Jump to content

Xiaomi 13T


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μπορεί να ακούγετε χαζό αλλά αθόρυβο πως μπαίνει? Έχει ένα κουμπί να μπαίνει ή πρέπει να κατεβάζω μια μια τις μπάρες του ήχου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, kakourass said:

Ρε παιδιά μπορεί να ακούγετε χαζό αλλά αθόρυβο πως μπαίνει? Έχει ένα κουμπί να μπαίνει ή πρέπει να κατεβάζω μια μια τις μπάρες του ήχου?

Εάν κατεβάσεις την "κουρτίνα" από τη δεξιά πλευρά, βλέπεις το κέντρο ελέγχου. Μέσα στα πλήκτρα που έχει διαθέσιμα είναι και η σίγαση (Mute). Εάν δεν το δεις στην πρώτη σελίδα, είναι στις επόμενες. Μπορείς να αλλάξεις την σειρά για να έχεις τα πιο χρήσιμα κουμπιά εκεί που τα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minast said:

Εάν κατεβάσεις την "κουρτίνα" από τη δεξιά πλευρά, βλέπεις το κέντρο ελέγχου. Μέσα στα πλήκτρα που έχει διαθέσιμα είναι και η σίγαση (Mute). Εάν δεν το δεις στην πρώτη σελίδα, είναι στις επόμενες. Μπορείς να αλλάξεις την σειρά για να έχεις τα πιο χρήσιμα κουμπιά εκεί που τα θέλεις.

Αυτο το κουμπι ωστόσο δεν κλεινει τον ήχο απο τα multimedia και τα παιχνίδια, το κλείνει μονο απο τις ειδοποιήσεις. Δεν υπάρχει κατι που να κανει το τηλέφωνο εντελώς αθόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kakourass said:

Αυτο το κουμπι ωστόσο δεν κλεινει τον ήχο απο τα multimedia και τα παιχνίδια, το κλείνει μονο απο τις ειδοποιήσεις. Δεν υπάρχει κατι που να κανει το τηλέφωνο εντελώς αθόρυβο?

Εάν πας στο Settings -> Sound and Vibration -> Sound Options
έχει επιλογή: Silence media in Silent mode.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, minast said:

Εάν πας στο Settings -> Sound and Vibration -> Sound Options
έχει επιλογή: Silence media in Silent mode.

Σ ευχαριστώ πολυ, το έφτιαξα 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αλλη μια βοήθεια, το widget του καιρού δεν μου λειτουργεί, μου βγαζει μήνυμα "δεν υπάρχουν δεδομενα", οταν παταω πανω του δεν κανει κατι και η μονη επιλογη που μου δινει ειναι η αφαίρεση του widget.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βλέπω έχετε κάνει αναβάθμιση σε hyperos.. Εμένα γράφει ακόμα miui 14.0.13 είναι λογικό? Και τι φταίει για αυτό? Δεν βγάζει καμία ενημέρωση διαθεσιμη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleni_1991 said:

Καλησπέρα! Βλέπω έχετε κάνει αναβάθμιση σε hyperos.. Εμένα γράφει ακόμα miui 14.0.13 είναι λογικό? Και τι φταίει για αυτό? Δεν βγάζει καμία ενημέρωση διαθεσιμη

Δεν είδα κάποιον να λέει για Hyper OS σε αυτό το θέμα... Κι εγώ την ίδια έχω, και σε άλλους την ίδια έχω δει.
Πάντως δεν υπάρχει βιασύνεη, παρά το μέγεθος και την αλλαγή του ονόματος, το HyperOS δεν είναι επαναστατική ενημέρωση, θα μπορούσε κάλλιστα να συνεχίσει να λέγεται MIUI 😉

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, minast said:

Δεν είδα κάποιον να λέει για Hyper OS σε αυτό το θέμα... Κι εγώ την ίδια έχω, και σε άλλους την ίδια έχω δει.
Πάντως δεν υπάρχει βιασύνεη, παρά το μέγεθος και την αλλαγή του ονόματος, το HyperOS δεν είναι επαναστατική ενημέρωση, θα μπορούσε κάλλιστα να συνεχίσει να λέγεται MIUI 😉

Άμα δεις τις προηγούμενες σελίδες αρκετοί αναφέρουν ότι έκαναν την αναβάθμιση σε hyperos.. Για αυτό παραξενεύτηκα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleni_1991 said:

Άμα δεις τις προηγούμενες σελίδες αρκετοί αναφέρουν ότι έκαναν την αναβάθμιση σε hyperos.. Για αυτό παραξενεύτηκα 

Σκέψου ότι γύρισα και έψαξα κιόλας... Κάποια πράγματα καλύτερα να τα κάνεις ξεκούραστος 🤣

Link to comment
Share on other sites

 

On 9/2/2024 at 10:01 ΜΜ, eleni_1991 said:

Δεν βγάζει καμία ενημέρωση διαθεσιμη

Και το δικό μου ακόμη δεν έχει πάρει hyperOS, προφανώς το δίνουν σταδιακά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει hyper os 1.0.2.0.umfeuxm δεν ξέρω αν έχει βγει νεώτερη.Τρωει κάτι κολλήματα σε διάφορες εφαρμογές πχ βγάζει μύνημα οι χάρτες δεν ανταποκρίνονται ή κρασαρει στο άνοιγμα κάποιον app κ βλέπω μόνο μαύρη οθόνη.. Δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση έχει κάποιος άλλος παρόμοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, καλύτερα που δεν μου έχει έρθει ακόμη τελικά!

Μάλλον δεν θα την περάσω αν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω καιρό hyper os 1.0.2.0.umfeuxm πάει σφαίρα, δεν έχει κρασάρει τίποτε ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το δικό μου 13Τ πήρε το Σάββατο το πρωί HYPEROS 1.0.3.0. UMFEUXM, πριν είχε MIUI. Επίσης νομίζω πήρε και Adroid 14 ταυτόχρονα, έχω την εντύπωση ότι είχα το 13 πριν. 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πριν την αναβάθμιση χρησιμοποιούσα 50GB αποθηκευτικού χώρου. Η αναβάθμιση ήταν 5+GB. Μετά την αναβάθμιση χρησιμοποιούσα 49 GB!

Χρειάστηκε να ξαναφτιάξω λίγο τις γραμματοσειρές, και τις ειδοποιήσεις. Είδα ότι σε κάποια μενού ενεργοποιήθηκαν οι διαφημίσεις, χωρίς όμως να μου εμφανιστεί καμμία. Τις ξαναέκλεισα φυσικά. Γενικά έχω κόψει από παντού τις διαφημίσεις, δεν έχει εμφανίσει ποτέ. 

Γενικά και πριν την αλλαγή αλλά και μετά δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα, το τηλ λειτουργεί απροβλημάτιστα. Και γρήγορα.

Το έχω από την Black Friday.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήδη μου λείπει η συνέπεια της Sammy στο θέμα των ενημερώσεων.

Μια χαρά συσκευή είναι το 13Τ, με εξαιρετικές δυνατότητες, αλλά στον τομέα υποστήριξης, η Xiaomi πετάει χαρταετό.

Είναι αστείο το πολυδιαφημισμένο HyperOS να έχει global rollout από το Δεκέμβριο και οι περισσότεροι από τους μισούς ακόμα να το ψάχνουν.

Κινητό που πρωτοκυκλοφόρησε τον Σεπτέμβριο και σε αρκετές περιπτώσεις έχει μείνει στην ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου. Τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,επειδή είμαι σε αναζήτηση συσκευής και το 13τ είναι στα υποψήφια,δεν επιθυμώ να δώσω πολλά, πιστεύετε αξίζει η αγορά του,κάμερες μπαταρία οθόνη ήχο,με λίγα λόγια κάποια περιγραφή?( Πιθανόν να γίνει η αγορά με 39α)! εκτός αν σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο! Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε τι χρήματα το βρίσκεις. Για ~380€ τελική που το πήρα μετά την επιστροφή Eurobank, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ τίμιο hardware για τα χρήματά του και πολύ καλή απόκριση και σταθερότητα. Δεν έχω άποψη για Hyper OS, αλλά ούτως ή άλλως δεν θα βιαστώ να αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Εξαρτάται σε τι χρήματα το βρίσκεις. Για ~380€ τελική που το πήρα μετά την επιστροφή Eurobank, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ τίμιο hardware για τα χρήματά του και πολύ καλή απόκριση και σταθερότητα. Δεν έχω άποψη για Hyper OS, αλλά ούτως ή άλλως δεν θα βιαστώ να αναβαθμίσω.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!Εκεί υπολογίζω σε αυτό το ποσό! Έχω μείνει με τον γερολυκο το mate 20 pro αλλά το έχω με "καρπα" τους τελευταίους μήνες 😜! Δεν είχα ποτέ Xiaomi γι'αυτό και ρωτάω τους κατόχους αν είναι ευχαριστημένοι με την συσκευή και σε αυτό το ποσό ειδικά!

Link to comment
Share on other sites

On 29/2/2024 at 1:15 ΠΜ, paraskevas013 said:

Καλησπέρα στην ομάδα,επειδή είμαι σε αναζήτηση συσκευής και το 13τ είναι στα υποψήφια,δεν επιθυμώ να δώσω πολλά, πιστεύετε αξίζει η αγορά του,κάμερες μπαταρία οθόνη ήχο,με λίγα λόγια κάποια περιγραφή?( Πιθανόν να γίνει η αγορά με 39α)! εκτός αν σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο! Ευχαριστώ 

Το κινητό είναι εξαιρετικό και προσωπικά θα το ξαναγόραζα. Δυνατό, γρήγορο, με εξαιρετική οθόνη, δυνατές κάμερες, ήχος άψογος σε όλα του, πολύ καλή μπαταρία, ποιοτική κατασκευή και γενικά δεν έχω κάποιο παράπονο από κάτι. Όσο αφορά τα updates που διαβάζω παράπονα, το δικό μου, Ελληνικής αντιπροσωπείας, έχει πάρει δύο φορές update στο hyperos και μάλιστα σχεδόν αμέσως με το που ανακοινώνεται η διάθεση τους (όχι ότι είναι και κάτι ιδιαίτερο το hyperos σε σχέση με τη miui). Δοκιμάστε να κάνετε μόνοι σας ένα τσεκ για τυχόν αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, truckman said:

Το κινητό είναι εξαιρετικό και προσωπικά θα το ξαναγόραζα. Δυνατό, γρήγορο, με εξαιρετική οθόνη, δυνατές κάμερες, ήχος άψογος σε όλα του, πολύ καλή μπαταρία, ποιοτική κατασκευή και γενικά δεν έχω κάποιο παράπονο από κάτι. Όσο αφορά τα updates που διαβάζω παράπονα, το δικό μου, Ελληνικής αντιπροσωπείας, έχει πάρει δύο φορές update στο hyperos και μάλιστα σχεδόν αμέσως με το που ανακοινώνεται η διάθεση τους (όχι ότι είναι και κάτι ιδιαίτερο το hyperos σε σχέση με τη miui). Δοκιμάστε να κάνετε μόνοι σας ένα τσεκ για τυχόν αναβάθμιση.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου,λίγο που επεξεργάστηκα και το Redmi 13pro+ μου άρεσε και αυτό, οθόνη ήχο κααι σκρολαρισμα ποίο άνετο νομίζω (μπορεί να είναι και ιδέα μου) ! Αν δεν ξεφύγω σε μπάτζετ ένα από τα δύο αυτά θα αποκτηθεί τώρα πιο, άγνωστο 😏

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 11:53 ΠΜ, paraskevas013 said:

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου,λίγο που επεξεργάστηκα και το Redmi 13pro+ μου άρεσε και αυτό, οθόνη ήχο κααι σκρολαρισμα ποίο άνετο νομίζω (μπορεί να είναι και ιδέα μου) ! Αν δεν ξεφύγω σε μπάτζετ ένα από τα δύο αυτά θα αποκτηθεί τώρα πιο, άγνωστο 😏

Το 13Τ είναι άλλης κατηγορίας συσκευή (ανώτερης). Από εκεί και πέρα ανάλογα τα χρήματα που διαθέτεις και το γούστο σου αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειπώθηκε, ελληνικής αντιπροσωπείας με καμία αναβάθμιση.

Μια χαρά το 13t σε θέμα hardware αλλά όσο κρατήσει. 

Ποτέ ξανά ο Κινέζος.

Μετά πάλι νεφρό και Samsung.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, PRATINAS said:

Επειδή ειπώθηκε, ελληνικής αντιπροσωπείας με καμία αναβάθμιση.

Μια χαρά το 13t σε θέμα hardware αλλά όσο κρατήσει. 

Ποτέ ξανά ο Κινέζος.

Μετά πάλι νεφρό και Samsung.

Τι εννοείς "καμία αναβάθμιση"; Πρέπει να έχεις πάρει security update τουλάχιστον 2023-12.
Το όνομα του λειτουργικού, εάν λέει MIUI ή Hyper OS έχει μικρή σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...