκια δεν έχω δει, διάβαζα για το reddit, αλλά δεν έχω θέμα. Το μόνο θέμα που έχω είναι με το share του Viber, αργεί να βγάλει τη λίστα με τις επαφές όταν θέλω να κάνω από μία εφαρμογή share στο Viber.. Χαρακτηριστικά αργεί δηλαδή, αλλά επειδή το Viber είναι τραγική εφαρμογή δεν ξέρω αν φταίει αυτό σε κάτι.
Kαι νομίζω ότι κάποιες φορές δεν λειτουργεί τόσο καλά το extended unlock (το παλιό smart unlock). Ίσως βέβαια πρέπει να προσθέσω ξανά μερικά σημεία.

Δεν χρησιμοποιώ ποτέ τζαμάκια και μεμβράνες οπότε δεν είχα θέμα σε καμία συσκευή με το δαχτυλικό. Δεν έχω άποψη, αλλά γενικά ήταν κάτι που ο κόσμος έκραζε πολύ στα ίντερνετς.

Η κάμερα ναι είναι γενικά upgrade, τα είπες όλα.

Εμφανισιακά σαν το ασπρόμαυρο 2XL δεν υπάρχει. Επίσης παρότι το visor δεν με ενοχλεί, μου άρεσει περισσότερο η σχεδίαση του 4. Αλλά γενικά με την clear της Ringke είναι πανέμορφο.

Γενικά νομίζω ότι για οποιαδήποτε συσκευή 1000€ δεν αξίζουν. Εκτός αν αγοράζεις κάθε 3-4 χρόνια. Πλέον οι αλλαγές από γενιά σε γενιά είναι ελάχιστες. Αλλά εκτός της τιμής, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τη συσκευή. Το θετικό είναι ότι λύνονται τα προβλήματα για Ελλάδα με αυτά που ήταν κλειδωμένα. Αν έρθουν και επίσημα, ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πλέων δεν εχω το κινητό (pixel 8 pro) και πουλάω τις θήκες που εχω. Μια γνήσια γαλάζια και μια μαυρη spigen. Περιοχή ειμαι Αγρινιο. 6971636198.

συγνώμη για το off topic

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για ανταπτορα type c σε jack.
Εάν έχει πάρει κάποιος και δουλεύει γιατί έχω ένα από OnePlus και δεν το βλέπει.

Στάλθηκε από το Pixel 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikkkkos said:

Να ρωτήσω για ανταπτορα type c σε jack.
Εάν έχει πάρει κάποιος και δουλεύει γιατί έχω ένα από OnePlus και δεν το βλέπει.

Στάλθηκε από το Pixel 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει να έχει ενσωματωμένο DAC. Της Apple κάνει σίγουρα από όσο γνωρίζω. Νομίζω αυτός που έχεις δεν έχει ενσωματωμένο DAC.

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2024 at 12:10 ΜΜ, nikkkkos said:

Να ρωτήσω για ανταπτορα type c σε jack.
Εάν έχει πάρει κάποιος και δουλεύει γιατί έχω ένα από OnePlus και δεν το βλέπει.

Στάλθηκε από το Pixel 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είχα πάρει από amazon.de δυο για το Pixel 6a που έχω, άμα βρω το link θα στο στείλω. Λειτουργούν κανονικά!!!

Βρέθηκε

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0B7MXM4BC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

Edited by kpetros

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μπορεί και χειρότερα από 7 pro ή είναι ιδέα μου ;
Επίσης πολύ πόρτα τρώω με δαχτυλικό αποτύπωμα παρόλο που πέταξα τζαμάκι και έκανα re add.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία προσωπικά πάει σούπερ...πρώτη φορά σε συσκευή βλέπω σχεδόν 6 ώρες SOT , με υπόλοιπο μπαταρίας 25-40%!!! Στο 7άρι προ, πάνω από 4,5-5 ώρες σύνολο, δεν είδα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, konandrio said:

Μπαταρία μπορεί και χειρότερα από 7 pro ή είναι ιδέα μου ;
Επίσης πολύ πόρτα τρώω με δαχτυλικό αποτύπωμα παρόλο που πέταξα τζαμάκι και έκανα re add.

Το δαχτυλικό λειτουργεί τέλεια σε μένα, αλλά χρειάζεται ελάχιστα γιατί το face unlock ειναι άριστο.

Για μπαταρία δεν κοιτάζω στατιστικά, δεν βλέπω κάτι εντυπωσιακό, αλλά όχι και κάτι κακό. Στα κλασικά επίπεδα Pixel θα τη χαρακτήριζα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει γιατί δεν το έχω ούτε βδομάδα, ήρθα από 15 pro max που η αυτονομία εκεί ήταν  σε άλλο επίπεδο.

Touch κάτι δεν μου κάθετε γενικά καλά όχι μόνο στο δαχτυλικό. 

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konandrio said:

Θα δείξει γιατί δεν το έχω ούτε βδομάδα, ήρθα από 15 pro max που η αυτονομία εκεί ήταν  σε άλλο επίπεδο.

Touch κάτι δεν μου κάθετε γενικά καλά όχι μόνο στο δαχτυλικό. 

Δεν έχω iPhone και δεν ξέρω. Φαντάζομαι ότι έχει καλύτερη αυτονομία.
Πάντως μόλις τσέκαρα τώρα

Είμαι στις 2 ημέρες ακριβώς (48 ώρες), με 25% μπαταρία ακόμα και SOT 4 ώρες και 6 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την τελευταία beta μου κρασαρει το messenger, έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotnem said:

Δεν έχω iPhone και δεν ξέρω. Φαντάζομαι ότι έχει καλύτερη αυτονομία.
Πάντως μόλις τσέκαρα τώρα

Είμαι στις 2 ημέρες ακριβώς (48 ώρες), με 25% μπαταρία ακόμα και SOT 4 ώρες και 6 λεπτά.

Έχεις να φορτίσεις 2 μέρες ; 😯

Δύσκολο να βγάλω μέρα με όλες τις ειδοποιήσεις από socials disable και χωρίς AOD.

Αυτό που βλέπω μου  τρώει πολύ μπαταρία το σήμα, όντως είμαι σε πολύ δύσκολη περιοχή με πάρα πολλές διακυμάνσεις. Η διαχείριση ενέργειας του pro max με σόκαρε, δεν το πίστευα, only this όμως, ξενέρωσα με το λογισμικό όσο δεν πάει, 2,5 μήνες άντεξα με πολύ ζόρι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, konandrio said:

Έχεις να φορτίσεις 2 μέρες ; 😯

Δύσκολο να βγάλω μέρα με όλες τις ειδοποιήσεις από socials disable και χωρίς AOD.

Αυτό που βλέπω μου  τρώει πολύ μπαταρία το σήμα, όντως είμαι σε πολύ δύσκολη περιοχή με πάρα πολλές διακυμάνσεις. Η διαχείριση ενέργειας του pro max με σόκαρε, δεν το πίστευα, only this όμως, ξενέρωσα με το λογισμικό όσο δεν πάει, 2,5 μήνες άντεξα με πολύ ζόρι.

Συνήθως φορτίζω στη 1,5 ημέρα περίπου, τώρα επειδή ήταν ΣΚ και είχα λιγότερα e-mail από τη δουλειά και γενικά δεν το χρησιμοποιούσα πολύ έφτασε τόσο.  Επίσης γενικά δεν το αφήνω να πέσει τόσο χαμηλά, προσπαθώ να φορτίζω στο 40% περίπου, άντε 30%.

Αν δεν έχεις καλό σήμα, σίγουρα θα έχεις θέμα, ειδικά επειδή τα modem των Pixel δεν είναι τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

έκανε ένα google play system update σήμερα 75ΜΒ , αλλά ακόμα στο Νοέμβρη έχει μείνει...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους ανεξαρτήτου συσκευής!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

έκανε ένα google play system update σήμερα 75ΜΒ , αλλά ακόμα στο Νοέμβρη έχει μείνει...

Και εμένα στου Νοεμβρίου είναι και δεν βρίσκει το update.

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει πριν καιρό ότι δεν θα βγει Δεκεμβρίου, όποτε περιμένουμε για Ιανουάριο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...