Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, nikos523 said:

Η επιλογή που λες, είναι το να αλλάξεις csc ανεπίσημα σε χώρα που δεν έχει τέτοια νομοθεσία;

Γιατί εγώ αυτόν τον τρόπο γνωρίζω και δεν είναι επιλογή της Samsung, είναι παράκαμψη και σε κάποιες χώρες δημιουργεί θέματα με υπηρεσίες παρόχων.

Αλλαγή csc ναι... 3 χρόνια τώρα με άλλο csc και κανένα πρόβλημα,το κινητό έχει πάει στο σέρβις με ταιλανδικο csc και δεν μου είπαν και τίποτα!!

Η ηχογράφηση κλήσης είναι απο την εφαρμογή τηλέφωνο της Samsung,άρα και το δίνει η Samsung σε κάποιες χώρες...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, koutsis said:

Πως ακριβώς θα γίνει αυτό το shortcut? Πρώτη φορά το ακούω shortcut να κάνει αυτή τη δουλειά...

Πολλά μπορούν να γίνουν με το shortcuts.
Ατυχές όνομα που το κάνει να παραβλέπεται από αρκετούς, αλλά είναι πολύ κοντά στο Mac Automator.

Για το συγκεκριμένο θέμα πχ βλέπω ήδη κάποιος έκανε ένα σκριπτάκι με παρόμοια λογική.
 

https://www.red dit.com/r/iphone/comments/yy9sf1/is_there_a_way_to_view_what_photos_are_not_in_an/
 

Βγάλε το κενό απλά στο λινκ. Το τέλειο φόρουμ μας πετάει συνέχεια error όταν μπει ολόκληρο το link. 

Link to comment
Share on other sites

Το να μη μένουν οι φωτο στα recents εφόσον τις έχουμε μεταφέρει σε αλμπουμ, δε γίνεται με κανένα σκριπτ, με καμία εφαρμογή γιατί δεν το επιτρέπει το ios. Το γοογλε photos είναι και αυτό το ίδιο, στα android όμως λειτουργεί διαφορετικά. Εδώ δουλεύει όπως θέλει το ios.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos523 said:

Πολλά μπορούν να γίνουν με το shortcuts.
Ατυχές όνομα που το κάνει να παραβλέπεται από αρκετούς, αλλά είναι πολύ κοντά στο Mac Automator.

Για το συγκεκριμένο θέμα πχ βλέπω ήδη κάποιος έκανε ένα σκριπτάκι με παρόμοια λογική.
 

https://www.red dit.com/r/iphone/comments/yy9sf1/is_there_a_way_to_view_what_photos_are_not_in_an/
 

Βγάλε το κενό απλά στο λινκ. Το τέλειο φόρουμ μας πετάει συνέχεια error όταν μπει ολόκληρο το link. 

Το δοκίμασα και όντως δουλεύει. Εντάξει δεν είναι ακριβώς αυτό που είπα αλλά τουλάχιστον μπορείς να έχεις όλες τις κανονικές φωτογραφίες εκεί αν βάζεις χειροκίνητα σε άλλα albums τις υπόλοιπες..

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Αλλαγή csc ναι... 3 χρόνια τώρα με άλλο csc και κανένα πρόβλημα,το κινητό έχει πάει στο σέρβις με ταιλανδικο csc και δεν μου είπαν και τίποτα!!

Η ηχογράφηση κλήσης είναι απο την εφαρμογή τηλέφωνο της Samsung,άρα και το δίνει η Samsung σε κάποιες χώρες...

Για την Ελλάδα απαγορεύεται 

Επισης εάν ηχογραφήσεις δεν μπορείς να χρησιμοποιείς κάτι τέτοιο για αποδεικτικό στοιχείο σε δικαστήριο όποτε πιο το νόημα; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ενημερώσει ότι η κλήση ηχογραφείται και ο άλλος συναινεί και αυτό ακούγεται στην ηχογραφηση, νομίζω πως μπορείς 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες είναι η προέκταση της απουσίας πραγματικού file manager. Έτσι δυσκολευόμαστε στη άμεση πρόσβαση στην μουσική ( και επεξεργασία αυτής) στις φωτογραφίες ( κρι οργάνωση σύμφωνα με τις ανάγκες μας) κλπ. 
Και μια βοήθεια αν μπορείτε.

Έχω ημερολόγιο της Microsoft κι επειδή κατά την μεταφορά μου από το Samsung συγχρονίστηκαν οι άπειρες υπενθυμίσεις μου και τώρα χτυπάνε δυο φορές. Επιλέγω στα ημερολόγια να εμφανίζεται μόνο αυτό της apple αλλά μετά από λίγο αρχίζουν ξανά τα διπλά «όργανα»…..

Κάποια λύση χωρίς να χρειαστεί να διαγράψω το ημερολόγιο; 
Επίσης έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Μου έρχονται, τις διαγράφω και μετά κάποιες ξανά έρχονται….!!! (οι ίδιες)
Τελος, ποτε επιτέλους το Viber θα διορθώσει το θέμα με τις επαφές;;

23 ώρες πριν, koutsis said:

Εξαρτάται τι θέλει να κάνει ο καθένας και τι θεωρείς λίγα. Εγώ είχα 10 χρόνια ναυαρχιδες android, πήγα πριν 4 χρόνια σε ios και δεν μου λείπει τίποτα. Ίσα ίσα μου αρέσει πολύ περισσότερο. Άρα δεν έχει σχέση αν είμαστε σε τεχνολογικό forum ή όχι. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες!

Εννοείται πως ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες Άλλος πχ βολεύεται με το λατρεμένο μου Nokia 6110 ( με το φιδάκι….)

Το τεχνολογικό φόρουμ όμως είναι κυρίως γη αυτούς που θέλουν το κάτι παραπάνω. Που έχουν προχωρημένες ανάγκες και τεχνολογικές ανησυχίες. Αυτός που βολεύεται μόνο με κλήσεις, browsing και yt δεν έχει κάποια ανάγκη να ψαχτεί σε τεχνολογικά φόρουμ. Δεν τον νοιάζει. 
Μιλαω πάντα για την πλειοψηφία και δεν θεωρώ υποτιμητικό για κάποιον να αρκείται στα λίγα. Ίσα ίσα που είναι καλύτερο από το να είναι «καμμένος» σαν κι εμένα…. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, montoya_42 said:

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες είναι η προέκταση της απουσίας πραγματικού file manager. Έτσι δυσκολευόμαστε στη άμεση πρόσβαση στην μουσική ( και επεξεργασία αυτής) στις φωτογραφίες ( κρι οργάνωση σύμφωνα με τις ανάγκες μας) κλπ. 
Και μια βοήθεια αν μπορείτε.

Έχω ημερολόγιο της Microsoft κι επειδή κατά την μεταφορά μου από το Samsung συγχρονίστηκαν οι άπειρες υπενθυμίσεις μου και τώρα χτυπάνε δυο φορές. Επιλέγω στα ημερολόγια να εμφανίζεται μόνο αυτό της apple αλλά μετά από λίγο αρχίζουν ξανά τα διπλά «όργανα»…..

Κάποια λύση χωρίς να χρειαστεί να διαγράψω το ημερολόγιο; 
Επίσης έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Μου έρχονται, τις διαγράφω και μετά κάποιες ξανά έρχονται….!!! (οι ίδιες)
Τελος, ποτε επιτέλους το Viber θα διορθώσει το θέμα με τις επαφές;;

Εννοείται πως ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες Άλλος πχ βολεύεται με το λατρεμένο μου Nokia 6110 ( με το φιδάκι….)

Το τεχνολογικό φόρουμ όμως είναι κυρίως γη αυτούς που θέλουν το κάτι παραπάνω. Που έχουν προχωρημένες ανάγκες και τεχνολογικές ανησυχίες. Αυτός που βολεύεται μόνο με κλήσεις, browsing και yt δεν έχει κάποια ανάγκη να ψαχτεί σε τεχνολογικά φόρουμ. Δεν τον νοιάζει. 
Μιλαω πάντα για την πλειοψηφία και δεν θεωρώ υποτιμητικό για κάποιον να αρκείται στα λίγα. Ίσα ίσα που είναι καλύτερο από το να είναι «καμμένος» σαν κι εμένα…. 

Κάποια πράγματα που αντιμετωπίζεις μου φαίνονται παράλογα 

Πως έρχονται ειδοποιήσεις διπλές; 
Στο Viber ίσως κάτι έχεις κάνει και προκάλεσες δυσλειτουργία 

Οι φωτογραφίες είναι μια χαρά. Έχουν ταξινόμηση κατά ημερομηνία 

Στο Android είναι ένα χάος. Πρέπει να θυμάσαι μια φωτό την είχες βάλει από camera? Μήπως είναι στο φάκελο Viber? Μήπως είναι στον φάκελο downloads? Μήπως ήταν crop από μια τάδε εφαρμογή

Πλακα κάνετε; 
Είπαμε να κατηγορούμε την apple για τα μειονεκτήματα όχι και για τα πλεονεκτήματα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Tasos19s said:

Κάποια πράγματα που αντιμετωπίζεις μου φαίνονται παράλογα 

Πως έρχονται ειδοποιήσεις διπλές; 
Στο Viber ίσως κάτι έχεις κάνει και προκάλεσες δυσλειτουργία 

Οι φωτογραφίες είναι μια χαρά. Έχουν ταξινόμηση κατά ημερομηνία 

Στο Android είναι ένα χάος. Πρέπει να θυμάσαι μια φωτό την είχες βάλει από camera? Μήπως είναι στο φάκελο Viber? Μήπως είναι στον φάκελο downloads? Μήπως ήταν crop από μια τάδε εφαρμογή

Πλακα κάνετε; 
Είπαμε να κατηγορούμε την apple για τα μειονεκτήματα όχι και για τα πλεονεκτήματα 

 

Στο Viber έχει πρόβλημα και η γυναίκα μου που έχει αποκλειστικά iPhone από το 2011……

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες είναι η προέκταση της απουσίας πραγματικού file manager. Έτσι δυσκολευόμαστε στη άμεση πρόσβαση στην μουσική ( και επεξεργασία αυτής) στις φωτογραφίες ( κρι οργάνωση σύμφωνα με τις ανάγκες μας) κλπ. 
Και μια βοήθεια αν μπορείτε.

Έχω ημερολόγιο της Microsoft κι επειδή κατά την μεταφορά μου από το Samsung συγχρονίστηκαν οι άπειρες υπενθυμίσεις μου και τώρα χτυπάνε δυο φορές. Επιλέγω στα ημερολόγια να εμφανίζεται μόνο αυτό της apple αλλά μετά από λίγο αρχίζουν ξανά τα διπλά «όργανα»…..

Κάποια λύση χωρίς να χρειαστεί να διαγράψω το ημερολόγιο; 
Επίσης έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Μου έρχονται, τις διαγράφω και μετά κάποιες ξανά έρχονται….!!! (οι ίδιες)
Τελος, ποτε επιτέλους το Viber θα διορθώσει το θέμα με τις επαφές;;

Εννοείται πως ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες Άλλος πχ βολεύεται με το λατρεμένο μου Nokia 6110 ( με το φιδάκι….)

Το τεχνολογικό φόρουμ όμως είναι κυρίως γη αυτούς που θέλουν το κάτι παραπάνω. Που έχουν προχωρημένες ανάγκες και τεχνολογικές ανησυχίες. Αυτός που βολεύεται μόνο με κλήσεις, browsing και yt δεν έχει κάποια ανάγκη να ψαχτεί σε τεχνολογικά φόρουμ. Δεν τον νοιάζει. 
Μιλαω πάντα για την πλειοψηφία και δεν θεωρώ υποτιμητικό για κάποιον να αρκείται στα λίγα. Ίσα ίσα που είναι καλύτερο από το να είναι «καμμένος» σαν κι εμένα…. 

Το πρόβλημα είναι ότι πέρασες το outlook στο apple mail αλλά έχεις και το outlook σαν exchange λογαριασμό;

Αν ναι, τότε ρυθμίσεις - calendar - accounts διαλέγεις το outlook και βγάζεις τον διακόπτη στο calendar.

Με το viber δεν είχα κάποιο θέμα με τις επαφές οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κάποια πράγματα που αντιμετωπίζεις μου φαίνονται παράλογα 

Πως έρχονται ειδοποιήσεις διπλές; 
Στο Viber ίσως κάτι έχεις κάνει και προκάλεσες δυσλειτουργία 

Οι φωτογραφίες είναι μια χαρά. Έχουν ταξινόμηση κατά ημερομηνία 

Στο Android είναι ένα χάος. Πρέπει να θυμάσαι μια φωτό την είχες βάλει από camera? Μήπως είναι στο φάκελο Viber? Μήπως είναι στον φάκελο downloads? Μήπως ήταν crop από μια τάδε εφαρμογή

Πλακα κάνετε; 
Είπαμε να κατηγορούμε την apple για τα μειονεκτήματα όχι και για τα πλεονεκτήματα 

 

Οι φωτογραφίες στο android μπορούν να ταξινομηθούν όπως θες και είναι πολύ δύσκολο να θες κάτι συγκεκριμένο και να μην βρεις λύση.

Μου άρεσε πολύ παλιά το ES File Explorer σε android, κάτι είχε γίνει και το play store τους έκοψε, είδα ότι υπάρχει σε app store και τo αγόρασα με κλειστά τα μάτια,, είναι ποιο ευέλικτο σίγουρα, έχει και προβολή album, πάλι όμως είχε πολλούς περιορισμούς.

Το iOS είναι κονσέρβα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα, αν κάτι σε χαλάει απλά πρέπει να το υποστείς, είναι το κινητό του απλού χρήστη, αν και έχει αρκετά χαζά που και ο απλός χρήστης αν έχει περάσει από android θα ξενερώσει.

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Για την Ελλάδα απαγορεύεται 

Επισης εάν ηχογραφήσεις δεν μπορείς να χρησιμοποιείς κάτι τέτοιο για αποδεικτικό στοιχείο σε δικαστήριο όποτε πιο το νόημα; 

Δεν απαγορεύεται....αν ενημερώσεις και συμφωνήσει τότε μπορείς να την χρησιμοποιήσεις παντού.

Ο λόγος που το χρησιμοποιώ είναι γιατί οδηγώ και πολλές φορές με παίρνουν πελάτες να μου δώσουν στοιχεία τους ή παραγγελίες...τα λένε, τα ηχογραφεί και τα ακούω μετά για να τα γράψω!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konandrio said:

Οι φωτογραφίες στο android μπορούν να ταξινομηθούν όπως θες και είναι πολύ δύσκολο να θες κάτι συγκεκριμένο και να μην βρεις λύση.

Μου άρεσε πολύ παλιά το ES File Explorer σε android, κάτι είχε γίνει και το play store τους έκοψε, είδα ότι υπάρχει σε app store και τo αγόρασα με κλειστά τα μάτια,, είναι ποιο ευέλικτο σίγουρα, έχει και προβολή album, πάλι όμως είχε πολλούς περιορισμούς.

Το iOS είναι κονσέρβα και είναι για συγκεκριμένα πράγματα, αν κάτι σε χαλάει απλά πρέπει να το υποστείς, είναι το κινητό του απλού χρήστη, αν και έχει αρκετά χαζά που και ο απλός χρήστης αν έχει περάσει από android θα ξενερώσει.

 

Και ποιος νομίζεις έχει όρεξη να ασχολείται με file explorer? 
Το 95% του κόσμου δεν ξέρει καν τι είναι 

Ακομα και στο Android 

Όποτε καλύτερα το iPhone 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Tasos19s said:

Και ποιος νομίζεις έχει όρεξη να ασχολείται με file explorer? 
Το 95% του κόσμου δεν ξέρει καν τι είναι 

Ακομα και στο Android 

Όποτε καλύτερα το iPhone 

Σωστά, ποιος χρειάζεται τη ποιο σημαντική εφαρμογή σε όλα τα λειτουργικά συστήματα, τι να τα κάνεις τα αρχεία. Ούτε τη γιαγιά μου την απασχολεί.

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tasos19s said:

Και ποιος νομίζεις έχει όρεξη να ασχολείται με file explorer? 
Το 95% του κόσμου δεν ξέρει καν τι είναι 

Ακομα και στο Android 

Όποτε καλύτερα το iPhone 

Αυτό Τάσο δεν στέκει. Εκτός του ότι ο file manager είναι απαραίτητος, θα έπρεπε να είναι εκεί έστω κι αν κάποιος δεν τον χρειάζεται. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. μια ερωτηση σχετικα με τις φωτογραφιες. Γυρισα την κωδικοποιηση σε jpeg για να εχω συμβατοτητα με windows χωρις ειδικες εφαρμογες κτλ αλλα εχει διπλασιαστει ο χωρος που πιανουν και γεμισε το cloud. Γινεται να τις κανω μετατροπη σε heic? εχει νοημα? ή να αυξησω συνδρομη να τελειωνω? εχω και στο onedrive μεγαλο πακετο και δεν ηθελα να ξεφυγω και εδω αλλα δε μαζευεται το πραγμα. Απο την αλλη επειδη τις φωτο απο εδω τις ριχνω στο pc και στο onedrive, εκει εχω τα παντα, θελω να ανοιγουν κατευθειαν και οχι να μου ζηταει ειδικη εφαρμογη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Αυτό Τάσο δεν στέκει. Εκτός του ότι ο file manager είναι απαραίτητος, θα έπρεπε να είναι εκεί έστω κι αν κάποιος δεν τον χρειάζεται. 

Μα δεν δουλεύει με file manager τύπου windows 

Έχει αλλά πράγματα να κανείς 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

καλημερα παιδες. μια ερωτηση σχετικα με τις φωτογραφιες. Γυρισα την κωδικοποιηση σε jpeg για να εχω συμβατοτητα με windows χωρις ειδικες εφαρμογες κτλ αλλα εχει διπλασιαστει ο χωρος που πιανουν και γεμισε το cloud. Γινεται να τις κανω μετατροπη σε heic? εχει νοημα? ή να αυξησω συνδρομη να τελειωνω? εχω και στο onedrive μεγαλο πακετο και δεν ηθελα να ξεφυγω και εδω αλλα δε μαζευεται το πραγμα. Απο την αλλη επειδη τις φωτο απο εδω τις ριχνω στο pc και στο onedrive, εκει εχω τα παντα, θελω να ανοιγουν κατευθειαν και οχι να μου ζηταει ειδικη εφαρμογη.

Είχα την εντύπωση ότι η MS έχει extension στο store για heif support. Πάνε και χρόνια βέβαια αλλά νομίζω είχε. 
 

Η μετατροπή γίνεται φυσικά με 2 κλικ μέσο του καταπληκτικού file manager (που δεν υπάρχει απ ότι βλέπω στις τελευταίες σελίδες..), οπότε μπορεί να αυτοματοποιηθεί και με το shortcuts. Σίγουρα θα βρεις αποτελέσματα αν ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μία απορία με το face ID.. Άλλαξα γυαλιά ηλίου σήμερα γιατί ξέχασα αυτά που φοράω συνήθως και δε με αναγνωρίζει το κινητό, υπάρχει κάποια λύση; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

Λύστε μου μία απορία με το face ID.. Άλλαξα γυαλιά ηλίου σήμερα γιατί ξέχασα αυτά που φοράω συνήθως και δε με αναγνωρίζει το κινητό, υπάρχει κάποια λύση; 

Σε μένα έχω παρατηρήσει ότι δεν δουλεύει με polarized φακούς.

Αν βγάλεις το require attention μέσα στις ρυθμίσεις του Face ID νομίζω θα δουλεύει και με τα «προβληματικά» γυαλιά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos523 said:

Σε μένα έχω παρατηρήσει ότι δεν δουλεύει με polarized φακούς.

Αν βγάλεις το require attention μέσα στις ρυθμίσεις του Face ID νομίζω θα δουλεύει και με τα «προβληματικά» γυαλιά. 

Αυτο ήταν...θεωρητικά το κάνει πιο ασφαλές Με αυτή την επιλογή;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, arxontas2323 said:

Αυτο ήταν...θεωρητικά το κάνει πιο ασφαλές Με αυτή την επιλογή;

Θεωρητικά ναι. Απλά κοιτάει τα μάτια σου, αν κοιτάνε προς το κινητό.

Για όσους υποφέρουν από πολύ ζηλιάρες γυναίκες ή κρατικά μυστικά, δεν κάνει 😁

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μα δεν δουλεύει με file manager τύπου windows 

Έχει αλλά πράγματα να κανείς 

 

Όταν δεν έχεις προσβάσεις σε όλα σου τα αρχεία να τα οργανώσεις όπως θέλεις εσύ εκεί αρχίζει το πρόβλημα. Δεν είναι θέμα file manager “τύπου" windows ή android αλλά γενικά ύπαρξης πραγματικού file manager όπου να μπορώ να οργανώνω την μουσική μου, τις φωτογραφίες μου κλπ όπως θέλω ΕΓΩ και όχι η apple. 
Όσο για το «έχει αλλά πράγματα να κανείς» αυτά τα πράγματα είναι ελάχιστα που βέβαια υπάρχουν στον ανταγωνισμό πιο εύκολα. 
Δυστυχώς υστερεί κατά πολύ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, montoya_42 said:

Όταν δεν έχεις προσβάσεις σε όλα σου τα αρχεία να τα οργανώσεις όπως θέλεις εσύ εκεί αρχίζει το πρόβλημα. Δεν είναι θέμα file manager “τύπου" windows ή android αλλά γενικά ύπαρξης πραγματικού file manager όπου να μπορώ να οργανώνω την μουσική μου, τις φωτογραφίες μου κλπ όπως θέλω ΕΓΩ και όχι η apple. 
Όσο για το «έχει αλλά πράγματα να κανείς» αυτά τα πράγματα είναι ελάχιστα που βέβαια υπάρχουν στον ανταγωνισμό πιο εύκολα. 
Δυστυχώς υστερεί κατά πολύ. 

Το βασικό πρόβλημα στο android είναι αυτό.

Αρχεία πεταμένα εδώ κι εκεί, υποφέρεις να κάνεις ένα backup και δεν ξέρεις που να πρώτο κοιτάξεις.

Εαν όμως θέλεις να έχεις τις φωτό και τα βίντεο σου όπως θέλεις, μπορείς να φτιάξεις τους φακέλους που θέλεις μέσα στοκ file manager και να μην ασχοληθείς με στοκ εφαρμογές. 
 

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι έχουν ελλείψεις, κάποιοι δεν ξέρουν αρκετά ακόμα για το λειτουργικό, αλλά αυτό το νήμα είναι για κατόχους 15PM και όσους έχουν να μοιραστούν κάτι ή να ρωτήσουν κάτι για αυτό. 
Υπάρχει και το γενικά περί iOS για γενικούς προβληματισμούς και λοιπά άσχετα από την εκάστοτε συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...