Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 456
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα στη παρέα, μιας και είμαι σε άδεια και βρήκα λίγο χρόνο έκανα τελικά hard reset, και μάλιστα όχι μια φορά, αλλά δύο! Και αυτό γιατί η αυτόματη φωτεινότητα ενώ πριν που ήμουνα σε miui και πήρα hyperos είχε φτιάξει τώρα είναι πραγματικά απελπιστική, το βράδυ στο σπίτι πέφτει σχεδόν στο μηδέν η μπάρα, Εντός σπιτιού την ημέρα είναι περίπου στην μέση ενω έχω φουλ φωτεινό σπίτι, επίσης μου κάνει χαζά στ χρωματισμό της οθόνης, σαν είναι ένα μαύρο πέπλο πίσω από όλο το μενού παλιά είχε μια επιλογή στο μενού και το έβγαζες αυτό τώρα δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα, και τις 2 φορές που έκανα hard reset ίδιο το αποτέλεσμα επόμενης δεν είναι θέμα κακής εγκατάστης, από μπαταρία κτλ θα κάνω κάποιες φορτίσεις και θα σας πω, όσον Αφορά τα θέματα είναι ένα βάσανο έχουν βγει παραπολλα εκτός και για να βρεις κανένα καλό είναι δύσκολο γιατί πριν είχαν φτιαχτεί για το miui, και δω θέλω να πω σε αυτούς που πέρασαν από miui σε hyperos επειδή έχετε θέμα από πριν που ο dev δεν το έχει ενημερωσει για hyperos ίσως σας κάνει κάποια περίεργα κάποια στιγμή, πάντως η γενική εικόνα πλέον με καθαρό hyperos 1.05 νοσταλγώ την τελευταία έκδοση miui άλλο τηλ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, KIRIS said:

Καλημέρα στη παρέα, μιας και είμαι σε άδεια και βρήκα λίγο χρόνο έκανα τελικά hard reset, και μάλιστα όχι μια φορά, αλλά δύο! Και αυτό γιατί η αυτόματη φωτεινότητα ενώ πριν που ήμουνα σε miui και πήρα hyperos είχε φτιάξει τώρα είναι πραγματικά απελπιστική, το βράδυ στο σπίτι πέφτει σχεδόν στο μηδέν η μπάρα, Εντός σπιτιού την ημέρα είναι περίπου στην μέση ενω έχω φουλ φωτεινό σπίτι, επίσης μου κάνει χαζά στ χρωματισμό της οθόνης, σαν είναι ένα μαύρο πέπλο πίσω από όλο το μενού παλιά είχε μια επιλογή στο μενού και το έβγαζες αυτό τώρα δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα, και τις 2 φορές που έκανα hard reset ίδιο το αποτέλεσμα επόμενης δεν είναι θέμα κακής εγκατάστης, από μπαταρία κτλ θα κάνω κάποιες φορτίσεις και θα σας πω, όσον Αφορά τα θέματα είναι ένα βάσανο έχουν βγει παραπολλα εκτός και για να βρεις κανένα καλό είναι δύσκολο γιατί πριν είχαν φτιαχτεί για το miui, και δω θέλω να πω σε αυτούς που πέρασαν από miui σε hyperos επειδή έχετε θέμα από πριν που ο dev δεν το έχει ενημερωσει για hyperos ίσως σας κάνει κάποια περίεργα κάποια στιγμή, πάντως η γενική εικόνα πλέον με καθαρό hyperos 1.05 νοσταλγώ την τελευταία έκδοση miui άλλο τηλ..

Δώσε του λίγο χρόνο, θα μάθει αυτό που θέλεις... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, valantis_8 said:

Σε pro η στο απλό;

Γιατί σε pro δεν έχει έρθει τπτ

 Μόλις μου ήρθες ένα μικρό σε 1.06 security του Ιουλίου στο pro

Screenshot_2024-08-13-09-22-35-174_com.android.updater.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αθλια εταιρια! δινεις τα ωραια σου λεφτα, σου πετανε ενα update, σου διαλυουν την μπαταρια, και μετα περιμενεις 6 μηνες ή και 1 χρονο, μπας και βγαλουν update που να διορθωνει την κατασταση.

Ντροπή τους! Ουτε ευρω ξανα στους κινέζους.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, andreaspana said:

Αθλια εταιρια! δινεις τα ωραια σου λεφτα, σου πετανε ενα update, σου διαλυουν την μπαταρια, και μετα περιμενεις 6 μηνες ή και 1 χρονο, μπας και βγαλουν update που να διορθωνει την κατασταση.

Ντροπή τους! Ουτε ευρω ξανα στους κινέζους.

Και 3 χρόνια υποστήριξη εεε μετά σου λένε καληνύχτα, και τι από τα 3 χρόνια έχει περάσει σχεδόν ένας και πήραμε 3 security patch, αντί να δίνουν σταδιακά μικρό διορθωτικά σε κάθε συσκευή δίνουν ένα μεγάλο μετά από 1 χρόνο, έτσι γίνεται όταν βάζεις πολλά καρπούζια σε μια μασχάλη 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πέραν των αραιών αναβαθμίσεων, παπατζα μεγάλη και το ότι το HyperOS δεν έχει τα κουσούρια και τα προβλήματα που είχε το MIUI, ότι αποτελεί εντελως καινούργιο λογισμικό, χωρίς να έχει σχέση με το αμέσως προηγούμενο, δυστυχώς απογοητεύτηκα από αυτή την άποψη, δε νοείται κινητό που είναι εξαμήνου να αρχίσει να τρώει τα κολλήματα του. 

Επέλεξα Xiaomi επειδή υπέθεσα ότι θα είχε διορθωθεί η κατάσταση με τα bugs και τα όποια προβλήματα είχε το λογισμικό, δυστυχώς όμως ατυχήσαμε, όποτε έρθει η στιγμή, τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tsimisde said:

Πέραν των αραιών αναβαθμίσεων, παπατζα μεγάλη και το ότι το HyperOS δεν έχει τα κουσούρια και τα προβλήματα που είχε το MIUI, ότι αποτελεί εντελως καινούργιο λογισμικό, χωρίς να έχει σχέση με το αμέσως προηγούμενο, δυστυχώς απογοητεύτηκα από αυτή την άποψη, δε νοείται κινητό που είναι εξαμήνου να αρχίσει να τρώει τα κολλήματα του. 

Επέλεξα Xiaomi επειδή υπέθεσα ότι θα είχε διορθωθεί η κατάσταση με τα bugs και τα όποια προβλήματα είχε το λογισμικό, δυστυχώς όμως ατυχήσαμε, όποτε έρθει η στιγμή, τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία....

Τι σημαινει "δεν εχει τα κουσουρια του MIUI" ?

Αφου MIUI ειναι. Το λογοτυπο αλλαξε για λογους μαρκετινγκ. Εχει παρατησει κανεις την οποιαδηποτε διαφορα απο το MIUI ?

Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι! Εχω φιλη κινεζα, της ελεγα την φαση με το poco και μου ζηταγε συγνωμη εκ μερους της Κινας 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, andreaspana said:

Τι σημαινει "δεν εχει τα κουσουρια του MIUI" ?

Αφου MIUI ειναι. Το λογοτυπο αλλαξε για λογους μαρκετινγκ. Εχει παρατησει κανεις την οποιαδηποτε διαφορα απο το MIUI ?

Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι! Εχω φιλη κινεζα, της ελεγα την φαση με το poco και μου ζηταγε συγνωμη εκ μερους της Κινας 😄 

 

Στην πράξη ναι, σαφώς και δεν υπάρχει διαφορά, είναι απλά φυσική εξέλιξη του MIUI επομένως, σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για ριζική αλλαγή, κουβαλώντας παράλληλα και τα όποια μειονεκτήματα του λογισμικού. 

Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο και οι άλλες κινέζικες εταιρείες είναι συνεπείς στα λεγόμενα τους, αν δηλαδή διαφέρουν κάπως από την Xiaomi και είναι πιο ντόμπροι.

Γενικά πάντως, έχω την εντύπωση ότι οι κινέζικες εταιρείες smartphones, ποντάρουν περισσότερο στον εντυπωσιασμό, προσφέροντας εντυπωσιακά χαρακτηριστικά και λειτουργίες, στην πράξη όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά....

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές έχει όσον αφορά το κώδικα που γράφτηκε το hyperos, ήθελαν να φτιάξουν ένα κώδικα που να μπορείς να συνδέσεις όλες τις συσκευές στο τηλ σου, και απλά όλο το υπόλοιπο το άφησαν το ίδιο, προσπάθησαν δηλαδή γιατί αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έχει άπειρα θέματα, στο miui δεν ήταν εφικτό αυτό με τον παλιό κώδικα.

Μέχρι και αν σταθεροποιηθει το hyperos για εμάς θα είναι αργά, μιας και ήδη διέρρευσε το F7, πέσαμε επάνω στην αλλαγή και την φάγαμε, βέβαια οποίος θέλει την ψάχνει ξεκλειδώνει την συσκευή και βάζει ότι ρομ θέλει, φυσικά με την έγκριση της εταιρίας μιας και με το hyperos και τον καινούριο κώδικα ήθελαν να χτυπήσουν και αυτό το θέμα. 

Εδώ έκανα 2 μέρες 2 hard reset με φουλ στήσιμο όλα και τις 2 και εκεί που τουλάχιστον πριν είχα μια ομαλή λειτουργία χωρίς λαγκ τώρα με την 1.07 τρώει κάτι κολλήματα άστα να πάνε, εκείνο το smooth ανήκει στο παρελθόν 

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, KIRIS said:

Αλλαγές έχει όσον αφορά το κώδικα που γράφτηκε το hyperos, ήθελαν να φτιάξουν ένα κώδικα που να μπορείς να συνδέσεις όλες τις συσκευές στο τηλ σου, και απλά όλο το υπόλοιπο το άφησαν το ίδιο, προσπάθησαν δηλαδή γιατί αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έχει άπειρα θέματα, στο miui δεν ήταν εφικτό αυτό με τον παλιό κώδικα.

Μέχρι και αν σταθεροποιηθει το hyperos για εμάς θα είναι αργά, μιας και ήδη διέρρευσε το F7, πέσαμε επάνω στην αλλαγή και την φάγαμε, βέβαια οποίος θέλει την ψάχνει ξεκλειδώνει την συσκευή και βάζει ότι ρομ θέλει, φυσικά με την έγκριση της εταιρίας μιας και με το hyperos και τον καινούριο κώδικα ήθελαν να χτυπήσουν και αυτό το θέμα. 

Εδώ έκανα 2 μέρες 2 hard reset με φουλ στήσιμο όλα και τις 2 και εκεί που τουλάχιστον πριν είχα μια ομαλή λειτουργία χωρίς λαγκ τώρα με την 1.07 τρώει κάτι κολλήματα άστα να πάνε, εκείνο το smooth ανήκει στο παρελθόν 

Δεν με ενδιαφερει τι θα σταθεροποιηθει και ποτε. Τους εδωσα 550€ για τηλεφωνο και δεν δουλευει. Τι ειμαι εγω? ο beta tester τους ? ή ο προγραμματιστης τους ? Οφειλουν να παραδιδουν συσκευη που δουλευει. Αλλα ειναι καφενειο! Οποτε... απο εμενα δεν θα ξαναδουνε ουτε ευρω!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreaspana said:

Δεν με ενδιαφερει τι θα σταθεροποιηθει και ποτε. Τους εδωσα 550€ για τηλεφωνο και δεν δουλευει. Τι ειμαι εγω? ο beta tester τους ? ή ο προγραμματιστης τους ? Οφειλουν να παραδιδουν συσκευη που δουλευει. Αλλα ειναι καφενειο! Οποτε... απο εμενα δεν θα ξαναδουνε ουτε ευρω!

 

Καλά μην νομίζεις ίδια άποψη έχουμε, δεν παίζει να ξανά δώσω ευρώ για αυτούς.. Κάποτε άξιζε γιατί έδινες λίγα λεφτά είχες καλό τηλ πλέον σε αυτές τις τιμές ούτε για πλάκα 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreaspana said:

Δεν με ενδιαφερει τι θα σταθεροποιηθει και ποτε. Τους εδωσα 550€ για τηλεφωνο και δεν δουλευει. Τι ειμαι εγω? ο beta tester τους ? ή ο προγραμματιστης τους ? Οφειλουν να παραδιδουν συσκευη που δουλευει. Αλλα ειναι καφενειο! Οποτε... απο εμενα δεν θα ξαναδουνε ουτε ευρω!

 

Τι εννοείς τηλέφωνο που δεν δουλεύει; Πάντως εγώ που έχω το Pro μια χαρά πάει σε όλα του. Όχι ότι είναι σωστό αλλά υπάρχει και η δυνατότητα να περαστεί νέα Rom που πολλοί υποστηρίζουν ότι έτσι θα έπρεπε να είναι το τηλέφωνο. Σε εμένα δουλεύουν όλα μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Οφείλω να πω ότι δεν το χρησιμοποιώ για παιχνίδια αλλά φωτό, gps, ομιλία πάει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ippotis said:

Τι εννοείς τηλέφωνο που δεν δουλεύει; Πάντως εγώ που έχω το Pro μια χαρά πάει σε όλα του. Όχι ότι είναι σωστό αλλά υπάρχει και η δυνατότητα να περαστεί νέα Rom που πολλοί υποστηρίζουν ότι έτσι θα έπρεπε να είναι το τηλέφωνο. Σε εμένα δουλεύουν όλα μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Οφείλω να πω ότι δεν το χρησιμοποιώ για παιχνίδια αλλά φωτό, gps, ομιλία πάει μια χαρά.

Διαλυσαν την αυτονομια του. Εχει γινει χειροτερο απο το χειροτερο iphone. Απο την ημερα που αναβαθμίστηκε.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ippotis said:

Όχι ότι είναι σωστό αλλά υπάρχει και η δυνατότητα να περαστεί νέα Rom που πολλοί υποστηρίζουν ότι έτσι θα έπρεπε να είναι το τηλέφωνο.

Και εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, δεν έχουμε όλοι τη διάθεση, τη γνώση και τον απαραίτητο χρόνο για να το κάνουμε καθώς, θαρρώ ότι πρέπει ευθύς εξαρχής το τηλέφωνο να λειτουργεί όπως πρέπει, χωρίς να χρειαστεί πειραματισμούς από μέρους μου για να έρθει στα μέτρα μου.

Σεβαστό το ότι στρώνει με μια εκ των υστέρων παρέμβαση, δυστυχώς όμως, δεν είναι για όλους, δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να πειραματιστω από μόνος μου ενώ ο κατασκευαστής θα έπρεπε ευθύς εξαρχής να μου δώσει μια καθώς πρέπει συσκευή. 

Θα συμφωνήσω με έναν από τους προλαλήσαντες, δεν είναι 200-300 όπου δεν θα τα κλάψω και θα μπορώ να πειραματιστω χωρίς άγχος, μιλάμε για τιμές πέραν των 500€ επομένως, ακόμα και οι απαιτήσεις είναι ανάλογες. Σε αυτά τα λεφτά, δεν θα έπρεπε ούτε ως ιδέα να υπάρχει το να πρέπει να βρει ο χρήστης την άκρη μόνος του για την πρέπουσα λειτουργία. 

Όταν από μένα κυρία εταιρεία αξιώνεις να αποσπάσει ένα συγκεκριμένο ποσό, έτσι κι εγώ με τη σειρά μου έχω και τις ανάλογες αξιώσεις και εκεί, με έχει χάσει κι εμένα η εταιρεία. Σιγά μην βάλει τη γάτα της να κλαίει βέβαια αλλά παρόλα αυτά, και θα αποφύγω μελλοντικά αλλά θα απωθησω και άλλους από το να ζήσουν την εμπειρία....

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς έτσι είναι.

Poco και Redmi ειναι οι θυγατρικές εταιρείες της Xiaomi, που απλά σου πουλάνε καλά specs(ταχυφόρτιση, καλό επεξεργαστή κλπ),και σε software υποστήριξη είναι αστα να πάνε.

Η κεντρική σειρά της Xiaomi όμως, βλέπε πχ Xiaomi 13T, 14 κλπ όλως τυχαίως και παραπάνω υποστήριξη έχουν(4 μεγάλες εκδόσεις και 5χρονια security)_, και το hyperos που έχουν δεν έχει ενεργοποιημένες με το καλημέρα διαφημίσεις δεξιά και αριστερά, και σε updates είναι πιο συχνά και παραπάνω βάρος στις κάμερες ρίχνει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημίσεις πάντως όποιος θέλει να τελειώσει μια και καλή με εύκολο τρόπο να αλλάξει το dns 

Ρυθμίσεις-περισσότερες επιλογές συνδεσιμοτητας-private dns το επιλέγουμε και βάζουμε αυτό που έχω στην φώτο, μια επανεκκίνηση και τέλος 

Screenshot_2024-08-14-05-22-22-017_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-08-14-05-21-20-880_com.android.settings.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εδω και δυο χρονια που εχω στην κατοχη μου  Ταμπλετ και smartphone της xiaomi δεν εχω αντιμετωπισει τιποτα απο τα πσραπανω που γραφουν οι φορουμιτες εδω .Καθολου bugs και μπαταρια πολυ καλη στα ταμπλετ που εχω στα κινητα ουτε ζεστη ουτε κρυο.Ολα αυτα βεβαια με στησιμο απ την αρχη και ολα κομπλε .Οποιος νομιζει οτι μια android συσκευη μπορει να λειτουργησει  μακροπροθεσμα χωρις να την σεταρει ειναι γελασμενος δεν υπαρχει τετοια συσκευη με android.Αυτα που γρσφετε οτι θα επρεπε να ειναι ολα ετοιμα και σετσρισμενα "Μονα" τους δεν υπηρχαν ποτε συσκευες απο καμια εταιρια  να ειναι δηλαδη ρυθμισμενες απο το κουτι.Εαν δεν διαβαζει η κατανοει καποιος τι σημαινει η καθε εντολη και λειτουργια με αποτελεσμα να αποδεχεται τα παντα ειναι λογικο να ειναι τα  παντα ενεργα και να εχει περιεργες καταναλωσεις μπαταριας αλλα και διαφορες λειτουργιες που ειναι στην ουσια αχρηστες.

Οι εταιριες δεν εχουν πει ποτε οτι οι συσκευες ειναι παιχνιδι που πατας το ON  και σου κανει απλα τα κεφια .

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2024 at 8:54 ΜΜ, andreaspana said:

σου ερχονται μονες τους οι αναβαθμισεις ?

 

Πλέον ναι έρχονται μόνοι τους!

 

Παίδες και εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το hyper OS! Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος για την εν λόγω αναβάθμιση αφού ουσιαστικά είναι πασάλειμμα στο miui! Τουλάχιστον έχουμε συχνά security paches! Τώρα περι poco-redmi-xaomi: Οι κινέζοι έχουν μία περίεργη προσέγγιση στο θέμα σε μία προσπάθεια να καλύψουν το σύνολο της αγοράς με τα μοντέλα τους: Η poco έχει ισχυρούς επεξεργαστές με μέτρια ποιότητα κατασκευης και κακές κάμερες σε φθηνό πακέτο! Η redmi έχει μέτριους επεξεργαστές, μέτρια προς καλή ποιότητα κατασκευής, μεσαία τιμολόγηση και καλές κάμερες! Στα xiaomi προσπαθούν να δίνουν τα πάντα σε αυξημένη τιμή ως την ναυαρχίδα των εταιρειών τους! Όσον αφορά τα updates και την υποστήριξη είναι οριακά στα poco, μέτρια στην redmi και καλή πλέον στα xiaomi. Μόνο αν καταλάβετε την επιχειρηματική τους αρχή μπορείτε να ερμηνεύσετε το πως λειτουργούν στον συγκεκριμένο όμιλο εταιρειών! Σε τελική ανάλυση τα ίδια δεν κάνει σε ανταγωνιστικό όμιλο και η one+ , realme vivo και λοιπές εταιρείες; Η σαμσουνγκ κάνει κάτι άλλο, έχει συγκεκριμένα 5-10 μοντέλα μοιρασμένα στις διάφορες κατηγορίες τιμής κάθε χρόνο, αλλά έχει  σταθερή υποστήριξη σε όλα!  Βρίζουμε τους κινέζους όμως δεν μας έκρυψαν ποτέ το επιχειρηματικό τους μοντέλο! Δεν είναι φιλάνθρωποι...κέρδος θέλουν να βγάλουν και επιδιώκουν να μας κάνουν να αλλαζουμε κινητο ακόμα και στην διετία αν ήταν δυνατό!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα το I phone 13 

τηλεφωνο που κυκλοφόρησε το 2021 είχα να πάω σε iOS απο το 5s 

το poco f5 pro το έχω κρατήσει για την δουλειά 

παιδιά γμνη η apple είναι 100 χρόνια μπροστά δυστυχώς ότι κ να λέμε 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, valantis_8 said:

Λοιπόν πήρα το I phone 13 

τηλεφωνο που κυκλοφόρησε το 2021 είχα να πάω σε iOS απο το 5s 

το poco f5 pro το έχω κρατήσει για την δουλειά 

παιδιά γμνη η apple είναι 100 χρόνια μπροστά δυστυχώς ότι κ να λέμε 

Σιγα τα 100 χρονια τι ειναι αυτο που σε εντυπωσιασε ? Ακρως προβληματικο σε πολλα σημεια  ζηταει αδειες. .. Δεν  δινει την ιδια απλοτητα του android να κανεις οτι θες...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, s_nova said:

Σιγα τα 100 χρονια τι ειναι αυτο που σε εντυπωσιασε ? Ακρως προβληματικο σε πολλα σημεια  ζηταει αδειες. .. Δεν  δινει την ιδια απλοτητα του android να κανεις οτι θες...

Κοιτά δεν το έγραψα για αντίπαραθεση 

ειχα να πάρω μήλο σχεδόν 13 χρόνια είχα από το 3G 3GS κλπ

απο android πέρασαν και πολλά μεσαίας κατηγορίας και ναυαρχίδες 

οτι περιορισμούς και να έχει το πάντρεμα λογισμικού και υλικού δεν συγκρίνετε με κανένα android 

κ εγώ είχα φύγει γιατί με είχε κουράσει ο περιορισμός σε πολλά πράγματα.

Το μετάνοιωσα 

την Pocara θα την έχω σαν δεύτερο κινητό πλέον 

καλη συνέχεια και χρόνια πολλά σε όλους 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ, έρχεται ο ισχυρισμός που ανέφερα πιο πάνω, το πλεονέκτημα του iOS είναι ότι δεν χρειάζεται πείραγμα για να λειτουργήσει σωστά, λειτουργεί όπως πρέπει με την πρώτη κιόλας ενεργοποίηση.

Ναι, δεν έχει τόση πλάκα για όσους θέλουν να πειραματιστούν με τον προγραμματισμό, δεν είναι τόσο εύκολα προσβάσιμο το iOS, για τους αδαείς χρήστες όμως, όπως είμαστε αρκετοί, λειτουργεί όπως πρέπει, χωρίς πολύ πείραγμα. 

Ήμουν χρήστης iOS, είχα φύγει λόγω περιορισμών του λογισμικού, στην πράξη όμως είδα ότι δεν με επηρέαζε ιδιαίτερα. Σε θέμα αναβαθμίσεων η Apple είναι συνεπής και ναι, ακούγεται γραφική ως ατάκα αλλά, ακόμα και μετά από ένα χρόνο, λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα, βέβαια, δεν έχω δοκιμάσει Android flagship για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, σε θέμα όμως μακροχρόνιας αντοχής, δίνω τον πόντο στο iOS. 

Ναι, δεν είναι και 100 χρόνια μπροστά το iOS συγκριτικά με τα Android, σίγουρα όμως στην ευκολία & ομαλή εμπειρία χρήσης, το iOS παίζει αλλού μπάλα κάτι το οποίο, δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να το ακολουθήσουν flagship killers όπως τα ακριβά Poco. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsimisde said:

Και εδώ, έρχεται ο ισχυρισμός που ανέφερα πιο πάνω, το πλεονέκτημα του iOS είναι ότι δεν χρειάζεται πείραγμα για να λειτουργήσει σωστά, λειτουργεί όπως πρέπει με την πρώτη κιόλας ενεργοποίηση.

Ναι, δεν έχει τόση πλάκα για όσους θέλουν να πειραματιστούν με τον προγραμματισμό, δεν είναι τόσο εύκολα προσβάσιμο το iOS, για τους αδαείς χρήστες όμως, όπως είμαστε αρκετοί, λειτουργεί όπως πρέπει, χωρίς πολύ πείραγμα. 

Ήμουν χρήστης iOS, είχα φύγει λόγω περιορισμών του λογισμικού, στην πράξη όμως είδα ότι δεν με επηρέαζε ιδιαίτερα. Σε θέμα αναβαθμίσεων η Apple είναι συνεπής και ναι, ακούγεται γραφική ως ατάκα αλλά, ακόμα και μετά από ένα χρόνο, λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα, βέβαια, δεν έχω δοκιμάσει Android flagship για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, σε θέμα όμως μακροχρόνιας αντοχής, δίνω τον πόντο στο iOS. 

Ναι, δεν είναι και 100 χρόνια μπροστά το iOS συγκριτικά με τα Android, σίγουρα όμως στην ευκολία & ομαλή εμπειρία χρήσης, το iOS παίζει αλλού μπάλα κάτι το οποίο, δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να το ακολουθήσουν flagship killers όπως τα ακριβά Poco. 

Με αυτή την έννοια το έγραψα κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...