Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συγκεκριμένη μέθοδος ξεκλειδώματος αφορά σε χρήση μιας ειδικά προγραμματισμένης κάρτας η οποία εισάγεται στη συσκευή μαζί με την κάρτα SIM στην αντίστοιχη υποδοχή. Για να το επιτύχετε αυτό, χρειάζεται να κόψετε την κάρτα SIM σε συγκεκριμένο σημείο, ανάλογα με την xxxSIM που θα επιλέξετε ώστε να χωρέσει στην υποδοχή.

 

Η "επιτυχία" της συγκεκριμένης μεθόδου έγκειται στο ότι ξεγελά τη συσκευή ώστε να θεωρεί ότι η κάρτα SIM η οποία έχει εισαχθεί ανήκει σε έναν από τους παροχείς οι οποίοι συνεργάζονται επίσημα με την Apple.

 

Αποτελεί εναλλακτική μέθοδο ξεκλειδώματος για τις συσκευές iPhone 3G. Ωστόσο, η χρήση αυτών των καρτών γενικά είναι προβληματική και δυνητικά επικίνδυνη και είναι καλό να τις αποφεύγετε. Επίσης, έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα σε σχέση με τη λήψη σήματος καθώς επίσης και με τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

All of the tested solutions use IMSI solutions that are not appropriate and could possibly get you in deep trouble.

 

Here's a little explanation of why it worked before and why it's not working anymore (and possibly will not work ever)

 

People found out that the iPhone asked for your IMSI twice, the first time used to be for the iPHone itself, and the second time was relayed to the network for identification. What they did was they created a program that would respond to the first request with a IMSI that belonged to ATT network so that the iPHONe would believe it was working with an ATT sim card, but to the second request the program would reply with your own IMSI and this would be sent to the network which would make your proper identification in the network.

 

What changed?

 

Apple got smart and changed how this works. Now the requests aren't so simple and so far it seems to us that it's not possible to fake the IMSI using the same techniques that were used before.

 

An example of what could be happening:

 

the iPhone asks your SIM for it's IMSI and then relays that same IMSI everytime it's needed by the network without consulting your SIM again and again.

 

This way if we give the iPhone a fake IMSI, it'll relay the fake IMSI to the network which won't work as a stable, safe and legit (as far as networking goes) way.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα ,

 

εχω πάρει το 3g από Αμερική και το δουλεύω με μια Turbosim. Ξαφνικα το κινητό λέει no sim card installed. Δεν βλέπει την καρτα sim. Ενω πριν λίγο την έβλεπε κανονικα

 

Αν τη βαλω σκετη τη βλέπει αλλά δεν παίζει σαν τηλέφωνο προφανώς.

 

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό θα φιλοξενήσει συζητήσεις οι οποίες αφορούν σε επεμβάσεις στη συσκευή από εσάς και όχι από κάποιον υπάλληλο τεχνικής υποστήριξης. Μπορείτε να δημοσιεύσετε οδηγούς αντικατάστασης εξαρτημάτων, να ζητήσετε πληροφορίες και βοήθεια πριν και κατά τη διάρκεια των επεμβάσεων σας στη συσκευή από πιο έμπειρους χρήστες, εξασφαλίζοντας ότι δεν θα αντιμετωπίσετε περαιτέρω προβλήματα από αυτό που προσπαθείτε να επιλύσετε.

 

Η πληρέστερη βιβλιοθήκη πληροφοριών που αφορά σε επεμβάσεις στη συσκευή βρίσκεται στο iFixit

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

εχω πάρει το 3g από Αμερική και το δουλεύω με μια Turbosim. Ξαφνικα το κινητό λέει no sim card installed. Δεν βλέπει την καρτα sim. Ενω πριν λίγο την έβλεπε κανονικα

 

Αν τη βαλω σκετη τη βλέπει αλλά δεν παίζει σαν τηλέφωνο προφανώς.

 

Υπάρχει λύση?

 

ειχα και γω το ιδιο προβλημα τη λυση την βρηκα στο iPhone Hellas Forum και ειναι αυτη οπως ακριβως την βρηκα

 

Βγαλε τη σιμ ,βαλτη σε αλλο τηλεφωνο,κανε κληση και μιλα

(να παρει τα δεδομενα δικτυου)και μετα βαλτη μαζι με τη τουρμποσιμ

στο iphone -που εχεις απο πριν σε flight mode-αφου τη βαλεις ,βγες απο flight mode,καλη τυχη!!!

ps:δοκιμασε με το 3G ανοιχτο και κλειστ να δεις που δουλευει καλυτερα,το roaming να ειναι ON..

 

σε μενα δουλεψε με τη πρωτη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με την ευκαιρία της κυκλοφορίας της αναβαθμισμένης έκδοσης firmware 2.2, υπενθυμίζω κάποια πράγματα για τις κλειδωμένες 3G συσκευές που αγοράστηκαν από το εξωτερικό και λειτουργούν με λύσεις τύπου xxxSIM (turboSIM, YesSIM κλπ).

 

  • Μαζί με την αναβάθμιση του firmware μέσω iTunes, στις συσκευές 3G αναβαθμίζεται και το baseband της συσκευής. Η αναβάθμιση του baseband είναι μη αναστρέψιμη για τις συσκευές 3G. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένας τρόπος (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) να υποβαθμίσετε την έκδοση του baseband σε μια από τις προηγούμενες.
  • Τα firmware και baseband βρίσκονται στο αρχείο ipsw. Η Dev Team παρέχει τη δυνατότητα (μέσω PwnageTool) να χρησιμοποιηθεί μόνο το firmware κομμάτι της αναβάθμισης, αφήνοντας το baseband στην έκδοση που έχετε ήδη στη συσκευή σας. Για να εκμεταλλευτείτε αυτή τη δυνατότητα θα πρέπει να φτιάξετε ένα custom αρχείο ipsw μέσω του PwnageTool και να χρησιμοποιήσετε αυτό για να εκτελέσετε το restore μέσω iTunes.
  • Η χρήση του Quickpwn δεν ενδείκνυται για όσους επιθυμούν το baseband στη συσκευή τους να μην αναβαθμιστεί. Και αυτό διότι το quickpwn προαπαιτεί αναβάθμιση της συσκευής με εργοστασιακή ipsw μέσω iTunes πριν την εκτέλεση του. Η αναβάθμιση μέσω iTunes στην 2.2, χρησιμοποιώντας το εργοστασιακό (επίσημο) αρχείο ipsw επιφέρει αναβάθμιση στο firmware και στο basebnand στη συσκευή.
  • Όσοι έχετε ήδη αναβαθμίσει το baseband στη συσκευή σας θα πρέπει να γνωρίζετε ότι έχετε ακόμη τη δυνατότητα να "ξεκλειδώσετε" μέσω κάποιας xxxsim. Θα πρέπει, ωστόσο, είτε να προμηθευτείτε κάποια καινούρια η οποία να είναι συμβατή με τη συγκεκριμένη έκδοση ή να επαναπρογραμματίσετε την παλιά σας (εφόσον υποστηρίζεται η συγκεκριμένη δυνατότητα). Ενδεχομένως και οι δύο αυτές επιλογές να μην προκύψουν για κάποιο χρονικό διάστημα και θα πρέπει υποχρεωτικά να περιμένετε.
  • Έχετε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τη συσκευή σας ως ipod έως ότου προμηθευτείτε μια καινούρια xxxsim. Το quickpwn, εφόσον δεν έχει ενεργοποιηθεί ήδη η συσκευή μέσω iTunes (αυτό ισχύει για εργοστασιακά ξεκλειδωμένες συσκευές), την ενεργοποιεί και σας παρέχει τη δυνατότητα να την χρησιμοποιήσετε ως iPod. Επίσης, μέσω pwnagetool μπορείτε να φτιάξετε ένα custom firmware της 2.2 με επιλεγμένο το "Activate" και να πραγματοποιήσετε restore μέσω iTunes (αυτό, υπενθυμίζω, ισχύει σε περίπτωση κατά την οποία έχετε ήδη αναβαθμίσει το baseband στη συσκευή)

 

Συνοπτικά,

  1. Όσοι χρησιμοποιείτε μια xxxSIM πραγματοποιήστε αναβάθμιση μόνο με χρήση custom firmware που θα φτιάξετε με Pwnagetool (όπου θα επιλέξετε να μην αναβαθμίσει το baseband).
  2. Όσοι έχετε ήδη αναβαθμίσει σε εργοστασιακή ipsw της 2.2 κατά λάθος, προμηθευτείτε μια καινούρια xxxSIM, συμβατή με την 2.2 ή αναβαθμίστε την παλιά.
  3. Μην προσπαθείτε μάταια να υποβαθμίσετε το baseband μέσω software στο 3G, πολύ απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ! (υποβάθμιση του firmware δεν σημαίνει και υποβάθμιση του baseband).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό θα φιλοξενήσει συζητήσεις οι οποίες αφορούν προβλήματα που σχετίζονται με τα διάφορα αξεσουάρ της συσκευής όπως :

 

 

  • Μπαταρία
  • Φορτιστής
  • Καλώδιο USB/Dock
  • Βάση Dock

 

=====================

 

  • Iphone 3G Warranty

  • Iphone 3GS Warranty

 

 

Edited by sakiss

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό θα φιλοξενήσει συζητήσεις οι οποίες αφορούν ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ και ΛΥΣΕΙΣ που σχετίζονται με τις μονάδες εισόδου/εξόδου της συσκευής αλλά και μονάδες που σχετίζονται με την καταγραφή και αναπαραγωγή πολυμέσων.

 

[imgalign]http://farm5.static.flickr.com/4022/4714774258_387b452fce_m.jpg[/imgalign]

Ειδικότερα, στις μονάδες εισόδου/εξόδου μπορούν να συμπεριληφθούν τα πλήκτρα της συσκευής :

  • Home Button
  • Sleep/Awake Button
  • Volume Buttons
  • Mute Button

Αλλά και :

  • Μικρόφωνο
  • Ηχείο
  • Βύσμα minijack
  • Dock Connector
  • Sim Tray reader
  • Αισθητήρες (Επιταχυνσιόμετρο - Πυξίδα - Γυροσκόπιο)

 

Τέλος στο παρών θέμα θα συζητάμε προβλήματα και θα προτείνουμε λύσεις που σχετίζονται με τις μονάδες αναπαραγωγής πολυμέσων και ειδικότερα :

  • Main Camera/Flash
  • Front-face camera

 

=====================

 

  • Iphone 3G Warranty

  • Iphone 3GS Warranty

 

Edited by NTROPIC

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://farm5.static.flickr.com/4059/4714634214_37a954c4a9_m.jpg[/imgalign]Το θέμα αυτό θα φιλοξενήσει συζητήσεις οι οποίες αφορούν ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ και ΛΥΣΕΙΣ που σχετίζονται με το κομμάτι της Οθόνης του iPhone.

 

Ειδικότερα, προβλήματα που σχετίζονται με εργοστασιακές δυσλειτουργίες - κακοτεχνίες αλλά και αυτά που προέρχονται από την χρήση της συσκευής.

Στην πρώτη κατηγορία μπορούμε να συμπεριλάβουμε προβλήματα που αφορούν κιτρινίλες στην οθόνη ή καμμένα pixels ενώ στην δεύτερη κατηγορία μπορούν να ανήκουν προβλήματα που οφείλονται στην κακή χρήση του κινητού όπως για παράδειγμα το ράγισμα της οθόνης κρυστάλλων / Σκόνη κάτω από την Οθόνη / Γρατζουνιές.

 

=====================

 

  • Iphone 3G Warranty

  • Iphone 3GS Warranty

 

Edited by sakiss

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός unlock iPhone 3G firmware 2.2 για χρήστες yessim & y3g sim (beta)

 

Yessup V2 usb - συσκευή για αναβάθμιση yessim και y3g sim

 

πληροφορίες και κάρτες: http://www.turbosim.gr/oscommerce/

Link to comment
Share on other sites

http://www.iClarified.com/images/news/2351/9794/9794-500.png

 

First, a technician opened up the phone and stripped it to the motherboard. In his skillful hands, the device seemed much easier to dismantle than I expected.

 

The technician then extracted the baseband chip, the component that controls the connection between the phone and the mobile network, from the motherboard. (This is a painstaking task as the chip is strongly glued to the phone's motherboard. A mistake during this process could brick the phone completely.)

 

Once the chip was extracted, it was Tuan Anh's turn. He used a chip reader to read information into a file. He then used a Hex editor to remove the locking data from the file, and after that, the chip got reprogrammed with the newly altered file. Now it was no longer programmed to work with only a specific provider.

 

Διαβάστε περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

http://www.iClarified.com/images/news/2351/9794/9794-500.png

 

First, a technician opened up the phone and stripped it to the motherboard. In his skillful hands, the device seemed much easier to dismantle than I expected.

 

The technician then extracted the baseband chip, the component that controls the connection between the phone and the mobile network, from the motherboard. (This is a painstaking task as the chip is strongly glued to the phone's motherboard. A mistake during this process could brick the phone completely.)

 

Once the chip was extracted, it was Tuan Anh's turn. He used a chip reader to read information into a file. He then used a Hex editor to remove the locking data from the file, and after that, the chip got reprogrammed with the newly altered file. Now it was no longer programmed to work with only a specific provider.

 

Διαβάστε περισσότερα

 

Παλια κλασσική απλη μεθοδος οτι καναμε και στο xbox δηλαδή :P

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.iClarified.com/images/news/2384/9891/9891.png

 

Features:

- NO JAILBREAK REQUIRED.

- NO NEED TO DOWNGRADE ANY SOFTWARE/FIRMWARE.

- Works out of the box.

- 100% tested with Apple iPhone 3G.

- Works with all networks.

- Easy to use & hassle free.

- No firmware modification is required.

- No warranty void.

- No breach of contract with Service Provider.

 

Διαβάστε περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Απο την Παρασκευή που έρχεται θα είναι διαθέσιμη και στο κατάστημα μου, σε παρόμοια τιμή..

 

*Ωστόσο παιδιά μιλώντας με τον κατασκευαστή, μου είπε οτι υπάρχουν δύο "firmware" για την κάρτα. Με το firmware που είναι προγραμματισμένη, κατά λέξη μου είπε, οτι δουλεύει στο 70% των iphone, ενώ στο άλλο 30% πρέπει να την επαναπρογραμματίσουν με το άλλο firmware (χρησιμοποιώντας pkey).

Εντός των επόμενων ημερών θα βγεί νέο τελικό firmware είπε.

 

*Αν πειράζει που ανέφερα για το κατάστημα, παρακαλώ κάντε edit το post και αφαιρέστε το. Ευχαριστώ

..:: [ gsmcorner.gr - Your online source to all gsm related products] ::..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά κατάφερα να κάνω jailbreak Το Iphone 3G τώρα ωμός όταν βάζω την κάρτα μου με την βοήθεια Turbo sim ενώ στην αρχή βρίσκει το δίκτυο της Vodafone Μετά μου βγάζει no service ( πριν κλειδωθεί το iphone Το δούλευα με την ιδία κάρτα turbo sim ) τι να κάνω please help ……………………….
Link to comment
Share on other sites

Απο την Παρασκευή που έρχεται θα είναι διαθέσιμη και στο κατάστημα μου, σε παρόμοια τιμή..

 

*Ωστόσο παιδιά μιλώντας με τον κατασκευαστή, μου είπε οτι υπάρχουν δύο "firmware" για την κάρτα. Με το firmware που είναι προγραμματισμένη, κατά λέξη μου είπε, οτι δουλεύει στο 70% των iphone, ενώ στο άλλο 30% πρέπει να την επαναπρογραμματίσουν με το άλλο firmware (χρησιμοποιώντας pkey).

Εντός των επόμενων ημερών θα βγεί νέο τελικό firmware είπε.

 

*Αν πειράζει που ανέφερα για το κατάστημα, παρακαλώ κάντε edit το post και αφαιρέστε το. Ευχαριστώ

 

Εν τέλη η rebel sim δουλεύει τέλια με την 2.2, μη σας πώ καλύτερα και από yessim & y3g (σε σχέση με το πως δούλευαν αυτές με την 2.1)

 

Όσο για το software της κάρτας που ανέφερα στο παλιότερο post, ήδη έχει βγεί το software v54, ήδη έχουν προγραμματιστεί όλες οι κάρτες με αυτό, και δουλεύουν με όλα τα Ελληνικά δίκτυα, χωρίς κανένα πρόβλημα

..:: [ gsmcorner.gr - Your online source to all gsm related products] ::..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια ξερει κανεις αν γινεται πατεντα για να μπει compact flash καρτα σαν μνημη σε iphone ωστε να γινει 32 η 64 gb??

Εχω ακουσει οτι στα περισσοτερα ipod γινεται... στο iphone ομως???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν γινεται πατεντα για να μπει compact flash καρτα σαν μνημη σε iphone ωστε να γινει 32 η 64 gb??

Εχω ακουσει οτι στα περισσοτερα ipod γινεται... στο iphone ομως???

 

Oχι για να κανεις κατι τετοιο πρεπει να αλλάξεις ολη τη μοδερμποαρντ και μια τετοια πατέντα δεν ειναι φτηνή θα πρεπει να ψάξεις να βρεις 32αρα που ειναι αρκετα σπανια και να ξηλώσεις το κινητο για να την αλλάξεις

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα iphone 2g με 2,1 φιρμαγαιρ !!

και δεν φορτιζει με τιποτα !! ουτε με ρευμα ουτε στο usb ουτε στο αυτοκινιτο μου ! ουτε με αλλων φορτιστει που το δοκιμασα ! ( δοκιμασα καμια 5 φορτιστες ! )

Η μπαταρια εχει αδειασει τελειως !! οποτε δεν μπορω να το κανω ουτε restore !!

ο συνδιασμος home-power δεν εχει καμια ανταποκρισει !!

Δεν ξερω τι να κανω και εχω ψαξει παντου στο φορουμ και στο google και δεν εχω βρει τιποτα !!

Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα σου εχει τις εξής απαντήσεις,

1) Χαλασε το flex cable και για αυτο δε φορτίζει

2) Η μπαταρια πέθανε

3) Εκαψες την μιτρική

 

Εχουμε και λέμε λοιπον για να διαπιστώσεις τη φταιει πρεπει να ανοίξεις τη συσκευη σου, αν δεν εχεις τις τεχνικες ικανότητες σταματα οπως εισαι και πάρε άλλη συσκευη

 

1) Αν ειναι το φλεξ καμπλε τοτε θα πληρώσεις λιγα για το ανταλλακτικο αλλα πολλα για την εργασια...

2) Αν ειναι η μπαταρια (που αμφιβαλο) τοτε με κανενα 50αρακι μπορει να το φτιάξεις

3) Αν έκαψες μιτρική τοτε αστο παρε αλλο iphone γιατι θα το πληρώσεις οσο εχει καινούργιο

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !

Πως μπορω να καταλαβω πιο απο τα 3 ειναι ??

( εχω εναν γνωστο μου που μπορει να το ανοιξει ! αλλα δεν γνωριζει απο iphone ! )

υπαρχει καποιο σιτε με οδηγιες ??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !

Πως μπορω να καταλαβω πιο απο τα 3 ειναι ??

( εχω εναν γνωστο μου που μπορει να το ανοιξει ! αλλα δεν γνωριζει απο iphone ! )

υπαρχει καποιο σιτε με οδηγιες ??

 

Πως θα το καταλάβεις κοιτα να δεις θα πρεπει να ξοδέξεις λιγα χρηματα για αυτο η θα αγοράσεις 1 φλεξ καμπλε η μια μπαταρια μιας και ειναι τα φτηνοτερα θα τα τοποθετήσεις και θα δεις αν δουλεύει... Θα σου πρότινα να ξεκινήσεις με τη μπαταρια ειναι το πιο ευκολο απο τα 3 το φλεξ καμπλε απαιτει να βγαλεις τα παντα απο το κινητο πραγμα πολύ δυσκολο και αν ο φιλος σου δεν εχει προηγούμενη εμπειρια με iphone ΔΕ ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ καθόλου να του εμπιστευτείς το κινητο σου. Μεχρι και το να αφαιρέσεις το πισω καπάκι ειναι πολύ δυσκολο και χριάζεται χρονο και υπομονη το παραμικρο λαθος και θα καταλήξεις να αγοράζεις και καινούργιο καπάκι

Μη κοιτας τα βιντεο στο ιντερνετ που λένε πως να ανοίξεις το ιφον και το διχνουνε σαν πραγμα πολύ απλο και ευκολο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ και θα το καταλάβεις απο τη πρωτη στιγμη

 

ορίστε ενα σαϊτε που εχει οδηγίες για το πως να ξεβιδώσεις το ιφον http://www.ifixit.com/Guide/iPhone/iPhone/105 προσοχη πολύ ομως ακομα και το καπάκι της κεραιας ειναι δυσκολο να αφαιρεθεί και υπαρχη κίνδυνος να κοψεις την κεραια η κανενα καλώδιο του wifi

 

Η συμβουλή μου ειναι πούλατο να πιάσεις κανενα 100αρι ευρο περίπου και αγορασε αλλο

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εν τέλη η rebel sim δουλεύει τέλια με την 2.2, μη σας πώ καλύτερα και από yessim & y3g (σε σχέση με το πως δούλευαν αυτές με την 2.1)

 

Όσο για το software της κάρτας που ανέφερα στο παλιότερο post, ήδη έχει βγεί το software v54, ήδη έχουν προγραμματιστεί όλες οι κάρτες με αυτό, και δουλεύουν με όλα τα Ελληνικά δίκτυα, χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Τη παρήγγειλα κι εγώ μόλις χθες και τη περιμένω αύριο να μου έρθει.

 

Ελπίζω να δουλέψει καθώς έχω πελαγώσει, σε σημείο που σκέφτομαι να το πουλήσω πάλι στο ebay στην Αγγλία από εκεί που το πήρα.

 

Πάντως έχω να πω ότι ο κύριος στο turbosim.gr είναι ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ! Μπράβο...σπανίζουν τέτοιοι επιχειρηματίες από την Ελλάδα, ελπίζω τελικά να δουλέψει χωρίς προβλήματα. :)

 

Ένα quick update...ήρθε η RebelSIM, όλα καλά!! Δουλεύει μια χαρά το τηλέφωνο, παίρνω τηλέφωνο...αλλά δε μπορεί να λάβει calls!!!

 

Το έχω κάνει jailbreak...μήπως φταίει αυτό και θέλει τη 2.2.1?

 

Τελικά έσβησα το 3G και όλα εντάξει.

 

Δεν έχω όμως cellular data network...ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πριν φύγω μόνιμα για Λονδίνο, είχαμ κάποιες οικογενειακές επιδοτήσεις, τις οποίες και εξαργύρωσα με το iPhone 3G από την Ελληνική Vodafone. Το ζήτημα είναι ότι σήμερα παρουσίασε πρόβλημα το Home Button (θέλει ιδιαίτερη δύναμη να 'πιάσει' την εντολή, ενώ κάνει click και με το κλασσικό, απαλό άγγιγμα), και δεν ξέρω που να απευθυνθώ... Πληροφορίες μου λένε ότι θα πρέπει να το στείλω στην Ελλάδα για service.! Είναι δυνατόν; Αν πάω σε κάποιο Apple Store θα με χρεώσουν; Μα είναι μέσα στην εγγύηση... Δεν είναι Παν-Ευρωπαϊκή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...