Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρησιμοποιώ ήχο Mp3 στα μηνύματα, οπότε και δεν το γνωρίζω....Ό ήχος ο δικός του, απλώς ακούγεται κρυστάλλινος !!! :)

παραξενο δεν ειναι οτι δε παιζει καλα,παιζει αλλα λιγο χαμηλα :(

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eixa kanei 2 erwthsoules pou nomizw den apadithikan...

An borei kapoios as apadisei! Eyxaristw!

 

1) To OPM 2 einai symvato me to 6230i ?? (toxei dokimasei kaneis?) Exw thn ekdosh 2.7! Mhpws exei bgei nea pou na to yposthrizei kai sta xartia ??

2) O Music Player einai akrivws o idios???

Dhladh den exei kamia allh epilogh?? (opws px. dhmiourgia listas kommatiwn mesa ap'to thlefwno 'h kanena grafiko enw paizei h mousikh - polla zhtaw...?)

Link to comment
Share on other sites

paidia το κινητο που πηρα χθες ολοκαινουριο απο vodafone χανει το σημα του, αλλο ηχο κλησης βαζεις με αλλον χτυπαει, σβηνει και γενικα ειναι προβληματικο!!!!

τι κανω τωρα?? θα το αλλαξουν η εχασα τα 350 ευρουλακια μου ???

Link to comment
Share on other sites

παραξενο δεν ειναι οτι δε παιζει καλα,παιζει αλλα λιγο χαμηλα :(

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.Όταν βάζω ήχο για ειδοποίηση σε μνμ ακούγεται πολύ πιο χαμηλά απο ότι ακούγεται στην αναπαραγωγή απο τον player.Φίλε Ταξιδιώτη αν βρήκες τι μπορεί να φταίει εως τώρα περιμένω νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στον χώρο και ένας απο τους κατόχους του 6230i θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει κάποιο link στο οποίο θα μπορέσω να μάθω την διαδικασία να περνάω mp3 στο τηλ.ή ποιές είναι οι ρυθμίσεις ή αυτά που θα πρέπει να ξέρω τουλάχιστον?
Link to comment
Share on other sites

paidia το κινητο που πηρα χθες ολοκαινουριο απο vodafone χανει το σημα του, αλλο ηχο κλησης βαζεις με αλλον χτυπαει, σβηνει και γενικα ειναι προβληματικο!!!!

τι κανω τωρα?? θα το αλλαξουν η εχασα τα 350 ευρουλακια μου ???

να το πας πισω μη το συζητας καθολου και να απαιτησεις η αλλαγη του κινητου η αμεση αναβαθμιση του λογισμικου του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.Όταν βάζω ήχο για ειδοποίηση σε μνμ ακούγεται πολύ πιο χαμηλά απο ότι ακούγεται στην αναπαραγωγή απο τον player.Φίλε Ταξιδιώτη αν βρήκες τι μπορεί να φταίει εως τώρα περιμένω νεότερα.

φιλε μου δεν κανουμε κατι λαθος,προφανως ετσι λειτουργει το κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia το κινητο που πηρα χθες ολοκαινουριο απο vodafone χανει το σημα του, αλλο ηχο κλησης βαζεις με αλλον χτυπαει, σβηνει και γενικα ειναι προβληματικο!!!!

τι κανω τωρα?? θα το αλλαξουν η εχασα τα 350 ευρουλακια μου ???

Nομίζω πως η vodafone σε καλυπτει με άμεση αλλαγή σε διάστημα επτά ημερών, αν αποδεδειγμένα το κινητό έχει πρόβλημα, εφόσον έχεις κρατήσει την αρχική συσκευασία και δεν έχεις μιλήσει περισότερο από μισή ώρα....Δεν σου έδωσαν το σχετικό έντυπο; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οι υπέρυθρες είναι ανοικτές όπως και του 6230

 

Ορθανοιχτες! :lol: :lol: (και με τα ποδια ψηλα!) :lol: :lol:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Παρτε, οι κατοχοι, ενα θεματακι δικης μου κατασκευης. Δεν μπορουσα να βαλω animated gif για screensaver γιατι θα γινοτανε μεγαλο και δε θα μπορουσα να το ανεβασω. Μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις οποιο screensaver θελετε, μετα την εγκατασταση του θεματος, αφου το ξεζιπαρετε.

 

Νομιζω οτι το θεμα θα ειναι αρεστο (σε γενικες γραμμες)!

Πως το εφτιαξες φιλαρακι; :D
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα.

 

Έχετε προσέξει ότι η συσκευή έχει ορισμένα δευτερόλεπτα χρόνο ομιλίας στην μνήμη και ας είναι σφραγισμένο στο κουτί του?

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Παρτε, οι κατοχοι, ενα θεματακι δικης μου κατασκευης. Δεν μπορουσα να βαλω animated gif για screensaver γιατι θα γινοτανε μεγαλο και δε θα μπορουσα να το ανεβασω. Μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις οποιο screensaver θελετε, μετα την εγκατασταση του θεματος, αφου το ξεζιπαρετε.

 

Νομιζω οτι το θεμα θα ειναι αρεστο (σε γενικες γραμμες)!

πολυ ωραιο φιλε μου για δωσε και τα φωτα σου και πες μας πως το εφτιαξες :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Νοκια Suite μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν γίνεται εγκατάσταση.Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?Δοκίμασα με τις version

6.4 και 6.5

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Νοκια Suite μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δεν γίνεται εγκατάσταση.Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?Δοκίμασα με τις version

6.4 και 6.5

Eμενα με version 6.5 δουλεύει και συνεργάζεται μεσω bt μιά χαρά!

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Παρακαλώ, ας μου απαντήσουν οι συνάδελφοι χρήστες, κατεπειγόντως.... :worry:

 

Στη μουσική αναπαραγωγή, όταν πατάω το επόμενο κομάτι και ξεκινά αυτό να παίζει, ανεξήγητα μετά από 2 ως έξι δευτερόλεπτα στο 90% των περιπτώσεων,πηγαίνει μόνο του στο αμέσως μετά κομάτι και μερικές φορές και στο ακόμα μεθεπόμενο....Έχει παρατηρηθεί αυτό σε κανένα άλλο; Μπορεί να φταίει η ΜΜC; Επίσης στους περισσότερους τίτλους δεν μου αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες.... :worry:

 

Τέλος σας παρακαλώ ενημερώστε με αν οι πρώτες εννέα θέσεις στη "μουσική αναπαραγωγή" είναι οι μελωδίες κλήσης του τηλεφώνου.... :worry:

 

Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Παρακαλώ, ας μου απαντήσουν οι συνάδελφοι χρήστες, κατεπειγόντως.... :worry:

 

Στη μουσική αναπαραγωγή, όταν πατάω το επόμενο κομάτι και ξεκινά αυτό να παίζει, ανεξήγητα μετά από 2 ως έξι δευτερόλεπτα στο 90% των περιπτώσεων,πηγαίνει μόνο του στο αμέσως μετά κομάτι και μερικές φορές και στο ακόμα μεθεπόμενο....Έχει παρατηρηθεί αυτό σε κανένα άλλο; Μπορεί να φταίει η ΜΜC; Επίσης στους περισσότερους τίτλους δεν μου αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες.... :worry:

 

Τέλος σας παρακαλώ ενημερώστε με αν οι πρώτες εννέα θέσεις στη "μουσική αναπαραγωγή" είναι οι μελωδίες κλήσης του τηλεφώνου.... :worry:

 

Σας ευχαριστώ :)

 

Στο 6230 υπηρχαν καποιες μαρκες mmc που ηταν ασυμβατες, δλδ δεν μπορουσαν να παιξουν καποια mp3 και δε μπορουσες να τα βαλεις για ηχο κλησεις, ευτυχως πολυ λιγες. Ισως εισαι ατυχος.

 

Μηπως οι μελωδιες αυτες ειναι mp3; Τοτε λογικο να τις αναπαραγει. :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Παρακαλώ, ας μου απαντήσουν οι συνάδελφοι χρήστες, κατεπειγόντως.... :worry:

 

Στη μουσική αναπαραγωγή, όταν πατάω το επόμενο κομάτι και ξεκινά αυτό να παίζει, ανεξήγητα μετά από 2 ως έξι δευτερόλεπτα στο 90% των περιπτώσεων,πηγαίνει μόνο του στο αμέσως μετά κομάτι και μερικές φορές και στο ακόμα μεθεπόμενο....Έχει παρατηρηθεί αυτό σε κανένα άλλο; Μπορεί να φταίει η ΜΜC; Επίσης στους περισσότερους τίτλους δεν μου αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες.... :worry:

 

Τέλος σας παρακαλώ ενημερώστε με αν οι πρώτες εννέα θέσεις στη "μουσική αναπαραγωγή" είναι οι μελωδίες κλήσης του τηλεφώνου.... :worry:

 

Σας ευχαριστώ :)

-κοιταξε μπας κι εχεις ενεργοποιησει κατα λαθος την επιλογη "intro" (αν υπαρχει)-(αυτη, παιζει απο καθε τραγουδι,10 δυτερολεπτα)

-αυτο με τους ελληνικους χαρακτηρες το ειχε κ το 6230(πριν τα περασεις τα τραγουδια στο κινητο σου,κανε δεξι κλικ,πηγαινε ιδιοτητες,για προχωρημενους,κ γραψε ξανα τον τιτλο στα λατινικα)

-οσο για τις εννεα πρωτες θεσεις,πιστευω πως ειναι θεμα ταξινιμησης και ισως ειναι τυχαιο,αλλα δεν κοβω κ το κεφαλι μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με το οποίο θα μπορώ να αυξάνω την ένταση των mp3 που θα περνάω στην συσκευή με το Nokia Suite?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το απόγευμα ένα 6230i από την Cosmote στο Μαρούσι, και ο (πολύ εξυπηρετικός) πωλητής εκεί μου είπε ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει 2 γραμμές στην ίδια SIM. Πρόσθεσε ότι το 6230 το υποστηρίζει οπότε είναι μάλλον θέμα software που θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση, αλλά παρ’ όλα αυτά είναι καλό να το έχει κανείς υπόψη του.

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι το λεξικό του T9 δείχνει κάπως περιορισμένο: Έχω γράψει μόλις δύο μηνύματα μέχρι τώρα και είχε 4 άγνωστες λέξεις: Πήλιο, Περιλαμβάνει, Μετέωρα, Στείλει.

Κατά τα άλλα η πρώτη εντύπωση πολύ καλή, μόνο η ποιότητα κατασκευής μου φάνηκε μία ιδέα κάτω από το T630 που είχα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το απόγευμα ένα 6230i από την Cosmote στο Μαρούσι, και ο (πολύ εξυπηρετικός) πωλητής εκεί μου είπε ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει 2 γραμμές στην ίδια SIM. Πρόσθεσε ότι το 6230 το υποστηρίζει οπότε είναι μάλλον θέμα software που θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση, αλλά παρ’ όλα αυτά είναι καλό να το έχει κανείς υπόψη του.

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι το λεξικό του T9 δείχνει κάπως περιορισμένο: Έχω γράψει μόλις δύο μηνύματα μέχρι τώρα και είχε 4 άγνωστες λέξεις: Πήλιο, Περιλαμβάνει, Μετέωρα, Στείλει.

Κατά τα άλλα η πρώτη εντύπωση πολύ καλή, μόνο η ποιότητα κατασκευής μου φάνηκε μία ιδέα κάτω από το T630 που είχα μέχρι τώρα.

 

Σε τι τιμη το εχει η cosmote γιατι εχω μια επιδοτηση

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ίσως είναι λίγο νωρίς που ρωτάω, όμως μήπως γνωρίζει κάποιος ή μπορεί έστω και από εμπειρία να πει προσεγγιστικά πόσους μήνες μετά την πρώτη κυκλοφορία του τηλεφώνου έρχεται η πρώτη αναβάθμιση λογισμικού; Σκοπεύω να πάρω το κινητό γύρω στα τέλη Ιουνίου με την επιδότησή μου και έχω την απορία αν τα bugs που αναφέρετε (ή τουλάχιστον ορισμένα από αυτά) θα έχουν προλάβει να διορθωθούν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...