Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα προσπαθώ να αντιγράψω κάποια βίντεο από την συσκευή σε εξωτερικό δίσκο και είναι τόσο απελπιστικά αργό. Πατάω στο βίντεο αποθήκευση στα αρχεία και πρέπει να περιμένω άπειρη ώρα στην προετοιμασία. Έχω backup στο iCloud αλλά έχω επιλέξει η συσκευή Να κρατάει την αρχική ποιότητα. Δηλαδή μία απλή αντιγραφή δεν μπορούμε να κάνουμε; Από ένα βίντεο 10 λεπτά και 20 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, Dimitris_w said:

Καλησπέρα προσπαθώ να αντιγράψω κάποια βίντεο από την συσκευή σε εξωτερικό δίσκο και είναι τόσο απελπιστικά αργό. Πατάω στο βίντεο αποθήκευση στα αρχεία και πρέπει να περιμένω άπειρη ώρα στην προετοιμασία. Έχω backup στο iCloud αλλά έχω επιλέξει η συσκευή Να κρατάει την αρχική ποιότητα. Δηλαδή μία απλή αντιγραφή δεν μπορούμε να κάνουμε; Από ένα βίντεο 10 λεπτά και 20 λεπτά;

Μήπως κάποιο θέμα με το καλώδιο; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, montoya_42 said:

Έχω το ίδιο θέμα και νόμιζα πως φταίει η μετάβαση από android σε iOS. 

αν δεις στις αξιολογησεις του viber στο store το γραφουν απο τον Δεκεμβριο και οτι λυθηκε.. οτι ναναι.

Προσωπικα απο την 1η μερα που βγηκε αυτη η εφαρμογη δεν την ηθελα αλλα την εχουν πολλοι. Επισης βολευει για να στειλεις ενα μηνυμα σε αριθμο που δεν εχεις στις επαφες σου καθως στο whatsapp δεν μπορω να το κανω και δυστυχως λογω δουλειας χρειαζονται αυτες οι εφαρμογες υπερβολικα πολυ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μήπως κάποιο θέμα με το καλώδιο; 

Όχι κανένα πρόβλημα με τα καλώδια το ένα είναι το καινούργιο που είχε μέσα το iPhone και το άλλο είναι το καινούργιο που είχε μέσα ο δίσκος. Απλά καταλαβαίνω ότι για αρχεία που είναι μεγάλα δεν κάνει για μεταφορά αυτή η συσκευή. Είναι απλώς μπελάς

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dimitris_w said:

Όχι κανένα πρόβλημα με τα καλώδια το ένα είναι το καινούργιο που είχε μέσα το iPhone και το άλλο είναι το καινούργιο που είχε μέσα ο δίσκος. Απλά καταλαβαίνω ότι για αρχεία που είναι μεγάλα δεν κάνει για μεταφορά αυτή η συσκευή. Είναι απλώς μπελάς

Πόση ώρα μπορεί να κάνει δηλαδή να μεταφέρει ένα αρχείο; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tasos19s said:

Πόση ώρα μπορεί να κάνει δηλαδή να μεταφέρει ένα αρχείο; 

Εσυ τι λες ; Έδω ξεκινάει και λέει Προετοιμασία. Τι ακριβώς κάνεις προετοιμασία μία αντιγραφή; Δηλαδή θα περιμένουμε την προετοιμασία για να περιμένουμε την αντιγραφή. Έτσι δουλεύουν οι αντιγραφές; Γιατί απ’ όσο θυμάμαι όταν θέλω να την γράψω κάτι στιγμιαία εκείνη τη στιγμή ξεκινάει όχι να περιμένω κιόλας

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

αν δεις στις αξιολογησεις του viber στο store το γραφουν απο τον Δεκεμβριο και οτι λυθηκε.. οτι ναναι.

Προσωπικα απο την 1η μερα που βγηκε αυτη η εφαρμογη δεν την ηθελα αλλα την εχουν πολλοι. Επισης βολευει για να στειλεις ενα μηνυμα σε αριθμο που δεν εχεις στις επαφες σου καθως στο whatsapp δεν μπορω να το κανω και δυστυχως λογω δουλειας χρειαζονται αυτες οι εφαρμογες υπερβολικα πολυ

όμως στέλνεις μήνυμα viber σε νούμερο που δεν είναι στις επαφές μου; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

όμως στέλνεις μήνυμα viber σε νούμερο που δεν είναι στις επαφές μου; 

Σαφώς. 
κι εμένα μου έχει λύσει τα χέρια αυτό. 

On 11/1/2024 at 6:14 ΜΜ, nikos523 said:


Settings - passwords - password options.
Από εκεί διαλέγεις chrome ή edge ή ότι θέλεις για να κάνει autofill το κινητό.

Τελικά Νίκο αυτή ήταν η λύση. Απλά δεν δούλεψε από την αρχή.  Ίσως χρειαζόταν μερικές μέρες για να γίνει ο συγχρονισμός. 
Πραγματικα με έδωσες.

Ευχαριστώ πολύ όπως και τα υπόλοιπα μέλη για την βοήθεια. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Εσυ τι λες ; Έδω ξεκινάει και λέει Προετοιμασία. Τι ακριβώς κάνεις προετοιμασία μία αντιγραφή; Δηλαδή θα περιμένουμε την προετοιμασία για να περιμένουμε την αντιγραφή. Έτσι δουλεύουν οι αντιγραφές; Γιατί απ’ όσο θυμάμαι όταν θέλω να την γράψω κάτι στιγμιαία εκείνη τη στιγμή ξεκινάει όχι να περιμένω κιόλας

Με κοροϊδεύεις ή λάθος κάνω; 
Να βοηθήσουμε θελουμε 

Ένα αρχείο όπως λες με βίντεο 5’ πόση ώρα κάνει να αντιγράφει; 
πχ κάνει 2’ ή κάνει 22’; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

όμως στέλνεις μήνυμα viber σε νούμερο που δεν είναι στις επαφές μου; 

ναι και βολευει πολυ, πχ μου ζηταει καποιος ενα αρχειο και δεν εχει mail, ή ειναι φωτο κτλ και  δεν χρειαζεται να αποθηκευω τον αριθμο του, οπως τον εχω απο την ατζεντα μου ή οπως το σημειωσα σε ενα τηλ ή οπως μου ηρθε σε ενα ΣΜΣ παω δημιουργια μηνυματος στο viber και με το νουμερο αυτο στελνεις μηνυμα, ενω στο whatsapp πρεπει να τον εχεις στις επαφες. εγω πχ που εχω λογιστικο γραφειο και στελνω απειρα σε πολλους ασχετους με βολευει γιατι δε θελω να αποθηκευσω ανθρωπους για 1-2 φορες που θα χρειαστει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και στο WhatsApp μπορείς να στείλεις μόνο με αριθμό κινητού χωρίς να είναι στις επαφές σου 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paanos said:

Και στο WhatsApp μπορείς να στείλεις μόνο με αριθμό κινητού χωρίς να είναι στις επαφές σου 

οντως? πως?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Tasos19s said:

Με κοροϊδεύεις ή λάθος κάνω; 
Να βοηθήσουμε θελουμε 

Ένα αρχείο όπως λες με βίντεο 5’ πόση ώρα κάνει να αντιγράφει; 
πχ κάνει 2’ ή κάνει 22’; 

Φίλε κάνει κάποια ώρα η προετοιμασία και μετά φυσικά δεν είχα την όρεξη να ασχοληθώ και να περιμένω πότε θα κάνει την αντιγραφή. Και το βίντεο για 5 λεπτά ήταν δοκιμαστικό δε με διαφέρει να μεταφέρω 5 λεπτά βίντεο Θέλω να μεταφέρω βίντεο μισής ώρας και όχι ένα αλλά αυτό καθυστερεί απελπιστικά. Σε έναν υπολογιστή δηλαδή όταν βάζεις έναν εξωτερικό δίσκο και πας να κάνεις με την γράφει περιμένεις πότε θα κάνει προετοιμασία η συσκευή και μετά; Και δε σε ειρωνεύομαι δεν έχω λόγο

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikos_Mpl said:

οντως? πως?

Πας πάνω δεξιά στο +, πληκτρολογείς το νούμερο στην μπάρα αναζήτησης και το πρώτο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει είναι ο αριθμός αυτός αν έχει WhatsApp. Πατάς συνομιλία και στέλνεις.

ειναι ακριβώς ίδια διαδικασία με το Viber βασικά 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dimitris_w said:

Φίλε κάνει κάποια ώρα η προετοιμασία και μετά φυσικά δεν είχα την όρεξη να ασχοληθώ και να περιμένω πότε θα κάνει την αντιγραφή. Και το βίντεο για 5 λεπτά ήταν δοκιμαστικό δε με διαφέρει να μεταφέρω 5 λεπτά βίντεο Θέλω να μεταφέρω βίντεο μισής ώρας και όχι ένα αλλά αυτό καθυστερεί απελπιστικά. Σε έναν υπολογιστή δηλαδή όταν βάζεις έναν εξωτερικό δίσκο και πας να κάνεις με την γράφει περιμένεις πότε θα κάνει προετοιμασία η συσκευή και μετά; Και δε σε ειρωνεύομαι δεν έχω λόγο

Μήπως το βίντεο το έχεις iCloud και προσπαθεί τίποτα να το κατεβάσει πρώτα; 
Λογικο αυτό που λες δεν είναι πάντως 

Κάτι συμβαίνει απλά πρέπει να βρούμε τι ακριβώς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, paanos said:

Πας πάνω δεξιά στο +, πληκτρολογείς το νούμερο στην μπάρα αναζήτησης και το πρώτο αποτέλεσμα που θα σου βγάλει είναι ο αριθμός αυτός αν έχει WhatsApp. Πατάς συνομιλία και στέλνεις.

ειναι ακριβώς ίδια διαδικασία με το Viber βασικά 

εχεις δικιο. Στο ανδροιδ δεν γινεται, δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο και δεν το ειχα ψαξει παραπανω. ακομα και τωρα που εχω ενα ανδροιδ για 2ο δεν μου δινει τετοια επιλογη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα το κινητό σε άλλο αμάξι και το ρολόι δε με ειδοποίησε ποτέ ότι αποσυνδέθηκε. Μία δόνηση, κάτι ρε αδερφέ! Δεν υπάρχει λύση ε? Το είχα ψάξει παλιότερα που την πάτησα πάλι. Το θεωρούσα δεδομένο ότι κάπως σε ενημερώνει αν κάτι βγει εκτός εμβέλειας. Τουλάχιστον έτσι έκανε το ρολόι της sasmsung. 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antwny said:

Ξέχασα το κινητό σε άλλο αμάξι και το ρολόι δε με ειδοποίησε ποτέ ότι αποσυνδέθηκε. Μία δόνηση, κάτι ρε αδερφέ! Δεν υπάρχει λύση ε? Το είχα ψάξει παλιότερα που την πάτησα πάλι. Το θεωρούσα δεδομένο ότι κάπως σε ενημερώνει αν κάτι βγει εκτός εμβέλειας. Τουλάχιστον έτσι έκανε το ρολόι της sasmsung. 

Από όσο ξέρω μόνο μέσω του “Notify When Left Behind" γίνεται.
Ενεργοποιείται από το iPhone μέσω του Find.
Αλλά θα πρέπει να αλλάξεις περιοχή για να σε ειδοποιήσει.

Δεν είναι σαν το samsung δηλαδή που μόλις γινόταν αποσύνδεση bluetooh σε ειδοποιούσε.
Με τον τρόπο της Apple, μπορεί να ξεχάσεις το κινητό σπίτι, να απομακρυνθείς 3 οικοδομικά τετράγωνα και μετά να σε ειδοποιήσει ότι το ξέχασες.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια γελοιότητα της apple. Ένα σμαρτ μπάντ είχα του δεκάρικου και είχε ειδοποίηση όταν αποσυνδέονταν απο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pavlidisc said:

Από όσο ξέρω μόνο μέσω του “Notify When Left Behind" γίνεται.
Ενεργοποιείται από το iPhone μέσω του Find.
Αλλά θα πρέπει να αλλάξεις περιοχή για να σε ειδοποιήσει.

Δεν είναι σαν το samsung δηλαδή που μόλις γινόταν αποσύνδεση bluetooh σε ειδοποιούσε.
Με τον τρόπο της Apple, μπορεί να ξεχάσεις το κινητό σπίτι, να απομακρυνθείς 3 οικοδομικά τετράγωνα και μετά να σε ειδοποιήσει ότι το ξέχασες.

Το έχω αυτό , αλλά δε με ειδοποίησε και είχα απόσταση από το κινητό 15χλμ περίπου. Πιθανόν να ειδοποιεί στο ανάποδο, αν έχω το κινητό αλλά ξεχάσω το ρολόι. Γιατί άραγε να μη γίνεται κάτι πιο απλό, με την αποσύνδεση? Τι να πεις! 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν απομακρυνθείς απο το κινητό σε έρχεται ειδοποίηση αλλά όχι πάντα 

Αυτό είναι το πρόβλημα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με αυτοματισμούς λογικά κάπως θα γίνεται.


https://apps.apple.com/gb/app/phone-buddy-phone-lost-alert/id1451559391

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Tasos19s said:

Αν απομακρυνθείς απο το κινητό σε έρχεται ειδοποίηση αλλά όχι πάντα 

Αυτό είναι το πρόβλημα 

Όχι πάντα και όχι άμεσα, με το που αποσυνδεθεί από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα if bt connection lost then vibrate δεν σκέφτηκε κανείς ?? 😛

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...