Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

41 minutes ago, Sotnem said:

Xωρίς να είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής τα νούμερα δεν φαίνονται πολύ καλά, όπως και στο screenshot σου. Έχεις καλό σήμα κινητής εκεί που βρίσκεσαι σίγουρα; Εκτός αν η οθόνη είναι από gaming ίσως; Γενικά δεν είναι καλά τα νούμερα. Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια πιο εξειδικευμένη εφαρμογή για στατιστικά μπαταρίας μπας και βγάλεις άκρη γιατί αυτό το αίσχος που έχει κάνει η Google εδώ και κανά 2-3 χρόνια δεν δίνει καμία σοβαρή πληροφορία.

Το σήμα δεν είναι άριστο αλλά οκ μέτριο.

Μάλιστα έχω απενεργοποιήσει και από τα developer options το mobile data always active.

Συν ότι όλο αυτό είναι με απενεργοποιημένο 5g και χωρίς gaming, μόνο browsing.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, GiannisTS1 said:

Το σήμα δεν είναι άριστο αλλά οκ μέτριο.

Μάλιστα έχω απενεργοποιήσει και από τα developer options το mobile data always active.

Συν ότι όλο αυτό είναι με απενεργοποιημένο 5g και χωρίς gaming, μόνο browsing.

Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Εγώ έχω ανα 10% 50 λεπτά με 1 ώρα sot. Σε εσωτερικό χώρο . Τώρα αν είναι έξω με ήλιο δεν θυμάμαι πόσο πέφτει ( που σίγουρα θα πέφτει περισσότερο λόγο φωτεινότητας)

Screenshot_20231122-113033~2.png

 

Screenshot_20231122-113017.png

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του 8 pro και εγώ και δηλώνω απογοητευμένος. Πέρα από την πολύ καλή κάμερα, σε όλα τα υπόλοιπα θα μπορούσα να πω πως το ταπεινό μου A52s ήτανε πολύ καλύτερο. Στο pixel η μπαταρία οριακά βγάζει μέρα. Αν βγάλω και καμιά 10 φωτογραφίες τότε δε βγάζει μέρα με τίποτα. Πήρα και το ρολόι δώρο. Πολλές λειτουργίες, αλλά και αυτό ζήτημα αν βγάλειο τη μέρα. Κρίμα τα 1100 ευρώ που έδωσα πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, GiannisTS1 said:

Το σήμα δεν είναι άριστο αλλά οκ μέτριο.

Μάλιστα έχω απενεργοποιήσει και από τα developer options το mobile data always active.

Συν ότι όλο αυτό είναι με απενεργοποιημένο 5g και χωρίς gaming, μόνο browsing.

Δεν είναι φυσιολογικό σίγουρα. Δεν το έχω το κινητό, αλλά τα νούμερα αυτά σίγουρα δεν είναι καλά.

 

28 minutes ago, alelo said:

Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Εγώ έχω ανα 10% 50 λεπτά με 1 ώρα sot. Σε εσωτερικό χώρο . Τώρα αν είναι έξω με ήλιο δεν θυμάμαι πόσο πέφτει ( που σίγουρα θα πέφτει περισσότερο λόγο φωτεινότητας)

 

Screenshot_20231122-113017.png

Αν κατάλαβα καλά με μία ώρα οθόνη έχασες 10%; Αυτό είναι μια χαρά. Εντάξει προφανώς δεν πάει αναλογικά, αλλά θα έχεις πολύ SoT μέχρι να αδειάσει, αρκετές ώρες. Εκτός αν δεν κατάλαβα τι εννοείς. Ο φίλος παραπάνω με ίδια χρήση ήταν στο 69% που σημαίνει χονδρικά ότι θα βγάζει 3 ώρες, πολύ λίγο. Εσύ είσαι στο 91%.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντος να προσέξουμε λίγο με το sot γιατί δεν νομίζω ότι πάει και καλά. Εγώ είμαι με beta βέβαια αλλά πριν ανέβασα screen sot και με 91% μπαταρία είχα 1ωρα και 10 λεπτά sot και τώρα 85% εχω 57 λεπτά sot. Χαχα

Screenshot_20231122-131202.png

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντος να προσέξουμε λίγο με το sot γιατί δεν νομίζω ότι πάει και καλά. Εγώ είμαι με beta βέβαια αλλά πριν ανέβασα screen sot και με 91% μπαταρία είχα 1ωρα και 10 λεπτά sot και τώρα 85% εχω 57 λεπτά sot. Χαχα
Screenshot_20231122-131202.thumb.png.ad7e00d126dd49ed9f84e737bef86c8f.png
Ναι επειδή μετά από κάθε επανεκκίνηση, τα στατιστικά της μπαταρίας μηδενίζονται στην τελευταία beta. Και χωρίς επανεκκίνηση όμως δεν είναι αξιόπιστα.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, baiosss said:

Ναι επειδή μετά από κάθε επανεκκίνηση, τα στατιστικά της μπαταρίας μηδενίζονται στην τελευταία beta. Και χωρίς επανεκκίνηση όμως δεν είναι αξιόπιστα.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

 

Δεν έκανα επανεκκίνηση. 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειχα ξανα ρωτήσει. όσοι έχεται το 8 pro όταν ανοίγεται την κάμερα είναι εστιασμένη ? ή κάνει 2-3 δευτερόλεπτα για να κάνει εστίαση ?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alelo said:

Παιδια το ειχα ξανα ρωτήσει. όσοι έχεται το 8 pro όταν ανοίγεται την κάμερα είναι εστιασμένη ? ή κάνει 2-3 δευτερόλεπτα για να κάνει εστίαση ?

Εστιασμενη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειχα ξανα ρωτήσει. όσοι έχεται το 8 pro όταν ανοίγεται την κάμερα είναι εστιασμένη ? ή κάνει 2-3 δευτερόλεπτα για να κάνει εστίαση ?
Ορισμένες φορές το κάνει. Και σε άλλες συσκευές το έχω συναντήσει όμως να συμβαίνει.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει beta. Τώρα γύρισα σε stable και όλα μια χαρά. Πλέον η εφαρμογή της κάμερας δουλεύει μια χαρά . Επίσης ανεβάζω και screenshot με την μπαταρία . Σε μερικά ποστ πριν ένα παιδί είχε βάλει ότι στο 63% είχε 1 ώρα και 10 λεπτά sot. Εγώ με 62% έχω 3 ώρες και 30 λεπτά. Βέβαια σε εσωτερικό χώρο με wifi . 

Screenshot_20231125-212750.png

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2023 at 9:33 ΜΜ, alelo said:

Είχα βάλει beta. Τώρα γύρισα σε stable και όλα μια χαρά. Πλέον η εφαρμογή της κάμερας δουλεύει μια χαρά . Επίσης ανεβάζω και screenshot με την μπαταρία . Σε μερικά ποστ πριν ένα παιδί είχε βάλει ότι στο 63% είχε 1 ώρα και 10 λεπτά sot. Εγώ με 62% έχω 3 ώρες και 30 λεπτά. Βέβαια σε εσωτερικό χώρο με wifi . 

Screenshot_20231125-212750.png

Φίλε μου αυτό είναι με δεδομένα ενεργά στο background?

Επίσης ενεργοποιημένο VoLTE?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GiannisTS1 said:

Φίλε μου αυτό είναι με δεδομένα ενεργά στο background?

Επίσης ενεργοποιημένο VoLTE?

Ναι είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα και το volte απλά ήμουν συνέχεια με wifi . Θα προσπαθήσω να δουλέψω και μια μέρα μόνο με δεδομένα να δούμε πως πάει.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Άρρωστος με pixel, αλλά 6 και 7 δεν τα πήρα λόγω των θεμάτων στην Ελλάδα, στο 8 διορθώθηκε κάτι ή έστω ξέρουμε αν αλλάξει κάτι? Cosmote έχω.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Άρρωστος με pixel, αλλά 6 και 7 δεν τα πήρα λόγω των θεμάτων στην Ελλάδα, στο 8 διορθώθηκε κάτι ή έστω ξέρουμε αν αλλάξει κάτι? Cosmote έχω.... 

Δε ξέρω στο 8, αλλά στο 7 με τις τελευταίες beta έχουμε και 5g και volte. Το wifi calling θέλει να φτιάξεις μόνος apn και να το ανοίξεις με μια εφαρμογή Shizuku. Άρα και με την σταθερή έκδοση του Δεκέμβρη, όλα αυτά θα λειτουργούν! 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο το wifi calling μικρό το κακό με την ελπίδα να το φτιάξουν... Οκ ευχαριστώ 

Το volte ούτως ή άλλως κάνει την δουλειά με δεδομένα... Εκτός και αν κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bardull said:

Αν είναι μόνο το wifi calling μικρό το κακό με την ελπίδα να το φτιάξουν... Οκ ευχαριστώ 

Το volte ούτως ή άλλως κάνει την δουλειά με δεδομένα... Εκτός και αν κάνω λαθος

Ναι μέσω 4g. Ίσως όταν ανοίξουν το 5g sa να λειτουργεί μόνο με 5g. Δε ξέρω αν το pixel το υποστηρίζει! 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα νεότερα που διακινούνται και αφορούν την επανεμφάνιση των προβλημάτων σε συνδρομητές Cosmote - αναναφορικά με την αδυναμία τους να δεχτούν κλήσεις από αριθμούς της παλιάς Forthnet - υπάρχει κάποια ενημέρωση ή feedback από κάποιους ?

Αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι σε ποια έκδοση λογισμικού ανάφερεται το πρόβλημα.... Στην τελευταία ενημέρωση της Stable ή στην QPR2 Beta 1.0 και 1.1 ??? Αφορά πολλές συσκευές της Google ή μόνο τα "εφτάρια" ???

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pouneridis said:

Σχετικά με τα νεότερα που διακινούνται και αφορούν την επανεμφάνιση των προβλημάτων σε συνδρομητές Cosmote - αναναφορικά με την αδυναμία τους να δεχτούν κλήσεις από αριθμούς της παλιάς Forthnet - υπάρχει κάποια ενημέρωση ή feedback από κάποιους ?

Αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι σε ποια έκδοση λογισμικού ανάφερεται το πρόβλημα.... Στην τελευταία ενημέρωση της Stable ή στην QPR2 Beta 1.0 και 1.1 ??? Αφορά πολλές συσκευές της Google ή μόνο τα "εφτάρια" ???

Στο pixel 7 pro που έχω στην beta με αριθμό AP11.231020.016.A1 το ξαναφταξαν το θέμα των κλήσεων. Το είχαν χαλάσει στην προηγούμενη έκδοση beta. Στην σταθερή ακόμα δεν έχει φτιαχτεί γιατί λογικά τον Δεκέμβρη θα πάρει η σταθερή τις ενημερώσεις των προηγούμενων beta. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Pixel 8 Pro εδώ και ένα μήνα και χρησιμοποιώ με Vodafone στην Ελλάδα. Έχω το πρόβλημα ότι μερικές φορές όταν είμαι σπίτι στα νότια προάστια, όταν κάποιος με καλεί, η κλήση δεν χτυπάει και πηγαίνει απευθείας στον τηλεφωνητή. Αυτό συμβαίνει τυχαία, ίσως το 10% των φορών. Συμβαίνει μόνο στο σπίτι, όχι ακόμα σε άλλες περιοχές. Παλιότερα με Pixel 5 δεν είχα κάποιο θέμα. Χρησιμοποιώ την τελευταία stable έκδοση του λογισμικού. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συγγνώμη για το offtopic. Παρήγγειλα από amazon Ιταλίας ένα κινητό (one plus 11) και μου έστειλαν αντί για το κινητό μια θήκη. Από άλλο φόρουμ με ενημέρωσαν ότι κάτι αντίστοιχο συνέβη και σε εσάς. Ήθελα να ρωτήσω αν βγάλατε άκρη και αν μπορείτε να με βοηθήσετε  με κάποια ενέργεια ώστε να μην χάσω τα χρήματα μου. Μέχρι στιγμής έχω στείλει email  στο αμαζον Ιταλίας όπου μου ζήτησαν φωτογραφίες από το πακέτο και να στείλω την θήκη πίσω. Έχω κάνει καταγγελία στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Σας έχουν επιστρέψει τα χρήματα σας πίσω και αν ναι μετά από πόσες μέρες αφού παρέλαβαν το δέμα? Καταφέρατε με κάποιο τρόπο να σας στείλουν τα κινητά αντί των χρημάτων? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εγώ έχω παρόμοια περίπτωση με το amazon.de. Αντι για κινητό μου ήρθε ένας φορτιστής. Μετά από μια εβδομάδα αλλεπάλληλων emails παράνοιας (πχ στην αρχή μου είπαν να παω αστυνομία και να τους στείλω την αναφορά είτε στα γερμανικά είτε στα αγγλικά και όταν το έστειλα στα αγγλικά μου είπαν πως δε μπορούν να το επεξεργαστούν γιατί δεν είναι στα γερμανικά ή το μόνο που συνέχιζαν να λένε είναι πως η UPS λέει όλα καλά οπότε δε δικαιούμαι τίποτα και μου έκλεισαν και το business account), κατάφερα να πάρω στα χέρια μου μερικά emails που έλεγαν να στείλω πίσω το λάθος αντικείμενο για να πάρω τα χρήματα μου πίσω.

Έστειλα πίσω το πακέτολ 6/11. Εστειλα μερικά emails τι γίνεται κτλ και μου απαντούσαν ότι δεν έφτασε ακόμα. Ώσπου, αυτή την εβδομάδα, μου απάντησαν πως έχω στείλει λάθος αντικείμενο και ως εκ τούτου δεν μπορούν να με αποζημιώσουν!!!!!

Θα προσπαθήσω λίγο ακόμα μαζί τους μπας και βγάλω άκρη.

Αλλιώς, ως τελευταίο μέσο θα απευθυνθώ σε ένα ευρωπαικό κέντρο προστασίας καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Πωω τι λες τώρα!?  Ελπίζω να βγάλεις-βγάλουμε άκρη και να μην χρειαστεί να πάμε δικαστικά. Εγώ πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να τους χαρίσω τόσα χρήματα! Έχω στείλει το δέμα με ΕΛΤΑ συστημένο οπότε λογικά σε καμιά βδομάδα θα ξέρω και θα σου απαντήσω για τις εξελίξεις!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Tarsierkajdh said:

Καλησπέρα! Συγγνώμη για το offtopic. Παρήγγειλα από amazon Ιταλίας ένα κινητό (one plus 11) και μου έστειλαν αντί για το κινητό μια θήκη. Από άλλο φόρουμ με ενημέρωσαν ότι κάτι αντίστοιχο συνέβη και σε εσάς. Ήθελα να ρωτήσω αν βγάλατε άκρη και αν μπορείτε να με βοηθήσετε  με κάποια ενέργεια ώστε να μην χάσω τα χρήματα μου. Μέχρι στιγμής έχω στείλει email  στο αμαζον Ιταλίας όπου μου ζήτησαν φωτογραφίες από το πακέτο και να στείλω την θήκη πίσω. Έχω κάνει καταγγελία στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Σας έχουν επιστρέψει τα χρήματα σας πίσω και αν ναι μετά από πόσες μέρες αφού παρέλαβαν το δέμα? Καταφέρατε με κάποιο τρόπο να σας στείλουν τα κινητά αντί των χρημάτων? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με το amazon.it και το είχα αναφέρει σε προηγούμενη σελίδα. Μου έστειλαν ένα πακέτο βίδες/ούπες αντί για το κινητό. Επικοινώνησα μέσω chat, έβγαλα φωτογραφίες και ευτυχώς αποδέχθηκαν το λάθος τους.
Μου ζήτησαν να στείλω πίσω το λανθασμένο προϊόν. Το έστειλα αμέσως και είχαν παραλάβει από 3/11 αλλά δεν υπήρξε καμία ενημέρωση. Όσες φορές επικοινώνησα μου είπαν ότι χρειάζεται να περάσει ένας μήνας και μετά να τους στείλω αν δεν έχω νέα. Ο μήνας ολοκληρώθηκε και σήμερα τους έστειλα ξανά. Ευτυχώς απάντησαν αμέσως ότι προχωρούν στην αποζημίωση η οποία θα γίνει σε 3-5 εργάσιμες ημέρες. Περιμένω να δω και θα ενημερώσω.

Από τα συμφραζόμενα στα e-mail τους παίζει να μην έχει περαστεί στο σύστημά τους καν ότι έφτασαν πίσω οι βίδες. Η κατάσταση είναι τραγική. Από τη μία υποψιάζομαι ότι κάποια βρωμιά παίζει (όλες οι περιπτώσεις που διαβάζω είναι κινητά που χάθηκαν και στη θέση τους ήρθε κάτι πολύ πολύ φτηνότερο), από την άλλη έχουν τρομερά θέματα και απεργίες στις αποθήκες τους τον τελευταίο καιρό. Το θέμα είναι ότι είχαν υποσχεθεί να μου βάλουν και τα έξοδα αποστολή για τις βίδες (μια που τα έστειλα με UPS πλήρωσα ένα ωραιότατο 80αρι σε ευρώ για να στείλω πίσω). Θα πρέπει να επιμείνω και γι' αυτό μάλλον.

Συμβουλή:

1. Unboxing με βίντεο πλέον. Δεν το περίμενα ποτέ να το λέω, δεν είχα ποτέ θέμα με Amazon, αλλά πλέον είναι πολλά τα περιστατικά που διαβάζω.
2. Φωτογραφίες στα πάντα. Κράτα αποδεικτικά για οτιδήποτε. Παραλαβή, παράδοση κτλ. Έχω κρατημένες φωτογραφίες από το πακέτο που έστειλαν, από την ημέρα που το έστειλα εγώ πίσω, απόδειξη της UPS, pdf ότι τους το παρέδωσαν, έβαλα το παλικάρι της UPS να γράψει πάνω ακριβώς τι στέλνω κ.ο.κ.
3. Το customer support στο ιταλικό είναι ό,τι χειρότερο έχω δει. Κανείς δεν μιλάει αγγλικά. Άνοιξε ένα tab σε google translate και προσπάθησε έτσι. Μίλα στο chat καλύτερα για αρχή μπας και πετύχεις κανέναν λογικό. Έχει πολλούς τραγικούς, αλλά μπορεί να είσαι τυχερός στη λοταρία. Προσπάθησε πριν κλείσει το τσατ να κάνεις ένα copy paste ώστε να έχεις αρχείο. Αν σου πουν οτιδήποτε θετικό "ναι έγινε λάθος" "ναι στείλε μας πίσω", φρόντισε να τους πεις να στο στείλουν σε e-mail για να έχεις αποδεικτικά στοιχεία. Μην είσαι επιθετικός πολύ, αλλά να επιμένεις μέχρι να πάρεις διαβεβαιώσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...