Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στο viber;(ναι αυτόν τον βραχνά που χρησιμοποιουμέ στην Ελλάδα)

τα έχω όλα ενεργοποιημένα και αν δεν μπώ δεν έρχονται ειδοποιήσεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, arxontas2323 said:

εχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στο viber;(ναι αυτόν τον βραχνά που χρησιμοποιουμέ στην Ελλάδα)

τα έχω όλα ενεργοποιημένα και αν δεν μπώ δεν έρχονται ειδοποιήσεις

Καλημερα. Το εχω αναφερει πριν λιγες μερες στο νημα του 14 pro max. Το κανει ανα διαστηματα ναι. Συγκεκριμενα μου το εκανε παλι χτες και με πηραν τηλ να με ενημερωσουν οτι δε λαμβανω  μηνυματα. Εκανα restart τη συσκευη και απο κει και περα λειτουργει κανονικα. 

Υ.Γ.: φυσικα οταν το ανεφερα εδω καποιοι εσπευσαν να υπερασπιστουν με τροπο το ios και οτι το παλιοviber το χρησιμοποιουμε μονο εμεις στην Ελλαδα κλπ... να στειλω αναφορα στον developer του viber (εμενα περιμενανε) κλπ κλπ.. 

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manos_rc said:

Καλημερα. Το εχω αναφερει πριν λιγες μερες στο νημα του 14 pro max. Το κανει ανα διαστηματα ναι. Συγκεκριμενα μου το εκανε παλι χτες και με πηραν τηλ να με ενημερωσουν οτι δε λαμβανω  μηνυματα. Εκανα restart τη συσκευη και απο κει και περα λειτουργει κανονικα. 

Υ.Γ.: φυσικα οταν το ανεφερα εδω καποιοι εσπευσαν να υπερασπιστουν με τροπο το ios και οτι το παλιοviber το χρησιμοποιουμε μονο εμεις στην Ελλαδα κλπ... να στειλω αναφορα στον developer του viber (εμενα περιμενανε) κλπ κλπ.. 

η αληθεια ειναι οτι ειναι απο τς χειρότερες εφαρμογες είτε σε ios είτε σε android...το εκανα μια επανεκκινηση να δω πως θα παει!!σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pharmex said:

Η Apple έχω την εντύπωση ότι δίνει παγκόσμια εγγύηση και για αυτό μόνο ενός έτους. Πέραν τούτου, το ίδιο το κατάστημα (Wonda) σου δίνει εγγύηση ενός έτους, αλλά πρέπει να το στείλεις στη Κίνα. 

Μπερδεμένη είναι και η παγκόσμια εγγύηση άσε 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μπερδεμένη είναι και η παγκόσμια εγγύηση άσε 

 

Δηλαδη;.μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Δηλαδη;.μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; 

Άμα πάρεις συσκευή από Αμερική και πας εδώ για επισκευή σου λένε δεν αναλαμβάνουμε 

Ή από Κίνα που είναι με δυο κάρτες φυσικές 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και το θέμα είναι ότι έχει σκασμό παρα εισαγωγής στην Ελλάδα από διάφορα μαγαζάκια.
Εκτός ότι έτυχε στον κουμπάρο μου πέρυσι, έχω δει σε ένα σκασμό 12/13 την mmWave κεραία στο πλάι ενώ οι κάτοχοι δεν έχουν ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, kostis2001 said:

Εχουμε παραγγείλει απο istorm απο 16/10 και ακόμα τίποτα...Ξέρετε περίπου πόσο κρατάει η αναμονή?

Γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostis2001 said:

Εχουμε παραγγείλει απο istorm απο 16/10 και ακόμα τίποτα...Ξέρετε περίπου πόσο κρατάει η αναμονή?

Σου είχανε ζητήσει προκαταβολή ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. 
Για ποιο λόγο κλείνουν τα δεδομένα όταν κάνω κληση; Το παθαίνω εδώ και ένα μήνα που χρησιμοποιώ κάρτα της Nova. 
Όταν είχα Vodafone δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβληματα. 
Επισης δεν εχω 5G στο κινητο μου ενώ η περιοχή μου και γενικά η πόλη μου έχουν κανονικά σημα 5G από τη Nova σχεδόν παντου.  

Φταίει το iPhone ή να πάρω τηλέφωνο στη Nova;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. 
Για ποιο λόγο κλείνουν τα δεδομένα όταν κάνω κληση; Το παθαίνω εδώ και ένα μήνα που χρησιμοποιώ κάρτα της Nova. 
Όταν είχα Vodafone δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβληματα. 
Επισης δεν εχω 5G στο κινητο μου ενώ η περιοχή μου και γενικά η πόλη μου έχουν κανονικά σημα 5G από τη Nova σχεδόν παντου.  

Φταίει το iPhone ή να πάρω τηλέφωνο στη Nova;
Volte, vowifi, 5G τα έχεις ενεργοποιήσει στην Nova ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chios said:
14 minutes ago, gianniotis. said:
Καλησπέρα στην παρέα. 
Για ποιο λόγο κλείνουν τα δεδομένα όταν κάνω κληση; Το παθαίνω εδώ και ένα μήνα που χρησιμοποιώ κάρτα της Nova. 
Όταν είχα Vodafone δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβληματα. 
Επισης δεν εχω 5G στο κινητο μου ενώ η περιοχή μου και γενικά η πόλη μου έχουν κανονικά σημα 5G από τη Nova σχεδόν παντου.  

Φταίει το iPhone ή να πάρω τηλέφωνο στη Nova;

Volte, vowifi, 5G τα έχεις ενεργοποιήσει στην Nova ;

Τηλέφωνο δεν εχω πάρει για να ενεργοποιήσω κάτι. Απ όταν έβαλα την κάρτα δεν ασχολήθηκα παραπάνω. 
Να πάρω τηλέφωνο για να τα ενεργοποιήσουν;

Edited by gianniotis.
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gianniotis. said:

Καλησπέρα στην παρέα. 
Για ποιο λόγο κλείνουν τα δεδομένα όταν κάνω κληση; Το παθαίνω εδώ και ένα μήνα που χρησιμοποιώ κάρτα της Nova. 
Όταν είχα Vodafone δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβληματα. 
Επισης δεν εχω 5G στο κινητο μου ενώ η περιοχή μου και γενικά η πόλη μου έχουν κανονικά σημα 5G από τη Nova σχεδόν παντου.  

Φταίει το iPhone ή να πάρω τηλέφωνο στη Nova;

Την ώρα που μιλάς στο τηλέφωνο πέφτεις σε κατώτερης ταχύτητας δίκτυο 

Πχ είχες 4g και μόλις κανείς κλήση πέφτει σε 3g ή αν δεν υπάρχει στο σημείο εκείνο πέφτεις και σε 2g

Όπως σου είπαν παραπάνω πρέπει να ενεργοποιήσεις το Wi-Fi calling το οποίο ταυτόχρονα δίνει πρόσβαση και στο Voice over LTE ή voice over 5G 

Αυτο κυρίως το ενεργοποιεις από την εταιρεία κινητής και μετά υπάρχει και επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής σου 

Αρχικα δες αν είναι ενεργό στην Nova 

 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Την ώρα που μιλάς στο τηλέφωνο πέφτεις σε κατώτερης ταχύτητας δίκτυο 

Πχ είχες 4g και μόλις κανείς κλήση πέφτει σε 3g ή αν δεν υπάρχει στο σημείο εκείνο πέφτεις και σε 2g

Όπως σου είπαν παραπάνω πρέπει να ενεργοποιήσεις το Wi-Fi calling το οποίο ταυτόχρονα δίνει πρόσβαση και στο Voice over LTE ή voice over 5G 

Αυτο κυρίως το ενεργοποιεις από την εταιρεία κινητής και μετά υπάρχει και επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής σου 

Αρχικα δες αν είναι ενεργό στην Nova 

 

 

Ευχαριστω! 
Μολις πήρα τηλέφωνο και είπαν μου το ενεργοποίησαν. Έκανα μια επανεκκίνηση όπως και τώρα δουλεύουν όλα κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι εκτός θέματος, αλλά ωστόσο ενδιαφέρουσες συζητήσεις περί πληκτρολογίων και iOS γενικότερα, μεταφέρθηκαν στο σχετικό θέμα... https://myphone.gr/forum/topic/173142

Συνεχίζουμε εκεί όσον αφορά τους γενικότερους προβληματισμούς μας για τη χρήση των συσκευών και ας επικεντρωθούμε εδώ όσο το δυνατό στα της συσκευής του θέματος.

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκτος θέματος τι ακριβώς ήταν; Δεν μιλούσαμε για iphone και τους προβληματισμούς μας πάνω στη συσκευή;
Να φτιάξουμε thread πληκτρολόγιο, browser, album.....;
Κάνε delete και τις 15 σελίδες, βάλε τίτλο αψεγάδιαστο ικανοποιεί όλα τα γούστα και κλείδωσε.
Περίεργα πράματα 😇

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, konandrio said:

Έκτος θέματος τι ακριβώς ήταν; Δεν μιλούσαμε για iphone και τους προβληματισμούς μας πάνω στη συσκευή;
Να φτιάξουμε thread πληκτρολόγιο, browser, album.....;
Κάνε delete και τις 15 σελίδες, βάλε τίτλο αψεγάδιαστο ικανοποιεί όλα τα γούστα και κλείδωσε.
Περίεργα πράματα 😇

Μεταφέρθηκε στο "συζητήσεις και προβλήματα για ios γενικά" μιας και δεν αφορούσε η συζήτηση το 15 μόνο αλλά γενικά το ios.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
37 minutes ago, konandrio said:

Έκτος θέματος τι ακριβώς ήταν; Δεν μιλούσαμε για iphone και τους προβληματισμούς μας πάνω στη συσκευή;
Να φτιάξουμε thread πληκτρολόγιο, browser, album.....;
Κάνε delete και τις 15 σελίδες, βάλε τίτλο αψεγάδιαστο ικανοποιεί όλα τα γούστα και κλείδωσε.
Περίεργα πράματα 😇

Πιστεύεις δηλαδή ότι η συζήτηση ήταν λάθος που μεταφέρθηκε στο θέμα  Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone; Είσαι σίγουρος ότι η συζήτηση αφορούσε συγκεκριμένα το iPhone 15 Pro Max;

Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πως απέκτησες την άποψη ότι εδώ δεχόμαστε μόνο ότι το iPhone είναι αψεγάδιαστο. Διάβασε τις τοποθετήσεις μας καλύτερα πριν γράψεις. Είπαμε να μπει με σειρά στο thread και γινόμαστε κακοί. Δεν το συζητώ βέβαια που είπες να το κλειδώσουμε κιόλας! 

Η αλήθεια είναι ότι γνωριζόμαστε από παλιά, εποχές Windows Mobile που παλεύαμε να βγάλουμε άκρη με τις τότε συσκευές και σε θυμάμαι αλλιώς. Πλέον όμως βλέπω ότι έχεις μπει αγριεμένος και εκφράζεσαι άσχημα που δε θυμάμαι να συνήθιζες (υπάρχουν και πρόσφατα post που έχουν διαγραφεί για ευνόητους λόγους). Όντως... περίεργα πράγματα!

Εδώ μέσα όλοι το hobby μας κάνουμε και τίποτα παραπάνω. Αν είναι να χαλάσουμε το κλίμα και να μην περνάμε καλά, ποιος ο λόγος να γίνεται όλο αυτό; Συζητήστε ελεύθερα εκφράζοντας τις απόψεις σας αλλά με κόσμιο τρόπο και με σεβασμό στους υπόλοιπους.

Κλείνω εδώ την παρένθεση και συνεχίζουμε στα της συσκευής του τίτλου...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, athanaso77 said:

Πιστεύεις δηλαδή ότι η συζήτηση ήταν λάθος που μεταφέρθηκε στο θέμα  Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone; Είσαι σίγουρος ότι η συζήτηση αφορούσε συγκεκριμένα το iPhone 15 Pro Max;

Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πως απέκτησες την άποψη ότι εδώ δεχόμαστε μόνο ότι το iPhone είναι αψεγάδιαστο. Διάβασε τις τοποθετήσεις μας καλύτερα πριν γράψεις. Είπαμε να μπει με σειρά στο thread και γινόμαστε κακοί. Δεν το συζητώ βέβαια που είπες να το κλειδώσουμε κιόλας! 

Η αλήθεια είναι ότι γνωριζόμαστε από παλιά, εποχές Windows Mobile που παλεύαμε να βγάλουμε άκρη με τις τότε συσκευές και σε θυμάμαι αλλιώς. Πλέον όμως βλέπω ότι έχεις μπει αγριεμένος και εκφράζεσαι άσχημα που δε θυμάμαι να συνήθιζες (υπάρχουν και πρόσφατα post που έχουν διαγραφεί για ευνόητους λόγους). Όντως... περίεργα πράγματα!

Εδώ μέσα όλοι το hobby μας κάνουμε και τίποτα παραπάνω. Αν είναι να χαλάσουμε το κλίμα και να μην περνάμε καλά, ποιος ο λόγος να γίνεται όλο αυτό; Συζητήστε ελεύθερα εκφράζοντας τις απόψεις σας αλλά με κόσμιο τρόπο και με σεβασμό στους υπόλοιπους.

Κλείνω εδώ την παρένθεση και συνεχίζουμε στα της συσκευής του τίτλου...

Πάντα ήταν περίεργη  η αντιμέτωπη από κατόχους  iPhone  σε κάποιον  που ανέφερε προβλήματα, ότι και να πω νιώθω σαν να προσβάλλονται κάτοχοι και είναι έτοιμοι  να σε αρπάξουν, σαν λογοκρισία  μου φάνηκε, τεσπα.

 

Άστα, τότε ήμασταν πιτσιρίκια με όρεξη και λιώσιμο πάνω από μια οθόνη, τώρα γεράσαμε και τα ψάχνουμε  όλα στον αυτόματο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, konandrio said:

Πάντα ήταν περίεργη  η αντιμέτωπη από κατόχους  iPhone  σε κάποιον  που ανέφερε προβλήματα, ότι και να πω νιώθω σαν να προσβάλλονται κάτοχοι και είναι έτοιμοι  να σε αρπάξουν, σαν λογοκρισία  μου φάνηκε, τεσπα.

Καμία σχέση, πίστεψε με... ξέρεις πόσοι εδώ μέσα κάτοχοι κράζουμε το iOS17 από τότε που βγήκε με τα χάλια του; Κάθε χρόνο και χειρότερα. Δυστυχώς το iOS δεν είναι τόσο robust όπως παλιά. Το fragmentation πλέον με τις τόσες συσκευές τα έχει μπλέξει τα πράγματα, σε ένα τομέα που παλιά ήταν η διαφήμιση της εταιρίας. Τέλος πάντων... συνεχίζουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, konandrio said:

Πάντα ήταν περίεργη  η αντιμέτωπη από κατόχους  iPhone  σε κάποιον  που ανέφερε προβλήματα, ότι και να πω νιώθω σαν να προσβάλλονται κάτοχοι και είναι έτοιμοι  να σε αρπάξουν, σαν λογοκρισία  μου φάνηκε, τεσπα.

 

Άστα, τότε ήμασταν πιτσιρίκια με όρεξη και λιώσιμο πάνω από μια οθόνη, τώρα γεράσαμε και τα ψάχνουμε  όλα στον αυτόματο.

Πριν από εσένα έχουν πει κι άλλοι εδώ τέτοια πράγματα 

Και εμείς έχουμε πει 

Δεν είναι λογοκρισία 

Ποσό όμως να γκρινιάζω που δεν είχε το iPhone ένα σηματάκι να δείχνει ότι είσαι στο αθόρυβο; 
Απο το 2007 το σύμβολο αυτό μπήκε το 2023

Έχει νόημα να γκρινιάζει κάποιος όλα αυτά τα χρόνια για αυτό; 
 

Με πολλά πράγματα συμβιβαστήκαμε εμείς οι παλιοί κάτοχοι και βρήκαμε την ησυχία μας 

Ότι προσθήκες γίνονται κατά καιρούς καλό μας κάνουν αλλά είναι με το σταγονόμετρο 

Και το android έχει προβλήματα. Το είχαμε και το έχουμε ακόμα 

Δεν μας άρεσε και πήγαμε στο iPhone 

Δεν υπάρχει λόγος μόνιμης γκρίνιας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Tasos19s said:

Πριν από εσένα έχουν πει κι άλλοι εδώ τέτοια πράγματα 

Και εμείς έχουμε πει 

Δεν είναι λογοκρισία 

Ποσό όμως να γκρινιάζω που δεν είχε το iPhone ένα σηματάκι να δείχνει ότι είσαι στο αθόρυβο; 
Απο το 2007 το σύμβολο αυτό μπήκε το 2023

Έχει νόημα να γκρινιάζει κάποιος όλα αυτά τα χρόνια για αυτό; 
 

Με πολλά πράγματα συμβιβαστήκαμε εμείς οι παλιοί κάτοχοι και βρήκαμε την ησυχία μας 

Ότι προσθήκες γίνονται κατά καιρούς καλό μας κάνουν αλλά είναι με το σταγονόμετρο 

Και το android έχει προβλήματα. Το είχαμε και το έχουμε ακόμα 

Δεν μας άρεσε και πήγαμε στο iPhone 

Δεν υπάρχει λόγος μόνιμης γκρίνιας 

Είναι πάντως αρκετά πράγματα που λες οκ, δεν μπορεί εν έτει 2023 να το έχουν ακόμα έτσι! Και καμιά φορά αναρωτιέμαι αν κάνουν επίτηδες κάποια πράγματα ή απλά τα είχαν κάνει έτσι πριν 10 χρόνια και κανείς δεν τους είπε ή κανείς δεν σκέφτηκε να τα αλλάξει και απλά έμειναν έτσι 🤣

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koutsis said:

Είναι πάντως αρκετά πράγματα που λες οκ, δεν μπορεί εν έτει 2023 να το έχουν ακόμα έτσι! Και καμιά φορά αναρωτιέμαι αν κάνουν επίτηδες κάποια πράγματα ή απλά τα είχαν κάνει έτσι πριν 10 χρόνια και κανείς δεν τους είπε ή κανείς δεν σκέφτηκε να τα αλλάξει και απλά έμειναν έτσι 🤣

Δεν ξέρω πως σκέφτονται 

Αν ζούσε ο Steve ίσως ακόμα είχαμε iPhone 4 ιντσών οθόνη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...