Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω φιλο αμερικανο που ζει στην φλοριντα μιλαμε πολυ συχνα .προσφατα πηρε το 8 προ για κεινον και τη γυναικα του 

το τηλεφωνο στη  αμερικη ΠΕΤΑΕΙ δεν ειναι το hardware απλα ελεω google to software ειναι θεικο.

ολοι οι συνεργατες που εχει δουλευοθν με pixel τα αιφονια οπως λεει ειναι για τους 15 και κατω 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, _NikitaS_ said:

Μόνο στα 8αρια το κάνει; 

Μόνο 8 pro νομίζω ... Δεν είμαι σιγουρος βέβαια. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο 8 Pro. Ενδεχομένως να δώσουν κάποια από αυτά τα features και στο απλό 8 η και σε προηγούμενα Pixels, οπως το magic editor για παράδειγμα.Για το video boost δεν ξέρω.

Εδώ ένα δικό μου δείγμα με video boost.
https://photos.app.goo.gl/ALs2c8xqUpMZxHYE8

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk


 

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Όταν τραβάτε βίντεο από το 2χ ζουμ στο 5χ και πίσω ακούγεται η εναλλαγή φακού? 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια ερώτηση...
Υπάρχει κάποιος από εδώ που πήγε από το 7 Pro στο 8 Pro; Υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα;
Μέχρι να πάρω το 7 Pro, χρησιμοποιούσα πάντα συσκευές που είχαν τον δυνατότερο Snapdragon και στο 7 Pro νιώθω μερικές φορές ότι δεν γίνονται όλα όσο αστραπιαία είχα συνηθίσει.
Έχει βελτιωθεί η κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Όταν τραβάτε βίντεο από το 2χ ζουμ στο 5χ και πίσω ακούγεται η εναλλαγή φακού? 
Δε νομίζω ότι ο ήχος βγαίνει από την εναλλαγή φακών. Οι χτύποι από την οθόνη με το δαχτυλο είναι μάλλον, λόγω του κενού που έχει από πίσω κι ακούγεται σαν κούφια/πλαστική.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι ο ήχος απο την εναλλαγή απο στο 1x στο 5x και πίσω. Δεν μιλάω για μέτα που άμα έχει απόλυτη ησυχία όταν τραβάς βίντεο και πατάς στην οθόνη ακούγετε έτσι που λές κούφιο . Εδώ ακούγετε κοφτερό τικ-τικ . Γενικα αν κουνήσετε το κινητό σας ακούγονται οι καμερες σαν να ειναι λιγο χαλαρος ο μηχανισμός ?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alelo said:

Όχι είναι ο ήχος απο την εναλλαγή απο στο 1x στο 5x και πίσω. Δεν μιλάω για μέτα που άμα έχει απόλυτη ησυχία όταν τραβάς βίντεο και πατάς στην οθόνη ακούγετε έτσι που λές κούφιο . Εδώ ακούγετε κοφτερό τικ-τικ . Γενικα αν κουνήσετε το κινητό σας ακούγονται οι καμερες σαν να ειναι λιγο χαλαρος ο μηχανισμός ?

το OIS ακουγεται .... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι ο ήχος απο την εναλλαγή απο στο 1x στο 5x και πίσω. Δεν μιλάω για μέτα που άμα έχει απόλυτη ησυχία όταν τραβάς βίντεο και πατάς στην οθόνη ακούγετε έτσι που λές κούφιο . Εδώ ακούγετε κοφτερό τικ-τικ . Γενικα αν κουνήσετε το κινητό σας ακούγονται οι καμερες σαν να ειναι λιγο χαλαρος ο μηχανισμός ?
Αν κουνάς την συσκευή ναι το OIS κάνει θορυβο.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Αυτή τη στιγμή είμαι Γερμανία, και έχω το τηλέφωνο σε vodafone.de esim και ταυτόχρονα έχω και την κάρτα της vodafone.gr ως φυσική σιμ. Τα Χριστούγεννα που κατεβαίνω Ελλάδα, θα έχω κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του 8pro Τη συσκευή την πήρα σήμερα στα χέρια μου, αντικατέστησε το S22 Ultra με την ελπίδα για καλύτερες νυχτερινές και σε εσωτερικούς χώρους φωτογραφίες, που του Samsung ήταν απαράδεκτες. Πολύ περίεργη η εφαρμογή της κάμερας του pixel, πρώτη φορά που δεν μπορώ καταλάβω γιατί δεν υπάρχει η ρύθμιση για κλειστό, ανοιχτό ή αυτόματο φλας 😂, το λέει ενίσχυση φωτός και μπλέκει εκεί και την νυχτερινή λειτουργία... 😁

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι, ότι ενώ φυσικά το κινητό είναι στοκ όπως το άνοιξα το μεσημέρι και σε Vodafone από lte σήμα που είχε αρχικά μετά από τα update τώρα το βράδυ βλέπω επάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων ένα μεγαπρεπες 5G!! 

Edited by dimdiam
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kostas23a said:

Καλησπέρα σε όλους,

Αυτή τη στιγμή είμαι Γερμανία, και έχω το τηλέφωνο σε vodafone.de esim και ταυτόχρονα έχω και την κάρτα της vodafone.gr ως φυσική σιμ. Τα Χριστούγεννα που κατεβαίνω Ελλάδα, θα έχω κάποιο θέμα;

οχι δεν θα εχεις 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πλέον το P8P. Να πω ότι τρέχει ξανά σε διάφορες χώρες στο εξωτερικό προσφορά με τα ακουστικά δώρο (αλλά στην αρχική τιμή).

Δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα, το στήνω προς το παρόν, επιβεβαιώνω ότι 5G και VoLTE παίζουν κανονικά σε Cosmote χωρίς Pixel IMS, αλλά μάλλον θα το χρησιμοποιήσω γιατί θεωρώ ότι το VoWiFi ίσως είναι πιο σημαντικό σε κάποιες περιπτώσεις.

Διαφορά σε μέγεθος-όγκο από το P6 μικρή, αλλά προς το παρόν με δυσκολεύει στο γράψιμο στις γωνίες επειδή είναι πιο φαρδύ, ελπίζω να συνηθίσω.

Έπαιξα αρκετά με τα AI Wallpapers, είναι κάτι που δεν έχουν συζητήσει εδώ. Έχει πλάκα.
Λειτουργεί πολύ καλά το face unlock (εκτός αν δεν έχει φως βέβαια), με το δαχτυλικό δεν είχα θέμα ούτε στο 6 οπότε δεν βλέπω διαφορά.

Δεν μου αρέσει καθόλου το ασημί πλαίσιο γύρω γύρω, αλλά το γαλάζιο χρώμα είναι υπέροχο στο υπόλοιπο. Το θερμόμετρο το χρησιμοποίησα ελάχιστα φυσικά. Δεν έχω παίξει ακόμα καθόλου με κάμερα Video Boost. To Portrait Light φαίνεται ενδιαφέρον.

Επίσης κάτι που δεν έχει αναφερθεί γενικά, είναι καλή φάση αυτό που κάνεις τη συσκευή webcam σε υπολογιστή. Δεν θυμάμαι να το είχαμε ξαναπεί ξανά. Για όσους δεν γνωρίζουν συνδέεις μέσω USB το κινητό στον υπολογιστή και έχει υπολογή να γίνει webcam.

Ταχύτητα σούπερ, scrolling κτλ δεν είχα θέματα. Μπαταρία είναι νωρίς να πω, προς το παρόν βλέπω ότι πέφτει αρκετά γρήγορα, αλλά συγχρονίζει ένα σωρό μπούρδες. Θα του δώσω λίγες μέρες ακόμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω ξανά γράψει. Όταν ανοίγετε για πρώτη φορά την κάμερα μετά από κάποιο διάστημα μη χρήσης εστιάζει γρήγορα ? Πολλές φορές σε εμένα κάνα αρκετά δευτερόλεπτα 3-7. Δεν συμβαίνει συνέχεια και ρωτάω σε εσάς που έχετε το 8 pro τη συμπεριφορά έχει? Βάζω και βίντεο για να δείτε τι εννοώ.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alelo said:

Παιδιά το έχω ξανά γράψει. Όταν ανοίγετε για πρώτη φορά την κάμερα μετά από κάποιο διάστημα μη χρήσης εστιάζει γρήγορα ? Πολλές φορές σε εμένα κάνα αρκετά δευτερόλεπτα 3-7. Δεν συμβαίνει συνέχεια και ρωτάω σε εσάς που έχετε το 8 pro τη συμπεριφορά έχει? Βάζω και βίντεο για να δείτε τι εννοώ.

Καλημέρα στο δικό μου δεν το κάνει όσες φορές και να το δοκίμασα και μετά από ώρα.

 

30 minutes ago, Sotnem said:

Έχω κι εγώ πλέον το P8P. Να πω ότι τρέχει ξανά σε διάφορες χώρες στο εξωτερικό προσφορά με τα ακουστικά δώρο (αλλά στην αρχική τιμή).

Καλημέρα να το χαρείς όσο για την μπαταρία μετά από μερικές μέρες θα στρώσει.

30 minutes ago, Sotnem said:

 

Edited by giorgosgiorgos93
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:

Έχω κι εγώ πλέον το P8P. Να πω ότι τρέχει ξανά σε διάφορες χώρες στο εξωτερικό προσφορά με τα ακουστικά δώρο (αλλά στην αρχική τιμή).

Δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα, το στήνω προς το παρόν, επιβεβαιώνω ότι 5G και VoLTE παίζουν κανονικά σε Cosmote χωρίς Pixel IMS, αλλά μάλλον θα το χρησιμοποιήσω γιατί θεωρώ ότι το VoWiFi ίσως είναι πιο σημαντικό σε κάποιες περιπτώσεις.

Διαφορά σε μέγεθος-όγκο από το P6 μικρή, αλλά προς το παρόν με δυσκολεύει στο γράψιμο στις γωνίες επειδή είναι πιο φαρδύ, ελπίζω να συνηθίσω.

Έπαιξα αρκετά με τα AI Wallpapers, είναι κάτι που δεν έχουν συζητήσει εδώ. Έχει πλάκα.
Λειτουργεί πολύ καλά το face unlock (εκτός αν δεν έχει φως βέβαια), με το δαχτυλικό δεν είχα θέμα ούτε στο 6 οπότε δεν βλέπω διαφορά.

Δεν μου αρέσει καθόλου το ασημί πλαίσιο γύρω γύρω, αλλά το γαλάζιο χρώμα είναι υπέροχο στο υπόλοιπο. Το θερμόμετρο το χρησιμοποίησα ελάχιστα φυσικά. Δεν έχω παίξει ακόμα καθόλου με κάμερα Video Boost. To Portrait Light φαίνεται ενδιαφέρον.

Επίσης κάτι που δεν έχει αναφερθεί γενικά, είναι καλή φάση αυτό που κάνεις τη συσκευή webcam σε υπολογιστή. Δεν θυμάμαι να το είχαμε ξαναπεί ξανά. Για όσους δεν γνωρίζουν συνδέεις μέσω USB το κινητό στον υπολογιστή και έχει υπολογή να γίνει webcam.

Ταχύτητα σούπερ, scrolling κτλ δεν είχα θέματα. Μπαταρία είναι νωρίς να πω, προς το παρόν βλέπω ότι πέφτει αρκετά γρήγορα, αλλά συγχρονίζει ένα σωρό μπούρδες. Θα του δώσω λίγες μέρες ακόμα.

 

 

Όταν λες οτι το 5G παιζουν κανονικά σε cosmote εννοείς στο beta ετσι;

Γιατί σε εμένα στο stable ακόμα τίποτα και με το update του Δεκεμβρίου.

Η μπαταρία όντως στρώνει μετά απο 3 με 4 μέρες περίπου. Πλεον εμένα με full charge διαρκεί περίπου 1 μέρα και 9 ώρες.

Για την ιστορια να πω οτι το αγόρασα και εγω απο amazon.de. Το ρολόι το παρέλαβα περίπου 40 μέρες μετά στην γερμανική διεύθυνση που είχα δηλώσει. Ταλαιπωρία μεν αλλά σιγά σιγά γινόμαστε αρκετοί στην Ελλάδα, μπας και συγκινηθεί να το φέρει κανείς επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgosgiorgos93 said:

Καλημέρα στο δικό μου δεν το κάνει όσες φορές και να το δοκίμασα και μετά από ώρα.

 

Καλημέρα να το χαρείς όσο για την μπαταρία μετά από μερικές μέρες θα στρώσει.

Ευχαριστώ φίλε μου. Εντάξει ήμουν σίγουρος πως μάλλον φταίει το hardware γιατί όσα κινητά είχα pixel αλλά και αλλά δεν είχαν τέτοια συμπεριφορά. Θα το στείλω για αντικατάσταση amazon. Θα πάρω καινούριο και ελπίζω να μην πέσω πάλι σε ελαττωματικό κομμάτι.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alelo said:

Ευχαριστώ φίλε μου. Εντάξει ήμουν σίγουρος πως μάλλον φταίει το hardware γιατί όσα κινητά είχα pixel αλλά και αλλά δεν είχαν τέτοια συμπεριφορά. Θα το στείλω για αντικατάσταση amazon. Θα πάρω καινούριο και ελπίζω να μην πέσω πάλι σε ελαττωματικό κομμάτι.

Κανένα θέμα εδώ 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Stolas said:

Όταν λες οτι το 5G παιζουν κανονικά σε cosmote εννοείς στο beta ετσι;

Γιατί σε εμένα στο stable ακόμα τίποτα και με το update του Δεκεμβρίου.

Η μπαταρία όντως στρώνει μετά απο 3 με 4 μέρες περίπου. Πλεον εμένα με full charge διαρκεί περίπου 1 μέρα και 9 ώρες.

Για την ιστορια να πω οτι το αγόρασα και εγω απο amazon.de. Το ρολόι το παρέλαβα περίπου 40 μέρες μετά στην γερμανική διεύθυνση που είχα δηλώσει. Ταλαιπωρία μεν αλλά σιγά σιγά γινόμαστε αρκετοί στην Ελλάδα, μπας και συγκινηθεί να το φέρει κανείς επίσημα.

 Όχι, καμία beta. Κανονικά από το κουτί το άνοιξα, έβαλα SIM και είχα 5G και VoLTE.

@alelo όχι δεν το κάνει σε μένα, φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα σε σένα 😞

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Stolas said:

Όταν λες οτι το 5G παιζουν κανονικά σε cosmote εννοείς στο beta ετσι;

Γιατί σε εμένα στο stable ακόμα τίποτα και με το update του Δεκεμβρίου.

Η μπαταρία όντως στρώνει μετά απο 3 με 4 μέρες περίπου. Πλεον εμένα με full charge διαρκεί περίπου 1 μέρα και 9 ώρες.

Για την ιστορια να πω οτι το αγόρασα και εγω απο amazon.de. Το ρολόι το παρέλαβα περίπου 40 μέρες μετά στην γερμανική διεύθυνση που είχα δηλώσει. Ταλαιπωρία μεν αλλά σιγά σιγά γινόμαστε αρκετοί στην Ελλάδα, μπας και συγκινηθεί να το φέρει κανείς επίσημα.

Θεωρώ αυτονόητο ότι στην γραμμή σου έχεις ενεργοποιήσει το 5g ώστε να θες να το δεις στη συσκευή σου. 

Επίσης τα pixel είναι μη υποστηριζομενα από την cosmote, βάλε την sim σου σε μία άλλη συσκευή που υποστηρίζει η cosmote και στείλε 5g στο 1333. Μετά ξαναδες αν θα δεις το 5g στο pixepan widge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει κανείς εμπειρία τι γίνεται αμα επιστρέψουμε το κινητό ( αγορα απο amazon ) με το δώρο που πήραμε στην αρχή της αγορα? είχα πάρει το ρολόι μαζί με το pixel 8 pro .

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alelo said:

Παιδιά εχει κανείς εμπειρία τι γίνεται αμα επιστρέψουμε το κινητό ( αγορα απο amazon ) με το δώρο που πήραμε στην αρχή της αγορα? είχα πάρει το ρολόι μαζί με το pixel 8 pro .

Αν το επιστρέψεις για refund τότε θα αφαιρεθεί το ποσό του ρολογιού από τη συνολική τιμή και θα σου επιστραφεί το τελικό ποσό.
Αν εννοείς να το επιστρέψεις λόγω προβλήματος-εγγύησης, τότε δεν νομίζω να παίζει κάποιον ρόλο το δώρο. Δηλαδή αν στο "φτιάξουν" ή σου στείλουν άλλο για αντικατάσταση.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sotnem said:

Αν το επιστρέψεις για refund τότε θα αφαιρεθεί το ποσό του ρολογιού από τη συνολική τιμή και θα σου επιστραφεί το τελικό ποσό.
Αν εννοείς να το επιστρέψεις λόγω προβλήματος-εγγύησης, τότε δεν νομίζω να παίζει κάποιον ρόλο το δώρο. Δηλαδή αν στο "φτιάξουν" ή σου στείλουν άλλο για αντικατάσταση.

Το εστειλα για refund αλλα στο chat ειπαν για ολο το ποσο. Βέβαια δεν ρωτησα και γω γιατι ειχα το νου μου στο τι να κανω με το τηλέφωνο . Το ρολόι στάλθηκε ξεχωριστά απο το τηλέφωνο απο την google.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...