Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για προστασία πάντως που ρώτησε κάποιος έχει μεμβράνη περασμένη όπως έρχεται! Εγώ με αυτή είμαι γιατί δεν βρήκα και πολλές επιλογές και reviews σε glass (λογικά σιγά σιγά θα βγούνε)  και κάνουν και από 10prο όπως λένε οι συνάδελφοι 🙂

Με την μαμά μεμβράνη πάντως το δακτυλικο λειτουργει αψογα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, simeon_001 said:

Για προστασία πάντως που ρώτησε κάποιος έχει μεμβράνη περασμένη όπως έρχεται! Εγώ με αυτή είμαι γιατί δεν βρήκα και πολλές επιλογές και reviews σε glass (λογικά σιγά σιγά θα βγούνε)  και κάνουν και από 10prο όπως λένε οι συνάδελφοι 🙂

Με την μαμά μεμβράνη πάντως το δακτυλικο λειτουργει αψογα

Εγώ ρώτησα ευχαριστώ. Το glass που προτείνει ο φίλος από το 10pro βλέπω σε φωτό ότι δεν έχει τρύπα στην σελφι και φοβάμαι ότι θα χαλάει η ποιότητα στην φώτο ,ειδικά όταν δεν θα υπάρχει καλός φωτισμός...

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, simeon_001 said:

Για προστασία πάντως που ρώτησε κάποιος έχει μεμβράνη περασμένη όπως έρχεται! Εγώ με αυτή είμαι γιατί δεν βρήκα και πολλές επιλογές και reviews σε glass (λογικά σιγά σιγά θα βγούνε)  και κάνουν και από 10prο όπως λένε οι συνάδελφοι 🙂

Με την μαμά μεμβράνη πάντως το δακτυλικο λειτουργει αψογα

Δεν σου μαζευει σκονη  και δαχτυλιες?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χθες το αγόρασα και εγώ από Κώτσο, αν και λίγο έλειψε να μην το πάρω γιατί με σιχτήριασαν. Νομίζω ότι έσπασα ρεκόρ χρόνου αγοράς ηλεκτρονικής συσκευής. Οι άνθρωποι εκεί απλά έδιναν τον ορισμό στην λέξη καθυστέρηση. 1,5 ώρα και όχι γιατί ψαχνόμουν για το τηλέφωνο. Το αντίθετο. Πήγα καρφωτός αφού είχα αποφασίσει για το τι ήθελα. Απαράδεχτοι!

Τες πα. Μεμβράνη πέρασα μία που περνάει ο Κώτσος. Δεν ξέρω τι θα βγει αλλά το λίγο που το δούλεψα σήμερα καλή μου φάνηκε. Για μεμβράνη πάντα. Υποτίθεται ότι είναι και self healing σε γρατζουνιές.

Σε ότι αφορά το τηλέφωνο είναι ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου. Και εντάξει δεν ήρθα και από αργό τσιπ (888). Συγκεκριμένα Xiaomi Mi11i. Πολύ γρήγορο και αυτό αλλά αυτά τα bug του miui με κούρασαν πάρα πολύ. Πριν το 11ι είχα το Mi10 και ουσιαστικά από το ένα στο άλλο είχα μία επανάληψη (ή και συνέχεια μπορείς να το πεις) στα bug. Security patches ένα τρίμηνο πίσω και αναβαθμίσεις όταν το θυμόντουσαν.

Στην Oneplus, δεν ξέρω, πρώτη φορά παίρνω αλλά έλαβα υπόψιν τις ανακοινώσεις τους για 4 χρόνια αναβαθμίσεων και 5 χρόνια security patches. Ελπίζω βέβαια να είναι συνεπείς σε αυτά που λένε.

 

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όταν μιλάς για καθυστέρηση μιάμισης ώρας, τι ακριβώς έγινε δηλαδή; Από περιέργεια ρωτάω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, fanatikos said:

Καλησπέρα.

Χθες το αγόρασα και εγώ από Κώτσο, αν και λίγο έλειψε να μην το πάρω γιατί με σιχτήριασαν. Νομίζω ότι έσπασα ρεκόρ χρόνου αγοράς ηλεκτρονικής συσκευής. Οι άνθρωποι εκεί απλά έδιναν τον ορισμό στην λέξη καθυστέρηση. 1,5 ώρα και όχι γιατί ψαχνόμουν για το τηλέφωνο. Το αντίθετο. Πήγα καρφωτός αφού είχα αποφασίσει για το τι ήθελα. Απαράδεχτοι!

Τες πα. Μεμβράνη πέρασα μία που περνάει ο Κώτσος. Δεν ξέρω τι θα βγει αλλά το λίγο που το δούλεψα σήμερα καλή μου φάνηκε. Για μεμβράνη πάντα. Υποτίθεται ότι είναι και self healing σε γρατζουνιές.

Σε ότι αφορά το τηλέφωνο είναι ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου. Και εντάξει δεν ήρθα και από αργό τσιπ (888). Συγκεκριμένα Xiaomi Mi11i. Πολύ γρήγορο και αυτό αλλά αυτά τα bug του miui με κούρασαν πάρα πολύ. Πριν το 11ι είχα το Mi10 και ουσιαστικά από το ένα στο άλλο είχα μία επανάληψη (ή και συνέχεια μπορείς να το πεις) στα bug. Security patches ένα τρίμηνο πίσω και αναβαθμίσεις όταν το θυμόντουσαν.

Στην Oneplus, δεν ξέρω, πρώτη φορά παίρνω αλλά έλαβα υπόψιν τις ανακοινώσεις τους για 4 χρόνια αναβαθμίσεων και 5 χρόνια security patches. Ελπίζω βέβαια να είναι συνεπείς σε αυτά που λένε.

 

Δεν φορούσε ζελατίνα από μαμά?

Αν το πήρες με τιμολόγιο οκ αλλά αλλιώς δεν πιστεύω να αξίζει από Κωτσόβολο. Από το site της OnePlus δίνουν 100 κουπόνι για αγορές πάνω από χίλια ευρώ και αν βάλεις και τα ακουστικά pro 2 μαζί και με την δωρεάν μαμα θήκη βγαίνει 924 . Το θέμα δώσεις το έλυσα με την πιστωτική τις πηραιως που μπορείς να βάζεις δώσεις με 30 λεπτά χρέωση τον κάθε μήνα .

Εύχομαι να το ευχαριστηθείς ,εγώ το περιμένω πως και πως 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα κάποιες διατακτικές διαθέσιμες. Ουσιαστικά έδωσα 320 ευρώ.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:

Καλησπέρα. Είχα κάποιες διατακτικές διαθέσιμες. Ουσιαστικά έδωσα 320 ευρώ.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τσαμπα το πηρες.. καλοριζικο.. δεν θα το μετανιωσεις

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω. Είναι το πρώτο OnePlus όπως έγραψα και δεν ξέρω πραγματικά αν θα τα πάμε καλά.
Έχω αρκετή υπομονή πάντως. Εδώ με τα Xiaomi άντεξα Mi10 & Mi11, σχεδόν 3 χρόνια. Άλλο δεν την παλευα όμως.
Ιδιαίτερα με ενοχλούσε η δυσλειτουργία που υπήρχε με το car kit και γενικά με το Bluetooth του. Το χειρότερο όλων ήταν ότι δεν έβλεπα ονόματα στο ταμπλό. Έβλεπα μόνον νούμερο.
Το ωραίο είναι ότι λίγο πριν δώσω το Μi10, πήρε μια αναβάθμιση και ως δια μαγείας, έφτιαξαν όλα. Δούλευε μια χαρά με το car kit. Ε, ρε και κάνω ένα έτσι και παίρνω το 11.... Ε και άντε πάλι φτου ξανά και από την αρχή! Ότι χαζά έκανε το 10αρι πριν το φτιάξουν ακριβώς τα ίδια έκανε το 11.
Έκανα υπομονή ένα χρόνο μπας και, αλλά τίποτα.
Αναβαθμίσεις με το σταγονόμετρο και να φτιάχνουν ένα πρόβλημα και να χαλάνε άλλα που δούλευαν σωστά.
Ε, όπως έγραψα δεν την πάλευα άλλο.
Σαν hardware είναι μια χαρά τα Xiaomi, το software όμως είναι χάος.

PS: Περιμένω μια θήκη της Spigen για να το δουλέψω. Λογικά αύριο θα την έχω μιας και το Σκρουτζ με ενημέρωσε ότι παραδόθηκε στο courier. Μου φάνηκε παράξενο που δεν είχε μέσα έστω μια ξεφτιλε tpu. Είχα συνηθίσει τους Κινέζους να έχουν πάντα μέσα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Δεν φορούσε ζελατίνα από μαμά?
Αν το πήρες με τιμολόγιο οκ αλλά αλλιώς δεν πιστεύω να αξίζει από Κωτσόβολο. Από το site της OnePlus δίνουν 100 κουπόνι για αγορές πάνω από χίλια ευρώ και αν βάλεις και τα ακουστικά pro 2 μαζί και με την δωρεάν μαμα θήκη βγαίνει 924 . Το θέμα δώσεις το έλυσα με την πιστωτική τις πηραιως που μπορείς να βάζεις δώσεις με 30 λεπτά χρέωση τον κάθε μήνα .
Εύχομαι να το ευχαριστηθείς ,εγώ το περιμένω πως και πως 
Βασικά για να πω την αλήθεια, την πάτησα με την ζελατίνα. Δεν το θυμώνουν ότι είχε από την μαμά του και αγόρασα για να την περάσουν επί τόπου.
Το θυμήθηκα ότι είχε όταν τον είδα να την βγάζει.
Η μακακια είχε ήδη γίνει.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν αγοράσεις από Κωτσόβολο, τι γίνεται αν χρειαστείς σέρβις;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ο ίδιος. Απ' οτι ρώτησα δίνει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση. Εφόσον το φέρνει ο ίδιος, το υποστηρίζει κιόλας. Αυτό όμως για το 11.
Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται γενικότερα με τα one plus. Όπως είπα είναι το πρώτο που παίρνω. Υπάρχει κάποια αντιπροσωπία στην Ελλάδα?
Τι παίζει δηλαδή σε περίπτωση βλάβης? Που μπορεί να το παει κάποιος?

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου, όταν μιλάς για καθυστέρηση μιάμισης ώρας, τι ακριβώς έγινε δηλαδή; Από περιέργεια ρωτάω.
Τι να πρώτο πω!
Μιλάμε για 2 πωλητές ολους κι όλους, πιο αργους και απο την καθυστέρηση!
Κάθε 2-3 λεπτά άφηναν το τερματικό που εξυπηρετούσαν τον κόσμο και κάπου πήγαιναν (μακάρι να ήξερα που). Μετά απο 5 λεπτά ξαναγύριζαν για να επαναληφθεί 4-5 φορές το σκοινικό.
Βάλε στην εξίσωση και εκτυπωτές που δυσλειτουργούσαν και που ηταν σε κάποιο άλλο σημείο (κοινώς πάλι πέρα δώθε) και βέβαια κάποιοι να θέλουν να πάρουν συσκευές με δώσεις που κανει ο ίδιος ο Κωτσος, το οποίο απ' οτι είδα είναι μια αρκετά χρονοβόρα διαδικασία καθώς ζητάνε διάφορα πράγματα.
Και βέβαια έτσι δημιουργήθηκε και η ανάλογη ουρά απο πελάτες.
Στο ταμείο αλλη πάλι καθυστέρηση. Ίσως έπεσα και στην περίπτωση αφού οι δυο κοπέλες που ηταν στο ταμείο για δυο πελάτες έκαναν πανω από μισή ώρα, να μιλάνε στο τηλέφωνο, να κανουν κάτι και άντε ξανά μετα στο τηλέφωνο και παει λέγοντας.
Στο τέλος επειδή ηταν απόγευμα και είχε περάσει αρκετά η ώρα άρχισα ν' ανησυχώ μπας και κλείσει το σερβίς του και θα έπρεπε να ξανά πάω για να του βάλουν την μεμβράνη που αγόρασα.
Συνολικά μπήκα στο μαγαζί 18:15 και όταν έφυγα πια είχαν περάσει οι 7:30.

PS: Για να μην πω για εναν πωλητή που τον ρώτησα για το τηλέφωνο και μου είπε το θεϊκό "Δεν τα φέρνουμε πια, τα έχουμε σταματήσει" και με κουφανε.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, simeon_001 said:

Οχι, την βρίσκω πολύ καλή!!! 

Δεν έχεις δοκιμάσει μάλλον το τζαμί που λέω... Να δεις γυαλαδα καθαριοτητα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες σας έκανε παιδιά με την απλή αποστολή να σας έρθει το κινητό? Σας ήρθε ποιο νωρίς από την ημερομηνία παράδοσης που σας δίνει ? 

Πήγα εχθές μπας και το δω από κοντά  αλλά ο Κωτσόβολος της περιοχής μου Σέρρες κλασικά δεν το είχε.... Για κλάματα είναι αυτοί όπως πάντα 

9 ώρες πριν, fanatikos said:

PS: Για να μην πω για εναν πωλητή που τον ρώτησα για το τηλέφωνο και μου είπε το θεϊκό "Δεν τα φέρνουμε πια, τα έχουμε σταματήσει" και με κουφανε.

 

Αφού δεν σε είπαν ότι το τηλέφωνο είναι πολύ παλιό πάρε ένα άλλο ,πάλι καλά 😅

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:
Πόσες μέρες σας έκανε παιδιά με την απλή αποστολή να σας έρθει το κινητό? Σας ήρθε ποιο νωρίς από την ημερομηνία παράδοσης που σας δίνει ? 
Πήγα εχθές μπας και το δω από κοντά  αλλά ο Κωτσόβολος της περιοχής μου Σέρρες κλασικά δεν το είχε.... Για κλάματα είναι αυτοί όπως πάντα 
Αφού δεν σε είπαν ότι το τηλέφωνο είναι πολύ παλιό πάρε ένα άλλο ,πάλι καλά

Πάλι καλά που είχα μπει στο site του και είδα ότι το είχε διαθέσιμο στο συγκεκριμένο κατάστημα.
Αυτό που δεν ενημερώνονται οι πωλητές για το τι υπάρχει και το όχι είναι το κάτι άλλο.
Διώχνουν πελάτες από χαζομάρα.

Για να δούμε. Λογικά σήμερα θα έρθει και η θήκη. Ακόμη δουλεύω το Xiaomi. Δεν το πιάνω στα χέρια μου το 11 χωρίς θήκη.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Update:

Μόλις μου ήρθε στη σκρουτζοεφαρμογή ότι εφτασε στο σκρουτζ point η θήκη.

Θα πάω σε λίγο να την πάρω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος μπορεί να βρει διαθέσιμο το τζαμακι T-MAX που προτείνει ο φίλος από 10 pro ,ας με πει γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, STATYSS said:

Δεν έχεις δοκιμάσει μάλλον το τζαμί που λέω... Να δεις γυαλαδα καθαριοτητα

Θα το δοκιμάσω 😉

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos να το χαρείς!! Πάντως κι εδώ υπάρχουν θεματάκια να ξέρεις αν και τα 1+ είναι λατρεία. 

Πάντως τίμια προσφορά τιμή είτε από μαμά 1+ είτε από Κωτσόβολο με τιμολόγιο, καμιά σχέση με τα υπέρογκα ποσά των s23u & Xiaomi 13pro.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

@fanatikos να το χαρείς!! Πάντως κι εδώ υπάρχουν θεματάκια να ξέρεις αν και τα 1+ είναι λατρεία. 

Πάντως τίμια προσφορά τιμή είτε από μαμά 1+ είτε από Κωτσόβολο με τιμολόγιο, καμιά σχέση με τα υπέρογκα ποσά των s23u & Xiaomi 13pro.

Για να δούμε. Μέχρι στιγμής πάντως εδώ δεν έχω τα κόλπα του Xiomi. Την Τρίτη θα είναι το μεγάλο τεστ που θα έχω το αμάξι (τώρα είναι στο συνεργείο). Το μικρό που έχω (ένα IBIZA) είναι παλιό, δεν έχει τέτοια κόλπα.

Αλήθεια ξέρει κανένας πως σταματάει αυτή η βλακία της Google με sweep αριστερά του home screen, αυτό που έχει διάφορα ενημερωτικά άρθρα σαν μαγκαζίνο (δεν θυμάμαι και πως λέγεται)? Στο Xiaomi είχε επιλογή στις ρυθμίσεις του home screen και το έκλεινες αλλά εδώ δεν βρίσκω κάτι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fanatikos said:

Για να δούμε. Μέχρι στιγμής πάντως εδώ δεν έχω τα κόλπα του Xiomi. Την Τρίτη θα είναι το μεγάλο τεστ που θα έχω το αμάξι (τώρα είναι στο συνεργείο). Το μικρό που έχω (ένα IBIZA) είναι παλιό, δεν έχει τέτοια κόλπα.

Αλήθεια ξέρει κανένας πως σταματάει αυτή η βλακία της Google με sweep αριστερά του home screen, αυτό που έχει διάφορα ενημερωτικά άρθρα σαν μαγκαζίνο (δεν θυμάμαι και πως λέγεται)? Στο Xiaomi είχε επιλογή στις ρυθμίσεις του home screen και το έκλεινες αλλά εδώ δεν βρίσκω κάτι.

Πιο είναι το πρόβλημα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?
Τι πρόβλημα είχα με το car kit ή αυτό που ρωτάω για την χαζομάρα της Google με το sweep left του home screen?



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fanatikos said:

Τι εννοείς?
Τι πρόβλημα είχα με το car kit ή αυτό που ρωτάω για την χαζομάρα της Google με το sweep left του home screen?


 

Δεν κατάλαβα σορυ για το google . Ti θέμα είχες ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα.
Λοιπόν, συνδέονταν και αποσυνδέονταν συνεχώς. Κάθε 15-20 δευτερόλεπτα έκανε disconnect από το car kit και μετά ξανά connect. Και αυτό γινόταν συνεχώς. Βρήκα όμως ένα κόλπο να μην το κάνει. Ειχα ενεργό συνεχώς τον ήχο πολυμέσων. Έτσι ήταν σταθερό.
Αυτό όμως που ήταν σοβαρό και με δυσκόλευε πολύ ήταν ότι δεν έδειχνε όνοματα στο ταμπλό. Έδειχνε μόνον τα νούμερα. Είχα πρόβλημα γιατί έπρεπε να κοιτάξω και το τηλέφωνο για να δω ποιος με καλούσε και εάν θα θέλω να απαντήσω. Δεν με βόλευε καθόλου και ήταν και επικίνδυνο. Αναγκαστικά πήρα μια βάση για να το έχω στο οπτικό μου πεδίο για να βλέπω τα ονόματα. Αλλιώς το είχα μέσα στην τσάντα και δεν θα με απασχολούσε καθόλου. Όλοι οι χειρισμοί γίνονταν από το car kit.
Είχε και άλλα θέματα το mi11i. Είχα λίγα προβλήματαε το tethering (ευτυχώς λίγα), είχε θεματακια όταν ήσουν με wifi calling και ταυτόχρονα είχες και Bluetooth, είχε μια παραξενια με τα στατιστικά της μπαταρίας, ξαφνικά μετά από μια αναβάθμιση έπαψε πλέον να ειδοποιεί για τον τερματισμό μιας κλήσης στο handsfree και τι αλλο να προτοθυμιθω.

Εδώ στο OnePlus, το μόνο που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο θα πρέπει ντε και καλά τα cosmote sim services να είναι εκτός όλων των γκρουπ εφαρμογών και μάλιστα στο τέλος όλων. Ακόμη και εάν έχεις βάλει widgets, αυτό θα πρέπει να είναι πάντα τελευταίο.

Επίσης δεν έχω βρει τον τρόπο να ορίζω ποια θέλω εγώ να είναι η home screen μου.
Να διευκρινίσω ότι δεν χρησιμοποιώ συρτάρι εφαρμογών. Στο mi11 είχε επιλογή να διαλέξεις οποία θέλεις εσύ. Εδώ ντε και καλά έχει την πρώτη από αριστερά και σειριακά προς τα δεξιά τις υπόλοιπες.

Θα δω όμως και τι θα κάνει με το car kit. Αν δεν περνάει ούτε αυτό τα ονόματα, την πάτησα.


Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk







Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, fanatikos said:

Α, μάλιστα.
Λοιπόν, συνδέονταν και αποσυνδέονταν συνεχώς. Κάθε 15-20 δευτερόλεπτα έκανε disconnect από το car kit και μετά ξανά connect. Και αυτό γινόταν συνεχώς. Βρήκα όμως ένα κόλπο να μην το κάνει. Ειχα ενεργό συνεχώς τον ήχο πολυμέσων. Έτσι ήταν σταθερό.
Αυτό όμως που ήταν σοβαρό και με δυσκόλευε πολύ ήταν ότι δεν έδειχνε όνοματα στο ταμπλό. Έδειχνε μόνον τα νούμερα. Είχα πρόβλημα γιατί έπρεπε να κοιτάξω και το τηλέφωνο για να δω ποιος με καλούσε και εάν θα θέλω να απαντήσω. Δεν με βόλευε καθόλου και ήταν και επικίνδυνο. Αναγκαστικά πήρα μια βάση για να το έχω στο οπτικό μου πεδίο για να βλέπω τα ονόματα. Αλλιώς το είχα μέσα στην τσάντα και δεν θα με απασχολούσε καθόλου. Όλοι οι χειρισμοί γίνονταν από το car kit.
Είχε και άλλα θέματα το mi11i. Είχα λίγα προβλήματαε το tethering (ευτυχώς λίγα), είχε θεματακια όταν ήσουν με wifi calling και ταυτόχρονα είχες και Bluetooth, είχε μια παραξενια με τα στατιστικά της μπαταρίας, ξαφνικά μετά από μια αναβάθμιση έπαψε πλέον να ειδοποιεί για τον τερματισμό μιας κλήσης στο handsfree και τι αλλο να προτοθυμιθω.

Εδώ στο OnePlus, το μόνο που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο θα πρέπει ντε και καλά τα cosmote sim services να είναι εκτός όλων των γκρουπ εφαρμογών και μάλιστα στο τέλος όλων. Ακόμη και εάν έχεις βάλει widgets, αυτό θα πρέπει να είναι πάντα τελευταίο.

Επίσης δεν έχω βρει τον τρόπο να ορίζω ποια θέλω εγώ να είναι η home screen μου.
Να διευκρινίσω ότι δεν χρησιμοποιώ συρτάρι εφαρμογών. Στο mi11 είχε επιλογή να διαλέξεις οποία θέλεις εσύ. Εδώ ντε και καλά έχει την πρώτη από αριστερά και σειριακά προς τα δεξιά τις υπόλοιπες.

Θα δω όμως και τι θα κάνει με το car kit. Αν δεν περνάει ούτε αυτό τα ονόματα, την πάτησα.


Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






 

Στο δικό μου το αυτοκίνητο yaris του 2012 . Για να φαίνονται τα ονόματα θα πρέπει να τα αποθηκεύω με +30 μπροστά ....😂 . Έχω αλλάξει κινητά το ίδιο κάνει σε όλα 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...