Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, arxontas2323 said:

Παιδιά εγώ βλέπω οτι ζεστενεται χωρίς βαριές διεργασίες..

Όλα τα iPhone είχαν αυτό το ελάττωμα από παλιά 

Ειναι ειδικά αρχή για την συσκευή αυτήν όποτε πρέπει να περιμένετε αναβαθμίσεις και εφαρμογών αλλά και του λογισμικού του ίδιου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά προερχόμενος απο Samsung έχω κάποιες χαζές ερωτήσεις..!! κάνοντας swipe down απο την μέση της οθόνης μπορούμε να κατεβάζουμε ειδοποιήσεις ή τον πίνακα ελέγχου οπως wifi κτλ;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, arxontas2323 said:

Παιδιά προερχόμενος απο Samsung έχω κάποιες χαζές ερωτήσεις..!! κάνοντας swipe down απο την μέση της οθόνης μπορούμε να κατεβάζουμε ειδοποιήσεις ή τον πίνακα ελέγχου οπως wifi κτλ;

χαχα, wellcome..

οχι ειναι φιξαρισμενο το στησιμο του κινητου. η συγκεκριμενη λειτουργια ειναι υπερβολικα ευχρηστη γιατι φερνεις κατω και ειδοποιησεις και ρυθμισεις στο ανδροιδ. εδω δεν υπαρχουν αυτα, το αποδεχεσαι οπως ειναι.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

χαχα, wellcome..

οχι ειναι φιξαρισμενο το στησιμο του κινητου. η συγκεκριμενη λειτουργια ειναι υπερβολικα ευχρηστη γιατι φερνεις κατω και ειδοποιησεις και ρυθμισεις στο ανδροιδ. εδω δεν υπαρχουν αυτα, το αποδεχεσαι οπως ειναι.

Τέλεια😅 επόμενες ερωτήσεις που μου ηρθαν πριν λίγο... Καμερα 24mp ή 48mp(δύσκολη ερώτηση αλλα οπως κατάλαβα αλλάζει στα 48 ΜΟΝΟ για το 1χ,σωστα;😉 Επισης aod μπορεί να ανάβει μέσω κάποιας εφαρμογής οταν έρχεται ειδοποίηση και να μένει ανοιχτή όσο ορίσω εγω;

Το πίσω άγγιγμα καταναλώνει μπαταρία;

Νίκο εσύ που έχεις και Android εχεις να προτείνεις καμιά έξυπνη εφαρμογή στο αιφον;;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προερχόμενος απο Samsung έχω κάποιες χαζές ερωτήσεις..!! κάνοντας swipe down απο την μέση της οθόνης μπορούμε να κατεβάζουμε ειδοποιήσεις ή τον πίνακα ελέγχου οπως wifi κτλ;

Μπορείς να κανείς swipe στην κάτω παύλα και σου φέρνει το πάνω μέρος της οθόνης στην μέση.Ετσι στην άκρη κατεβάζεις τον πίνακα ελέγχου πολύ εύκολα.

Να έτσι.9503f3a190b88b30d496fe32d28030fc.jpg
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ioannis_m said:


Μπορείς να κανείς swipe στην κάτω παύλα και σου φέρνει το πάνω μέρος της οθόνης στην μέση.Ετσι στην άκρη κατεβάζεις τον πίνακα ελέγχου πολύ εύκολα.

Να έτσι.9503f3a190b88b30d496fe32d28030fc.jpg

και τοσο καιρο παλευα να καταλαβω πως γινεται αυτο. μου γινοταν κατα λαθος και δεν ειχα βγαλει ακρη πως γινεται. 

14 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Τέλεια😅 επόμενες ερωτήσεις που μου ηρθαν πριν λίγο... Καμερα 24mp ή 48mp(δύσκολη ερώτηση αλλα οπως κατάλαβα αλλάζει στα 48 ΜΟΝΟ για το 1χ,σωστα;😉 Επισης aod μπορεί να ανάβει μέσω κάποιας εφαρμογής οταν έρχεται ειδοποίηση και να μένει ανοιχτή όσο ορίσω εγω;

Το πίσω άγγιγμα καταναλώνει μπαταρία;

Νίκο εσύ που έχεις και Android εχεις να προτείνεις καμιά έξυπνη εφαρμογή στο αιφον;;

οχι φιλε μου, το αι φον το χρησιμοποιω σαν τηλεφωνο κατα βαση, κλησεις κτλ. επισης καμερα τα βασικα. εννοειται οτι δεν αξιζει να γυρνας σε 48ΜΡ γιατι βγαζει αψογα στο αυτοματο οπως ειναι, εκτος αν θες παραπανω λεπτομερεια σε υπερβολικα καλες συνθηκες,μονο τοτε. ενεργοποιεις το raw για να βγαλεις στα 48. 

Απο εκει και περα δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο στο τηλεφωνο. εβαλα 2 widget ψηλα να ερθουν πιο κατω οι εφαρμογες που χρησιμοποιω συνεχεια και εχω αλλες 2 οθονες με εφαρμογες που θελω και τελος. αφου η κουρτινα δεν παραμετροποιιειται, αφου τα εικονιδια δε μπορεις να τα βαλεις οπου θες, προσωπικα το παρατησα εκει.

α! απο πισω που το σηματακι ειναι και "κουμπι" ,δηλαδη με 2 ή 3 ταπ σου ανοιγει ρυθμισεις, εχω βαλει στα 2 ταπ την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του gps γιατι το θελω κλειστο. κατι αλλο δε μου ερχεται, εξαλλου οταν αραζω σπιτι χρησιμοποιω το Xperia 1v που με βολευει πιο πολυ 😛 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

και τοσο καιρο παλευα να καταλαβω πως γινεται αυτο. μου γινοταν κατα λαθος και δεν ειχα βγαλει ακρη πως γινεται. 

οχι φιλε μου, το αι φον το χρησιμοποιω σαν τηλεφωνο κατα βαση, κλησεις κτλ. επισης καμερα τα βασικα. εννοειται οτι δεν αξιζει να γυρνας σε 48ΜΡ γιατι βγαζει αψογα στο αυτοματο οπως ειναι, εκτος αν θες παραπανω λεπτομερεια σε υπερβολικα καλες συνθηκες,μονο τοτε. ενεργοποιεις το raw για να βγαλεις στα 48. 

Απο εκει και περα δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο στο τηλεφωνο. εβαλα 2 widget ψηλα να ερθουν πιο κατω οι εφαρμογες που χρησιμοποιω συνεχεια και εχω αλλες 2 οθονες με εφαρμογες που θελω και τελος. αφου η κουρτινα δεν παραμετροποιιειται, αφου τα εικονιδια δε μπορεις να τα βαλεις οπου θες, προσωπικα το παρατησα εκει.

α! απο πισω που το σηματακι ειναι και "κουμπι" ,δηλαδη με 2 ή 3 ταπ σου ανοιγει ρυθμισεις, εχω βαλει στα 2 ταπ την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του gps γιατι το θελω κλειστο. κατι αλλο δε μου ερχεται, εξαλλου οταν αραζω σπιτι χρησιμοποιω το Xperia 1v που με βολευει πιο πολυ 😛 

Προσπαθώ να το συνηθίσω και να το φέρω στα μέτρα μου οσο μπορώ και με οσες παραχωρήσεις γίνεται... γι'αυτό και ρωτάω μήπως και καταφέρω να το κρατήσω...ακομα 3η μέρα ειναι...

Η κάμερα του πάντως βγάζει ωραίες φωτός.. λίγο το ζουμ θα ήθελα καλύτερο... εξαιρετικό βίντεο ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό..

 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αν και γλυκοκοίταζα το 15 pm μετά από το θέμα της υπερθέρμανσης (που σε λιγότερο βαθμό υπάρχουν και στα παλαιότερα) και της ευκολίας θραύσης της πλάτης το αφήνω στην άκρη και περιμένω το 16.

Φυσικά δεν πρόκειται πλέον να αγοράσω iPhone αν δεν έχουμε δει τα κουσούρια του.

Γιατί όσο καλό κι αν είναι ένα iPhone κάθε σειρά θα έχει τα θέματα της.

Πιστεύω από του χρόνου να πάψει αυτή η τρέλα των προ παραγγελιών, αν και δεν το νομίζω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Θα σας γράφω κατα καιρούς τις απορίες μου...αμα κατεβάσω ενα mp3 στα αρχεία...πως γίνεται να το εμφανίσει στην μουσική;

Επίσης έχουμε πλήρες ιστορικό κλήσεων απο κάποια επαφή;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xabos said:

Χμμ!! Βλέπω πολλές αγγελίες για τις εκδόσεις pro max … πολύ γρήγορα άλλαξαν γνώμη κάποιοι .

Άλλαξαν γνώμη και καλά.... 

€€ 🤐

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, terry39 said:

Άλλαξαν γνώμη και καλά.... 

€€ 🤐

Κάθε χρόνο υπάρχουν πολλοί που τα παίρνουν για διάφορους λόγους από την αρχή και μετά τα πουλάνε 

Έτσι για να το δουν 

Γιατι το πήραν με επιδοτηση

Για άλλους λόγους που τώρα δεν γνωρίζω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, xabos said:

Χμμ!! Βλέπω πολλές αγγελίες για τις εκδόσεις pro max … πολύ γρήγορα άλλαξαν γνώμη κάποιοι .

Κάθε χρόνο τέτοια εποχή τα ίδια γίνονται από αυτούς που θέλουν να βγάλουν από μικρό έως μεγάλο κέρδος. Γιαυτο και τα περισσότερα είναι με τιμολόγιο και τα πουλάνε σε τιμή λιανικής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για email;

Εχω 1 outlook, 1 gmail και 2 εργασίας τα οποία δεν έχουν επιλογή ώθησης αλλά μόνο μετάκληση...

Αργούν να έρθουν... κάνω κατι λάθος; πρέπει να αλλάξω κάτι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, arxontas2323 said:

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για email;

Εχω 1 outlook, 1 gmail και 2 εργασίας τα οποία δεν έχουν επιλογή ώθησης αλλά μόνο μετάκληση...

Αργούν να έρθουν... κάνω κατι λάθος; πρέπει να αλλάξω κάτι;

Κατέβασε το gmail. Η εφαρμογή της apple δεν λειτουργει σωστά με gmail, δεν κάνει push.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koutsis said:

Κατέβασε το gmail. Η εφαρμογή της apple δεν λειτουργει σωστά με gmail, δεν κάνει push.

Το Gmail είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει...τα υπόλοιπα είναι το θέμα και κυρίως της δουλειάς που είναι απο site,eshop κτλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, arxontas2323 said:

Το Gmail είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει...τα υπόλοιπα είναι το θέμα και κυρίως της δουλειάς που είναι απο site,eshop κτλ

Εκεί μέσα εννοεί να περάσεις τα email που θέλεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, arxontas2323 said:

Το Gmail είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει...τα υπόλοιπα είναι το θέμα και κυρίως της δουλειάς που είναι απο site,eshop κτλ

Πέρνα ολα τα mail σου στην εφαρμογή gmail. Λογικά θα είσαι οκ

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Εκεί μέσα εννοεί να περάσεις τα email που θέλεις 

 

53 minutes ago, koutsis said:

Πέρνα ολα τα mail σου στην εφαρμογή gmail. Λογικά θα είσαι οκ

Και πάλι το email της δουλειάς αργεί να έρθει..αμα δεν μπω να κάνει ανανέωση δεν έρχεται (αυτά στο 5 λεπτό που στέλνω ενα δοκιμαστικό email)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, arxontas2323 said:

 

Και πάλι το email της δουλειάς αργεί να έρθει..αμα δεν μπω να κάνει ανανέωση δεν έρχεται (αυτά στο 5 λεπτό που στέλνω ενα δοκιμαστικό email)

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή outlook της Microsoft για της δουλειάς, και έρχονται απευθείας.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος σήμερα και εγώ…. Amazon es


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή outlook της Microsoft για της δουλειάς, και έρχονται απευθείας.

Και 'γώ που χρησιμοποιώ Outlook για τη δουλειά, 5 διαφορετικούς λογαριασμούς, τα e-mails έρχονται άμεσα

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kwnana said:

Και 'γώ που χρησιμοποιώ Outlook για τη δουλειά, 5 διαφορετικούς λογαριασμούς, τα e-mails έρχονται άμεσα

 

2 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή outlook της Microsoft για της δουλειάς, και έρχονται απευθείας.

Εμένα ανήκει στην zoho και δυστυχώς δςν βγάζει ώθηση στο mail app της apple...κατεβασα προσωρινά το δικο τους app και έρχονται αμέσως

Ολη μερα 4g(καθόλου wifi) και με έχει βγάλει ολη την μέρα με πολύ χρήση χάρτες και κάμερα...δεν ξέρω αμα το s23u θα μου έβγαζε τόσες ωρες οθόνη...και εχω ακομα 30%

IMG_0435.png

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το πλαισιο ξερεις κανεις τι γινετε? Εχει προπαραγγειλει και παραλαβει κανεις απο εκει? Προπαραγγελια απο 15/9 ενα 15 pm και καμια απολυτως ενημερωση, σε λιγο συμπληρωνω ενα μηνα στην αναμονη.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ερχόμενος από 14 pro και πριν 14 pro max πήγα σε 15 pro και σήμερα πήρα και το μαξ . Μπορώ να πω ότι τελικά το μαξ αξίζει με τα χίλια !!! Η μπαταρία όλη μέρα σκυλί !!! Άνετο σε όλα ακόμα κ στα  βίντεο π είχα καιρό να δω με τα μικρά !   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...