Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθολου...Τεσταρω τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ μοντελα της καθε εταιρειας....

Η 9830 εχει μακραν την καλυτερη τεχνολογια στην αγορα και γιαυτο και παρουσιασε αρκετα προβληματα και αποσυρθηκε για να βγει το ποιο καινουργιο που δεν εχει ανακοινωθει καν. ( Αποτι ξερω θα ανακοινωθει τον μαρτιο).

Με την λογικη αυτη ομως δεν παει κανεις πουθενα. Δεν εξεταζουμε χρηματα αλλα ποιοτητα εικονας.

Δηλαδή, αν έρθει κάποιος για να πάρει μια LCD στις 40" και θέλει μια Sony, εσύ του αντιπροτείνεις την 9830 που έχει διπλάσια τιμή; Είναι συγκρίσιμα αυτά τα προϊόντα;

Και δικαιολογείς την Philips γιατί έχει την καλύτερη τεχνολογία και γι' αυτό προβλήματα; :wacko: Αυτό πρέπει να παρηγορεί όσους έδωσαν 5500-6000 για να την αγοράσουν; Μήπως θα ήταν πιο τίμιο να μην τη βγάλουν καθόλου, παρά να παίζουν με τα λεφτά του κοσμάκη; Μήπως θα μπορούσαν και άλλες εταιρίες να βγάλουν κάτι αντίστοιχο με τόσα προβλήματα, αλλά προτίμησαν να βγάλουν κάτι που να δουλεύει;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως θα μπορουσε αλλη εταιρεια να φτιαξει LCD με την τεχνολογια της Philips και τρανταχτη αποδειξη ειναι οι 45'Aquos της Sharp που εχουν ιδια αναλυση αλλα λογω τεχνολογικων διαφορων βγαζουν χειροτερο αποτελεσμα απο την Philips τοσο στην αναπαρασταση των χρωματων οσο και στην ποιοτητα της εικονας.

Ειναι οντως ατυχες οτι παρουσιαστηκαν καποια ελλατωματικα μοντελα αλλα εφοσον εχουν πουληθει χιλιαδες F9830 στην ευρωπη μερικες δεκαδες ελλατωματικα μοντελα ειναι λογικο να υπαρχουν. ( Με την ιδια λογικη οταν βγηκε το Audi TT που εκανε 35.000 και το Mazda Rx8 που εκανε 39.000 και μετα απο λιγο καιρο παρουσιασαν προβληματα δεν ειδα κανεναν να τα πεταει η να παραπονιεται... )

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως ατυχες οτι παρουσιαστηκαν καποια ελλατωματικα μοντελα αλλα εφοσον εχουν πουληθει χιλιαδες F9830 στην ευρωπη μερικες δεκαδες ελλατωματικα μοντελα ειναι λογικο να υπαρχουν. ( Με την ιδια λογικη οταν βγηκε το Audi TT που εκανε 35.000 και το Mazda Rx8 που εκανε 39.000 και μετα απο λιγο καιρο παρουσιασαν προβληματα δεν ειδα κανεναν να τα πεταει η να παραπονιεται... )

Ναι, αλλά δεν είδες τη Mazda ή την Audi να σταματούν την παραγωγή άρον-άρον και στα μουλωχτά! :)

Δεν μιλάμε για λίγες με προβλήματα, στα όρια των κατασκευατικών ανοχών. Μιλάμε για αρκετές που ούτε οι αναβαθμίσεις firmware, ούτε οι αντικαταστάσεις έκαναν κάτι. Δες στο http://www.avforum.gr περιπτώσεις...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δλδ το οτι η Philips σταματησε την παραγωγη για να βγαλει νεο καλυτερο μοντελο δεν ειναι καλο ??? Στο Avforum.gr ζητημα αν θα βρεις πανω απο 20 ατομα να παραπονιουνται ενω στα ξενα AV forums δεν θα βρεις ουτε τους μισους.( Προσωπικα εμπιστευομαι τα ξενα forums περισσοτερο )

Γενικα στην Ελλαδα κυριαρχει ενα χαζο θεμα οσο αφορα με την κινηση στις Pixel Plus οθονες. Εδω στην 9417 που εχω στο δωματιο μου οσοι την ειδαν πρωτη φορα ειπαν οτι ειχε προβλημα λογο των ψηφιακων ρυθμισεων που εχει. Το ζητημα ειναι πως εχουν ολοι συνηθισει σε παλιου τυπου τηλεορασεις και οτι ψηφιακο τους κακοφαινεται ειτε στο pixeliarisma που κανουν απο κοντα ειτε στην κινηση. Ειναι απλα θεμα συνηθειας.

Οπως και να εχει το θεμα ειναι ποιοτητα εικονας και οχι αν βγηκε μια σειρα ελλατωματικη πραγμα που συνμβαινει παντου ( Μην θιξουμε το θεμα Sony και τις πρωτες WEGA ).

AN καποια εταιρεια μπορουσε να φτιαξει LCD με τα χαρακτηριστικα της PHILIPS

θα την ειχε φτιαξει μονο και μονο για να κοντραρει την πρωτη. Δεν εγινε ομως και θα αργησει να γινει..( Ασε που οταν γινει η Philips θα εχει φτιαξει κατι ακομα καλυτερο )

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το οτι η Philips σταματησε την παραγωγη για να βγαλει νεο καλυτερο μοντελο δεν ειναι καλο ??? Στο Avforum.gr ζητημα αν θα βρεις πανω απο 20 ατομα να παραπονιουνται ενω στα ξενα AV forums δεν θα βρεις ουτε τους μισους.( Προσωπικα εμπιστευομαι τα ξενα forums περισσοτερο )

Και 20 άτομα τα θεωρείς λίγα; :worry:

Υπολόγισε πόσοι άλλοι δεν μπαίνουν στο site να παραπονεθούν, υπολόγισε και πόσες λίγες έχουν πωληθεί (μιας και μιλάμε για πολύ ακριβές συσκευές) και θα δεις...

Άλλο να βγάλει νέο μοντέλο και άλλο να σταματήσει την παραγωγή της 9830, να δίνει ως αντικαταστάτη στις ελαττωματικές την 9730 και να την αντικαθιστά μετά από μήνες... Το έχεις ξαναδεί να γίνεται αυτό;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εχω δωσει 8 F9830 και καμια δεν παρουσιασε προβλημα.

Τωρα αν βαλουμε ολα τα καταστηματα στην Ελλαδα τοτε μιλαμε για αρκετες ως παρα πολλες.

Συν οτι στο εξωτερικο εχω δει μεμονομενα προβληματα για την F9830.

Οπως και να εχει αν δεν δω το προβλημα στην κινηση δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

Ωστοσο οταν η Philips ρωταει αν ο πελατης θελει αντικατασταση με την 9730 και ο πελατης απανταει ναι δεν φταιει η Philips.

Απο την αλλη αμφιβαλλω αν τους ελεγε να περιμενουν 2-3 μηνες να βγει η καινουργια πως θα ελεγαν ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι,αλλά διαβάζοντας τα γραπτά του μέλους ΗellasVagabond,ανατρίχιασα!

 

Ο άνθρωπος με την ασχετοσύνη του θα πάρει πολύ κόσμο στον λαιμό του.

Το κακό είναι ότι εδώ δεν μιλάμε για τηλεφωνάκια των 200 ή 300 € αλλά για τηλεοράσεις που αξίζουν μια περιουσία.

Τι να πρωτοθαυμάσει κανείς από τα γραπτά του...

 

Ο άνθρωπος κεντάει...

 

-δεν εμπιστεύεται τα Ελληνικά site's παρά μόνο τα ξένα.

Την παραπάνω απάντηση έδωσε στον φίλο unforgiven όταν του είπε να μπει στο http://www.avforum.gr για να διαβάσει θέματα με τα αδιόρθωτα προβλήματα της "θρυλικής" Philips 9830.

Στα θέματα αυτά αγοράκι μου,οι άνθρωποι έχουν ήδη αγοράσει την συγκεκριμένη τηλεόραση και κλαίνε τα λεφτά τους.

Ισως τους την είχε προτείνει κάποιος "σχετικός" σαν κι εσένα.

sta ksena site's που διαβάζεις,λένε απλά γνώμες.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ!!!

 

-τα προβλήματα της 9830 παρουσιάστηκαν λόγω της πολύ προηγμένης τεχνολογίας της...

Εδώ τώρα τι να πει κανείς...

Ούτε και ο Γενικός Διευθυντής της Philips στην Ελλάδα δεν θα σκεφτόταν τέτοια δικαιολογία για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

 

Κάπου πιο πίσω,προτείνει σε κάποιον ταλαίπωρο να καθυστερήσει την αγορά τηλεόρασης,γιατί "έρχεται η νέα τεχνολογία των Blue Ray και HD και θα βγούν νέα μοντέλα με τα αντίστοιχα-άκουσον άκουσον-ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ...

Για πες μας ΕΝΑ από αυτά τα "ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ"...

 

Και το πιο δυνατό.

Το παράδειγμα με το Audi και το Mazda,πάλι για να στηρίξει την θεωρία του για την "υπεροχή" της 9830.

 

Ξέρεις,

"υπάρχει πάντα ένα παράδειγμα για να στηρίξει και την πιο ηλίθια άποψη".

 

Το τελευταίο δεν είναι δικό μου,αλλά αυτός που το έγραψε ήταν σοφός.

 

 

Υ.Γ.

Βάζω link το εν λόγω thread στο http://www.avforum.gr αλλά και στο http://www.avsite.gr για να γελάσει ο κάθε πικραμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πεστα φιλε autokinitakias γιατι ο τυπος μας εχει τρελλανει με οσα γραφει και λεει.

Και μαλιστα ειναι και αγενης θα ελεγα μιας και σε παλαιοτερο post δεν ειχε ουτε το θαρρος να μου ζητησει συγνωμη σε μια αδικη επιθεση εναντιον μου οταν και αλλα παιδια του ειχαν εξηγησει τοτε οτι ηταν λαθος.

Σιγουρα ο καθενας εδω μεσα ειναι ελευθερος να λεει την αποψη του αλλα ο συγκεκριμενος προσπαθει να την επιβαλει.

Φιλε ειμαι στις πωλησεις εδω και 20 χρονια οταν εσυ ησουν δημοτικο?

Αν σε ειχα πωλητη για μιση ωρα το πολυ θα ειχα ειδοποιησει και συναδελφους αντιπροσωπους και καταστηματαρχες για σενα για να μην κλεισουν τα μαγαζια τους.

Αληθεια κανενα σεμιναριο κανεις?

Η γυρνας φορτισμενος σπιτι απο τους μ....κες πελατες οπως τους λενε οι πωλητες του στυλ σου και ξεφορτωνεις στο forum?

Κριμα να υπαρχουν ανθρωποι τοσο αντιδραστικοι και εγωιστες και το χειροτερο ξερολες.

Και τελος την συγκριση σου με τα αυτ/τα ας μην την χαρακτηρισω καλυτερα γιατι ειναι και το ειδος μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για το topic στο http://www.avsite.gr όπου έβαλε link o autokinitakias. Ειλικρινά γέλασα με κάποια πράγματα που διάβασα. Καλύτερο είναι αν δεν ξέρεις κάτι να σιωπάς και όχι να αερολογείς.

 

Επίσης όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι ποιο εξειδικευμένο να απευθύνεται και σε εξειδικευμένα forums γιατί αλλιώς πέφτει θύμα του κάθε εξυπνάκια...

 

Όσο για το συγκεκριμένο θέμα αν σήμερα αγόραζα μία μεγάλη TV θα ήταν σίγουρα η Amoisonic. Κοστίζει περίπου το 1/3 αυτών που αναφέρει ο HellasVagabond (για όσους συμμετέχουν στο powerbuy) και ανεβάζει 1080p σήμα χωρίς πρόβλημα. Και άσ τους άλλους να βρίζουν την Philips...

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοκινητακια την εχεις την εν λογο τηλεοραση ? Αν οχι τοτε καλυτερα να σιωπησεις εσυ και οχι εγω αφου την εχω δει διπλα στις αλλες που αναφερα ποιο πανω. Να εμπιστευτω τα Ελληνικα site περισσοτερα απο τα ξενα στα οποια υπαρχουν 100 φορες περισσοτερα μελη απο οτι στα Ελληνικα ??

Το οτι ειχε προβληματα λογο τεχνολογιας δεν ειναι παραξενο καθολου εφοσον καθε νεα τεχνολογια παρουσιαζει προβληματα σχεδον σε οτιδηποτε στην αγορα απο τηλεορασεις , στερεοφωνικα μεχρι και τα αμαξια. ( Αν δεν γνωριζεις τα προβληματα που παρουσιαζουν ολα τα νεα μοντελα με αποτελεσμα μερικες φορες να αποσυρονται δεν φταιω εγω. )

Οταν ειπα στον φιλο να καθυστερησει το ειπα γιατι HDMI και Native HTPC εχουν μετρημενες τηλεορασεις στα δαχτυλα και σε κανα 6μηνο θα δουμε τετοιες συσκευες στην μιση τιμη.

( Το αλλο το Θεικο ηταν οτι στα ξενα forums διαβαζει κανεις αποψεις και δεν την εχουν...Ναι ναι μονο οι Ελληνες την εχουν αγορασει....:lol: )

Εσυ yanni64 την εχεις δει ?? Αν ναι εβγαλες συμπερασμα πως δεν ειναι η καλυτερη LCD της αγορας ??

( Newsflash : Το οτι εισαι 41 συγνωμη που θα στο πω αλλα μαλλον αρνητικα μετραει και οχι θετικα σε θεματα τεχνολογιας. Βεβαια αν μιλησουμε για ηλεκτρικες σκουπες ειμαι σιγουρος πως θα με φας :ninja: ).

Boo σε ολες τις μαρκες υπαρχουν ελλατωματικα μοντελα, ψαξε πχ για τις πρωτες WEGA 100hz πισω στο 1999 να δεις οτι 1 στις 5 ηταν χαλασμενη απο το εργοστασιο. Οσο για την ΑΜΟΙ θα αγορασω 1 για το μαγαζι μου και αν οντως εχει καλη ποιοτητα 8α την παραδεχτω. ( Καλυτερη απο την Philips δεν θα εχει τον **** να βαραει κατω αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα )

Απαντησα λιγο εντονα εφοσον μερικοι το παιζουν ιστοριες εδω μεσα.... :D

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειχε προβληματα λογο τεχνολογιας δεν ειναι παραξενο καθολου εφοσον καθε νεα τεχνολογια παρουσιαζει προβληματα σχεδον σε οτιδηποτε στην αγορα απο τηλεορασεις , στερεοφωνικα μεχρι και τα αμαξια. ( Αν δεν γνωριζεις τα προβληματα που παρουσιαζουν ολα τα νεα μοντελα με αποτελεσμα μερικες φορες να αποσυρονται δεν φταιω εγω. )

Δηλαδή, έχεις δει κάποια εταιρία πχ αυτοκινήτων να σταματήσει να βγάζει ένα συγκεκριμένο μοντέλο επειδή δεν μπορεί να το επισκευάσει; Πχ. φαντάζεσαι να πει η FIAT σταματάω τα PUNTO γιατί είναι τόσο τεχνολογικά προηγμένα που δεν μπαίνει η τετάρτη στο κιβώτιο;

Και σιγά την αιχμή της τεχνολογίας της Philips! Ένα panel 1080i έφτιαξε, όχι το holodeck του Enterprise!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε το καλυτερο 1080i panel της αγορας αυτο δεν λεει κατι ?

Οσο για τα αμαξια οι εταιρειες αμαξιων φυσικα και δεν αποσυρουν και ακυρωνουν ενα μοντελο γιατι εκτος του οτι δεν μιλαμε για κατι που κοστιζει 5.000ε καθε εταιρεια αυτοκινητων βγαζει εκδοσεις στο καθε αμαξι ( 1η,2η,3η ) στα χρονια που κυκλοφορει στην αγορα ωστε στις μετα εκδοσεις να εχει διορθωσει οσα προβληματα εχει βρει. ( Προβληματα κρατηματων στην 1η εκδοση του ΤΤ , κινδυνος αναφλεξης απο το ντεποσιτο στην 1η εκδοση του RX8 κτλ κτλ ).

Τουλαχιστον η Philips παραδεχτηκε οτι μερικα μοντελα βγηκαν ελλατωματικα και θεωρησε σωστο να παρουσιασει σαν επιλογη την 9730 στους πελατες.

Αντιθετα αν ηξερες απο Sony θα εβλεπες πως δεν θα γινοταν ποτε κατι τετοιο αφου ειδικα η Sony Hellas ειναι απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Eίδα την ΑΜΟΙ κατ'ιδίαν (το Σάββατο) και η εικόνα της "βάζει κάτω" όλες τις επώνυμες τηλεοράσεις μακράν. Οπότε καλό θα ήταν μερικοί, να ξεφύγετε απο την θεωρία και να περάσετε στις εμπειρίες σας. Μπορείτε άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Αντιθετα αν ηξερες απο Sony θα εβλεπες πως δεν θα γινοταν ποτε κατι τετοιο αφου ειδικα η Sony Hellas ειναι απαραδεκτη.

 

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!!!!!!!

 

ΦΤΑΝΕΙ!!!!!!!!

 

Αν θεωρείς την Sony Hellas απαράδεκτη τότε τι είναι η Intersys, η ΒΙΑΝΕ κλπ κλπ Ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα. Όσο για την "εξυπηρετικότατη philips" αν ήταν σωστή δεν θα δούλευε τόσο κόσμο με τα καμώματά της...

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Βοο μαλλον δεν εχεις πειρα απο αντιπροσωπειες γιαυτο τα λες αυτα...

Μια φορα η Philips Hellas σαν εταιρεια, αντιπροσωπεια παρεχει μακραν καλυτερες υπηρεσιες απο την Sony Hellas. ( Βλεπε On-Site αντικατασταση κτλ κτλ κτλ )

SakisPlayer εβαλε κατω η AMOI την F9830 ?? Αν καταφερεις να αποδειξεις κατι τετοιο θα σου βγαλω το καπελο και θα πεσω κατω να κανω 100...

Μην ισοπεδωνουμε τα παντα στον βωμο της φτηνιας...

( Ακομα και στην ΑΜΟΙ να ακουσουν αυτο τον ισχυρισμο μαλλον θα βαλουν τα γελια. )

Link to comment
Share on other sites

Να μου πει τι δλδ οσο αφορα την ποιοτητα εικονας ????

Ασχετο το ενα με το αλλο αν δεν κανω λαθος.

Απλα τονιζω το εμφανες. Συγκρινετε μια ΑΓΝΩΣΤΗ εταιρεια στον χωρο με την Philips κατι που δεν θα εκανε ουτε η ιδια η AMOI.

Δεν λεω πως για τα λεφτα της δεν ειναι μια καλη 37΄LCD ( Αν και εφοσον το τεστ εγινε πριν λιγες μερες δυσκολο να ξερει κανεις ποσο ποιοτικη ειναι και ποσο θα κρατησει στον χρονο. ) αλλα μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.

Ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της αλλα ως εκει.

Link to comment
Share on other sites

SakisPlayer εβαλε κατω η AMOI την F9830 ?? Αν καταφερεις να αποδειξεις κατι τετοιο θα σου βγαλω το καπελο και θα πεσω κατω να κανω 100...

Μην ισοπεδωνουμε τα παντα στον βωμο της φτηνιας...

( Ακομα και στην ΑΜΟΙ να ακουσουν αυτο τον ισχυρισμο μαλλον θα βαλουν τα γελια. )

Φίλε μου καλέ, την έχεις δει την ΑΜΟΙ η απλά μπουρδολογούμε; Αν ειναι, πές μου να πιάσουμε άλλη συζήτηση. Ξέρω κάτι ανέκδοτα τελευταία.... άλλο πράγμα σου λέω.:O

Link to comment
Share on other sites

Να μου πει τι δλδ οσο αφορα την ποιοτητα εικονας ????

Ασχετο το ενα με το αλλο αν δεν κανω λαθος.

Απλα τονιζω το εμφανες. Συγκρινετε μια ΑΓΝΩΣΤΗ εταιρεια στον χωρο με την Philips κατι που δεν θα εκανε ουτε η ιδια η AMOI.

Δεν λεω πως για τα λεφτα της δεν ειναι μια καλη 37΄LCD ( Αν και εφοσον το τεστ εγινε πριν λιγες μερες δυσκολο να ξερει κανεις ποσο ποιοτικη ειναι και ποσο θα κρατησει στον χρονο. ) αλλα μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.

Ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της αλλα ως εκει.

Και τι δεν θ'α΄δινα για να πουλήσω την philips μου έστω 1500 ευρό που πέρσι απέκτησα και που η αξία της ήταν 3750!!!!, για να πάρω την ΑΜΟΙ κοντά στα 1900-2000. Η εικόνα που είδα το Σάββατο ειναι απίστευτη εν σχέση με οποιαδίποτε ποιοτική τηλεόραση έχω δει τελευταία, ακόμη και απο τις philips που πράγματι ξεχωρίζουν απο κάτι άλλες. Αλλα... φτάνει ο μύθος. Πρακτικά να μιλλάμε.
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την F9830 και οχι για την δικια σου που εκανε 3750...Σωστα ?

( Συν οτι περισυ εκανε 3750...Φετος ποσο κανει ? 2500 ? )

Αραγε εσυ εχεις δει την F9830 η απλα μιλας με βαση οτι διαβαζεις απο τους παραπονουμενους ??

Παντως θα στειλω Email στην AMOI λεγοντας τους πως εχω καποια ατομα που ισχυριζονται οτι οι LCD τις AMOI ειναι καλυτερες της PHILIPS...

Απο την μια θα χαρουν αλλα απο την αλλη μαλλον θα γελασουν... :lol:

( Μηπως κατα τυχη εχεις καμια σχεση με τον αντιπροσωπο της AMOI οπως προσεξα οτι εχει το Avforum.gr ?? Εκτος αν βαζουν διαφημιση σε ολες τις αντιπροσωπειες... )

Link to comment
Share on other sites

Το οτι παίζει δηλαδή το HD σε progressive και οχι interlaced δεν έχει διαφορά στην ποιότητα της εικόνας? Το θέμα ομως είναι οτι κάνει κάτι το οποίο δεν κάνει η φοβερή και τρομερή Philips η οποία να σημειώσω οτι δε φτιάχνει μόνη της τα pannles των LCD της, μιας και ειπώθηκε κάτι για R&D πριν.
Link to comment
Share on other sites

Χμ....Μηπως θα ακουσω στο τελος πως η ΑΜΟΙ φτιαχνει και τα panels της PHILIPS ???

Δλδ ποιος τα φτιαχνει ? Ρωταω γιατι η Philips ηταν ως προσφατα η 2η μεγαλυτερη κατασκευαστρια LCD panels στον κοσμο μετα την Samsung και 1η τωρα πια που συνεργαζεται με την LG ( LG-Philips )....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω philips αλλα ειμαι αμερόλυπτος. Εσύ;

Διαβάζεις τι γράφεις εδώ και πάμπολλα μηνύματα;

Την ΑΜΟΙ την είδες; Ήσουν στην παρουσίαση; Επιμένω να το λέω, που θα πάω ο κερατάς, θα έχω στο τέλος και μια απάντηση επι της ουσίας.

Βρε φίλε, δεν σου είπα οτι η ΑΜΟΙ ειναι γνωστώτερη απο την philips. Ειναι καλύτερη. Αυτό είπα. Υπερβολή; Φυσικά και υπερβολή θα έλεγα και εγω ο ίδιος εαν δεν είχα δεί την τηλεόραση απο κοντά. Εσυ όμως;

Και δεν έχω σχέση με avforum.gr. Ξέρω απλά οτι υπάρχει. Τι ειναι αυτά που λες πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες διπλα διπλα την 9830 με την AMOI και ειδες πως η δευτερη ειναι καλυτερη ??? Φυσικα και οχι....Την συγκρινεις με το παλιο μοντελο που αγορασες πριν 1 χρονο.

Βαλτες διπλα διπλα και αν ακομα και τοτε πιστευεις οτι η ΑΜΟΙ ειναι καλυτερη οκ. Ως τοτε καλο θα ηταν να μην ισοπεδωνουμε τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Mα στην Ουγκάντα ζω; Πρέπει να την έχω για να ξέρω πως δείχνει η PHILIPS; Την έχω δει σε καταστήματα και πράγματι ειναι πολύ καλη η εικόνα.

Δεν μιλλάω για αυτήν που έχω. Μιλάω για αυτήν που λές και εσύ, ναι αυτή με το γκρί - μπλέ πλαίσιο και το blue color licht στην πρόσοψη. Δεν σου μιλάω λοιπόν για παλιά μοντέλα.

Οχι δεν τις έβαλα δίπλα δίπλα. Όμως εγω τουλάχιστον τις έχω δει και τις 2 και σύγκρινα στο μυαλό μου. Εξ'άλλου η διαφορά ήταν τόσο μεγάλη.... Εσυ χωρίς να έχεις δυνατότητα σύγκρισης, κατέκρινες, αποφάσισες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...