Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη σκεφτομαι σοβαρα να το παρω μπορειτε να μου απαντησετε στα παρακατω?

 

Το ηχειο του ειναι δυνατο σε κλησεις και Mp3 η μουφα σαν του 6600 π.χ

Η καμερα τι λεει γενικα?

Θεματα παιρνει?

Η αναμονη ποση ειναι περιπου?

Η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με του 6230?

Lagarei καθολου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia na sas rwthsw kati? me poia handsfree blutooth ta `exete dokimasei kai to thl leitoyrgei kala?\as pei o kathenas thn empeiria tou {nokia, jabra...}

thanks

 

Εγω το δουλευω με αυτο το παιχνιδακι, κανενα προβλημα στην επικοινωνια, αν ειναι να αγορασεις bluetooth μονο αυτο παρε.... 10 γραμμαρια βαρος...

 

http://www.myphone.gr/devices/gadgets-32.html

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι σοβαρα να το παρω μπορειτε να μου απαντησετε στα παρακατω?

 

Το ηχειο του ειναι δυνατο σε κλησεις και Mp3 η μουφα σαν του 6600 π.χ

Η καμερα τι λεει γενικα?

Θεματα παιρνει?

Η αναμονη ποση ειναι περιπου?

Η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με του 6230?

Lagarei καθολου?

 

-Καμερα αψογη για κινητο αυτου του μεγεθους

-Ναι

-Πολυ καλη, το τριημερ το βγαζεισ ανετα και με μπλε δοντι ενεργο

-ναι, αλλα εχει αναλυση 208χ208, μεγαλυτερη δηλαδη και απο τα Series 60 νοκια

-Οχι

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.....

 

Ενας φιλος μου , που εχει το κινητο μου ειπε οτι εχει καμερα 0.3 MP ενω εδω διαβασα οτι εχει 1.3.

Τελικα τι απο τα δυο ισχυει???

 

Αν ισχυει το 0.3 , υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει 1.3???

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.....

 

Ενας φιλος μου , που εχει το κινητο μου ειπε οτι εχει καμερα 0.3 MP ενω εδω διαβασα οτι εχει 1.3.

Τελικα τι απο τα δυο ισχυει???

 

Αν ισχυει το 0.3 , υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει 1.3???

 

Thanks

Φίλε μου είναι 1.3ΜP και :worry: δεν υπάρχει πρόγραμμα που να την κάνει από 0.3ΜΡ σε 1,3ΜΡ. Γενικά το κινητό για τα λεφτά του και για αυτά που προσφέρει είναι πάρα πολύ καλό!!! Βέβαια προς το παρόν έχει κάποια προβληματάκια (δεν αλλάζει ο ήχος υπενθύμισης, δεν μπορείς να βάλεις υπενθύμιση όσες μέρες της εβδομάδος θες με την μία, άλλα πρέπει να τις βάζεις για κάθε μέρα που θέλεις, ο ήχος εφ'όσον έχεις επιλέξει τον κανονικό δεν θα έπρεπε να ανεβαίνει σιγά σιγά αλλά να είναι δυνατός από την αρχή) και ίσως και κάποια άλλα ψιλά πραγματάκια αλλά η γνώμη μου είναι ότι και πάλι για τα λεφτά του είναι καλή αγορά. Δεν νομίζω να μπορεί να συγκριθεί με κάποιο. Αν και πριν Siemensάκιας και όλα τα παραπάνω τα είχε το Siemens S55, το 6230i μου άρεσε και το πήρα. Βέβαια περιμένω την αναβάθμιση και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

paidia na sas rwthsw kati? me poia handsfree blutooth ta `exete dokimasei kai to thl leitoyrgei kala?\as pei o kathenas thn empeiria tou {nokia, jabra...}

thanks[/quote

ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ handsfree ΜΟΤΟROLA ΗS805

ΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟ,30€ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΠΑΤΑΡΙΑ ΑΑΑ, ΤΟ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΠΑΤΑΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

 

Το τηλέφωνο είναι γεμάτο bugs, καμια σχέση με την αρχική έκδοση του 6230, και πάλι σήμερα κόλλησε σε SMS....Eίναι πραγματικά σπαστικό και αδικαιολόγητο στο βαθμό αυτό.... :O

 

Vlepo oti siga alla stauera anakaliptis merika apo ta "provlimatakia" tou thlefonou.

Synexise isai se kalo dromo.

Mpori se ligaki na ues kai si na to "sproxis"opos ekana kai ego :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά αντικειμενικά έχει πολλά προβλήματα το τηλ ή ειναι ΟΚ? Απο εσάς περιμένω απάντηση για να πάω να το πάρω. Μπορεί κάποιος να συνοψήσει τα προβλήματα που έχει ανακαλύψει για να βγάλω μια άκρη?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι να σας πω , δεν ξερω....

αν καποιος διαβασει ολο το ''νημα'' πιστευω οτι θα μπερδευτει πολυ για την γενικη εικονα του κινητου.

Θα συμφωνησουμε πιστευω ολοι οτι το κινητο χρειαζετε αναβαθμιση , επισης πιστευω οτι θα συμφωνησουμε σχεδον ολοι οτι το κινητο για τα αυτα που προσφερει ειναι σε πολυ καλη τιμη σε καλο μεγεθος και με ωραια εμφανιση

Οφειλω να πω οτι κανω μεγαλη χρηση του κινητου σε ομιλια (εργασια,δωρεαν ενδοεταιρικες κλησεις κτλ) και δεν μου εχει κανει κανενα κολπο η προβλημα,πολυ καλη ποιοτητα ηχου απλα ειμαι με 2 μπαταριες συνεχεια στην τσεπη.

Τωρα για ολα τα αλλα που εχουμε γραψει οι περισσοτεροι εδω (περιλαμβανομαι και εγω) πιστευω οτι ναι μεν ειναι σοβαρα προβληματα αλλα νομιζω και θελω να πιστευω οτι θα λυθουν.

Τωρα να τονισουμε και κατι αλλο, διαβαζοντας το μηνυματα ολων εδω προσπαθησα να φερω το κινητο στην ιδια (περιπου-οσο μπορω τουλαχιστον) κατασταση και να δω αν θα μου παρουσιασει και εμενα το συγκεκριμενο προβλημα.Μου εχει παρουσιασει ελαχιστα απο αυτα που προσπαθησα,δεν μου εχει κολλησει σχεδον ποτε , δεν του εχω κανει ποτε ρεσταρτ μονο μια φορα και αυτη την εκανε μονο του, δεν μου εχει κολλησει ποτε mp3 και προσπαθω συνεχεια να ακουω μπας και το πιασω να κολλησει η να πηδηξει κανενα σημειο.

Το τηλ το εχω παρει εδω και λιγες μερες οπως ολοι μας και ασχολουμαι συνεχεια με αυτο (καινουργιο γαρ) οπως παλι κανουμε ολοι μας.

Σε καποιους εχει βγαλει καποια προβληματα σε καποιους εχει βγαλει καποια αλλα , πιστευω ομως οτι δεν εχει βγαλει σε πολλους ενα συγκεκριμενο προβλημα.Τωρα παλι αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο εσεις πιστευω να μου πειτε ή ο χρονος θα δειξει με τις αναβαθμισεις.

Ειναι λογικος να νευριαζουμε ή να δυσανασχετουμε με καποια προβληματα απο ενα κινητο που ειναι καινουργιο και απο μια εταιρια που ειναι χρονια στον τομεα αυτο.

Εχω κατι φιλους που πηραν και αυτοι το 6230i και ειναι απολυτα ευχαριστημενοι και δεν τους εχει παρουσιασει κανενα προβλημα,σε αλλους παλι που διαβασα εδω ο ενας το εχει στειλει για service ο αλλος θελει να το πουλησει ο αλλος δεν του αρεσει η καμερα , δεν το βρισκει αξιοπιστο,ενας αλλος εχει βγαλει καλλο στο δακτυλο του απο το πολυ ρεσταρτ,προσοχη δεν λεω οτι λενε ψεματα ή οτι προσπαθουν να μειωσουν το κινητο.

Το βασικο ειναι ο καθενας να καταλαβει τις αναγκες που εχει απο ενα κινητο και να κοιταξει αναλογα στην αγορα να ψαξει αυτο που τον συμφερει , πιστευω οτι υπαρχει καλος ανταγωνισμος.

Γι αυτο και βρισκω χρησιμο το συγκεκριμενο forum οπου ενας μπορει να διαβασει γενικα για την αποδοση ενος κινητου και να εχει μια γνωμη στο τι θα αγορασει τελικα.

Αυτα γενικα....

 

Ζητω πολλα συγνωμη για το μεγεθος του μηνυματος :O

 

Και κατι τελευταιο για να γελασουμε λιγο,καπου ειχα διαβασει το παρακατω..

Οι γνωμες στην Ελλαδα ειναι σαν τις κ@λ@τρυπιδες,ολοι εχουν απο μια.

Link to comment
Share on other sites

.....

Το τηλέφωνο είναι γεμάτο bugs, καμια σχέση με την αρχική έκδοση του 6230, και πάλι σήμερα κόλλησε σε SMS....Eίναι πραγματικά σπαστικό και αδικαιολόγητο στο βαθμό αυτό.... :O

 

Xexnas omws oti to 6230 mesa se ena xrono ekane 5 anaba8miseis firmware 4.28,4.44.5.24,5.26, 5.35

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Είμαι καινούργιος στην παρέα σας! Εδώ και μια εβδομάδα που έμαθα για ην κυκλοφορία του 6230i παρακολουθώ το συγκεκριμένο topic! Παρ'όλα τα bugs :cry: που αναφέρεται ρίσκαρα και πριν κανένα 2ωρο το αγόρασα από το Nokia Shop Ζωγράφου 330€!(Στο κεντρικό Ηρακλείου Κρήτης έκανε 325€ αλλά είχε τελειώσει) Ασημένιο μπροστά, μαύρο πίσω με έκδοση 3.23! Μέχρι τώρα όλα μια χαρά! Το κινητό είναι τέλειο σε σχέση με το 3510i που είχα :lol: ! Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι η 32άρα κάρτα έχει μνήμη 30.3ΜΒ! Είναι πρόβλημα ή έτσι είναι όλες :confused: ? Και κάτι άλλο... πόσες ώρες να το φορτίσω αφού αδειάσει η μπαταρία? Μου είπαν 6 ώρες!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Είμαι καινούργιος στην παρέα σας! Εδώ και μια εβδομάδα που έμαθα για ην κυκλοφορία του 6230i παρακολουθώ το συγκεκριμένο topic! Παρ'όλα τα bugs :cry: που αναφέρεται ρίσκαρα και πριν κανένα 2ωρο το αγόρασα από το Nokia Shop Ζωγράφου 330€!(Στο κεντρικό Ηρακλείου Κρήτης έκανε 325€ αλλά είχε τελειώσει) Ασημένιο μπροστά, μαύρο πίσω με έκδοση 3.23! Μέχρι τώρα όλα μια χαρά! Το κινητό είναι τέλειο σε σχέση με το 3510i που είχα :lol: ! Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι η 32άρα κάρτα έχει μνήμη 30.3ΜΒ! Είναι πρόβλημα ή έτσι είναι όλες :confused: ? Και κάτι άλλο... πόσες ώρες να το φορτίσω αφού αδειάσει η μπαταρία? Μου είπαν 6 ώρες!

 

Καλημερα φιλε μου καλως ηρθες στο forum και καλοριζικο το κινητο.

Η ονομαστικη χωρητικοτητα ειναι 32Mb αλλα η πραγματικη ειναι παντα λιγο πιο κατω. ;)

Για την φορτιση 8 ωριτσες ειναι μια χαρα.Προσωπικα τοσο αφηνω ολα μου τα κινητα την πρωτη φορα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμμεση ανταπόκριση! Ελπίζω να μην έχω τπτ σοβαρά προβληματάκια! Καλώς σας βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.....

 

Ενας φιλος μου , που εχει το κινητο μου ειπε οτι εχει καμερα 0.3 MP ενω εδω διαβασα οτι εχει 1.3.

Τελικα τι απο τα δυο ισχυει???

 

Αν ισχυει το 0.3 , υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει 1.3???

 

Thanks

H κάμερα είναι 1,3, αλλά μόνο όταν δεν χρησιμοποιείς το ζουμ....

 

Η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με του 6230?

Έκτός ότι η ανάλυση έχει αυξηθει από 128Χ128 σε 208Χ208, είναι επίσης και εμφανώς μεγαλύτερη σε διαστάσεις (κατα κάποια χιλιοστά). Εκμεταλλευόμενη το μαύρο εσωτερικό πλαίσιο της παλιάς οθόνης του 6230 (το εξαφάνισε), η ΝΟΚΙΑ κατάφερε να μην αυξήσει το γενικό μέγεθος του κινητού ή να μικρύνει τα πλήκτρα του, όμως να δώσει μιά πολύ ποιοτικότερη και σαφώς μεγαλύτερη οθόνη....

 

ο ήχος εφ'όσον έχεις επιλέξει τον κανονικό δεν θα έπρεπε να ανεβαίνει σιγά σιγά αλλά να είναι δυνατός από την αρχή

Eγώ δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο και φυσικά δικαιολογημένα, αφού δεν συμβαίνει σε μενα...Ο μόνος ήχος που σωστά ανεβαίνει σταθερά είναι αυτός του ξυπνητηριού...Έκδοση 3.23

 

Vlepo oti siga alla stauera anakaliptis merika apo ta "provlimatakia" tou thlefonou.

Synexise isai se kalo dromo.

Mpori se ligaki na ues kai si na to "sproxis"opos ekana kai ego

Θα αντιληφθηκες πιστέυω πως είμαι μια αντικειμενική φωνή, μέσα σε ένα κόσμο γεμάτο πάθη και μισαλλοδοξίες..... :whistle:

 

Xexnas omws oti to 6230 mesa se ena xrono ekane 5 anaba8miseis firmware 4.28,4.44.5.24,5.26, 5.35

Πρόσεχε τί λέω : "Σε σχέση με την αρχική έκδοση..."

 

δεν μου εχει κολλησει ποτε mp3 και προσπαθω συνεχεια να ακουω μπας και το πιασω να κολλησει η να πηδηξει κανενα σημειο.

Φίλε μου το πήδημα δεν γίνεται αυτόματα, παρά μόνο όταν του δώσεις εντολή να πάιξει το επόμενο κομάτι, οπότε παίζει από 2-6 sec και σε πηγάινει στο επόμενο ή μεθεπόμενο κομμάτι.... ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Θα αντιληφθηκες πιστέυω πως είμαι μια αντικειμενική φωνή, μέσα σε ένα κόσμο γεμάτο πάθη και μισαλλοδοξίες..... :whistle:

 

 

 

ipame xriazese veltiosi ,paramenis argos alla prospauis inai gegonos. :rolleyes:

 

Egatalipo auto to foroum, den exo kai to 6230i pia. :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πήδημα δεν γίνεται αυτόματα, παρά μόνο όταν του δώσεις εντολή να πάιξει το επόμενο κομάτι, οπότε παίζει από 2-6 sec και σε πηγάινει στο επόμενο ή μεθεπόμενο κομμάτι.... ;)

 

Το κανω και αυτο φιλε μου , αλλα δεν μου εχει κανει το παραμικρο λαθακι.Μια μονο φορα το εκανε απο τις περιπου 50 και βαλε φορες που το εκανα και παλι ομως νομιζω οτι εκεινη την φορα εγω πατησα 2 φορες το πληκτρο.

Παντα μιλαω για μεχρι τωρα , γιατι μπορει αυριο το πρωι (κτυπα ξυλο) να ξεσκιστει στα κολληματα και να μην μπορω να γραψω ουτε sms.

 

 

Παντα φιλικα.... :)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω, οσοι το πηρατε απο Αθηνα που βρηκατε την καλυτερη τιμη και ποσο; Οποιος ξερει ας απαντησει γιατι αυριο μαλλον το παιρνω. Σε ενα νοκια σοπ στη κανιγγος που ρωτησα ειχε 350...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω εχω το κινητο απο τις 22-04-05 και δεν μου κανει τιποτα απο αυτα που λενε τα παιδια.Το κινητο ειναι αστερι και μου κραταει η μπαταρια 4 μερες ανοιχτο συνεχεια και να παιζω ραδιο πρωι μεσημερι.Το κινητο ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη :cool:
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω εχω το κινητο απο τις 22-04-05 και δεν μου κανει τιποτα απο αυτα που λενε τα παιδια.Το κινητο ειναι αστερι και μου κραταει η μπαταρια 4 μερες ανοιχτο συνεχεια και να παιζω ραδιο πρωι μεσημερι.Το κινητο ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη :cool:

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχει την έκδοση λογισμικού 3.25 (31/03/2005)... :whistle:

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος απο που συμφερει να το αγορασω ή ποσο και απο που το πηρε ο ιδιος;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος απο που συμφερει να το αγορασω ή ποσο και απο που το πηρε ο ιδιος;

 

Skroutz it! . :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το σκρουντζαρα και πριν αλλα το μονο ονλαιν καταστηματα βρηκε...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα ορισμενα απο αυτα ειναι εντος Αττικης και εχουν και διευθυνση στο site τους και υποθετω οτι θα μπορεις να περασεις απο εκει. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχει την έκδοση λογισμικού 3.25 (31/03/2005)... :whistle:
Εγω εχω την 3.23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...