Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθες στο poco f5 pro 512 ένα update 486mb security Αυγούστου και κάτι άλλα 

Screenshot_2024-08-27-09-59-06-991_com.android.updater.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 27/8/2024 at 10:00 ΠΜ, KIRIS said:

Μόλις ήρθες στο poco f5 pro 512 ένα update 486mb security Αυγούστου και κάτι άλλα 

Screenshot_2024-08-27-09-59-06-991_com.android.updater.jpg

Μια χαρά το poco f5 pro μας, σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το νέο update. Πάντως μετά την 1.0.6.0 δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, πηγαίνει σας σίφουνας, έχει στρώσει για τα καλά το hyperos και μεγάλη βελτίωση στην κάμερα.  Σε όποιον δεν αρέσει ας πάει στα iphone.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, johnycccccc said:

Μια χαρά το poco f5 pro μας, σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το νέο update. Πάντως μετά την 1.0.6.0 δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, πηγαίνει σας σίφουνας, έχει στρώσει για τα καλά το hyperos και μεγάλη βελτίωση στην κάμερα.  Σε όποιον δεν αρέσει ας πάει στα iphone.

Καλά εγώ δεν είμαι έτσι μεγάλα λαγκ σε φβ και άλλες εφαρμογές, κάμερα δεν ξέρω δεν την πολύ δουλεύω, αλλά μετά το hard reset έγινε ένα χάλι μαύρο πάει εκείνο το smooth... Πάντως με την 1.07 από χθες μέχρι σήμερα που το έχω λιώσει λίγο παρατήρησα ότι ανεβάζει θερμοκρασία εύκολα, μπαταρία ακόμα δεν ξέρω θέλω κάνα 2 μέρες 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε στο poco f5 pro 512  η 1.0.8.0 την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις !

Είμαι ακόμα σε MIUI 14 και το κινητό πάει σφαίρα σε όλα ! ! !

 

   

1724842533885.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnycccccc said:

Μια χαρά το poco f5 pro μας, σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το νέο update. Πάντως μετά την 1.0.6.0 δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, πηγαίνει σας σίφουνας, έχει στρώσει για τα καλά το hyperos και μεγάλη βελτίωση στην κάμερα.  Σε όποιον δεν αρέσει ας πάει στα iphone.

Έχω την εντύπωση ότι είναι θέμα ρυθμίσεων. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι αν έχουμε ενεργοποιημένη την επιλογή ρυθμού ανανέωσης στο αυτόματο, λογικό είναι να υπάρχουν κάποια κολλήματα γιατί γίνεται η αλλαγή εφαρμογής. Κάποια λειτουργούν στα 60, browser και μενού στα 120. Πραγματικά μετά την 1.0.6.0 δεν παρατηρώ τέτοια κολλήματα. Εγώ τα έχω αφήσει στο αυτόματο και WQHD+, και άμα δω ότι τα παίζει η μπαταρία και δεν κρατάει, θα αρχίσω τους περιορισμούς. Προς το παρόν καλά πηγαίνει και από updates έχουμε σίγουρα μέχρι και το Μάιο του 2026. Εδώ πήρε Update τώρα το poco f3 που βγήκε το Μάρτιο του 2021. Μόνο το γαμώτο, αν είχε δώσει 3 μεγάλα android και στο f5 pro θα ήταν ότι καλύτερο. Έτυχε να ξεκινά να τα δίνει από τη φετινή χρονιά. Δεν πειράζει όμως, μέχρι τότε θα πάρουμε το αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stavai said:

Μόλις ήρθε στο poco f5 pro 512  η 1.0.8.0 την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις !

Είμαι ακόμα σε MIUI 14 και το κινητό πάει σφαίρα σε όλα ! ! !

 

   

1724842533885.jpg

Μείνε εκεί που είσαι και μας ευχαριστείς αργότερα 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stavai said:

Μόλις ήρθε στο poco f5 pro 512  η 1.0.8.0 την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις !

Είμαι ακόμα σε MIUI 14 και το κινητό πάει σφαίρα σε όλα ! ! !

 

   

1724842533885.jpg

Μια και εισαι σε MIUI Το ιδανικο θα ειναι να γινει εγκατασταση το HyperOs  και μετα να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Just now, s_nova said:

Μια και εισαι σε MIUI Το ιδανικο θα ειναι νο γινει εγκατασταση το HyperOs  και μετα να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων .

τι ιδανικο θα εχει?

ΤΙΠΟΤΑ να μην κανει. Να αφησει το MIUI και το τηλεφωνο του να λειτουργει.

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνονται όλες οι αναβαθμίσεις, ειδικά το hyperos προσφέρει πολύ ανώτερη εμπειρία χρήσης σε σχέση με το miui και είναι πιο ελαφρύ, πολύ παραμετροποιήσιμο και πολύ ανώτερο.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Πρέπει να γίνονται όλες οι αναβαθμίσεις, ειδικά το hyperos προσφέρει πολύ ανώτερη εμπειρία χρήσης σε σχέση με το miui και είναι πιο ελαφρύ, πολύ παραμετροποιήσιμο και πολύ ανώτερο.

 

Τι σημαίνει "πρέπει " ? Γιατί πρέπει; Για να αλλάζουμε κινητά;;

Τίποτα από όλα αυτά δεν είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις για κάποιον λόγο γίνονται, πρώτα από όλα είναι θέμα ασφαλείας με τα security patches που ανα τακτά διαστήματα μπαίνουν και χρειάζονται, σε μία εποχή που πολλών ειδών συναλλαγές γίνονται από τα κινητά μας.

Επίσης προσφέρουν νέες λειτουργίες και δυνατότητες, δεν πρέπει να φοβόμαστε τις αναβαθμίσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδαμε για ποιον λογο γινονται οι αναβαθμισεις. Το 1982 αγορασα spectrum. Απο τοτε μεχρι σημερα, δεν εχω πετυχει αναβαθμιση που να λυνει προβλημα. Απλα με καθε αναβαθμιση πλησιαζεις προς το πέταγμα της συσκευής!

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andreaspana said:

ναι το ειδαμε για ποιον λογο γινονται οι αναβαθμισεις. Το 1982 αγορασα spectrum. Απο τοτε μεχρι σημερα, δεν εχω πετυχει αναβαθμιση που να λυνει προβλημα. Απλα με καθε αναβαθμιση πλησιαζεις προς το πέταγμα της συσκευής!

 

Δεν είναι έτσι, αφού όμως είναι η άποψη σου, αυτή είναι σεβαστή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να μην κάνεις τίποτα αυτό με τα security είναι η μεγαλύτερη παγίδα, αυτά αφορούν άτομα που κάνουν τρελές χρήσεις, για έναν που χαζεύει σοσιαλ, YouTube και μιλάει στα τηλ και κάνει μια νορμάλ χρήση σκασίλα του το νεότερο security patch, μείνε miui βάλαμε την αηδία την hyperos και είμαστε έτοιμοι να το πουλήσουμε... Κανένα hard reset δεν διόρθωσε τίποτα, έκανα και 2 όχι μόνο ένα, πριν που είχε κάτσε η hyperos επάνω στο miui ήταν τουλάχιστον πιο νορμάλ, τώρα που θα έρθει και το android 15 ο Θεός να μας βοηθήσει 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα όπως τα λέει ο Kiris. Αν το αναβαθμίσεις, να ετοιμάζεσαι για αλλαγή.

10% μπαταρία την ώρα καίει με το hyperos. Ακριβώς διπλάσια από πριν

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ από προχτές που έσβησε στο κομοδίνο επάνω στον φορτιστή, τώρα ξαναεσβησε. Άναψε με 30"πατημένο το power.

Οι άνθρωποι είναι παντελώς άχρηστοι στο να φτιάξουν ένα αξιοπρεπές λειτουργικό σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, andreaspana said:

Εν τω μεταξύ από προχτές που έσβησε στο κομοδίνο επάνω στον φορτιστή, τώρα ξαναεσβησε. Άναψε με 30"πατημένο το power.

Οι άνθρωποι είναι παντελώς άχρηστοι στο να φτιάξουν ένα αξιοπρεπές λειτουργικό σύστημα.

Αυτό πάντως φίλε μου δεν είναι απαραίτητο να είναι software θέμα αλλά hardware, η του φορτιστή, δοκίμασε και κανένα άλλο φορτιστή να δεις τι γίνεται η δοκίμασε ένα άλλο καλώδιο ίδιας τάσης φορτίου γιατί πολλές φορές τα καλώδια ψοφάνε εύκολα 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KIRIS said:

Αυτό πάντως φίλε μου δεν είναι απαραίτητο να είναι software θέμα αλλά hardware, η του φορτιστή, δοκίμασε και κανένα άλλο φορτιστή να δεις τι γίνεται η δοκίμασε ένα άλλο καλώδιο ίδιας τάσης φορτίου γιατί πολλές φορές τα καλώδια ψοφάνε εύκολα 

Τώρα δεν ήταν στην φόρτιση. Τηλέφωνο πήγα να πάρω και μαύρισε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους τους φίλους  για τις άμεσες απαντήσεις σας .

Θα παραμείνω στο τελευταίο MIUI  μιας και το δικό μου   pro όσο και το απλό F5 της γυναίκας μου, πάνε  σφαίρα σε όλα  

προς το παρόν ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είδα μετά από ένα μήνα με το hyper ότι όντως καίει λίγο παραπάνω 🔋,σε καμια περίπτωση τη διπλάσια καταναλωση όμως.

Βέβαια ξαναλέω ότι είδα σημαντική διαφορά στην οθόνη όσο αναφορά  στην φωτεινότητα και στη ζωντανια,οπότε δικαιολογείται η καταναλωση.

Τίποτα το τραγικό σε μένα και κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής. 

Στο F5 το απλό.

Edited by Fil46
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fil46 said:

Εγώ πάντως είδα μετά από ένα μήνα με το hyper ότι όντως καίει λίγο παραπάνω 🔋,σε καμια περίπτωση τη διπλάσια καταναλωση όμως.

Βέβαια ξαναλέω ότι είδα σημαντική διαφορά στην οθόνη όσο αναφορά  στην φωτεινότητα και στη ζωντανια,οπότε δικαιολογείται η καταναλωση.

Τίποτα το τραγικό σε μένα και κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής. 

Στο F5 το απλό.

Αμα κανεις περιορισμο παρασκηνιου μερικες εφαρμογες της google θα παει αρκετα καλυτερα. Ακομα καλυτερα στην αυτονομια  θα συμβαλει και φορτιστης με λιγοτερα watt απο 33 και κατω .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Με το F5 Pro κανένα απολύτως θέμα με την HyperOs. Πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης που θα πέσεις. Διευκρινίζω έχω την Ευρωπαϊκή rom αν κάτι τέτοιο μετράει. 

Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Αμα κανεις περιορισμο παρασκηνιου μερικες εφαρμογες της google θα παει αρκετα καλυτερα. Ακομα καλυτερα στην αυτονομια  θα συμβαλει και φορτιστης με λιγοτερα watt απο 33 και κατω .

Από 33 και κάτω?

Αυτό δε το ήξερα.

Θα το κάνω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fil46 said:

Από 33 και κάτω?

Αυτό δε το ήξερα.

Θα το κάνω

Καλα και εσυ. Φορτιζεις με τον 67αρι που δινει μεσα στο πακετο ? την στελνει στο διαολο την μπαταρια!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...