Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 400- 450 € είναι πλέον τα τηλέφωνα που πριν είχαν 300-350. Απλά ανέβηκε η τιμή τους. Δε άλλαξε η κατηγορία. 

Δε μπορείς να συγκρίνεις 7 gen2 με mtk. 

Ακόμη και οι 2 μεγάλες αναβαθμίσεις είναι αρκετές για να έχεις το τηλέφωνο 3 χρόνια. Μετά η αλλάζεις τηλέφωνο ή αλλάζεις ρομ. Καλό είναι να μιλάμε και να συγκρίνουμε συσκευές όταν τις έχουμε δίπλα δίπλα και τις 2. Όχι μόνο στη θεωρία 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 ώρες πριν, bandi650 said:

Τα 400- 450 € είναι πλέον τα τηλέφωνα που πριν είχαν 300-350. Απλά ανέβηκε η τιμή τους. Δε άλλαξε η κατηγορία. 

Δε μπορείς να συγκρίνεις 7 gen2 με mtk. 

Ακόμη και οι 2 μεγάλες αναβαθμίσεις είναι αρκετές για να έχεις το τηλέφωνο 3 χρόνια. Μετά η αλλάζεις τηλέφωνο ή αλλάζεις ρομ. Καλό είναι να μιλάμε και να συγκρίνουμε συσκευές όταν τις έχουμε δίπλα δίπλα και τις 2. Όχι μόνο στη θεωρία 

Λεω να παω τελικα στο Xiaomi Poco F5 Pro 5G Dual SIM (12GB/256GB) Μαύρο ή στο Oneplus Nord 3 16/256GB με αποφορολογηση. Λες να απογοητευω στην φωτογραφικη μηχανη ?

τωρα εχω ενα Xiaomi 11 lite 5g που θα παει στην γυναικα μου.

 

Edited by andreaspana
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι το F5 διαβάζω έχει τζαμάκι προεγκατεστημένο, ισχύει? είναι τζάμι η πλαστική μεμβράνη? παρήγγειλα το τηλέφωνο θέλω να παραγγείλω book θήκη και ήθελα να ξέρω αν είναι να παραγγείλω καί τζαμάκι.
Θα ήθελα επίσης να μου προτείνετε μια book θήκη σε ολα μου τα τηλέφωνα αγόραζα Nillkin πάρα πολύ καλές αλλά στο F5 δεν υπάρχει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2023 at 12:48 ΠΜ, bandi650 said:

Τα 400- 450 € είναι πλέον τα τηλέφωνα που πριν είχαν 300-350. Απλά ανέβηκε η τιμή τους. Δε άλλαξε η κατηγορία. 

Δε μπορείς να συγκρίνεις 7 gen2 με mtk. 

Ακόμη και οι 2 μεγάλες αναβαθμίσεις είναι αρκετές για να έχεις το τηλέφωνο 3 χρόνια. Μετά η αλλάζεις τηλέφωνο ή αλλάζεις ρομ.

Καλό είναι να μιλάμε και να συγκρίνουμε συσκευές όταν τις έχουμε δίπλα δίπλα και τις 2. Όχι μόνο στη θεωρία 

Η απόδοση και των 2 είναι ήδη γνωστή από benchmarks/reviews και στο κομμάτι cpu και τα 2 είναι πάνω κάτω ίδια και μόνο σε gpu(παιχνίδια)έχει προβάδισμα ο snapdragon λόγω καλύτερων drivers. Σε απόλυτα νούμερα όμως, μια χαρά συγκρίσιμα είναι και τα 2 τσιπάκια. (Εσύ συμφορουμίτη τις έχεις και τις 2 συσκευές δίπλα δίπλα και μιλάς με τόση βεβαιότητα? 🙂)

Επίσης όχι , δεν είναι μια χαρά οι 2 μεγάλες αναβαθμίσεις το 2023 σε συσκευές 500ευρώ όπως το poco f5(ή 650 το Pro), όταν στα χρήματα αυτά υπάρχει ανταγωνισμός που προσφέρει παραπάνω(google,oneplus, realme,Samsung κλπ). Ακόμα και η Xiaomi στα δικά της Mi T τηλέφωνα από το 11T και μετά δίνει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις.

Ποιος κάθεται να αλλάξει rom σε συσκευές των 500 και 600ευρώ πλέον στην Ελλάδα ?Πλάκα κάνουμε?

7 ώρες πριν, leotzian said:


Θα ήθελα επίσης να μου προτείνετε μια book θήκη σε ολα μου τα τηλέφωνα αγόραζα Nillkin πάρα πολύ καλές αλλά στο F5 δεν υπάρχει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο και κοιτάς κάτω απο 10ευρώ θήκες, προσωπικά έχω μείνει ικανοποιημένος από αυτή την θήκη που έχω αγοράσει σε άλλα μοντέλα https://www.skroutz.gr/s/44222374/Tech-Protect-Wallet-Μαύρο-Poco-F5-Redmi-Note-12-Turbo.html

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο και κοιτάς κάτω απο 10ευρώ θήκες, προσωπικά έχω μείνει ικανοποιημένος από αυτή την θήκη που έχω αγοράσει σε άλλα μοντέλα https://www.skroutz.gr/s/44222374/Tech-Protect-Wallet-Μαύρο-Poco-F5-Redmi-Note-12-Turbo.html
Τελικά τζαμάκι εχει τοποθετημένο απο την μάνα του, πλαστικό η γυαλί? αν είναι να παραγγείλω
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, leotzian said:

Τελικά τζαμάκι εχει τοποθετημένο απο την μάνα του, πλαστικό η γυαλί? αν είναι να παραγγείλω
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα.. ζελατίνα έχει προεγκατεστημένο...Εγώ το έβγαλα και πήρα τζαμί προστασίας hofi pro+ ,πολύ καλό!!Άριστη εφαρμογή...Θα σου πρότεινα να βάλεις τζαμί και όχι ζελατίνα που έχει προεγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. ζελατίνα έχει προεγκατεστημένο...Εγώ το έβγαλα και πήρα τζαμί προστασίας hofi pro+ ,πολύ καλό!!Άριστη εφαρμογή...Θα σου πρότεινα να βάλεις τζαμί και όχι ζελατίνα που έχει προεγκατεστημένο.
Σε ευχαριστώ φίλε μου ταιριάζει καλά? γιατί διαβάζω κάποια αφήνουν κενά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leotzian said:

Σε ευχαριστώ φίλε μου ταιριάζει καλά? γιατί διαβάζω κάποια αφήνουν κενά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι μια χαρά έκατσε... βέβαια στο Γερμανό πάω τα περνάω εγώ δεν παίρνω το ρίσκο...παρήγγειλε το άφοβα και 8,50€ με μεταφορικά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα και εγώ το Poco F5 pro 12/512gb στα 505€ με αρθρο 39 και εγγυηση Infoquest. Τριτη θα παραλαβω. Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να βάλει αυτόματη επιλογή πόλης στο widget του ρολογιού ώστε να δείχνει τον καιρό στην περιοχή που βρίσκεσαι; Δε βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή, μόνο να βάλω συγκεκριμένη πόλη. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να βάλει αυτόματη επιλογή πόλης στο widget του ρολογιού ώστε να δείχνει τον καιρό στην περιοχή που βρίσκεσαι; Δε βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή, μόνο να βάλω συγκεκριμένη πόλη. 
Υπάρχει τρόπος να γίνει με πλάγιο μέσο.
Άλλαξε χώρα σε Ινδία για παράδειγμα και λογικά, θα σου εμφανιστεί η επιλογή. Πρέπει να έχεις ανοιχτή την τοποθεσία όμως. Μόλις γίνει και βλέπεις τον καιρό στην περιοχή που είσαι, γυρνάς χώρα στην Ελλάδα.
Σε άλλη συσκευή δοκιμασμένο και δουλεύει.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


2264cb5e6495f5b8a8d3e84881353290.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να γίνει μια φορά και μένει στον εντοπισμό ή πρέπει να γίνεται η αλλαγή χώρας συνεχώς; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, drillgr said:

Αυτό πρέπει να γίνει μια φορά και μένει στον εντοπισμό ή πρέπει να γίνεται η αλλαγή χώρας συνεχώς; 

Μια φορά και μετά το γυρνάς Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παρέλαβα σήμερα το F5 και το σεταάρω δεν μπορώ να βρω mtp drivers για να δουν τα windows 7Χ 64b που έχω τον αποθηκευτικό χώρο, βρήκα τις Qualcomm τους drivers ένα exe τους πέρασα αλλά πάλι τίποτε. Το έχει καταφέρει κανείς? τους adb τους έβαλα οκ.






Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται drivers για να δει τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου. Έχεις επιλέξει στο τηλέφωνο μεταφορά δεδομένων;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται drivers για να δει τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου. Έχεις επιλέξει στο τηλέφωνο μεταφορά δεδομένων;
Αμ δε.... Windows 7 έχω 64 bit και δεν τον βλέπει αρκετά σχετικός είμαι... συνδέω το τηλέφωνο επιλέγω μεταφορά το ανιχνεύει ο υπολογιστής ψάχνει για MTP drivers και μετα από κάποια ώρα καταλήγει σε Χ, αν έχεις Windows 10 πιθανόν αλλάζουν τα πράγματα

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις παράγγειλα το f5 12gb/256gb το απλό στα 408 με 6 άτοκες από Ελλάδα φυσικά... η μετάβαση είναι από το f1 που μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ και με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο.  

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ακυρωσα! Αφου εφαγα καθυστερηση απο το περιπτερο την Infoquest για να παραδωσει, το ακυρωσα και το βλεπουμε απο Οκτώμβρη πάλι.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ακυρωσα! Αφου εφαγα καθυστερηση απο το περιπτερο την Infoquest για να παραδωσει, το ακυρωσα και το βλεπουμε απο Οκτώμβρη πάλι.
 
Το άρθρο 39 φταίει για όλα.....

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leotzian said:

Το άρθρο 39 φταίει για όλα.....

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν φταιει το αρθρο 39. Φταιει η Infoquest.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το αρθρο 39. Φταιει η Infoquest.
 
Πάντως αν διαβάσεις χιλιάδες φορές όταν ο έμπορος ακούσει χωρίς ΦΠΑ κάτι παθαίνει, όλο κάτι συμβαίνει μέχρι ο πελάτης να κάνει πίσω.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κάνεις να δουλέψει καμμία Gcam δοκίμασα καμμία δεκαριά και όλες κρασάρουν μόλις ξεκινήσουν.
Poco F5.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει 2, την sgcam 8.8 stable V9 και την trcamera 7.4 spring release stable.
Το θεμα ειναι να υπαρχει xml αρχειο συγκεκριμενο για το f5,αλλιως πιθανότατα οποια και να βαλεις δε θα ανοιξει. Και για να ανοιξει θα πρεπει να "προλαβεις" να φορτωσεις το xml. Ειτε μολις ανοιξεις την gcam πατα πολυ γρηγορα 2 φορες στο κενο χωρο μεταξυ κλείστρου και εναλλαγης σελφι ωστε να βγαλει επιλογη φορτωσης του xml είτε (καλυτερα) γρηγορα γυρνα τη σε βιντεο και μετά κανε αυτη τη διαδικασια ωστε να προλαβεις το force close

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν διαβάσεις χιλιάδες φορές όταν ο έμπορος ακούσει χωρίς ΦΠΑ κάτι παθαίνει, όλο κάτι συμβαίνει μέχρι ο πελάτης να κάνει πίσω.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο skroutz για αυτό. Βάζεις αφμ και σε αφαιρεί άμεσα το ΦΠΑ ούτε μπλέκεις ούτε τίποτα. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευκολία.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...