Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ostvarivanje said:

Τέλος να ζητήσω και μία χάρη, να μου πεις πώς συγκρίνεις τις κάμερες του 11 με του 9 pro

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αφού σου ζήτησαν 300€ για οθόνη μάλλον δεν το στέλνω καθόλου πίσω γιατί 99% στο δικό μου 9 προ έχει σπάσει μητρική πλακέτα εσωτερικά και λογικά θα είναι ασύμφορο να το φτιάξω. (το είχα πάρει 500€ Δεκέμβριος 2021) οπότε επισκευή άνω των 100€ δεν με συμφέρει να το επισκευάσω. 

Για την κάμερα επειδή δεν είμαι της φωτογραφίας και γενικά σπάνια  χρησιμοποιώ τα κινητά μου για να τραβάω φωτογραφίες έχω παρατηρήσει ελάχιστη διαφορά, προς το καλύτερο φυσικά, αλλά όχι τίποτα το φοβερό. 

IMG20230406101337.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ πολύ για τη φωτογραφία. Μια χαρά είναι

Ναι 300 και κάτι βγήκε γιατί έδωσα και κάποια ευρώ γιατί έστειλα έμβασμα σε ξένη τράπεζα κλπ. Από εκεί και πέρα, από τη στιγμή που το πήρες 500, δεν το συζητάμε καν. Πάντως νομίζω υπάρχει κάποια σελίδα στην Oneplus που γράφει τις τιμές των εξαρτημάτων, ή να τους ρωτήσεις πόσο θα κοστίσει η μητρική για να ξέρεις αν αξίζει να το στείλεις ή όχι. 

Πάντως είχα διαβάσει ότι του Samsung S21 Ultra η οθόνη στη smartec κόστιζε γύρω στα 280€ αλλά επειδή όταν βγήκε το OnePlus 8Pro είχε μία από τις καλύτερες οθόνες και γενικά ήμουν και είμαι πολύ ευχαριστημένος, θέλησα να μην αλλάξω συσκευή και δεν το μετάνιωσα. 

Καλορίζικο και το OnePlus 11 και να το χαρείς όσο το δυνατόν περισσότερο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 9 έχω την εντύπωση ότι έχει πέσει λίγο η απόδοση της σελφι κάμερας. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2023 at 12:25 ΠΜ, ALIEN_3_ said:

Μετά την αναβάθμιση στην 9 έχω την εντύπωση ότι έχει πέσει λίγο η απόδοση της σελφι κάμερας. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ?

Έχω βλέπω στην μπροστινή στο ζουμ πολύ χάλια ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε εμένα.
Να πω την αλήθεια δεν είδα κάτι το διαφορετικό σε σχέση με τις κάμερες, τουλάχιστον για την χρήση που τους κάνω.
Το flickering πάντως στα μηνύματα, μια χαρά είναι ακόμη εκεί.
Σκοτώνονται να διορθώνουν bug και αυτοί, βλέπω.

Και βέβαια μέσω της χρήσης ανακάλυψα και άλλο bug. Περνάει τον ήχο κλήσης στο handsfree και ας έχεις επιλέξει εσύ όχι. Θες δεν θες ξαφνικά θα τον ακούσεις στο αυτί σου, με ολόκληρη την ένσταση του!

Και βέβαια ούτε και αυτό διορθώθηκε.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update σε Α 09 στο viber οταν εχω ειδοποιησει δεν εμφανιζει καθολου την κουκιδα πανω στο εικονιδιο..εχει και αλλος το ιδιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mike3550 said:

Μετα το τελευταιο update σε Α 09 στο viber οταν εχω ειδοποιησει δεν εμφανιζει καθολου την κουκιδα πανω στο εικονιδιο..εχει και αλλος το ιδιο θεμα?

Εμένα δεν με εμφάνιζε ποτέ κουκίδα. Κατά τα άλλα υπάρχουν αρκετά θέματα με την 9 . 

Ερώτηση έχω δύο κάρτες μια για να μιλάω και μια για ίντερνετ. Υπάρχει δυνατότητα όταν μιλάω να μην κόβεται το ίντερνετ στην δεύτερη κάρτα? Είναι πολύ σπαστικό!!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Εμένα δεν με εμφάνιζε ποτέ κουκίδα. Κατά τα άλλα υπάρχουν αρκετά θέματα με την 9 . 

Ερώτηση έχω δύο κάρτες μια για να μιλάω και μια για ίντερνετ. Υπάρχει δυνατότητα όταν μιλάω να μην κόβεται το ίντερνετ στην δεύτερη κάρτα? Είναι πολύ σπαστικό!!

Δεν έχω την συσκευή αλλά δες στις ρυθμίσεις, δίκτυα εκεί που βλέπεις τις 2 σιμ κάτω πρέπει να σου έχει να πατήσεις για έξτρα ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσεις από εκεί να αλλάζει και η sim που χρησιμοποιεί το διαδίκτυο κατά την διάρκεια κλήσης. Δηλαδή θα έχεις δεδομένα από την sim που θα μιλάς στο τηλέφωνο.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arinos said:

Δεν έχω την συσκευή αλλά δες στις ρυθμίσεις, δίκτυα εκεί που βλέπεις τις 2 σιμ κάτω πρέπει να σου έχει να πατήσεις για έξτρα ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσεις από εκεί να αλλάζει και η sim που χρησιμοποιεί το διαδίκτυο κατά την διάρκεια κλήσης. Δηλαδή θα έχεις δεδομένα από την sim που θα μιλάς στο τηλέφωνο.

 

Screenshot_2023-04-09-20-36-19-72_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.thumb.jpg.93e500e59597ab827976263249f2c65e.jpg

Μήπως πρέπει να βάλω την κάρτα ομιλίας στην 2η θύρα και την data στην πρώτη? Έτσι το καταλαβαίνω εγώ .....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση

Στο 11αρι σας έχει τύχει να κάνετε swipe μια ειδοποίηση για να τη σβήσετε, αυτή να μην πάει αριστερά η δεξιά και εν τέλει να ανοίγει η εφαρμογή?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Screenshot_2023-04-09-20-36-19-72_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.thumb.jpg.93e500e59597ab827976263249f2c65e.jpg

Μήπως πρέπει να βάλω την κάρτα ομιλίας στην 2η θύρα και την data στην πρώτη? Έτσι το καταλαβαίνω εγώ .....

Όχι δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. Αυτήν ακριβώς την ρύθμιση εννοούσα, ήταν ενεργή ήδη ή την ενεργοποίησες μόλις;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Arinos said:

Όχι δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. Αυτήν ακριβώς την ρύθμιση εννοούσα, ήταν ενεργή ήδη ή την ενεργοποίησες μόλις;

Την είχα ανοιχτή 

32 minutes ago, suspect21 said:

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση

Στο 11αρι σας έχει τύχει να κάνετε swipe μια ειδοποίηση για να τη σβήσετε, αυτή να μην πάει αριστερά η δεξιά και εν τέλει να ανοίγει η εφαρμογή?

Όχι ποτέ σε εμένα 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γενικά εγώ βλέπω ότι δεν διορθώνονται προβλήματα. Τουλάχιστον κάποια που βγάζουν μάτι (ή αυτί).

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:

Γενικά εγώ βλέπω ότι δεν διορθώνονται προβλήματα. Τουλάχιστον κάποια που βγάζουν μάτι (ή αυτί).

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπομονή. Σε λίγες μέρες παίρνουμε την 10...

On 7/4/2023 at 12:25 ΠΜ, ALIEN_3_ said:

Μετά την αναβάθμιση στην 9 έχω την εντύπωση ότι έχει πέσει λίγο η απόδοση της σελφι κάμερας. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ?

Έχω βλέπω στην μπροστινή στο ζουμ πολύ χάλια ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά το flickering στα sms έφτιαξε.
Ως δια μαγείας!
Άντε τρέχα γυρευε τι έφταιγε και φτιάχτηκε με κάποιο "υπόγειο" update!

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:

Και ξαφνικά το flickering στα sms έφτιαξε.
Ως δια μαγείας!
Άντε τρέχα γυρευε τι έφταιγε και φτιάχτηκε με κάποιο "υπόγειο" update!

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έκανε αναβάθμιση η εφαρμογή των sms?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 11
3 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Μήπως έκανε αναβάθμιση η εφαρμογή των sms?

Κ μένα έφτιαξε μόνο του...μόλις..χωρίς αναβάθμιση..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites


Ερώτηση έχω δύο κάρτες μια για να μιλάω και μια για ίντερνετ. Υπάρχει δυνατότητα όταν μιλάω να μην κόβεται το ίντερνετ στην δεύτερη κάρτα? Είναι πολύ σπαστικό!!

Για να γίνει αυτό θα πρέπει η συσκευή να είναι active active, δηλαδή όταν χρησιμοποιείς την 1 κάρτα να παραμένει ενεργή και η 2, κάτι το οποίο δεν το κάνει κανένα κινητό, ή τουλάχιστον, το κάνουν ελάχιστα κινητά.
Αυτό που έβαλες εσύ, είναι για την ίδια κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανε αναβάθμιση η εφαρμογή των sms?
Κ μένα έφτιαξε μόνο του...μόλις..χωρίς αναβάθμιση..
Α, γεια σου!
Δεν έκανα τίποτα ούτε εγώ.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να δίνουν το oxygenos 13.1 στο Nord 3 lite και να μην το έχουν δώσει πρώτα στην Ναυαρχίδα της χρονιάς..... Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κάποια στιγμή θα μας το δώσουν. Βασικά, τώρα που φτιάχτηκε αυτό το χαζο-flicker, μένει μόνον αυτό το κουλό που κάνει με τα bthf. Αν φτιαχτεί και αυτό είμαι κομπλέ. Δεν έχω βρει κάτι άλλο.

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους με Υγεία

Από Τρίτη παραλαμβάνω και εγώ, μιας  και είπα να κάνω μια αλλαγή, μετά από Samsung, και Xiaomi, και  να έρθω στην παρέα  της oneplus  και ειδικά στο 11 

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει Τζαμί προστασίας, και θήκη flip case, από Ελλάδα.  έχουμε κάποιο μαγαζί μέχρι να έρθουν η άλλες από εξωτερικό 

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanispan said:

Χρόνια πολλά καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους με Υγεία

Από Τρίτη παραλαμβάνω και εγώ μιας και και είπα να κάνω μια αλλαγή, μετά από Samsung και Xiaomi και έρθω να έρθω στην παρέα  της oneplus  και ειδικά στο 11 

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει Τζαμί προστασίας, και θήκη flip case, από Ελλάδα.  έχουμε κάποιο μαγαζί μέχρι να έρθουν η άλλες από εξωτερικό 

Με μια γρήγορη αναζήτηση για θήκη https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-oneplus-11-5g-dermatini-mayro-33292/?utm_source=Google+Shopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=google+products&gclid=CjwKCAjw0N6hBhAUEiwAXab-TeKYw0n8h1IYvOKQo9RJXgZMsp5sZuVEIPXhW1vg5nJV74uoI4gv4BoCx3wQAvD_BwE 

Τζάμι εγώ δεν έβρισκα από Ελλάδα διαθέσιμο και παρήγγειλα από AliExpress ένα που διάβασα ότι είναι πολύ καλό smartdevil λέγεται σε δύο εβδομάδες ήταν εδώ ,2 τζαμια μαζί με τα εργαλεία τοποθέτησης 20 ευρω.απλά ακόμη δεν το έχω βάλει περιμένω να χαλάσει η μεμβράνη που φοράει από την μάνα του

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Εχθές το παρέλαβα και εγω και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να έχουμε κλειστό το AOD και με ένα tap να βλέπουμε ώρα κλπ? Ambient display θυμάμαι το έλεγε η oneplus παλιότερα.

Έβαλα το AOD με επιλογή power saving, αλλα τα δείχνει μόνο αν το σηκώσεις ή το κουνήσεις το κινητό και όχι με tap στην οθόνη!

κάθε βοήθεια, θα εκτιμηθεί.. 🙂

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, quickaras said:

Καλησπέρα στην ομάδα! Εχθές το παρέλαβα και εγω και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να έχουμε κλειστό το AOD και με ένα tap να βλέπουμε ώρα κλπ? Ambient display θυμάμαι το έλεγε η oneplus παλιότερα.

Έβαλα το AOD με επιλογή power saving, αλλα τα δείχνει μόνο αν το σηκώσεις ή το κουνήσεις το κινητό και όχι με tap στην οθόνη!

κάθε βοήθεια, θα εκτιμηθεί.. 🙂

Ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα,εμένα με tap δείχνει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω ενεργοποιημένο το double tap για ενεργοποίηση οθόνης . Αλλά με ένα tap δείχνει κανονικά σε εμενα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...