Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το hyper os να έρθει κανένα bootloop να μην έρθει μαζί, χαμός γίνεται στο διπλανό φόρουμ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chios said:

Το hyper os να έρθει κανένα bootloop να μην έρθει μαζί, χαμός γίνεται στο διπλανό φόρουμ.

Σε άλλη συσκευή όμως 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 Poco (M4 5G και Μ6 Pro) ήρθαν ενημερώσεις αλλά δεν τις έβαλα ακόμη με αυτά που διαβάζω.

Με την ευκαιρία, το Μ6 Pro που αγόρασα πριν 1 μήνα, δεν εμφανίζει τα τηλέφωνα κάθε ατόμου όλα μαζί στο ίδιο άτομο, όπως το παλιό Xiaomi RN7 και το M4 5G, ώστε να επιλέξεις σε ποιο να καλέσεις, αλλά κάθε τηλέφωνο σε διαφορετική σειρά με το ίδιο άτομο. Πως αλλάζει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, makap said:

Σε 2 Poco (M4 5G και Μ6 Pro) ήρθαν ενημερώσεις αλλά δεν τις έβαλα ακόμη με αυτά που διαβάζω.

Με την ευκαιρία, το Μ6 Pro που αγόρασα πριν 1 μήνα, δεν εμφανίζει τα τηλέφωνα κάθε ατόμου όλα μαζί στο ίδιο άτομο, όπως το παλιό Xiaomi RN7 και το M4 5G, ώστε να επιλέξεις σε ποιο να καλέσεις, αλλά κάθε τηλέφωνο σε διαφορετική σειρά με το ίδιο άτομο. Πως αλλάζει αυτό?

Σε Poco M4 Pro;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, p_k said:

Σε άλλη συσκευή όμως 

Για το  Poco x5 pro  μιλάω 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στην global έκδοση ήρθε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, makap said:

Σε 2 Poco (M4 5G και Μ6 Pro) ήρθαν ενημερώσεις αλλά δεν τις έβαλα ακόμη με αυτά που διαβάζω.

Με την ευκαιρία, το Μ6 Pro που αγόρασα πριν 1 μήνα, δεν εμφανίζει τα τηλέφωνα κάθε ατόμου όλα μαζί στο ίδιο άτομο, όπως το παλιό Xiaomi RN7 και το M4 5G, ώστε να επιλέξεις σε ποιο να καλέσεις, αλλά κάθε τηλέφωνο σε διαφορετική σειρά με το ίδιο άτομο. Πως αλλάζει αυτό?

Στο M6 pro σου ήρθε HyperOS ενημέρωση ή εννοείς την MIUI 14.0.5.0;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, chios said:

Το hyper os να έρθει κανένα bootloop να μην έρθει μαζί, χαμός γίνεται στο διπλανό φόρουμ.

Οντως φαινεται να υπαρχει καποιο περιορισμενο προβλημα bootloop  με καποια POCO  και με το χ5 pro,  ειτε λογω HyperOs  ειτε με καποια ΟΤΑ της google, δεν μπορεις να βγαλεις  συμπερασμα, και ειναι και προβλημα global απο  οτι διαβαζω στο reddit.
Δυο ελληνες παθοντες με X5 pro μου γραψανε οτι ειχαν συσκευη παραεισαγωγης. (δεν ξερω  αν εχει καποια σημασια).
Προσπαθω να διευκρινισω και τι  ενημερωσεις κατεβασαν.
Προς το παραν μαλλον δεν θα κατεβασω αναβαθμιση,  και ψαχνω να βρω τροπο για κανενα αντιγραφο ασφαλειας.
Πιστευω οτι ηδη στην xiaomi το γνωριζουνε και συντομα κατι θα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 10:58 ΜΜ, chios said:

Το hyper os να έρθει κανένα bootloop να μην έρθει μαζί, χαμός γίνεται στο διπλανό φόρουμ.

Αλήθεια στο 2024 και πλεοιν σε ηλικια δεινοσαύρου δε θα το αντέξω αυτό ! Ελπιζω ο λογος που αργει να ερθει να ειναι οτι ψαχνουν να βρουνε τη λυση του προβληματος ! Μεχρι τοτε μια χαρα ειμαστε και ετσι το κινητο πεταει ! 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, freddaras said:

Αλήθεια στο 2024 και πλεοιν σε ηλικια δεινοσαύρου δε θα το αντέξω αυτό ! Ελπιζω ο λογος που αργει να ερθει να ειναι οτι ψαχνουν να βρουνε τη λυση του προβληματος ! Μεχρι τοτε μια χαρα ειμαστε και ετσι το κινητο πεταει ! 

Έτσι ακριβώς!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωση της xiaom για το bootloop:

"Xiaomi is aware of a situation involving a system plugin update causing bootloops on a small number of devices. The relevant updates have been removed from online sources.

For those affected, Xiaomi has been rapidly formulating methods to repair. We ask affected users to please contact their official local aftersales channels for support. Please do not attempt self-repair without consulting official local after sales channels, as this may result in a loss of any data which has not been backed up.

We apologize for the inconvenience, and thank you for your patience in this time."

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Ωχωχ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια μικρη  απογοητευση εφαγα σημερα.  Ημουνα με μια παρεα σε μαγαζι,   και το σημα ηταν χαμηλο σε ολα τα κινητα της παρεας (που ητανε και της πλακας),  αλλα δεδομενα μονο εγω δεν ειχα. (cosmote ολοι)
Αλλαξα σε 4g  αλλα τα ιδια.   (Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι να το βγαλω απο την θηκη)   Εξω απο το μαγαζι βεβαια ολα καλα αλλα τι το θες  ρεζιλι γιναμε με το σουπερ-ντουπερ poco.☺️

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, customer said:

Ανακοινωση της xiaom για το bootloop:

"Xiaomi is aware of a situation involving a system plugin update causing bootloops on a small number of devices. The relevant updates have been removed from online sources.

For those affected, Xiaomi has been rapidly formulating methods to repair. We ask affected users to please contact their official local aftersales channels for support. Please do not attempt self-repair without consulting official local after sales channels, as this may result in a loss of any data which has not been backed up.

We apologize for the inconvenience, and thank you for your patience in this time."

Παναγία μου για τετοια είμαστε ! Καλά που το πηραν πρέφα ! Εγώ τα εχω ολα στο κινητο πλεον (καρτες ταυτότητα έγγραφά απο τη δουλεια διπλωμα notes προγραμμα για παρκινγκ (μενω κέντρο αδυνατον να θυμηθώ που παρκάρω ) και 1002 ) ! αυτο μας ελειπε τωρα να μεινουμε ειδικα καθημερινή χωρις κινητο ! Αν δεν το φτιάξουν μη σώσει και ερθει 1000 χρονια ! 

1 minute ago, customer said:

Μια μικρη απογοητευση εφαγα σημερα.  Ημουνα με μια παρεα σε μαγαζι,   και το σημα ηταν σε ολα τα κινητα της παρεας (που ητανε και της πλακας)  χαμηλο,  αλλα δεδομενα μονο εγω δεν ειχα. (cosmote ολοι)
Αλλαξα σε 4g  αλλα τα ιδια.   (Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι να το βγαλω απο την θηκη)
Ρεζιλι γιναμε με το σουπερ-ντουπερ poco.☺️

εγω ακομη δεν εχω ζησει τετοια φαση αλλα θα το δοκιμασω σε μερη με χαμηλο σημα (στη δουλεια πχ) σε σχεση με αλλα κινητα και θα σου πω ! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freddaras said:

Παναγία μου για τετοια είμαστε ! Καλά που το πηραν πρέφα ! Εγώ τα εχω ολα στο κινητο πλεον (καρτες ταυτότητα έγγραφά απο τη δουλεια διπλωμα notes προγραμμα για παρκινγκ (μενω κέντρο αδυνατον να θυμηθώ που παρκάρω ) και 1002 ) ! αυτο μας ελειπε τωρα να μεινουμε ειδικα καθημερινή χωρις κινητο ! Αν δεν το φτιάξουν μη σώσει και ερθει 1000 χρονια ! 

Φίλε μου, την ίδια έκδοση λογισμικού έχεις;

Screenshot_2024-03-03-21-48-45-269_com.android.settings.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου, την ίδια έκδοση λογισμικού έχεις;

 

και στο Poco M6 Pro ήρθε η 14.0.5

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 11:18 ΜΜ, freddaras said:

Αλήθεια στο 2024 και πλεοιν σε ηλικια δεινοσαύρου δε θα το αντέξω αυτό ! Ελπιζω ο λογος που αργει να ερθει να ειναι οτι ψαχνουν να βρουνε τη λυση του προβληματος ! Μεχρι τοτε μια χαρα ειμαστε και ετσι το κινητο πεταει ! 

Το καλο ειναι οτι εχουν αποσυρει την επιμαχη ενημερωση απο παντου και απο οτι φαινεται το προβλημα  θα μεινει τουλαχιστον μονο σε οσους  εχει ηδη εμφανιστει.

 

3 ώρες πριν, p_k said:

Φίλε μου, την ίδια έκδοση λογισμικού έχεις;

 

Ολοιδια εκδοση εχω και εγω.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2024 at 9:49 ΜΜ, p_k said:

Φίλε μου, την ίδια έκδοση λογισμικού έχεις;

Screenshot_2024-03-03-21-48-45-269_com.android.settings.jpg

 

Screenshot_2024-03-04-22-42-32-022_com.android.updater-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ με την νέα ROM αλλά σε EU (όχι Global) και Vodafone και βλέπω το VoLTE μια χαρά δουλεύει.

Μόνο σε Global ROM και NOVA δεν δουλεύει τελικά; Έβαλα το update σε HypeOS και στο δεύτερο Poco X5 Pro της οικογένειας και τα ίδια και σε εκείνο, μη ύπαρξη VoLTE μετά το update.

Σήμερα μίλησα και με την 2βάθμια τεχνική εξυπηρέτηση της NOVA, για την μη ύπαρξη VoLTE μετά το update σε HypeOS στη συσκευή. Είναι σπαζοκεφαλιά όντως λέει, και στο σύστημά τους δείχνει την ένδειξη "Unregistered" με ότι κι αν σημαίνει αυτό. Έκανα και διαγραφή APN και εγγραφή νέου, τίποτα. Περιμένω την εξέλιξη της τεχνικής υποστήριξης αύριο.

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vazos said:

Screenshot_2024-03-06-19-59-05-940_com.android.settings.jpg

Μα τι γίνεται;

Τώρα μόλις τσέκαρα και δεν ήρθε κανένα update...

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντοπίσει τελικά ότι το πρόβλημα είναι θέμα του IMS - IMS Registration Not Registered, γι΄αυτό και δεν δουλεύει το VoLTE. Αύριο θα μιλήσω ξανά με την τεχνική υποστήριξη για να δοκιμάσω τις τελευταίες 2 πιθανές λύσεις, την επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και την αλλαγή σε νέα κάρτα SIM.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...