Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια...απο το προηγούμενο κινητό πέρασα περίπου 400 τραγούδια στο iPhone μέσω 3utools...δυστυχώς κάτι έγινε και σβηστηκαν...αν ξέρει κανείς πως μπορώ να τα επαναφέρω θα με βοηθήσει πάρα πολύ....

Αφού εγινε αυτό ξανά πέρασα αλλα τραγούδια μέσω 3utools και σήμερα πάλι σβηστηκαν...τι κάνω λάθος; τι να αλλάξω γιατί θέλω να εχω τραγούδια μεσα στ αιφον

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια...απο το προηγούμενο κινητό πέρασα περίπου 400 τραγούδια στο iPhone μέσω 3utools...δυστυχώς κάτι έγινε και σβηστηκαν...αν ξέρει κανείς πως μπορώ να τα επαναφέρω θα με βοηθήσει πάρα πολύ....
Αφού εγινε αυτό ξανά πέρασα αλλα τραγούδια μέσω 3utools και σήμερα πάλι σβηστηκαν...τι κάνω λάθος; τι να αλλάξω γιατί θέλω να εχω τραγούδια μεσα στ αιφον

Δοκίμασε το iTunes


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Παρέλαβα και εγώ ! Μια απορία. Το πλαϊνό κουμπί δεν παίρνει 2 ρυθμίσεις; Νόμιζα ότι έγινε κουμπί για να μπορεί να κάνει 2 πράγματα και όχι ένα μόνο αλλά εδώ βλέπω ότι δεν έχει ούτε long  press  ούτε single και double press που να κάνουν κάτι διαφορετικό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Καλημέρα παίδες! Παρέλαβα και εγώ ! Μια απορία. Το πλαϊνό κουμπί δεν παίρνει 2 ρυθμίσεις; Νόμιζα ότι έγινε κουμπί για να μπορεί να κάνει 2 πράγματα και όχι ένα μόνο αλλά εδώ βλέπω ότι δεν έχει ούτε long  press  ούτε single και double press που να κάνουν κάτι διαφορετικό

Όχι δυστυχώς, η λειτουργία του είναι εντελώς basic… https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iphe89d61d66/ios

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chris1984 said:


Δοκίμασε το iTunes


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για να βρω τα χαμένα  ή για να περάσω τραγούδια; με δυσκολευε οανταη φιλοσοφία του iTunes...υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος για να καταλάβω τι γίνεται; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για να βρω τα χαμένα  ή για να περάσω τραγούδια; με δυσκολευε οανταη φιλοσοφία του iTunes...υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος για να καταλάβω τι γίνεται; 

Μπορείς να τα περάσεις πανεύκολα με το Apple Music σε Mac και νομίζω το ίδιο εύκολα με το iTunes σε pc.
Βάλε την εφαρμογή στο PC/Mac, add file ή folder το library και αυτό ήταν.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Παιδιά μια βοήθεια...απο το προηγούμενο κινητό πέρασα περίπου 400 τραγούδια στο iPhone μέσω 3utools...δυστυχώς κάτι έγινε και σβηστηκαν...αν ξέρει κανείς πως μπορώ να τα επαναφέρω θα με βοηθήσει πάρα πολύ....

Αφού εγινε αυτό ξανά πέρασα αλλα τραγούδια μέσω 3utools και σήμερα πάλι σβηστηκαν...τι κάνω λάθος; τι να αλλάξω γιατί θέλω να εχω τραγούδια μεσα στ αιφον

Μήπως το έχεις να κάνει συγχρονισμό με το iCloud και τα σβήνει; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos523 said:


Μπορείς να τα περάσεις πανεύκολα με το Apple Music σε Mac και νομίζω το ίδιο εύκολα με το iTunes σε pc.
Βάλε την εφαρμογή στο PC/Mac, add file ή folder το library και αυτό ήταν.

Απλα τα περναω στο itunes με drag & drop;και μετα κανω συγχρονισμο με το κινητο; αν παω σε αλλο υπολογιστη και το συνδέσω τι θα γίνει;

38 minutes ago, koutsis said:

Μήπως το έχεις να κάνει συγχρονισμό με το iCloud και τα σβήνει; 

το ειχα απενεργοποιησει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Καλημέρα παίδες! Παρέλαβα και εγώ ! Μια απορία. Το πλαϊνό κουμπί δεν παίρνει 2 ρυθμίσεις; Νόμιζα ότι έγινε κουμπί για να μπορεί να κάνει 2 πράγματα και όχι ένα μόνο αλλά εδώ βλέπω ότι δεν έχει ούτε long  press  ούτε single και double press που να κάνουν κάτι διαφορετικό

Ε και συ μην τα θες όλα μαζί. Σιγά σιγά θα δώσουν όλα όσα ανέφερες. 
 Τόσες αναβαθμίσεις θα πάρει μέχρι να βγει το 16αρι. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Καλημέρα παίδες! Παρέλαβα και εγώ ! Μια απορία. Το πλαϊνό κουμπί δεν παίρνει 2 ρυθμίσεις; Νόμιζα ότι έγινε κουμπί για να μπορεί να κάνει 2 πράγματα και όχι ένα μόνο αλλά εδώ βλέπω ότι δεν έχει ούτε long  press  ούτε single και double press που να κάνουν κάτι διαφορετικό

https://www.macrumors.com/2023/10/03/iphone-15-pro-action-button-tools/

Δες το multibutton.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panoszavra said:

Ε και συ μην τα θες όλα μαζί. Σιγά σιγά θα δώσουν όλα όσα ανέφερες. 
 Τόσες αναβαθμίσεις θα πάρει μέχρι να βγει το 16αρι. 

οκ αρκει να το βαλουν γιατι τωρα δε με βολευει μονο για ενα αθορυβο ετσι, τουλαχιστον πριν ηξερες αν το εχεις αθορυβο χωρις να το κοιταξεις..τωρα πρεπει να το δεις (πχ το εχεις τσεπη και το κανεις κατω και ξερεις οτι εισαι αθορυβος)

49 minutes ago, konandrio said:

ΤΟ εχω δει αλλα πηγαμε σε apple για να τα κανει απο τη μανα του οχι για να πηγαινουμε τοσο πλαγιως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

οκ αρκει να το βαλουν γιατι τωρα δε με βολευει μονο για ενα αθορυβο ετσι, τουλαχιστον πριν ηξερες αν το εχεις αθορυβο χωρις να το κοιταξεις..τωρα πρεπει να το δεις (πχ το εχεις τσεπη και το κανεις κατω και ξερεις οτι εισαι αθορυβος)

Ηθελα να ρωτήσω, τώρα που δεν έχει διακόπτη αναγκάστηκαν επιτέλους να βάλουν εικονίδιο σιγασης στην οθόνη για να ξέρεις πότε είναι στο αθόρυβο;; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, koutsis said:

Ηθελα να ρωτήσω, τώρα που δεν έχει διακόπτη αναγκάστηκαν επιτέλους να βάλουν εικονίδιο σιγασης στην οθόνη για να ξέρεις πότε είναι στο αθόρυβο;; 

Δεν το ειχα προσεξει, αλλα ναι επιτελους!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Δεν το ειχα προσεξει, αλλα ναι επιτελους!

Πως αλλιώς θα ξέρεις αν έχεις σιγαση; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

οκ αρκει να το βαλουν γιατι τωρα δε με βολευει μονο για ενα αθορυβο ετσι, τουλαχιστον πριν ηξερες αν το εχεις αθορυβο χωρις να το κοιταξεις..τωρα πρεπει να το δεις (πχ το εχεις τσεπη και το κανεις κατω και ξερεις οτι εισαι αθορυβος)

ΤΟ εχω δει αλλα πηγαμε σε apple για να τα κανει απο τη μανα του οχι για να πηγαινουμε τοσο πλαγιως..

Τι εννοείς πλαγίως;
Οι αυτοματισμοί και οι συντομεύσεις είναι από τις καλύτερες προσθήκες που έχουν γίνει.
Μπορείς να παίξεις και με τα χτυπήματα στη πλάτη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2023 at 4:46 ΜΜ, koutsis said:

Πως αλλιώς θα ξέρεις αν έχεις σιγαση; 

ναι δεν ειχα προσεξει το εικονιδιο ομως, καλα θα ηταν γενικως να εχει εικονιδια σαν αυτο με διαφορες αλλες ειδοποιησεις, πχ αν εχεις αθορυβη μια συνομιλια στο whatsapp Κτλ να σου βγαζει ενα συμβολακι πανω οτι εχεις ενα μηνυμα στην εφαρμογη να την ανοιγεις. Πχ εγω που εχω κλειστες ειδοποιησεις οθονης και ΑΟD δεν βλεπω αν δεν κατεβασω κουρτινα.

On 9/11/2023 at 5:57 ΜΜ, konandrio said:

Τι εννοείς πλαγίως;
Οι αυτοματισμοί και οι συντομεύσεις είναι από τις καλύτερες προσθήκες που έχουν γίνει.
Μπορείς να παίξεις και με τα χτυπήματα στη πλάτη.

καλα ναι αλλα τις συντομευσεις ποτε δεν καταφερα να τις κανω να δουλεψουν. 

ΟΣο για το χτυπημα στην πλατη, παρολο οτι το εχω σεταρει στα 3 να ανοιγω GPS, παιζει στις 10 φορες που εχω προσπαθησει να το δουλεψω , να εχει πιασει τις 2...ειδικα με θηκη λεπτη σιλικονης πολυ δυσκολο αλλα και χωρις θηκη δεν το πιανει με τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με την 17.1 και μετά η μπαταρία στα καλύτερα της... 5+ ωρες οθόνη με πολύ ομιλία μέσα (68 κλήσεις ως τώρα για σήμερα)και υπόλοιπο 40%...το έβγαλα εχθές το βράδυ απο την φόρτιση στ 97% και απο τις 10 το πρωι μεχρι τις 7 το απογευμα ημουν με 4g

IMG_2991.png

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Με την 17.1 και μετά η μπαταρία στα καλύτερα της... 5+ ωρες οθόνη με πολύ ομιλία μέσα (68 κλήσεις ως τώρα για σήμερα)και υπόλοιπο 40%...το έβγαλα εχθές το βράδυ απο την φόρτιση στ 97%

IMG_2991.png

Πάντα περίπου στον Δεκέμβριο είχα παρατηρήσει να στρώνουν τα νέα iOS εδώ και χρόνια 

Με τόσες συσκευές στην αγορά η apple πλέον είναι χειρότερη από το android σε κατακερματισμό 

Τι καλά παλιά έβγαζε μια συσκευή τον χρόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Πάντα περίπου στον Δεκέμβριο είχα παρατηρήσει να στρώνουν τα νέα iOS εδώ και χρόνια 

Με τόσες συσκευές στην αγορά η apple πλέον είναι χειρότερη από το android σε κατακερματισμό 

Τι καλά παλιά έβγαζε μια συσκευή τον χρόνο

τελευταια φορα που κρατησα αιφον πανω απο 1 μηνα ηταν στο 5s...οποτε δεν ξερω πως πανε οι ενημερωσεις...αυτο με το itunes αν μπορει να μου απαντησει καποιος...εχω περασει τραγουδια απο το itunes..αν παω  και συνδεσω το κινητο σε αλλο υπολογιστη με itunes...τι θα γινει;θα χασω τα τραγουδια;υπάρχει καποιος τροπος να συνδεω το κινητο με αλλο υπολογιστη και να μην χανω τα τραγουδια;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

το ειχα απενεργοποιησει!!


Εγώ απλά άνοιξα την μουσική στο Mac, πάνω από το μενού πάτησα add folder και τα πέρασε στο Apple Music library σε όλες τις συσκευές μου.

Φαντάζομαι το ίδιο γίνεται και σε windows με Apple Music ή iTunes.

Υπόψιν, το Apple Music είναι το music player του κινητού και περνάς ότι θέλεις από τον υπολογιστή. Επίσης έχει σχετικά όλους τους ραδιοφωνικούς σταθμούς διαθέσιμους γιατί έχει TuneIn integration.
Το αν θα έχεις συνδρομή για να ακούς την μουσική που θέλεις όπως στο Spotify είναι άλλο θέμα, τα προηγούμενα δεν απαιτούν κάποια συνδρομή.
Το αναφέρω απλά για να μην υπάρχουν παρανοήσεις.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos523 said:

 


Εγώ απλά άνοιξα την μουσική στο Mac, πάνω από το μενού πάτησα add folder και τα πέρασε στο Apple Music library σε όλες τις συσκευές μου.

Φαντάζομαι το ίδιο γίνεται και σε windows με Apple Music ή iTunes.

Υπόψιν, το Apple Music είναι το music player του κινητού και περνάς ότι θέλεις από τον υπολογιστή. Επίσης έχει σχετικά όλους τους ραδιοφωνικούς σταθμούς διαθέσιμους γιατί έχει TuneIn integration.
Το αν θα έχεις συνδρομή για να ακούς την μουσική που θέλεις όπως στο Spotify είναι άλλο θέμα, τα προηγούμενα δεν απαιτούν κάποια συνδρομή.
Το αναφέρω απλά για να μην υπάρχουν παρανοήσεις.

 

τα περασα...το θεμα ειναι οτι παω στον υπολογιστη του γραφειου και συνδεω το κινητο...τι θα κανει;θα μου τα σβησει;πρεπει να απενεργοποιησω κατι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

τα περασα...το θεμα ειναι οτι παω στον υπολογιστη του γραφειου και συνδεω το κινητο...τι θα κανει;θα μου τα σβησει;πρεπει να απενεργοποιησω κατι;

Όχι, γιατί να τα σβήσει; Ότι κάνεις import στο Apple music library μένει εκεί. Δεν είναι κάποιος συγχρονισμός με αρχεία του PC.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikos523 said:


Όχι, γιατί να τα σβήσει; Ότι κάνεις import στο Apple music library μένει εκεί. Δεν είναι κάποιος συγχρονισμός με αρχεία του PC.

εγω τα εχω περασει απο το λαπτοπ μου...στον υπολογιστη της δουλειας δεν εχω καθολου μουσικη..δεν θα βρει να συγχρονισει κατι

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εχω περασει απο το λαπτοπ μου...στον υπολογιστη της δουλειας δεν εχω καθολου μουσικη..δεν θα βρει να συγχρονισει κατι

Μα αυτό λέω, δεν κάνεις κάποιο συγχρονισμό στην προκειμένη.
Όσες φορές έκανα import στο Apple Music όπως σου περιέγραψα στο Mac, δεν είχα ποτέ συνδεμένο το κινητό στον υπολογιστή.
Τα κομμάτια μου προστέθηκαν στο Apple Music και κάθε συσκευή μου τα είχε διαθέσιμα.
Τώρα αν παίζει κάτι άλλο αν δεν έχεις Apple Music συνδρομή ή από τα windows, πραγματικά δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ακουστεί παράπονα ότι το βύσμα usb c έχει κάποιο μικρό τζόγο. Το παρατήρησε κανείς;

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...