Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το εχω ξαναδει αυτό, σε ποια εφαρμογη αναφερεσαι ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bathan said:

Δεν το εχω ξαναδει αυτό, σε ποια εφαρμογη αναφερεσαι ;

TIK TOK βλεπω το εχει πολυ κοσμος ! το ειδα και με τα ματια μου ! εχει εφε η εφαρμογη κτλ που στο poco δεν εμφανιζονται ! δεν εχω ξαναει κατι παρομοιο σκαλωσα ασχημα τωρα ! 

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2024 at 3:06 ΜΜ, freddaras said:

TIK TOK βλεπω το εχει πολυ κοσμος ! το ειδα και με τα ματια μου ! εχει εφε η εφαρμογη κτλ που στο poco δεν εμφανιζονται ! δεν εχω ξαναει κατι παρομοιο σκαλωσα ασχημα τωρα ! 

Δεν ειναι εφε οθονης,αλλά τα likes οι καρδουλες που δουλευουν με τον ιδιο τροπο αν πατησεις μια φορα την καρδουλα σε καθε βιντεο....Δηλαδη αν αντι να πατησεις τη μικρη καρδουλα,κανεις διπλό ταπ ή τριπλό στην οθονη οταν εισαι στο εκαστοτε βιντεο, κανει like!

Δεν φταιει με τιποτα το Χ5....Για δοκιμασε το.....

Edited by Candiaman
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2024 at 2:07 ΜΜ, Candiaman said:

Δεν ειναι εφε οθονης,αλλά τα likes οι καρδουλες που δουλευουν με τον ιδιο τροπο αν πατησεις μια φορα την καρδουλα σε καθε βιντεο....Δηλαδη αν αντι να πατησεις τη μικρη καρδουλα,κανεις διπλό ταπ ή τριπλό στην οθονη οταν εισαι στο εκαστοτε βιντεο, κανει like!

Δεν φταιει με τιποτα το Χ5....Για δοκιμασε το.....

Καλημέρα δεν κάνει με τίποτα.. Δεν εμφανίζονται οι καρδούλες αλλά και πολλά άλλα εφέ της εφαρμογής.. Στο LG 8s όλα δουλεύουν ρολόι 🕒. Πολύ περίεργο όλο αυτό. Αλλά είδα ότι σε σχόλια στο τικ τοκ ότι το έχουν και άλλοι αυτό το θέμα.. 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Από πότε ρε παιδιά μια εφαρμογή αν δεν δουλευει καλά σημαίνει πως εχει προβλημα το κινητό ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας Μαΐου 24, χωρίς πλέον να χρειάζεται αλλαγή τοποθεσίας (με Ελλάδα δηλαδή)... 

Screenshot_2024-05-23-18-17-24-193_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Στο X6 ακόμη με MIUI είμαστε.

Κάποιος λογος θα υπάρχει. Εγω στο x5 με hyper os παρατηρώ πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας αποτι στο miui. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, p_k said:

Στο X6 ακόμη με MIUI είμαστε.

Εσύ βιάστηκες και έφυγες από το "μαντρί" μας. 😜

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, topmar said:

Εσύ βιάστηκες και έφυγες από το "μαντρί" μας. 😜

Μετά από την πατάτα που έκανα με την αλλαγή χώρας! 😂

18 minutes ago, furious_n-gage said:

Κάποιος λογος θα υπάρχει. Εγω στο x5 με hyper os παρατηρώ πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας αποτι στο miui. 

Προφανώς δεν είναι έτοιμο να δοθεί στην Ελλάδα, μια και σε πολλές χώρες έχει κυκλοφορήσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, bathan said:

Από πότε ρε παιδιά μια εφαρμογή αν δεν δουλευει καλά σημαίνει πως εχει προβλημα το κινητό ;

Δεν είπα ότι φταίει η εφαρμογή απλά μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί δεν έχω συναντήσει ξανά κάτι παρόμοιο. Ειδικά σε τόσο popular εφαρμογή όπως το Τικ Τοκ. Το έψαξα λίγο στο Google όντως το θέμα υπάρχει σε πολλά κινητά καμία λύση που προτείνουν δεν δούλεψε σε μένα. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, karatza_7 said:

Ενημέρωση ασφαλείας Μαΐου 24, χωρίς πλέον να χρειάζεται αλλαγή τοποθεσίας (με Ελλάδα δηλαδή)... 

Screenshot_2024-05-23-18-17-24-193_com.android.updater.jpg

Μολις την πέρασα και εγώ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bathan said:

Μολις την πέρασα και εγώ

Εδω δεν εμφανιστηκε ακομη.

On 23/5/2024 at 6:40 ΜΜ, furious_n-gage said:

 Εγω στο x5 με hyper os παρατηρώ πιο γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας αποτι στο miui. 

Με hyperos εχω φτασει εφτα 24ωρα μπαταριας δλδ 172 ωρες στα 20%
οποτε και φορτισα.
Με χαμηλη χρηση βεβαια, καμια πλοηγηση και κανενα τηλεφωνηματακι.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απίστευτη αυτονομία. Μην απορείτε πάντως, έχω κάνει κι εγώ αντίστοιχο high score (με άλλη συσκευή βέβαια) όπου είχα βγάλει 5 μέρες με μία φόρτιση, ήταν όμως μια περίοδος όπου πολύ απλά δεν χρησιμοποιούσα το κινητό, μόνο για κλήσεις. 

Σε Redmi Note 13 Pro Plus πάντως, μετά από την αναβάθμιση που έκανα, έχει όντως βελτιωθεί η αυτονομία του, κατά μέσο όρο, 1μιση μέρα βγάζω με μια φόρτιση. 

Ερώτηση προς κατόχους. Μιλώντας με έναν κάτοχο της συσκευής, μου είπε πως από κει που έβγαζε μιάμιση μέρα σίγουρα, πλέον βγάζει μία μέρα, το έχει βέβαια εδώ και ένα χρόνο. Σημειωτέον είναι χρήστης που λιώνει το κινητό, με social, δεδομένα, φωτογραφίες κτλ, λέτε να είναι θέμα φυσιολογικής φθοράς της μπαταρίας η να έχει να κάνει με την αναβάθμιση σε HyperOS; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsimisde said:

Πραγματικά απίστευτη αυτονομία. Μην απορείτε πάντως, έχω κάνει κι εγώ αντίστοιχο high score (με άλλη συσκευή βέβαια) όπου είχα βγάλει 5 μέρες με μία φόρτιση, ήταν όμως μια περίοδος όπου πολύ απλά δεν χρησιμοποιούσα το κινητό, μόνο για κλήσεις. 

Σε Redmi Note 13 Pro Plus πάντως, μετά από την αναβάθμιση που έκανα, έχει όντως βελτιωθεί η αυτονομία του, κατά μέσο όρο, 1μιση μέρα βγάζω με μια φόρτιση. 

Ερώτηση προς κατόχους. Μιλώντας με έναν κάτοχο της συσκευής, μου είπε πως από κει που έβγαζε μιάμιση μέρα σίγουρα, πλέον βγάζει μία μέρα, το έχει βέβαια εδώ και ένα χρόνο. Σημειωτέον είναι χρήστης που λιώνει το κινητό, με social, δεδομένα, φωτογραφίες κτλ, λέτε να είναι θέμα φυσιολογικής φθοράς της μπαταρίας η να έχει να κάνει με την αναβάθμιση σε HyperOS; 

Συνδυασμος και των 2....Μην ξεχνας οποιοδηποτε νεο λειτουργικο εχει τα συν του αλλά εχει και τα ακομα περισσοτερα πλην που θελουν διορθωση

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, p_k said:

Εφτά 24ωρα;;;

Με 2g το έχεις;

Με 4g, 
Ως συνηθως δεδομενα η wifi κλειστα, σκοτεινη οθονη,
viber  και αλλα μπαταριοφαγα δεν εχω,
δεν σερφαρω, δεν παιζω παιχνιδια δεν βλεπω ταινιες δεν κανω social.
Τηλεφωνηματακια μονο,  που και που φωτογραφιες,  καμια πλοηγηση, και  NFC  παντα ανοιχτο.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

Στο Poco M6 Pro με HyperOS και ανοικτά Wifi (σπανίως data), NFC, Viber, 4g, βγάζω 4 με 5 24ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με κανονικη χρηση και όλα ανοικτά (5G, Wifi, Viber, social, όχι παιχνίδια) κρατάει 2 μέρες. Ειδικά μετά το 35% πέφτει στο 15% μέσα σε 3-4 ώρες

Επίσης με το HyperOS παρατηρώ μερικές φορές lags που λόγω hardware (8GB, snapdragon 778G) δεν θα έπρεπε να υπάρχουν

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τρομερή μπαταρία 🔋 το κινητό 📱. Εγώ είμαι με αναρρωτική αυτές τις μέρες κρεββατωμενος και είμαι όλη μέρα με το κινητό στο χερι. Το φορτίζω 15 λεπτά με 20 και με βγάζει ώρες ολόκληρες.. Με netflix social media φουλ, tik tok σερφαρισμα κτλ.. Βασικά σε κάτι τέτοια φαίνεται η αντοχή του. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, p_k said:

Περαστικά φίλε!

Σε ευχαριστώ φίλε μου ας είναι καλά το poco με έσωσε 😛❤️

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την selfie camera είστε ευχαριστημένοι; Εμένα μου φαίνεται σαν να βγαζει έντονο φωτισμό ειδικά σε εξωτερικό χώρο.(πχ παραλία ⛱) Από την άλλη όσες gcam χρησιμοποιησα μέχρι τώρα έχουν καλύτερο φωτισμό καλύτερες λεπτομέρειες (ειδικά εδώ) απλά συνολικά η photo βγαίνει πιο σκοτεινή.. Έχετε να προτείνετε κάτι εδώ; Κάποια gcam κάποιες ρυθμίσεις κάτι; Με την μπροστινή κάμερα 🎥 είμαι υπέρ ευχαριστημένος. 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Μία Gcam είχα δοκιμάσει και ήταν χάλια όλες οι φώτο...Γύρισα ξανά στην εργοστασιακή κάμερα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...