Jump to content

[S23 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε για τα παντός είδους αξεσουάρ της σειράς S23

 

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες νομίζω αυτή της samsung φαίνεται καλη:

https://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/galaxy-s23-ultra-rugged-gadget-case-black-ef-rs918cbegww/

Επίσης η fusion x, που την έχω στο note 9 και είμαι πολύ ικανοποιημένος μαζί της.

https://www.ringkestore.com/collections/galaxy-s23-series/products/galaxy-s23-ultra-case-fusion-x

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Από tempered glass με uv εφαρμογή προς το παρόν δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα πέραν του dome glass απ'ότι βλέπω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Από tempered glass με uv εφαρμογή προς το παρόν δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα πέραν του dome glass απ'ότι βλέπω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω αν έχει βελτιωθεί το dome ή ο αισθητήρας ή και τα δύο, 

Αλλά σε σχέση με το s22 ultra λειτουργεί πολύ καλύτερα το δακτυλικο.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το s23 ζελατίνα από μαμά δεν έχει. Η σμαρτεκ έβαζε μαμά  με 12 ευρώ με καλή εφαρμογή τώρα δεν τοποθετεί και πουλάει μόνο 29 € τις δυο.

Καμια ιδέα τι κάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mix911 said:

Το s23 ζελατίνα από μαμά δεν έχει. Η σμαρτεκ έβαζε μαμά  με 12 ευρώ με καλή εφαρμογή τώρα δεν τοποθετεί και πουλάει μόνο 29 € τις δυο.

Καμια ιδέα τι κάνουμε ?

Αρχικά πέρασα μια μαμα που είχα απο το s22 ultra και έχω ήδη παραγγείλει απο ΕΔΩ την original Και μόλις έρθει θα βγάλω αυτήν γιατί δεν μπορώ να πω ότι την πέρασα τέλεια!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει αγοράσει κανείς την συγκεκριμένη να μας πει εντυπώσεις?

spacer.png

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα έχει αγοράσει κανείς την συγκεκριμένη να μας πει εντυπώσεις?

spacer.png

Την έχω παραγγείλει και την περιμένω αλλά... 

Είχα την αντίστοιχη στο S22 ultra day1 και ήταν ότι καλύτερο καθώς στο 9μηνο χάλασε και την αντικατεστησα ξανά. Ήταν αρκετά διαφορετική βέβαια αλλά ήταν ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, petpapoy said:

Την έχω παραγγείλει και την περιμένω αλλά... 

Είχα την αντίστοιχη στο S22 ultra day1 και ήταν ότι καλύτερο καθώς στο 9μηνο χάλασε και την αντικατεστησα ξανά. Ήταν αρκετά διαφορετική βέβαια αλλά ήταν ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! 

σε ευχαριστώ άμα μπορέσεις όταν παραλάβεις να μας πεις εντυπώσεις

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, andreas443 said:

σε ευχαριστώ άμα μπορέσεις όταν παραλάβεις να μας πεις εντυπώσεις

Την παρήγγειλα από public γιατί την είχε διαθέσιμη. Κατά την προπαραγγελια στο samsung shop είχε μόνο την άσπρη που σκέφτηκα ότι είναι σιλικόνη και θα λερώνει. 

Θα σας πω μόλις λάβω μέσα στην εβδομάδα 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την Smart view wallet case?

Την πήρα μαζί με το κινητό μας και είχα το -30% ,αλλά ρε παιδιά, τα πλαΪνά κουμπιά πατιούνται πολύ δύσκολα σε φάση που φοβάσαι ότι θα πάθουν τίποτα τα κουμπιά και επίσης δεν έχεις και αίσθηση ότι πατήθηκαν, ειδικά το power button. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι είναι νορμάλ αυτό για την θήκη, ειδικά στα 50€ που έχει κανονικά.

Ευτυχώς πήρα και μια clear για σιγουριά σε περίπτωση που δεν θα με βόλευε. Μετάνιωσα που δεν πήρα την δερμάτινη βέβαια που λένε όλοι ότι ίσως είναι ότι καλύτερο.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν να περάσω απ' το πλησιέστερο φυσικό μαγαζί Samsung να την τσεκάρουν. Αν ειναι προβληματική η συγκεκριμένη, μα τη παναγία, 1η φορά στα 20+ χρόνια θα χρειαστεί να κάνω RMA θήκη.... 

 

Samsung S-View Wallet Folio - Samsung Galaxy S23 Ultra - AT&T

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spigen core armor!!!20230215_163908.jpg20230215_163902.jpg20230215_163852.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τζαμακι της εταιρίας tech protect και κάθεται πολύ καλά. Το δε δαχτυλικο πιάνει πολύ καλά και άμεσα. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. Και φθηνό και με 2 τεμάχια. Κάθεται άψογα με την ringke fusion θήκη, που παίρνω σε όλα μου τα κινητά 

Edited by Leongr188
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τζαμακι της εταιρίας tech protect και κάθεται πολύ καλά. Το δε δαχτυλικο πιάνει πολύ καλά και άμεσα. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. Και φθηνό και με 2 τεμάχια. Κάθεται άψογα με την ringke fusion θήκη, που παίρνω σε όλα μου τα κινητά 
Έχεις Λίνκ?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobrol said:

Έχεις Λίνκολν?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άμα googlaρεις Tech-Protect Supreme Set Clear-Samsung Galaxy S23 Ultra το βγάζει. Δεν έβαλα για λόγους διαφήμισης. Έχω πάρει δύο τρεις μάρκες tempered να δοκιμάσω μέχρι να βγει το mocolo που βάζω πάντα, αλλά προς το παρόν αυτο έχει κάτσει τέλεια 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω βάλει και στο δικό μου και σε ενός φίλου! Προς το παρόν έχει κάτσει τέλεια. Φoραμε και οι 2 θήκες spigen

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει όπως λέω και από πάνω, της tech protect. Σήμερα πήγα να μπω στο αυτοκίνητο έχοντας το στη τσέπη του μπουφάν, βρήκε το κινητό στο τιμόνι, πιέστηκε στο πλάι η θήκη που με τη σειρά της πίεσε το τζαμακι και έχω κι εγώ ένα ωραιότατο ξεκόλλημα του τζαμιού στη γωνία. Δεν ξέρω αν φταίει όμως το τζαμακι ή η κόλλα. Ουσιαστικά με την κυρτοτητα της οθόνης στα πλάγια μόλις πιεστεί λίγο η θήκη αυτομάτως πιέζει το τζαμακι και ξεκολλά. Δεν ξέρω αν θα πάθαινα τα ίδια αν είχα dome glass κι αν τελικά η τιμή του σημαίνει ότι δεν θα έχουμε τέτοια θέματα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την γνησια μεμβράνη της samsung απο την 1η μερα.

Ευκολη τοποθέτηση χωρις κανένα θεμα, το δακτυλικο ποπα, ολα κομπλε, δεν εχει σηκωθει μεχριστιγμης στις ακρες αν και γλειφεται οριακα απο θηκες.

 

Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει την smart view και την clear της samsung, επισης liquid crystal και liquid air απο spigen. Κανενα προβλημα.

Προς το παρον εχω μεινει με την liquid crystal που από εμπειρία απίστευτων τουμπών του note 9 που λόγο της μεγαλύτερης κυρτώτητας είναι πιο εκτεθειμένο το τζάμι,  δεν έχει την παραμικρή αμυχή στα τζάμια μπρος πίσω.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2023 at 11:05 ΠΜ, Leongr188 said:

έβαλα τζαμακι της εταιρίας tech protect και κάθεται πολύ καλά. Το δε δαχτυλικο πιάνει πολύ καλά και άμεσα. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα. Και φθηνό και με 2 τεμάχια. Κάθεται άψογα με την ringke fusion θήκη, που παίρνω σε όλα μου τα κινητά 

Το εβαλα και εγω.

Είναι η πρώτη φορά που βάζω τζαμάκι με υγρό σε οθόνη, και η αλήθεια είναι ότι παιδευτικά λιγο. Δεν βρηκα και βιντεακι που να δειχνει οδηγιες εγκαταστασης.

Παρόλαυτά το τζαμάκι μπήκε καλά και συνεργάζεται άψογα με θηκη ringke onyx, ενώ με spigen ultra hybrid είναι οριακά και γλύφει την ακρη απο το τζαμι. (Αγκαλιαζει πιο εντονα το κινητο η spigen)

Ξαναπερασα και το δακτυλικο αποτυπωμα, το οποιον πλεον πιανει, αλλα οχι τοσο αμεσα και με τοση επιτυχια οσο πριν χωρις το τζαμακι.

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το whitestone dome glass σε 2 s23u και μπορω να πω οτι με ταλαιπωρησε λιγακι η κολλα που ηταν πολυ ρευστή. Ειχα βαλει 4 whitestone dome glass σε s21u kai s22u και τα ειχα βαλει στο πι και φι, δεν θυμαμαι να ειχα κανενα προβλημα, και ξαφνιαστηκα που για το s23u μου φανηκε καπως διαφορετικη. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 1:26 ΜΜ, andreas443 said:

Καλημέρα έχει αγοράσει κανείς την συγκεκριμένη να μας πει εντυπώσεις?

spacer.png

Έχω δύο S23 Ultra και την έχω βάλει και στα δύο, μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν και μπορώ να πω πως ήμουν διστακτικός στην αρχή γιατί ήθελα να πάρω UAG Monarch αλλά η πωλήτρια στα Public μου την άνοιξε να την δω πριν την αγοράσω γιατί της είπα πιο παλιά δούλευα στο όμιλο της Olympia. Δεν ξέρω τα όρια αντοχής που έχει στην πάροδο του χρόνου, πάντος είναι βολικό το πράσινο λάστιχο και η θήκη εφαρμόζει πολύ καλά στο τηλέφωνο και στο χέρι.

Για ζελατίνα έβαλα μια Gel που βάζουν στα καταστήματα όπου την είχα και στο S9 πολλά χρόνια χωρις να παθει το παραμικρό.

Edited by NIKOS X
Link to comment
Share on other sites

Οι μεμβράνες της είναι πάντα πολύ καλές και τοποθετούνται σε 5 λεπτά πάρα πολύ εύκολα ακόμα και από κάποιον που δεν έχει περάσει πάλι μεμβράνη. Στα 20 ευρώ με περιεχόμενο τρεις!! Βρήκα το γυαλί της, που έχει πολύ καλές κριτικές στο Amazon, στη μισή και τιμή στα 16 ευρώ μόνο δύο κομμάτια είχε και μέσα έχει και πάλι τρία γυαλιά που η αφή τους είναι φανταστική σαν να μην υπάρχει γυαλί. Τρία κομμάτια κι εδώ τρεις κόλλες κ.τ.λ. Κάποια στιγμή θα το περάσω να δω. Υπάρχει φυσικά λινκ με βίντεο πώς το κάνεις και φαίνεται πολύ εύκολο όπως οι μεμβράνες της. e71522dec6fb28755392c73a51ee477f.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για θηκες δειτε και εδω. Εχουν κανει και color matching με τα χρώματα του κινητου και σε σκρουτζομαγαζα βγαινουν στα 10€.

Πηρα την λευκη (μιας και εχω το cream) και αν μου αρεσει οταν παραλαβω θα παρω και την πρασινη

https://www.ringkestore.com/products/galaxy-s23-ultra-case-air-s

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Για θηκες δειτε και εδω. Εχουν κανει και color matching με τα χρώματα του κινητου και σε σκρουτζομαγαζα βγαινουν στα 10€.

Πηρα την λευκη (μιας και εχω το cream) και αν μου αρεσει οταν παραλαβω θα παρω και την πρασινη

https://www.ringkestore.com/products/galaxy-s23-ultra-case-air-s
Μόλις την αγόρασα κι εγώ μιας κι έχω κι εγώ το cream. Ως τώρα έχω πάρει 2 spigen μαύρες όμως και οι 2

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...