Jump to content

Sony Xperia 1 V


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, simaras said:

Σαν κάτοχος του iv από day one, προσωπικά θα έδινα πίστωση χρόνου στην εταιρεία.Η θερμική συμπεριφορά του ήταν τόσο απαράδεκτη που έριχνε διαρκως τα hz  της οθόνης,ενώ το να τραβήξεις 4κ βίντεο ήταν απελπισία.Ενα μήνα μετά( και τρία updates) ,η συσκευή δούλευε όπως θα έπρεπε να δουλεύει όταν κυκλοφόρησε.Μπορουσα πχ στις διακοπές του Αυγούστου να τραβάω βίντεο 4κ διάρκειας 7-8 λεπτών μέχρι να κλείσει το κινητό από την άνοδο της θερμοκρασίας.

 

Στα της φωτογραφίας,είμαι χρήστης εδώ και χρόνια Sony alpha mirrorless και συνήθως οι φωτογραφίες που τραβάω είναι σε manual.Προφανώς δεν αντιπροσωπεύω το μέσο χρήστη.Εαν  προτεραιότητα είναι το point and shoot πάτε καλύτερα σε Samsung.

 

Συγνώμη αλλά το να κλείσει η συσκευή έστω και μετά από 8 λεπτά λήψης βίντεο 4Κ, ούτε αυτό είναι επιτρεπτό. Ειδικά εφόσον μιλάμε για flagship. Απαράδεκτο είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Συγνώμη αλλά το να κλείσει η συσκευή έστω και μετά από 8 λεπτά λήψης βίντεο 4Κ, ούτε αυτό είναι επιτρεπτό. Ειδικά εφόσον μιλάμε για flagship. Απαράδεκτο είναι.
Πιθανότατα έχεις δίκιο αλλά πάντα κρίνω με βάση τις δικές μου ανάγκες .Ένα χρόνο μετά δε χρειάστηκε ποτέ να τραβήξω κάτι παραπάνω από 3λεπτα βαριά 4λεπτα βίντεο 4κ( ακόμα και τα 7λεπτα 8λεπτα στην ελληνική αυγουστιατικη ζέστη ήταν καθαρά δοκιμές).Δηλαδη για μένα δεν είναι deal breaker κάτι τέτοιο.Κατανοητο φυσικά εάν για σένα η για κάποιον άλλον να είναι.Μπορει ο άλλος πχ να θέλει να τραβήξει τη σχολική γιορτή του παιδιού του 45 λεπτά .Ε με αυτή τη συσκευή , δε μπορεί.

Sent from my XQ-CT54 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, simaras said:

Πιθανότατα έχεις δίκιο αλλά πάντα κρίνω με βάση τις δικές μου ανάγκες .Ένα χρόνο μετά δε χρειάστηκε ποτέ να τραβήξω κάτι παραπάνω από 3λεπτα βαριά 4λεπτα βίντεο 4κ( ακόμα και τα 7λεπτα 8λεπτα στην ελληνική αυγουστιατικη ζέστη ήταν καθαρά δοκιμές).Δηλαδη για μένα δεν είναι deal breaker κάτι τέτοιο.Κατανοητο φυσικά εάν για σένα η για κάποιον άλλον να είναι.Μπορει ο άλλος πχ να θέλει να τραβήξει τη σχολική γιορτή του παιδιού του 45 λεπτά .Ε με αυτή τη συσκευή , δε μπορεί.

Sent from my XQ-CT54 using Tapatalk
 

Κάθε χρόνο πάω σε μεγάλες συναυλίες στο εξωτερικό. Φέτος ήμουν Rammstein στη Μαδρίτη. Ένας από τους λόγους που ήθελα να αλλάξω το Oneplus 7T Pro ήταν ότι στα βιντεο από τις συναυλίες ο ήχος ήταν άθλιος και με είχε κρεμάσει ήδη 2 φορές. Μόνο θόρυβος. Συν του ότι είχε αρχίσει να κάνει κάτι τρελά. Αλλά ποτέ μα ποτέ δε μάσησε στο 4Κ 60 και η εικόνα ήταν κρύσταλλο. Επειδή λοιπόν το θεωρώ απαράδεκτο δεν το έψαξα και τόσο για τα xperia γιατί το θεωρούσα de facto ότι δε θα έχει τέτοιες παιδικές ασθένειες. Κάτι μου λέει πως την πάτησα γερά.

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

Εχθές δοκίμασα κ τον τηλεφακό (85-125mm). Δεν υπάρχει το γνωστό portrait mode /like iPhone , αλλά μια επιλογή Bokeh .παραπλήσια.

Εδώ , όπως είχε αναφέρει πιο πίσω ένας χρήστης , το αποτέλεσμα είναι μέτριο .Η φωτογραφία βγαίνει λίγο πιο φωτεινή από τον (24mm) wide lens κ από αυτό που βλέπουμε στη πραγματικότητα …επίσης χάνει σε λεπτομέρεια.

Επίσης στο τηλέφωνο … πολλές φορές ,αυτό που βλέπουμε στην οθόνη μας δεν βγαίνει κ στην φωτογραφία.  Άλλη εικόνα έχει η οθόνη κ άλλη η φωτογραφία… παράδειγμα , έτυχε στην οθόνη να μου δείχνει  καμένο το λευκό κ στην φωτογραφία μετά βγήκε διορθωμένο.

Συμπέρασμα: το αποτέλεσμα από τον 24mm είναι πιο πλούσιο σε contrast . 
Αν η πρώτη σας επιλογή είναι ο τηλεφακός … σκεφτείτε το καλύτερα. 
Υπάρχει κ η λύση να γίνει crop ,με την χρήση του 24mm…, αλλά δεν συστήνεται για κάποιον που βγάζει πολλές φωτογραφίες την ημέρα.

Η Sony είχε ένα δικό της app,  σαν της adobe για edit στις φωτογραφίες. Δεν βρήκα κάτι μέσα στην συσκευή … 

 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια για να μην το θάψουμε εντελώς, η εμπειρία ήχου που προσφέρει σε Hi-Fi audio ή Master Quality στο Tidal, σε συνδυασμό πάντα με τα XM5 είναι απίστευτη. Δε μπορώ να ξέρω μέχρι που φτάνει ο codec και γενικά οι δυνατότητες τις συσκευής στον ήχο και που αναλαμβάνουν τα ακουστικά αλλά δε μπορώ να μην το αναφέρω. Θα δοκιμάσω και ακουστικά χωρίς υποστήριξη Hi-Fi audio και θα δω διαφορές.

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

παιδες τι βλεπετε με τη συσκευη? πλησιαζει ανταγωνισμο ή παλι ειναι πιο πισω σε καμερα? επισης απο θερμοκρασιες τι λεει γιατι διαβαζω οτι εχει παλι μεγαλο θεμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία είναι στα Ίδια επίπεδα με τού pixel ... το pixel ίσως να ανεβάζει κ λίγο παραπάνω.

Έχω καταφέρει να πάρω καλύτερη φωτογραφία από το iPhone με την main camera..., αλλά  όχι σε basic mode ..  σε manual.

Αν αλλάξει η ρύθμιση της οθόνης σε λειτουργία δημιουργού κ ανεβάσουμε την φωτεινότητα κοντά σε max , πλησιάζει την εικόνα του iPhone . 

Η μπαταρία του ... βγάζει μία ημέρα με την χρήση του βίντεο να να είναι κ η πιο ενεργοβόρα..

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, xabos said:

Η θερμοκρασία είναι στα Ίδια επίπεδα με τού pixel ... το pixel ίσως να ανεβάζει κ λίγο παραπάνω.

Έχω καταφέρει να πάρω καλύτερη φωτογραφία από το iPhone με την main camera..., αλλά  όχι σε basic mode ..  σε manual.

Αν αλλάξει η ρύθμιση της οθόνης σε λειτουργία δημιουργού κ ανεβάσουμε την φωτεινότητα κοντά σε max , πλησιάζει την εικόνα του iPhone . 

Η μπαταρία του ... βγάζει μία ημέρα με την χρήση του βίντεο να να είναι κ η πιο ενεργοβόρα..

 

οταν λες Manual εννοεις εντελως manual ή στο auto αντι για basic? επισης αν παιξεις manual αλλα μεσα εκει τα βαλεις αυτοματα τραβαει καλα? γενικα ειχα δει μεγαλες διακυμνασεις και στο 5αρι που ειχα αναλογα με τι τροπο τραβουσα αλλα το τελευταιο που μας ενδιαφερει ειναι να στηνουμε manual καθε στιγμη..

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο φωτισμός δεν είναι καλός …

παίζει μεγάλη  σημασία η επιλογή ισορροπία λευκού… ( το ίδιο συμβαίνει σε φωτ κ βίντεο ) 

Η Default επιλογή είναι πολύ ήπια … δεν ακολουθεί την επιθετική πολιτική με τα πιο πλούσια σε contrast χρώματα των iPhone/pixel. 

Έχει μια ρύθμιση για focus στο μάτι κ στο σημείο αυτό δίνει περισσότερη λεπτομέρεια από το iPhone. 

Αυτές τις ημέρες βγάζω κ με τα δυο ταυτόχρονα ,   
Η (AUTO) δεύτερη  επιλογή σκηνής, είναι στην σειρά μετά την basic , δεν την χρησιμοποίησα ακόμη, ίσως κάποια στιγμή ασχοληθώ. 
Έχω μεταφέρει φωτογραφίες από το iPhone στο Sony κ αντίστροφα … εκεί φαίνεται ότι τα 2000 nits του iPhone (λόγο panel) κερδίζουν από τα αποδυτήρια τον αγώνα. 
Στο θέμα θερμοκρασίας …που ρωτάνε αρκετοί , θα πω ότι σε καμία περίπτωση δεν έχει την συμπεριφορά ενός  iPhone , δεν το έχω δει ποτέ , μα ποτέ να ζεσταίνεται ..   αλλά ταιριάζει πιο πολύ με του pixel , που κ αυτό ανέβαζε λίγο σε έντονη χρήση. 
Συνολικά σαν συσκευή δεν μπορεί να σταθεί δίπλα στο iPhone , ειδικά όταν το βρίσκει κανείς στα 1200€ …

Εδώ θα πρέπει όμως να πω ότι ακόμη είναι πολύ νωρίς ….για να θυμίσω κ το μαύρο χάλι που είχε στην αρχή το βίντεο κ το πορτρέτο των pixel. 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xabos said:

Όταν ο φωτισμός δεν είναι καλός …

παίζει μεγάλη  σημασία η επιλογή ισορροπία λευκού… ( το ίδιο συμβαίνει σε φωτ κ βίντεο ) 

Η Default επιλογή είναι πολύ ήπια … δεν ακολουθεί την επιθετική πολιτική με τα πιο πλούσια σε contrast χρώματα των iPhone/pixel. 

Έχει μια ρύθμιση για focus στο μάτι κ στο σημείο αυτό δίνει περισσότερη λεπτομέρεια από το iPhone. 

Αυτές τις ημέρες βγάζω κ με τα δυο ταυτόχρονα ,   
Η (AUTO) δεύτερη  επιλογή σκηνής, είναι στην σειρά μετά την basic , δεν την χρησιμοποίησα ακόμη, ίσως κάποια στιγμή ασχοληθώ. 
Έχω μεταφέρει φωτογραφίες από το iPhone στο Sony κ αντίστροφα … εκεί φαίνεται ότι τα 2000 nits του iPhone (λόγο panel) κερδίζουν από τα αποδυτήρια τον αγώνα. 
Στο θέμα θερμοκρασίας …που ρωτάνε αρκετοί , θα πω ότι σε καμία περίπτωση δεν έχει την συμπεριφορά ενός  iPhone , δεν το έχω δει ποτέ , μα ποτέ να ζεσταίνεται ..   αλλά ταιριάζει πιο πολύ με του pixel , που κ αυτό ανέβαζε λίγο σε έντονη χρήση. 
Συνολικά σαν συσκευή δεν μπορεί να σταθεί δίπλα στο iPhone , ειδικά όταν το βρίσκει κανείς στα 1200€ …

Εδώ θα πρέπει όμως να πω ότι ακόμη είναι πολύ νωρίς ….για να θυμίσω κ το μαύρο χάλι που είχε στην αρχή το βίντεο κ το πορτρέτο των pixel. 
 

θα το εχω και εγω απο Δευτερα αλλα δεν ξερω αν θα εχω χρονο για συγκρισεις μιας και εχω ως βασικο το 14pro και η γυναικα μου το s23 ultra οποτε αν μπορεσω θα κανω συγκρισεις αλλα οχι με το basic. απο auto και περα θα δουλεψω αλλα οχι εντελως manual.. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση, τα πληκτρα δεν αλλαζουν σειρα? νομιζα οτι στο 5αρι που ειχα αλλαζαν. ή επειδη ηταν πιο μαζεμενο δε με ενοχλουσε τοσο που το back Ηταν αριστερα? ειναι απο τα βασικα για μενα γιατι το δουλευω συνεχεια αλλα δε βρηκα κατι στις ρυθμισεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζουν

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alien2 said:

Θήκες έχετε βρει; Ακόμα να έρθει η επίσημη από τη Sony. Εντελώς ότι να ναι. Που να μην ήταν και ναυαρχίδα.

καλα αυτο το κομματι ειναι τραγικο γιατι πραγματικα δεν εχεις επιλογη και η επισημη ειναι μαπα καθως δεν το καλυπτει γυρω γυρω αν θες πραγματικη προστασια.

παρολα αυτα απο αμαζον βρηκα και την επισημη και μερικες ακομα που ειναι ολες παρομοιες και μετριες ποιοτικα. πηρα μια απλα για να μπορεσω να το δουλεψω καθως χωρις θηκη και τζαμι δεν το χρησιμοποιω εξω με αποτελεσμα να το εχω λιγες μερες και να μην το εχω επεξεργαστει καθολου .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

καλα αυτο το κομματι ειναι τραγικο γιατι πραγματικα δεν εχεις επιλογη και η επισημη ειναι μαπα καθως δεν το καλυπτει γυρω γυρω αν θες πραγματικη προστασια.

παρολα αυτα απο αμαζον βρηκα και την επισημη και μερικες ακομα που ειναι ολες παρομοιες και μετριες ποιοτικα. πηρα μια απλα για να μπορεσω να το δουλεψω καθως χωρις θηκη και τζαμι δεν το χρησιμοποιω εξω με αποτελεσμα να το εχω λιγες μερες και να μην το εχω επεξεργαστει καθολου .

Κάπως έτσι και εγώ. 2 βδομάδες το έχω και το αφήνω σπίτι, όχι μόνο για τη θήκη και το τζάμι αλλά και τη μετατροπή του αριθμού μου από nova σε cosmote για esim. Το τζαμάκι ήρθε χθες, η esim θα ειναι έτοιμη αυριο αλλά η θήκη ακόμα. Έχω βρει μια της Spigen.

Το Σάββατο θα γίνει και το πρώτο σκληρό test σε συναυλία. GnRs ΟΑΚΑ. Για να δούμε τι ψάρια πιάνει σε φωτογραφίες και βίντεο σε τέτοιο περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, alien2 said:

Κάπως έτσι και εγώ. 2 βδομάδες το έχω και το αφήνω σπίτι, όχι μόνο για τη θήκη και το τζάμι αλλά και τη μετατροπή του αριθμού μου από nova σε cosmote για esim. Το τζαμάκι ήρθε χθες, η esim θα ειναι έτοιμη αυριο αλλά η θήκη ακόμα. Έχω βρει μια της Spigen.

Το Σάββατο θα γίνει και το πρώτο σκληρό test σε συναυλία. GnRs ΟΑΚΑ. Για να δούμε τι ψάρια πιάνει σε φωτογραφίες και βίντεο σε τέτοιο περιβάλλον.

Δυσκολο πραγμα οι συναυλιες, την εχω δει τη θηκη αυτη, την ειχα στο 5αρι αλλα δε μαρεσε. γενικα θελω λεπτες και οχι τοσο πλαστικες. πχ οι γνησιες σιλικονης της Samsung ειναι πολυ ωραιες και της apple .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Δυσκολο πραγμα οι συναυλιες, την εχω δει τη θηκη αυτη, την ειχα στο 5αρι αλλα δε μαρεσε. γενικα θελω λεπτες και οχι τοσο πλαστικες. πχ οι γνησιες σιλικονης της Samsung ειναι πολυ ωραιες και της apple .

Από τη στιγμή που είναι περιορισμένες οι επιλογές πάμε με ότι έχουμε. Μέχρι να έρθει η γνήσια. Της Samsung η άσπρη για το 23 Ultra είναι άθλια και καθόλου λεπτή.  Όσον αφορά τις συναυλίες μεγάλη σημασία έχει το μικρόφωνο και κατα πόσο μπορεί να επεξεργαστεί την ένταση. πχ το 23 Ultra της κοπέλας μου τα πάει εξαιρετικά καλά. Το μόνο που κάνει απλά χαμηλώνει τον ήχο σε κάποια σημεία αλλά ποτέ μα ποτέ δε θα ακούσεις θόρυβο όπως το OP 7T Pro που έχω τώρα, που σε αυτό τον τομέα είναι άθλιο και δεν ακούς τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι και εγώ. 2 βδομάδες το έχω και το αφήνω σπίτι, όχι μόνο για τη θήκη και το τζάμι αλλά και τη μετατροπή του αριθμού μου από nova σε cosmote για esim. Το τζαμάκι ήρθε χθες, η esim θα ειναι έτοιμη αυριο αλλά η θήκη ακόμα. Έχω βρει μια της Spigen.
Το Σάββατο θα γίνει και το πρώτο σκληρό test σε συναυλία. GnRs ΟΑΚΑ. Για να δούμε τι ψάρια πιάνει σε φωτογραφίες και βίντεο σε τέτοιο περιβάλλον.
Περιμένουμε review μετά τη συναυλία.

Sent from my XQ-CT54 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alien2 said:

Από τη στιγμή που είναι περιορισμένες οι επιλογές πάμε με ότι έχουμε. Μέχρι να έρθει η γνήσια. Της Samsung η άσπρη για το 23 Ultra είναι άθλια και καθόλου λεπτή.  Όσον αφορά τις συναυλίες μεγάλη σημασία έχει το μικρόφωνο και κατα πόσο μπορεί να επεξεργαστεί την ένταση. πχ το 23 Ultra της κοπέλας μου τα πάει εξαιρετικά καλά. Το μόνο που κάνει απλά χαμηλώνει τον ήχο σε κάποια σημεία αλλά ποτέ μα ποτέ δε θα ακούσεις θόρυβο όπως το OP 7T Pro που έχω τώρα, που σε αυτό τον τομέα είναι άθλιο και δεν ακούς τίποτα άλλο.

αυτη εδω απαισια?

https://www.skroutz.gr/s/40561258/Samsung-Silicone-Cover-Back-Cover-Σιλικόνης-Navy-Μπλε-Galaxy-S23.html

εγω τη βρισκω φανταστικη και υπαρχει και σε apple αντιστοιχη η οποια ειναι επισης εξαιρετικη.

Τωρα για τις επιλογες, η γνησια υπαρχει στο αμαζον να την παρεις, εγω απλα δεν την επελεξα γιατι δεν το καλυπτει ολο.

Απο εκει και περα εννοειται οτι πας με ο,τι υπαρχει αλλα προσωικα δεν ειχα κοιταξει την υπαρχει θεωρωντας οτι ναυαρχιδα ειναι, θα βρω.. ομως δεν περιμενα τοσο μικρη ποικιλια, ειδικα απο τις μεγαλες εταιρειες. τελος παντων, αναμενουμε νεα απο καμερα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

αυτη εδω απαισια?

https://www.skroutz.gr/s/40561258/Samsung-Silicone-Cover-Back-Cover-Σιλικόνης-Navy-Μπλε-Galaxy-S23.html

εγω τη βρισκω φανταστικη και υπαρχει και σε apple αντιστοιχη η οποια ειναι επισης εξαιρετικη.

Τωρα για τις επιλογες, η γνησια υπαρχει στο αμαζον να την παρεις, εγω απλα δεν την επελεξα γιατι δεν το καλυπτει ολο.

Απο εκει και περα εννοειται οτι πας με ο,τι υπαρχει αλλα προσωικα δεν ειχα κοιταξει την υπαρχει θεωρωντας οτι ναυαρχιδα ειναι, θα βρω.. ομως δεν περιμενα τοσο μικρη ποικιλια, ειδικα απο τις μεγαλες εταιρειες. τελος παντων, αναμενουμε νεα απο καμερα

https://www.skroutz.gr/s/40560246/Samsung-Silicone-Grip-Λευκό-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αυτή εννοώ. Αν εξαιρέσεις τον ιμάντα που οκ εννοείται τη μεγαλώνει και η ίδια η θήκη την κάνει τεράστια την ήδη τεράστια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alien2 said:

https://www.skroutz.gr/s/40560246/Samsung-Silicone-Grip-Λευκό-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αυτή εννοώ. Αν εξαιρέσεις τον ιμάντα που οκ εννοείται τη μεγαλώνει και η ίδια η θήκη την κάνει τεράστια την ήδη τεράστια συσκευή.

Όχι ρε συ η απλή επίσημη σιλικόνης είναι ότι πρέπει. 3-4 επιλογές να έδινε η Sony σε αυτά θα ήταν μια χαρά το πακέτο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μέρα που έχω τη συσκευή μαζί μου. Πρώτες εντυπώσεις αρνητικές.

Πρώτο και κύριο. Έχω 2 σιμ. Μια Vodafone με φυσική σιμ και cosmote με esim. Αντιμετωπίζει άλλος θέμα με το σήμα; Είναι άθλιο. Σε σημεία που η παλιά συσκευή ήταν φουλ. 

Δεύτερο. Σε χρήση καθημερινή με δεδομένα χάρτες οθόνη ανοικτή κτλ, η συσκευή είναι ζεστή πάνω από το κανονικό. Ειδικά αν κάνεις χρήση maps καίει. Σε σημείο να το βάζεις στο αυτί για να μιλήσεις και είναι μη ανεκτό. Απορώ πως δεν το έχει αντιμετωπίσει άλλος. 

Τρίτο. Δεν έχει παράλληλες εφαρμογές. Με αποτέλεσμα να μη μπορώ να έχω viber και στα 2 νούμερα. 

Τέταρτο, η πλάτη αγαπάει πολύ τις γρατζουνιες. Όταν μπορέσω θα ανεβάσω φώτο. 

Επίσης δε πιάνει 5g η COSMOTE (esim). Έστειλα μήνυμα στο 1333 και μου ήρθε απάντηση ότι δεν το υποστηρίζει η συσκευή. Η Vodafone πιάνει κανονικά. 

 

Μένει να δω τι ψάρια θα πιάσει στη συναυλία. 

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alien2 said:

 

......... Άκυρο 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παιδες εδω ενα συγκριτικο του κινητου σε καμερα με το s23 ultra και iphone 14 pro:

https://myphone.gr/forum/topic/170719/page/205/?tab=comments#comment-7194402

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...