Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mόλις έβαλα την 3.30....Η πρώτη εικόνα είναι πως όντως διορθώθηκαν πολλά bugs της αρχικής έκδοσης, ενώ μια αναλυτικότερη εικόνα θα την έχουμε μετά από κάποιες μέρες παρατήρησης και ανακάλυψης....Έχουμε και λέμε, λοιπόν....

 

Το πρόβλημα που εμφανίστηκε με τον Music player (σε κάποια τηλέφωνα) με τους γραφικούς χαρακτήρες των τραγουδιών και την επανάληψη του επόμενου κομματιού δεν υφίσταται πλέον..... Έπίσης δεν υπάρχουν πλέον τα ringtones στις πρώτες θέσεις του.... :D

 

Τα μηνύματα γράφονται κανονικά, χωρίς κολλήματα και ριστάρτς... :D

 

Οι μετακινήσεις στα μενού του τηλεφώνου είναι μάλλον γρηγορότερες, χωρίς να είναι ακόμα απόλυτα ικανοποιητικές....Στην ΜΜC παραμένουν αργότερες, ιδίως το κλείσιμο των εικόνων και οι κάθετες μετακινήσεις στο πλέγμα..... :O

 

Το πρόβλημα με τους αστερίσκους στο Τ9, παραμένει..... :O

 

Αυτά προς το παρόν....Αναμένουμε και παρατηρήσεις από άλλους χρήστες της νέας βέρσιον..... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xairetw ti parea.tha thela na parathesw ena parakseno pou mou simvainei..

Loipon kante to eksis:se perivallon apolitis isixias valte ton ixo knock knock sto profil sas.meta kaleste apo ena allo til to diko sas kai valte to akoustiko konta sto ayti sas..otan stamatisete na kaleite ligo prin stamatisei kai o ixos apo to 6230i sas,sas kanei ena parakseno thorivo sa vouisma????

:blink:

kaneis re paidia to dokimase???apla epimenw giati an de to kanei se sas na paw na to koitaksw pleaaaase opoios mporei as to dokimasei

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati? kserei kaneis an iparxoun fonta opos to k700i na vgazeis px mia foto kai na mpainei se perigramma px aggelaki?

 

exei fovera specs alla me provlimatizei to megethos tis othonis tou..poso mikroteri einai apo to k700i?

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati? kserei kaneis an iparxoun fonta opos to k700i na vgazeis px mia foto kai na mpainei se perigramma px aggelaki?

 

exei fovera specs alla me provlimatizei to megethos tis othonis tou..poso mikroteri einai apo to k700i?

 

Ολόκληρο μενού έχει... Gallery --> Graphics --> Frames.

 

Το δικό μου έχει 18 frames... :cool:

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάντηση ή γνώμη για το παραπάνω; :worry:[/QUO

 

ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΛΥΘΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 3.30

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Το 6230i έχει ξεκλείδωτες υπέρυθρες και bluetooth ?

 

Δηλαδή μπορεί να στείλει και να πάρει photos, videos, mp3 κλπ απευθείας σε και από άλλα κινητά ή αυτό μπορεί να γίνει ελεύθερα μόνο μέσω υπολογιστή ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Δυο μερες διάβαζα ολεσ τισ σελιδες.

Η απορια:πως μπορω να χρησιμοποιήσω τα έτοιμα εικονίδια και τα πλαισια σε μια φωτογραφια;;;;;;

Παταω εισαγωγη ενος απο τα δυο και γραφει"ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ"

Τι ειναι αυτος ο κωδικος;;;Πωσ τον ενεργοποιω;;;

It's better to light a candle,than complain about the darkness."OI POLLOI"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Το 6230i έχει ξεκλείδωτες υπέρυθρες και bluetooth ?

 

Δηλαδή μπορεί να στείλει και να πάρει photos, videos, mp3 κλπ απευθείας σε και από άλλα κινητά ή αυτό μπορεί να γίνει ελεύθερα μόνο μέσω υπολογιστή ?

 

Δεν παρατήρησα τέτοιο πρόβλημα όταν μετέφερα δεδομένα και επαφές από το Siemens SX1...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από saritav

paidia na rotiso kati? kserei kaneis an iparxoun fonta opos to k700i na vgazeis px mia foto kai na mpainei se perigramma px aggelaki?

 

exei fovera specs alla me provlimatizei to megethos tis othonis tou..poso mikroteri einai apo to k700i?

 

 

 

Ολόκληρο μενού έχει... Gallery --> Graphics --> Frames.

 

Το δικό μου έχει 18 frames...

 

 

Καλησπέρα και πάλι,μπορεις να τα χρησιμοποιησεις τα frames?

Ευχαριστω.

It's better to light a candle,than complain about the darkness."OI POLLOI"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Δυο μερες διάβαζα ολεσ τισ σελιδες.

Η απορια:πως μπορω να χρησιμοποιήσω τα έτοιμα εικονίδια και τα πλαισια σε μια φωτογραφια;;;;;;

Παταω εισαγωγη ενος απο τα δυο και γραφει"ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ"

Τι ειναι αυτος ο κωδικος;;;Πωσ τον ενεργοποιω;;;

 

 

Ναι ρε παιδια τη ειναι αυτη η :X που μου εχει σπασει τα νευρα??????? :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα πηγαίνετε και το κάνετε μια αναβάθμιση στην V 3.30 που δημιουργήθηκε στις 21-04-05 και το πρόβλημα σας εχει λυθεί με τα frames! Αυτο που δεν λύνεται όμως και με αυτήν την version λογισμικού είναι να υπάρχει η δυνατότητα συγκεντρωτικής διαγραφής αναφορών παράδοσης μηνυμάτων οπως γινόταν με το 6230.... :(
Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια σας.

Εχω κατεβασει την τελευταια βερσιον του pc suite.

Οταν κανω συχρονισμο με το outlook μου βαζει στο outlook πρωτα τα επιθετα και επειτα τα ονοματα κατι που δεν μου το εχει ξανακανει με την παλια βερσιον.

Λετε να υπαρχει ρυθμιση στο κινητο που να στελνει στο outlook ή τα ονοματα ή τα επιθετα πρωτα.

Επισης πρεπει να επισημανω πως οι ρυθμισεις μου στο outlook ειναι να εμφανιζονται πρωτα τα ονοματα.

(δεν ξερω τι αλλο να κανω,εχω θολωσει) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες σε ένα Nokia shop για να ρωτήσω για αναβάθμιση του κινητού μου από την έκδοση λογισμικού 3.25 στην 3.30. Ο υπάλληλος μου είπε ό,τι η αναβάθμιση είναι δωρεάν αν το κινητό το καλύπτει η εγγύηση της ΝΟΚΙΑ κάτι όμως που δεν μπορεί να μου πει βάση της απόδειξης αγοράς του τηλεφώνου, αλλά με κάποιο τρόπο μέσω του ΙΜΕΙ της συσκευής (και που δεν μπορεί να μου πει αν μπορώ να το βρω εγώ με κάποιο τρόπο...) αλλιώς κοστίζει 15 €.

 

Στο μεταξύ του εξήγησα ότι το 6230i το αγόρασα πριν από 20 περίπου ημέρες (αλλά μάλλον είναι αδιάφορο ότι μόλις τώρα κυκλοφορεί στην Ελλάδα...)

 

Αν κάποιος γνωρίζει επί του θέματος και μπορεί να δώσει διευκρινήσεις, είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να το κάνει...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες σε ένα Nokia shop για να ρωτήσω για αναβάθμιση του κινητού μου από την έκδοση λογισμοκού 3.25 στην 3.30. Ο υπάλληλος μου είπε ό,τι η αναβάθμιση είναι δωρεάν αν το κινητό το καλύπτει η εγγύηση της ΝΟΚΙΑ κάτι όμως που δεν μπορεί να μου πει βάση της απόδειξης αγοράς του τηλεφώνου, αλλά με κάποιο τρόπο μέσω του ΙΜΕΙ της συσκευής (και που δεν μπορεί να μου πει αν μπορώ να το βρω εγώ με κάποιο τρόπο...) αλλιώς κοστίζει 15 €.

 

Στο μεταξύ του εξήγησα ότι το 6230i το αγόρασα πριν από 20 περίπου ημέρες (αλλά μάλλον είναι αδιάφορο ότι μόλις τώρα κυκλοφορεί στην Ελλάδα...)

 

Αν κάποιος γνωρίζει επί του θέματος και μπορεί να δώσει διευκρινήσεις, είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να το κάνει...

 

Den Katalaba ti prepei na breis esy;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για να ρυθμισω το wap και τα mms του 6230i μου, για δικτυο cosmote;

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για να ρυθμισω το wap και τα mms του 6230i μου, για δικτυο cosmote;

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

 

Από το site της NOKIA...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν με κάποιο τρόπο μπορούμε να βρούμε αν το κινητό εμπίπτει στην εγγύηση που παρέχει η ΝΟΚΙΑ, γιατί σύμφωνα με τον υπάλληλο (και δεν ξέρω αν αυτό είναι σωστό, παρακαλώ να με διορθώσετε αν κάνω λάθος) δεν παίζει ρόλο η ημερομηνία αγοράς της συσκευής αλλά η ημερομηνία εξόδου από τη γραμμή παραγωγής (ή κάτι τέτοιο, δεν μου το διευκρίνησε)...

 

Και μου έφερε παράδειγμα ό,τι μπορεί μια συσκευή να έχει βγει στο εμπόριο εδώ και ένα χρόνο και κάποιος να την έχει αγοράσει πριν λίγες μέρες μόνο...

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος υπεύθυνα επί του θέματος? Είναι σωστό ή είναι παραπληροφόρηση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί και το 6230i να έχει την δυνατότητα συγκεντρωτικής διαγραφής αναφορών παράδοσης μηνυμάτων(το 6230 την διαθέτει),και όχι μία-προς μία??? Επίσης έχω προσέξει ότι σε διάφορα κινητά Nokia μπορείς και στέλνεις μηνύματα στα ελληνικά με μικρούς χαρακτήρες και αντίστοιχα και η λήψη του sms στο εκάστοτε τηλέφωνο γίνεται όπως ακριβώς ήταν το μήνυμα απεικονισμένο στην οθόνη(μικροί χαρακτήρες δηλ.) Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να επιτευχθεί αυτό και στο 6230i, και αν όχι για ποιο λόγο ?
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν με κάποιο τρόπο μπορούμε να βρούμε αν το κινητό εμπίπτει στην εγγύηση που παρέχει η ΝΟΚΙΑ, γιατί σύμφωνα με τον υπάλληλο (και δεν ξέρω αν αυτό είναι σωστό, παρακαλώ να με διορθώσετε αν κάνω λάθος) δεν παίζει ρόλο η ημερομηνία αγοράς της συσκευής αλλά η ημερομηνία εξόδου από τη γραμμή παραγωγής (ή κάτι τέτοιο, δεν μου το διευκρίνησε)...

 

Και μου έφερε παράδειγμα ό,τι μπορεί μια συσκευή να έχει βγει στο εμπόριο εδώ και ένα χρόνο και κάποιος να την έχει αγοράσει πριν λίγες μέρες μόνο...

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος υπεύθυνα επί του θέματος? Είναι σωστό ή είναι παραπληροφόρηση?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Αυτο πρωτη φορα το ακουω... :confused:

Μεχρι στιγμης οι μονες περιπτωσεις που δεν το καλυπτε η εγγυηση ηταν αμα το κινητο ηταν παραεισαγωγης.Δηλαδη απο χωρες εκτος Ευρωπαικης Ενωσης.

Αυτο μπορεις ευκολα να το καταλαβεις απο το αν εχει Ελληνικους χαρακτηρες πανω στο πληκτρολογιο.

Αμα ξαναπας εκει να ζητησεις να σου εξηγησουν επακριβως τι εννοουν γιατι μου φαινεται οτι πανε να φανε τα €15. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση ακόμα...

 

το 6230i είναι πλήρως συμβατό με RS-MMC ή δέχεται μόνο MMC ?

 

Στο site της Nokia αναφέρει MMC ενώ στο preview του myphone το αφήνει με ερωτηματικό.

 

Έχει βάλει κάποιος RS-MMC στο κινητό?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρωτη φορα το ακουω... :confused:

Μεχρι στιγμης οι μονες περιπτωσεις που δεν το καλυπτε η εγγυηση ηταν αμα το κινητο ηταν παραεισαγωγης.Δηλαδη απο χωρες εκτος Ευρωπαικης Ενωσης. Αυτο μπορεις ευκολα να το καταλαβεις απο το αν εχει Ελληνικους χαρακτηρες πανω στο πληκτρολογιο. Αμα ξαναπας εκει να ζητησεις να σου εξηγησουν επακριβως τι εννοουν γιατι μου φαινεται οτι πανε να φανε τα €15. :O

 

Συγνώμμη, έχεις απόλυτο δίκιο. Ξέχασα να αναφέρω στο post παραπάνω ό,τι πράγματι το κινητό το πήρα από το εξωτερικό και συγκεκριμένα από τη Σιγκαπούρη. Έτσι οι γλώσσες που υποστηρίζει το λογισμικό 3.25 που έχει τώρα είναι τα Αγγλικά, τα Μαλαισιανά και τα Κινέζικα. Δεν έχω πρόβλημα με τα Αγγλικά, απλά θα ήθελα να βάλω την τελευταία έκδοση του λογισμικού για να είμαι up-to-date...

 

Αλλά και πάλι, υπάρχει περίπτωση να είναι εκτός εγγύησης, καθώς η έκδοση 3.25 έχει ημερομηνία 31/03/05???

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω να παιζει ρολο η ημερομηνια.Απλα ο υπαλληλος εκει καταλαβε οτι το πηρες απο χωρα εκτος Ευρωπης για αυτο σου ειπε οτι πρεπει να πληρωσεις €15 τα οποια μαλλον δεν τα γλιτωνεις. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για να ρυθμισω το wap και τα mms του 6230i μου, για δικτυο cosmote;

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

 

Πάρε το 1212 και πες τους τι θες και θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις με fax η με e-mail. Το ίδιο έκανα πριν 3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κανένας advanced user, που να έχει ενεργοποιήσει την αποστολή/λήψη e-mail ; :shifty:

 

Έχω περάσει τις ρυθμίσεις και ενώ η λήψη γίνεται άψογα, κατά την αποστολή με ή και χωρίς επισυναπτομενο και ενώ δείχνει ότι συνδέεται κανονικά και γίνεται αποστολή του μηνύματος στο τέλος βγάζει " Ο παραλήπτης δεν υπάρχει" και από κάτω η διέυθυνση του παραλήπτη και μετά φαίνεται πως γίνεται αποστολή 1 από ένα μήνυμα, όμως ακριβώς μετά λέει πως η αποστολή απέτυχε και πως έχουν σταλεί 0 από 1 μηνύματα. Φυσικά τελικά δεν γίνεται καμιά αποστολή....Με την προηγούμενη βέρσιον (3.23) δεν είχα κανένα πρόβλημα εδώ και να υποθέσω πως πρόκειται για bug της έκδοσης ή υπάρχει κάτι που αγνοώ;

 

Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό και μπορεί να βοηθήσει, ας το κάνει! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 3.30 διορθώνει το πρόβλημα της έντασης των ήχων κλήσης και μημυμάτων;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...