Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από το mi11i είχα το mi10.
Λίγο πριν το δώσω για να πάρω το 11 πήρε στο ξεκάρφωτο μια αναβάθμιση. Ε, αυτό ηταν. Σταμάτησαν τα κόλπα με το car kit. Η σύνδεση ηταν σταθερή και πλέον εμφανίζονταν κανονικά τα ονόματα.
Και το δίνω μετα από καμιά 10αρια μέρες και παίρνω το 11 και φτου ξανά και από την αρχή!
Μιλάμε κρατήθηκα να μην φύγει από το παράθυρο. Καταλαβαίνεις την απογοήτευσή μου.
Και μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει αλλάξει τίποτα.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω σκάσει να περιμένω το κινητό 😁

Από την Πέμπτη βράδυ φαίνεται να έχει φύγει από Ιταλία και ακόμη δεν υπάρχει νεότερη ενημέρωση. Ήλπιζα να έρθει λίγο ποιο νωρίς ,να δω τώρα αν θα έρθει και στην ώρα του ....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Έχω σκάσει να περιμένω το κινητό 😁

Από την Πέμπτη βράδυ φαίνεται να έχει φύγει από Ιταλία και ακόμη δεν υπάρχει νεότερη ενημέρωση. Ήλπιζα να έρθει λίγο ποιο νωρίς ,να δω τώρα αν θα έρθει και στην ώρα του ....

Θα έρθει.. ποτέ σου λέει παράδοση? Κ σε μένα άργησε λίγο .

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, STATYSS said:

Θα έρθει.. ποτέ σου λέει παράδοση? Κ σε μένα άργησε λίγο .

21 έλεγε στην αρχή μετά πήγε 22 . Απλά το είδα να φεύγει την Πέμπτη από Ιταλία και ήλπιζα Δευτέρα να το έχω . Αλλά ακόμη ούτε Ελλάδα δεν έχει φτάσει.Αν δεν φτάσει μέχρι αύριο αποκλείεται να το έχω 22 στην Σερρες.

Και δεν φταίει η oneplus. 13 ξημερώματα το παρήγγειλα,το μεσημέρι το έστειλαν. 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ALIEN_3_ said:

21 έλεγε στην αρχή μετά πήγε 22 . Απλά το είδα να φεύγει την Πέμπτη από Ιταλία και ήλπιζα Δευτέρα να το έχω . Αλλά ακόμη ούτε Ελλάδα δεν έχει φτάσει.Αν δεν φτάσει μέχρι αύριο αποκλείεται να το έχω 22 στην Σερρες.

Και δεν φταίει η oneplus. 13 ξημερώματα το παρήγγειλα,το μεσημέρι το έστειλαν. 

Ups απλή μεταφορά?? Λογικά σήμερα αύριο θα έχει σφίξει Αθήνα . Κ μετά άλλη μια μέρα να φτάσει επάνω 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites



Α, μάλιστα.
Λοιπόν, συνδέονταν και αποσυνδέονταν συνεχώς. Κάθε 15-20 δευτερόλεπτα έκανε disconnect από το car kit και μετά ξανά connect. Και αυτό γινόταν συνεχώς. Βρήκα όμως ένα κόλπο να μην το κάνει. Ειχα ενεργό συνεχώς τον ήχο πολυμέσων. Έτσι ήταν σταθερό.
Αυτό όμως που ήταν σοβαρό και με δυσκόλευε πολύ ήταν ότι δεν έδειχνε όνοματα στο ταμπλό. Έδειχνε μόνον τα νούμερα. Είχα πρόβλημα γιατί έπρεπε να κοιτάξω και το τηλέφωνο για να δω ποιος με καλούσε και εάν θα θέλω να απαντήσω. Δεν με βόλευε καθόλου και ήταν και επικίνδυνο. Αναγκαστικά πήρα μια βάση για να το έχω στο οπτικό μου πεδίο για να βλέπω τα ονόματα. Αλλιώς το είχα μέσα στην τσάντα και δεν θα με απασχολούσε καθόλου. Όλοι οι χειρισμοί γίνονταν από το car kit.
Είχε και άλλα θέματα το mi11i. Είχα λίγα προβλήματαε το tethering (ευτυχώς λίγα), είχε θεματακια όταν ήσουν με wifi calling και ταυτόχρονα είχες και Bluetooth, είχε μια παραξενια με τα στατιστικά της μπαταρίας, ξαφνικά μετά από μια αναβάθμιση έπαψε πλέον να ειδοποιεί για τον τερματισμό μιας κλήσης στο handsfree και τι αλλο να προτοθυμιθω.

Εδώ στο OnePlus, το μόνο που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι ότι για κάποιον ανεξήγητο λόγο θα πρέπει ντε και καλά τα cosmote sim services να είναι εκτός όλων των γκρουπ εφαρμογών και μάλιστα στο τέλος όλων. Ακόμη και εάν έχεις βάλει widgets, αυτό θα πρέπει να είναι πάντα τελευταίο.

Επίσης δεν έχω βρει τον τρόπο να ορίζω ποια θέλω εγώ να είναι η home screen μου.
Να διευκρινίσω ότι δεν χρησιμοποιώ συρτάρι εφαρμογών. Στο mi11 είχε επιλογή να διαλέξεις οποία θέλεις εσύ. Εδώ ντε και καλά έχει την πρώτη από αριστερά και σειριακά προς τα δεξιά τις υπόλοιπες.

Θα δω όμως και τι θα κάνει με το car kit. Αν δεν περνάει ούτε αυτό τα ονόματα, την πάτησα.


Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk










Αυτό με την μη εμφάνιση των ονομάτων μου το κάνει κάποιες φορές στο OnePlus 9.
Δεν ξέρω τι παίζει και γιατί.

Στάλθηκε από το LE2111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2023 at 8:39 ΜΜ, ALIEN_3_ said:

21 έλεγε στην αρχή μετά πήγε 22 . Απλά το είδα να φεύγει την Πέμπτη από Ιταλία και ήλπιζα Δευτέρα να το έχω . Αλλά ακόμη ούτε Ελλάδα δεν έχει φτάσει.Αν δεν φτάσει μέχρι αύριο αποκλείεται να το έχω 22 στην Σερρες.

Και δεν φταίει η oneplus. 13 ξημερώματα το παρήγγειλα,το μεσημέρι το έστειλαν. 

Σου ήρθε τι έγινε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ανοίξει σαμπάνια!
Με πολύ συγκίνηση σας ανακοινώνω ότι.......
ΝΑΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ!!!! Βλέπω ονόματα!
Παιδιά, ενα δάκρυ κύλησε εκείνη την στιγμή!
Μετα από σχεδόν 2 χρόνια, βλέπω ονόματα στο car kit!
Και όχι μόνον αυτό, βλέπω όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου και μπορώ να κάνω και search!!!!!!
Πω, πω, πω, πω!
Όνειρο ζω, μη με ξυπνάτε!!!!!!!!


Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fanatikos said:

Παιδιά έχω ανοίξει σαμπάνια!
Με πολύ συγκίνηση σας ανακοινώνω ότι.......
ΝΑΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ!!!! Βλέπω ονόματα!
Παιδιά, ενα δάκρυ κύλησε εκείνη την στιγμή!
Μετα από σχεδόν 2 χρόνια, βλέπω ονόματα στο car kit!
Και όχι μόνον αυτό, βλέπω όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου και μπορώ να κάνω και search!!!!!!
Πω, πω, πω, πω!
Όνειρο ζω, μη με ξυπνάτε!!!!!!!!
emoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.pngemoji2956.png

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ONEPLUS είσαι..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, STATYSS said:

Σου ήρθε τι έγινε??

Καλησπέρα . Σήμερα έφτασε τελικά Αθήνα ,αύριο ελπίζω να το έχω στα χέρια μου 🤗

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Καλησπέρα . Σήμερα έφτασε τελικά Αθήνα ,αύριο ελπίζω να το έχω στα χέρια μου 🤗

Oπως στο είπα.. Μαντης είμαι ρε παιδί μου. .😁😁😁😁🤔

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ALIEN_3_ said:

Καλημέρα παιδιά , επίσημα και από σήμερα στην οικογένεια της oneplus 🤗

 

IMG20230322114505.jpg

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο!

Ειχε και θήκη το πακέτο ή ήταν εξτρα?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Καλημέρα παιδιά , επίσημα και από σήμερα στην οικογένεια της oneplus 🤗

 

IMG20230322114505.jpg

Καλορίζικα.. τα ακουστικά μαμανε..Την θήκη την πήρα κ γώ. Αλλα με φοβίζει που ακουμπάει ελάχιστα κάτω το τζαμί από της κάμερες... Θέλει προσοχή 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fanatikos said:

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο!

Ειχε και θήκη το πακέτο ή ήταν εξτρα?

Η θήκη ήταν δώρο  και τα ακουστικά μου βγήκαν με μαζί με ένα κουπόνι που δίνει η oneplus περίπου 30 ευρώ 

1 ώρα πριν, STATYSS said:

Καλορίζικα.. τα ακουστικά μαμανε..Την θήκη την πήρα κ γώ. Αλλα με φοβίζει που ακουμπάει ελάχιστα κάτω το τζαμί από της κάμερες... Θέλει προσοχή 

Θα παραγγείλω από AliExpress έχει πολλά προστατευτικά κάμερας ,είτε διάφανα είτε μαύρα με τρυπες για της κάμερες . Τα ακουστικά όντως έχουν φοβερό ήχο και πολύ βολικά ,βλέπω να μην βγαίνουν από τα αυτιά μου. Λίγο τα ανέπαφα κουμπάκια χειρισμού δεν με βολεύουν .αλλά μια στο τόσο θα τα πατάω 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

στο χερι καθετε παρα πολυ καλα ακόμη και με την θηκη ,παρόλο που εχω μεσαίου μεγέθους δάχτυλα .Το βαρος για εμένα ειναι πολυ καλο ,μιλώντας παντα με την θηκη μιας και μια που το χάδεψα την φοβερή πλάτη του μαύρου (το πράσινο εχει άλλη αίσθηση απο οσο εχω δει σε βιντεο) και μια που το φόρεσα θήκη 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites





Θα παραγγείλω από AliExpress έχει πολλά προστατευτικά κάμερας ,είτε διάφανα είτε μαύρα με τρυπες για της κάμερες . Τα ακουστικά όντως έχουν φοβερό ήχο και πολύ βολικά ,βλέπω να μην βγαίνουν από τα αυτιά μου. Λίγο τα ανέπαφα κουμπάκια χειρισμού δεν με βολεύουν .αλλά μια στο τόσο θα τα πατάω 


Είναι και για ομιλία? Πώς σε ακούν οι άλλοι?


στο χερι καθετε παρα πολυ καλα ακόμη και με την θηκη ,παρόλο που εχω μεσαίου μεγέθους δάχτυλα .Το βαρος για εμένα ειναι πολυ καλο ,μιλώντας παντα με την θηκη μιας και μια που το χάδεψα την φοβερή πλάτη του μαύρου (το πράσινο εχει άλλη αίσθηση απο οσο εχω δει σε βιντεο) και μια που το φόρεσα θήκη 


Προσωπικά δεν μου άρεσε το πράσινο.
Συμφωνώ απόλυτα για το μαύρο. Αυτό έχω πάρει κι εγώ.


Καλορίζικα.. τα ακουστικά μαμανε..Την θήκη την πήρα κ γώ. Αλλα με φοβίζει που ακουμπάει ελάχιστα κάτω το τζαμί από της κάμερες... Θέλει προσοχή 
Εγώ εχω πάρει αυτή.

https://www.skroutz.gr/s/40838252/Spigen-Tough-Armor-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-11-5G.html?

Αυτή κρατάει την κάμερα σχεδόν 1 χιλιοστό να μην ακουμπάει.

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fanatikos said:




 

 


Είναι και για ομιλία? Πώς σε ακούν οι άλλοι?




Προσωπικά δεν μου άρεσε το πράσινο.
Συμφωνώ απόλυτα για το μαύρο. Αυτό έχω πάρει κι εγώ.


Εγώ εχω πάρει αυτή.

https://www.skroutz.gr/s/40838252/Spigen-Tough-Armor-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-11-5G.html?

Αυτή κρατάει την κάμερα σχεδόν 1 χιλιοστό να μην ακουμπάει.

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

 

Ναι φυσικά είναι και για ομιλία και είναι άψογα μέχρι στιγμής σε όλα τους . Σε γυμναστήριο μέσα είμαι τώρα και μιλούσα με τίγκα κόσμο και μουσική δυνατά και μιλούσα επί 10 λεπτά άψογα με την γυναίκα. 

Και η γνήσια θήκη έχει ένα εξόγκωμα πίσω μικρό αλλά είναι τόσο μεγάλο το άνοιγμα των καμερών που αν το αφήνεις σε επιφάνεια μη επίπεδη θα βρίσκει. Και φυσικά σε μια μακριά από εμάς ενδεχόμενη πτώση στο έδαφος με πετραδάκια την βάψαμε....

Spigen όπως πάντα είναι κορυφή σε όλα τα sumsumg πάντα τέτοια είχα. 

 

Πρωτο θέματακι που αντιμετωπίζω. Δεν μου εμφανίζεται ο αριθμών των αδιαβαστων μηνυμάτων στις εφαρμογές σοσιαλ. Το έχω ενεργοποιήσει,έχω κάνει επανεκκίνηση,αλλά τίποτα. Το έχει και κάποιος άλλος αυτό?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά. Υπάρχει δυνατότητα για διπλές εφαρμογές στο εν λόγω τηλέφωνο ή κάτι σαν τον secure folder της Samsung? Επίσης διαβάζω διθυραμβικά σχόλια για αυτονομία μπαταρίας. Αληθεύουν? Βέβαια με 100W φόρτιση και να μην είναι και τόσο αληθινά δεν μας πολύ απασχολεί κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, firekostas said:

Καλημέρα στα παιδιά. Υπάρχει δυνατότητα για διπλές εφαρμογές στο εν λόγω τηλέφωνο ή κάτι σαν τον secure folder της Samsung? Επίσης διαβάζω διθυραμβικά σχόλια για αυτονομία μπαταρίας. Αληθεύουν? Βέβαια με 100W φόρτιση και να μην είναι και τόσο αληθινά δεν μας πολύ απασχολεί κιόλας.

Υπάρχουν και τα δύο που ρωτάς. Όσο για την φόρτιση θα γελάς με το πόσο γρήγορα φορτίζει. Από το 0 στο 100 24 λεπτά .Αυτονομία για εμένα είναι ακόμη νωρίς. Με 1η φόρτιση είμαι στο 40% με 5:30 ώρες οθόνη με 19 ώρες από τότε που το έβγαλα από μπριζα με συνδεδεμένο ρολόι όλη την ώρα και γύρο στις 4 ώρες συνολικά να παίζει μουσική με κλειστή οθόνη μέσω Bluetooth ακουστικών. Μόνιμα συνδεδεμένο στο ίντερνετ και όλη την ώρα σκάλισμα μιας και το πήρα μόλις εχθές .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Υπάρχουν και τα δύο που ρωτάς. Όσο για την φόρτιση θα γελάς με το πόσο γρήγορα φορτίζει. Από το 0 στο 100 24 λεπτά .Αυτονομία για εμένα είναι ακόμη νωρίς. Με 1η φόρτιση είμαι στο 40% με 5:30 ώρες οθόνη με 19 ώρες από τότε που το έβγαλα από μπριζα με συνδεδεμένο ρολόι όλη την ώρα και γύρο στις 4 ώρες συνολικά να παίζει μουσική με κλειστή οθόνη μέσω Bluetooth ακουστικών. Μόνιμα συνδεδεμένο στο ίντερνετ και όλη την ώρα σκάλισμα μιας και το πήρα μόλις εχθές .

Νωρίς λέει 😂😂. Με S21FE φίλε έχω φορτίσει 2 φορές με αυτά που λες. Τρέχω για αγορά και θα τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, firekostas said:

Νωρίς λέει 😂😂. Με S21FE φίλε έχω φορτίσει 2 φορές με αυτά που λες. Τρέχω για αγορά και θα τα λέμε.

Αν το πάρεις από το επίσημο site . Κοίταξε για ένα κουπόνι 100 ευρώ που δίνει η oneplus με subscribe . Βάζοντας και τα εξαιρετικά ακουστικά buds 2 με 30 ευρώ επιπλέον γίνονται δικά σου . Έχουν αξία κανονικά 180 ευρώ . Επίσης δίνουν δώρο και την γνήσια θήκη που είναι εξαιρετική. 

Τέλος για ενημέρωση προς όλους μου έστειλαν εχθές email από oneplus ότι έχω στην διάθεση μου 100 μέρες αν αλλάξω γνώμη να επιστρέψω το κινητό πίσω! 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά είναι και για ομιλία και είναι άψογα μέχρι στιγμής σε όλα τους . Σε γυμναστήριο μέσα είμαι τώρα και μιλούσα με τίγκα κόσμο και μουσική δυνατά και μιλούσα επί 10 λεπτά άψογα με την γυναίκα. 
Και η γνήσια θήκη έχει ένα εξόγκωμα πίσω μικρό αλλά είναι τόσο μεγάλο το άνοιγμα των καμερών που αν το αφήνεις σε επιφάνεια μη επίπεδη θα βρίσκει. Και φυσικά σε μια μακριά από εμάς ενδεχόμενη πτώση στο έδαφος με πετραδάκια την βάψαμε....
Spigen όπως πάντα είναι κορυφή σε όλα τα sumsumg πάντα τέτοια είχα. 
 
Πρωτο θέματακι που αντιμετωπίζω. Δεν μου εμφανίζεται ο αριθμών των αδιαβαστων μηνυμάτων στις εφαρμογές σοσιαλ. Το έχω ενεργοποιήσει,έχω κάνει επανεκκίνηση,αλλά τίποτα. Το έχει και κάποιος άλλος αυτό?
 
Τις ρυθμισες σ' αυτό το μενού και δεν σου δείχνουν νούμερο?

30a3950c94b489dcf36416dbbe2fca34.jpg

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...