Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω και εγώ 6 μέρες τώρα και έχω να πω ότι η μπαταρία δεν είναι για ΟΛΟΚΛΗΡΗ την ημέρα. Με μέτρια χρήση και το απόγευμα από τις 7 το πρωί, έχει φτάσει το 20%. Τώρα έχω κατεβάσει την ανάλυση της οθόνης και την συχνότητα την έβαλα στο αυτόματο. Θα το δοκιμάσω 1-2 μέρες και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό εκτός επεξεργαστή που άλλο υστερεί σε σύγκριση με ένα poco x5 pro? Από όσο ξέρω το x5 κερδίσει σε κάμερα και μπαταρία ισχύει κάτι τέτοιο; Αν μαν λάθος πείτε μου. Ευχαριστώ όποιον απαντησει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ippotis said:

Το έχω και εγώ 6 μέρες τώρα και έχω να πω ότι η μπαταρία δεν είναι για ΟΛΟΚΛΗΡΗ την ημέρα. Με μέτρια χρήση και το απόγευμα από τις 7 το πρωί, έχει φτάσει το 20%. Τώρα έχω κατεβάσει την ανάλυση της οθόνης και την συχνότητα την έβαλα στο αυτόματο. Θα το δοκιμάσω 1-2 μέρες και θα επανέλθω.

Εσύ έχει ακόμα, νωρίς είναι να καταγράψει τα στατιστικά της η μπαταρία θα δεις διαφορά πρέπει να γίνει ένας κύκλος φορτώσεως, βεβαια και για μένα το ίδιο ίσως ισχύει αν και έχω κάνει σίγουρα 10 φορτώσεις ηδομεν 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτό το κινητό εκτός επεξεργαστή που άλλο υστερεί σε σύγκριση με ένα poco x5 pro? Από όσο ξέρω το x5 κερδίσει σε κάμερα και μπαταρία ισχύει κάτι τέτοιο; Αν μαν λάθος πείτε μου. Ευχαριστώ όποιον απαντησει. 
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=12258&idPhone2=12094
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας κάνει και εσάς χαζά με τις κλήσεις? Πέφτει η γραμμή ξαφνικά, ίδια χαζά με κάνει με τις βιντεοκλησεις κολλάει ενώ έχω φουλ σήμα wifi το ίντερνετ είναι καλό, πολλές φορές με παίρνουν τηλ χτυπάει μια φορά και πέφτει η γραμμή χωρίς να προλάβω να το σηκώσω 

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, KIRIS said:

Σας κάνει και εσάς χαζά με τις κλήσεις? Πέφτει η γραμμή ξαφνικά, ίδια χαζά με κάνει με τις βιντεοκλησεις κολλάει ενώ έχω φουλ σήμα wifi το ίντερνετ είναι καλό, πολλές φορές με παίρνουν τηλ χτυπάει μια φορά και πέφτει η γραμμή χωρίς να προλάβω να το σηκώσω 

Το F5pro 512 που εχω, δεν μου κανει το παραμικρο. Το πιο απροβληματιστο τηλεφωνο που εχει περασει απο τα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, andreaspana said:

Το F5pro 512 που εχω, δεν μου κανει το παραμικρο. Το πιο απροβληματιστο τηλεφωνο που εχει περασει απο τα χερια μου.

Λίγο που διάβασα πάντως στο web και άλλοι αντιμετωπίζουν τέτοιο θέμα, είναι λογισμικού λένε, είναι πολύ εκνευριστικό εχθές μιλούσε με την γυναίκα και χρειάστηκε να την πάρω 4 φορές σερί με κορόιδευε αυτή έχει τ 4τιας.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θεματάκι με την μπαταρία το έχει πάντως. 2 εβδομάδες τώρα και ακόμα δεν έχει στρώσει. Το F2 pro που είχα έβγαζε ΑΝΕΤΑ την ημέρα. Ακόμα περιμένω μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ippotis said:

Πάντως το θεματάκι με την μπαταρία το έχει πάντως. 2 εβδομάδες τώρα και ακόμα δεν έχει στρώσει. Το F2 pro που είχα έβγαζε ΑΝΕΤΑ την ημέρα. Ακόμα περιμένω μπας και στρώσει.

Αυτό που θα σου πω το είχα διαβάσει πριν χρόνια σε φόρουμ και από τοτε το κάνω σε όλες τις συσκευές μου και λειτουργεί, μόλις κάνεις μια πλήρη φόρτιση στο 100 άστο φυσικά λίγο παραπάνω και όταν το αποσυνδέσεις άστο να πέσει στο 94,95 και ξανά βάλτο να πάει στο 100 και μόλις πάει άστο αλλά 10 λεπτά... Δοκίμασε το και μου λες, τώρα για το πρόβλημα στο τηλ εντόπισα το φταιει τελικά είναι η λειτουργία του wifi call ήμουνα σε σπιτι με κακό σήμα έκανα κλήση και ενεργό το wifi call μόλις έπιασε 2 κουτάκια γύρισε σε κανονικό και εκεί έπεφτε η γραμμή, δνε ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση να το διορθώσω αλλά αυτό το bug μου κάνει την δουλειά 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους αξιζει να κανω την μεταβαση απο το Poco f4 που εχω να παω στο Poco f5 pro η να περιμενω καλυτερα λετε να βγει το Poco f6 ειναι σημαντικες οι διαφορες ευχαριστω ολους...

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2023 at 5:36 ΜΜ, stef31nos said:

Καλησπερα σε ολους αξιζει να κανω την μεταβαση απο το Poco f4 που εχω να παω στο Poco f5 pro η να περιμενω καλυτερα λετε να βγει το Poco f6 ειναι σημαντικες οι διαφορες ευχαριστω ολους...

Προσωπικά θα περίμενα το F6 μιας και έχει ανώτερο επεξεργαστή και μάλλον καλύτερη κάμερα. Μέχρι τότε θα έχει εμφανιστεί και το HyperOS το οποίο θα δούμε τι διαφορές θα έχει και αν γίνεται να περαστεί custom rom κ.α.

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2023 at 5:36 ΜΜ, stef31nos said:

Καλησπερα σε ολους αξιζει να κανω την μεταβαση απο το Poco f4 που εχω να παω στο Poco f5 pro η να περιμενω καλυτερα λετε να βγει το Poco f6 ειναι σημαντικες οι διαφορες ευχαριστω ολους...

Το F5 pro τώρα στο black friday στα 450ευρώ η 512gb έκδοση ήταν δυνατή περίπτωση και άξιζε όντως.

Τώρα στα 650ευρώ που παίζει στις μεγάλες αλυσίδες, είναι πολλά τα χρήματα.

Για αγορά από skroutz/bestprice, γενικά αποφεύγουμε σε Xiaomi κινητά επειδή δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην χώρα μας και μπλέκεις με εγγύηση καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2023 at 5:36 ΜΜ, stef31nos said:

Καλησπερα σε ολους αξιζει να κανω την μεταβαση απο το Poco f4 που εχω να παω στο Poco f5 pro η να περιμενω καλυτερα λετε να βγει το Poco f6 ειναι σημαντικες οι διαφορες ευχαριστω ολους...

Όπως και να έχει καλύτερα περίμενε το 6αρι γιατί θα πέσει η τιμή του 5 μόλις βγει. Τώρα σταράτα και για να μην κοροιδευιμαστε μεταξύ μας, το τηλ στα χρήματα που υπάρχει στην αγορά είτε στο σκρουτζ είτε στα καταστήματα δεν είναι vfm το τηλ είναι αξίας 400 ταβάνι, όπως είπε και ο άλλος φίλος που έκανε ίδια αγορά με μένα δηλαδή με αποφορολογηση και προσφορά black friday του plaisιou στα 362 που βγήκε είναι vfm αγορά αλλιώς δεν έπαιζε να το πάρω για κανένα λόγο θα μπορούσε να είναι αν οι κάμερες ήταν σε καλύτερο επίπεδο αλλά εγώ που ήρθα από mi 9t τηλ του 2019 και περίμενα μετά από τόσα χρόνια μεγάλη μετάβαση έπεσε παταγωδώς έξω...σε αυτα τα λεφτά έχει καλύτερες επιλογές..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@stef31nos Σε τι διαφωνείς με αυτό που έγραψα και θεωρείς το σχόλιο μη χρήσιμο??

Btw γράφεις αν αξίζει να κάνεις μετάβαση από μια συσκευή σε μια άλλη, χωρίς να αναφέρεις τι σε χαλάει από την τωρινή σου συσκευή και θές να πάς στο F5 pro.

Και για το Poco F6 που ρωτάς πριν καν κυκλοφορήσει/ανακοινωθεί, να μυρίσουμε τα νύχια μας πότε θα κυκλοφορήσει, πόσο θα κοστίζει και τι specs θα έχει για να σου απαντήσουμε??

Link to comment
Share on other sites

για το f5/f5pro η Cosmote δεν υποστηριζει wifi calling και volte, δεν υπαρχει στην λιστα των συσκευων....

Οι υπολοιπες εταιριες υποστηριζουν?

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zenith74 said:

για το f5/f5pro η Cosmote δεν υποστηριζει wifi calling και volte, δεν υπαρχει στην λιστα των συσκευων....

Οι υπολοιπες εταιριες υποστηριζουν?

 

Μια χαρα υποστηριζει. Μπροστα μου το εχω το f5pro 512gb

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zenith74 said:

για το f5/f5pro η Cosmote δεν υποστηριζει wifi calling και volte, δεν υπαρχει στην λιστα των συσκευων....

Οι υπολοιπες εταιριες υποστηριζουν?

 

Άμα είναι ενεργοποιημένο σε άλλο κινητό παίζει μια χαρά και στο F5. Αν τυχόν ΔΕΝ το είχες ενεργοποιήσει σε συμβατή συσκευή θα έλεγαν από ΟΤΕ ότι "δεν το υποστηρίζουμε". Πάντως από παλιά γινόταν αυτό το "hack". Έβαζες την κάρτα sim σε συμβατό τηλέφωνο και μετά την έβαζες σε όποιο κινητό ήθελες, συμβατό ή μη.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ippotis said:

Άμα είναι ενεργοποιημένο σε άλλο κινητό παίζει μια χαρά και στο F5. Αν τυχόν ΔΕΝ το είχες ενεργοποιήσει σε συμβατή συσκευή θα έλεγαν από ΟΤΕ ότι "δεν το υποστηρίζουμε". Πάντως από παλιά γινόταν αυτό το "hack". Έβαζες την κάρτα sim σε συμβατό τηλέφωνο και μετά την έβαζες σε όποιο κινητό ήθελες, συμβατό ή μη.

Σε ευχαριστω για το info!!!

οντως δεν το εχω ενεργοποιησει σε αλλη συσκευη με την sim μου

Θα το δοκιμασω

Καλες γιορτες

16 ώρες πριν, leotzian said:

Υποστηρίζει μια χαρά εγώ εχω το F5 256GB
 

και εγω το ιδιο εχω εκδοση global. το 1333 λεει οτι δεν το υποστηριζει η συσκευη μου.

 

Θα δοκιμασω  το "hack" που γραφει ο ippotis παραπανω

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

 

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην τεχνική εξυπηρέτηση και να στο ενεργοποιήσουν

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τους χρήστες του κινητού πως είναι η ταχύτητα χρησιμοποιώντας τα δεδομένα με 4g, 4g+ η 5g και αν υπάρχει σύγκριση με άλλο κινητό σε αυτό το θέμα. Ευχαριστώ.

Για μένα είναι σημαντικό γιατί χρησιμοποιώ πολύ τα data(το ίδιο ρώτησα και το για το xiaomi 13t που με ενδιαφέρει)

Edited by thursday6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Xiaomi hyperos update για το F5 όσοι θέλετε μπορείτε να αλλάξετε region και να το κάνετε Ινδία και κάνει αναβάθμιση κανονικά και μετά αλλαξτε πάλι σε Ελλάδα 

Screenshot_2024-01-06-13-10-14-180_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι προς το παρόν για το Ευρωπαϊκό εμείς με το Global περιμένουμε οποίος την περάσει ας αναφέρει εντυπώσεις για bugs κτλ, είναι και Android 14

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2024 at 5:12 ΜΜ, GIGA said:

Xiaomi hyperos update για το F5 όσοι θέλετε μπορείτε να αλλάξετε region και να το κάνετε Ινδία και κάνει αναβάθμιση κανονικά και μετά αλλαξτε πάλι σε Ελλάδα 

Screenshot_2024-01-06-13-10-14-180_com.android.updater.jpg

Την έβαλες; εντυπώσεις; έκανες και επαναφορά μετά την εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2024 at 10:25 ΠΜ, n2700177 said:

Την έβαλες; εντυπώσεις; έκανες και επαναφορά μετά την εγκατάσταση;

Ναι την εβαλα δεν βλέπω τρελές διάφορες λίγο καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά όχι τρελλα πράγματα επαναφορά δεν έκανα βαριέμαι να ξαναστησω από την αρχή 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...