Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την ίδια λογική θα σου έλεγα να ρίξεις το δικό σου, με το τζαμακι φορεμένο 😂

Κανένα κερί δεν αφήνει, δεν μπαίνει κάποιο στρώμα από πάνω, αλλά το υλικό νανοτεχνολογίας γίνεται ένα με το γυαλί της συσκευής. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει προσφατα το πανακι αυτο. Σημερα το κινητο εσκασε πανω στο αλουμινενιο σταντ που εχω πανω στη γωνια του κοψιματος με την πλατη (γυαλι αλλης εταιρειας κινητο,gorila glass εποχης 2020) και δεν εκανε ουτε σημαδι,ουτε γρατζουνια ουτε τιποτα. Οχι απο μεγαλο υψος αλλα με φορα μιας και μου γλυστρισε απο τα χερια. Οσο παπατζα και να γραφουν σε κριτικες, εμενα αρχισε να με πειθει.

Περιμετρικα η αντοχη του σκελετου του s23 σε σημαδια κλπ πως τα παει; Θεωρω το πιο ασχημο σημειο της συσκευης αλλα ειναι τα μονα samsung που θα επαιρνα λογω επεξεργαστη και κομπακτ διαστασης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το υγρό γυαλί το είχα βάλει και εγώ σε note 20 ultra και είχε εξαφανίσει κάτι αμυχες στην οθόνη αλλά δεν με είχε πολυπεισει για προστασία.

Περιμένω πως και πως να μου έρθει θήκη και τζαμακι που έχω παραγγείλει, γτ το έχω σφραγισμένο και λυπάμαι να το βγάλω γυμνό το s23. Αν δε το δουλέψω και βγάζει πάνω από 5-6ωρες sot ,με βλέπω να το κρατάω για καιρό,θα είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε μικρό 

Link to comment
Share on other sites

επειδη το πηρα χθες σε πρασινο , προτεινω οποιος ενδιαφερεται για τη συσκευη να ριξει μια ματια και σε αυτο το χρωμα . παντα μαυρα αγοραζα , αλλα ειναι πολυ ομορφο αυτο το army πρασινο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για το πρασινοχακί. Βαρεθηκα μαυρα χρωματα στις συσκευες αν και ειναι διαχρονικα.

Τοσα χρονια που θυμαμαι να χαζευω κινητα μου χει μεινει εκεινο το κιτρινακι του s10e.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από πολλά χρόνια μαύρο πήγα στο πράσινο (plus), έτσι κι αλλιώς με θήκη δεν είναι πως καταλαβαίνεις και τη διαφορά...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,σκέφτομαι να πάρω το s23 το μικρό τώρα έχω το s21fe.Θελω να μου πείτε αν ξέρετε μαγαζιά στο skroutz η στο best price που μπορώ να το πάρω με τιμολόγιο και αποφορολογιση!! Αθήνα!! Ευχαριστώ καλή συνέχεια σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gjimmys said:

Καλησπέρα σε όλους,σκέφτομαι να πάρω το s23 το μικρό τώρα έχω το s21fe.Θελω να μου πείτε αν ξέρετε μαγαζιά στο skroutz η στο best price που μπορώ να το πάρω με τιμολόγιο και αποφορολογιση!! Αθήνα!! Ευχαριστώ καλή συνέχεια σε όλους!!

Αν έχεις δικό σου ΑΦΜ τότε μπορείς να πας στο σκρουτζ, να συμπληρώσεις αφμ και να δεις ποιο μαγαζί σου δίνει αυτό που θες αυτόματα χωρίς να το αγοράσεις. Φαίνεται η έκπτωση πριν την τελική πληρωμή. Αν δεν δίνει τιμολόγιο στο λέει αυτόματα.
Αυτό κάνω, δεν έχει νόημα να διαφημίζουμε μαγαζιά εδώ.

Με μια πρόχειρη εκτίμηση, τα 4 στα 5 μαγαζιά δίνουν την έκπτωση αυτή.

Το Best Price να το αποφύγεις. Τα περισσότερα δεν δίνουν την έκπτωση αυτή και υποψιάζομαι ότι είναι σε αυτό το κύκλωμα με τα τιμολόγια, γιατί δίνουν αρκετά χαμηλές τιμές χωρίς τιμολόγια. Ου μπλέξεις.

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ipnotistis said:

Αν έχεις δικό σου ΑΦΜ τότε μπορείς να πας στο σκρουτζ, να συμπληρώσεις αφμ και να δεις ποιο μαγαζί σου δίνει αυτό που θες αυτόματα χωρίς να το αγοράσεις. Φαίνεται η έκπτωση πριν την τελική πληρωμή. Αν δεν δίνει τιμολόγιο στο λέει αυτόματα.
Αυτό κάνω, δεν έχει νόημα να διαφημίζουμε μαγαζιά εδώ.

Με μια πρόχειρη εκτίμηση, τα 4 στα 5 μαγαζιά δίνουν την έκπτωση αυτή.

Το Best Price να το αποφύγεις. Τα περισσότερα δεν δίνουν την έκπτωση αυτή και υποψιάζομαι ότι είναι σε αυτό το κύκλωμα με τα τιμολόγια, γιατί δίνουν αρκετά χαμηλές τιμές χωρίς τιμολόγια. Ου μπλέξεις.

Δεν έχω δικό μου ΑΦΜ θα χρησιμοποιήσω του κουμπάρου μου.Θελω να πάρω τηλέφωνο στο μαγαζί να ρωτήσω και να πάμε μαζί με τον κουμπάρο μου.Υπαρχει και το pm για τα μαγαζιά χωρίς να κάνουμε διαφήμιση!! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε κάθε μαγαζί στο σάιτ γράφει κάτω συνήθως για αποφορολόγηση βάσει ν.39α

Ενδεικτικά, το πρώτο μαγαζί στο πράσινο μοντέλο έχει τέτοια αναφορά. Αν δεν βρεις άκρη πες μου περιοχή και μοντέλο που θες να δω εγώ για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν οι θήκη με το τζαμακι που είχα παραγγείλει (ringke tempered glass απίστευτη αίσθηση στο χέρι σαν να μην φοράει τίποτα και έχει και οδηγό μέσα) και το έστησα. Από το 100% έφτασε στο 80% η μπαταρία και ανυπομονώ να δω πως θα πάει τις επόμενες μέρες. Είχα ξεχάσει το ποσό απίστευτα γρήγορο είναι, μιας και είχα το s23 ultra με το που βγήκε αλλά το έδωσα για s22 ultra και μετά για s20 plus. Η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανή δεν το θυμόμουν. Το κράτημα στο χέρι απλά απίστευτα βολικό. Καμία σχέση με τα ultra που μπροστά του είναι θηρία. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leongr188 said:

Έφτασαν οι θήκη με το τζαμακι που είχα παραγγείλει (ringke tempered glass απίστευτη αίσθηση στο χέρι σαν να μην φοράει τίποτα και έχει και οδηγό μέσα) και το έστησα. Από το 100% έφτασε στο 80% η μπαταρία και ανυπομονώ να δω πως θα πάει τις επόμενες μέρες. Είχα ξεχάσει το ποσό απίστευτα γρήγορο είναι, μιας και είχα το s23 ultra με το που βγήκε αλλά το έδωσα για s22 ultra και μετά για s20 plus. Η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανή δεν το θυμόμουν. Το κράτημα στο χέρι απλά απίστευτα βολικό. Καμία σχέση με τα ultra που μπροστά του είναι θηρία. 

Το μυστικό είναι να διαβάσετε το ποστ από το τέλος προς την αρχή :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Το μυστικό είναι να διαβάσετε το ποστ από το τέλος προς την αρχή :classic_laugh:
Έκλαψα!!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα της Nova σαν υφισταμενος πελατης σταθερής , αν παω το κινητο μου σε ενα απο τα δυο προγραμματα τους πως σας φαινεται; Μιλαμε παντα για S23 8/128.

Η προσφορα εχει ως εξης:

1) Κοστος συσκευης 399 ευρω με 24μηνο συμβολαιο απεριοριστα ολα στα 32 ευρω. Οι 4 πρωτοι μηνες δωρεαν και μετα αρχιζει το παγιο αρα βγαινει καπου 26-27 το μηνα για 24 μηνες.

2) Κοστος συσκευης 449ευρω με 24μηνο συμβολαιο, απεριοριστη ομιλια και 15GB στα 26 ευρω. Οι 3 πρωτοι μηνες δωρεαν και μετα αρχιζει το παγιο αρα βγαινει καπου 22-23 ευρω για 24 μηνες.

Για τις καλυψεις του προγραμματος,οκ, ειναι λιγο πολυ προσωπικο του καθενος τι χρειαζεται οποτε δεν στεκομαι εκει. Λετε να πεσουν οι τιμες συντομα με ρισκο να μην ειναι διαθεσιμες οι προσφορες αυτες;

Εχει καποιος τη συσκευη σε δικτυο Nova να μας ενημερωσει αν δουλευει απροβληματιστα το volte/vowifi?

 

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχει αναφερθεί ,προς ενημέρωση και των υπολοίπων να πούμε ότι οι κάμερες του απλού S23 είναι ίδιες με του S22 (πέραν της Selfie).

Επίσης η φθηνότερη 128gb έκδοση έρχεται με ταχύτητες UFS 3.1 και για UFS 4.0 μόνο οι 256gb και πάνω υποστηρίζουν.

6 ώρες πριν, r31134 said:

Λετε να πεσουν οι τιμες συντομα με ρισκο να μην ειναι διαθεσιμες οι προσφορες αυτες;

Αν κατάλαβα καλά, μιλάμε στο πρώτο σενάριο για κοντά 630-650ευρώ και στο 2ρο σενάριο για 100ευρώ κάτω.

Με βάση και τις τωρινές τιμές σε bestprice αλλά και τις τιμές που έχει πλέον το S22, η καλύτερη περίπτωση προφανώς είναι αυτή που η συσκευή είναι κάτω από τα 580ευρώ, που θα περάσει αρκετός καιρός να δούμε να πέφτει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Fulgore1 said:

Μιας και δεν έχει αναφερθεί ,προς ενημέρωση και των υπολοίπων να πούμε ότι οι κάμερες του απλού S23 είναι ίδιες με του S22 (πέραν της Selfie).

Επίσης η φθηνότερη 128gb έκδοση έρχεται με ταχύτητες UFS 3.1 και για UFS 4.0 μόνο οι 256gb και πάνω υποστηρίζουν.

Αναφέρεται η κάμερα να έχει 24mm wide έναντι του προηγούμενου 23mm.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12082&idPhone2=11253

Για τον μέσο χρήστη, τι το σημαντικό έχει η αναβάθμιση 3.1UFS σε 4.0? Που θα του χρειαστεί εννοώ;

 

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ipnotistis said:

Αναφέρεται η κάμερα να έχει 24mm wide έναντι του προηγούμενου 23mm.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12082&idPhone2=11253

Για τον μέσο χρήστη, τι το σημαντικό έχει η αναβάθμιση 3.1UFS σε 4.0? Που θα του χρειαστεί εννοώ;

 

https://techmaniacs.gr/i-ufs-4-0-tha-kanei-ypertachytata-ta-smartphones-me-kalyteri-aytonomia/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Μιας και δεν έχει αναφερθεί ,προς ενημέρωση και των υπολοίπων να πούμε ότι οι κάμερες του απλού S23 είναι ίδιες με του S22 (πέραν της Selfie).

Επίσης η φθηνότερη 128gb έκδοση έρχεται με ταχύτητες UFS 3.1 και για UFS 4.0 μόνο οι 256gb και πάνω υποστηρίζουν.

Αν κατάλαβα καλά, μιλάμε στο πρώτο σενάριο για κοντά 630-650ευρώ και στο 2ρο σενάριο για 100ευρώ κάτω.

Με βάση και τις τωρινές τιμές σε bestprice αλλά και τις τιμές που έχει πλέον το S22, η καλύτερη περίπτωση προφανώς είναι αυτή που η συσκευή είναι κάτω από τα 580ευρώ, που θα περάσει αρκετός καιρός να δούμε να πέφτει τόσο.

Σε καθε περιπτωση δινεις απο την τσεπη σου συνολο 1000 ή 1040 ευρω συνολο στο 24μηνο αλλα εχεις και την συσκευη και τα προγραμματα μεσα με ομιλια και ιντερνετ αναλογα. Ειναι απο τις ελαχιστες συσκευες που εχει τοσο γενναια επιδοτηση τωρα και φοβαμαι μην το κοψουν.

Link to comment
Share on other sites

Το κοιτάω απο εδώ, το κοιτάω απο εκεί.. και τελικά λέω να σταματήσω το μπανιστήρι και να πάω να το βάλω παραγγελία.

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το εξής:

Αν μου πάθει κάτι, και το έχω πάρει απο Σκρουτζομάγαζο που το πάω για σέρβις; Κατευθείαν στην αντιπροσωπεία της Samsung?

Τα μαγαζιά αυτά δεν τα ξέρω πως συμπεριφέρονται σε διάφορα προβλήματα ή βλάβες. Δεν έχει χρειαστεί μέχρι τώρα και δεν έχω ξαναπάρει ναυαρχίδα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ipnotistis said:

Το κοιτάω απο εδώ, το κοιτάω απο εκεί.. και τελικά λέω να σταματήσω το μπανιστήρι και να πάω να το βάλω παραγγελία.

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το εξής:

Αν μου πάθει κάτι, και το έχω πάρει απο Σκρουτζομάγαζο που το πάω για σέρβις; Κατευθείαν στην αντιπροσωπεία της Samsung?

Τα μαγαζιά αυτά δεν τα ξέρω πως συμπεριφέρονται σε διάφορα προβλήματα ή βλάβες. Δεν έχει χρειαστεί μέχρι τώρα και δεν έχω ξαναπάρει ναυαρχίδα.

Το πας κατευθειαν στο επίσημο σέρβις της Samsung. Απο που και αν το έχεις παρεις. Είτε αλυσίδα είτε μαγαζί απο σκρουτζ 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ipnotistis said:

Το κοιτάω απο εδώ, το κοιτάω απο εκεί.. και τελικά λέω να σταματήσω το μπανιστήρι και να πάω να το βάλω παραγγελία.

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το εξής:

Αν μου πάθει κάτι, και το έχω πάρει απο Σκρουτζομάγαζο που το πάω για σέρβις; Κατευθείαν στην αντιπροσωπεία της Samsung?

Τα μαγαζιά αυτά δεν τα ξέρω πως συμπεριφέρονται σε διάφορα προβλήματα ή βλάβες. Δεν έχει χρειαστεί μέχρι τώρα και δεν έχω ξαναπάρει ναυαρχίδα.

απο οπου και να το παρεις πας Samsung και συγκεκριμενα στη samrtec, αυτο δεν συζητιεται καν...

Απο εκει και περα, προσωπικα θα το εκοβα τιμολογιο απο σκρουτζ ( μεσω σκρουτζ κοβουν με μια μικρη διαδικασια) και καμια επιδοτηση κτλ, ολα τα αλλα εκπτωση στο κινητο, καθως η δεσμευση στα πακετα ειναι διετης, οποτε αν βαλεις ποσα θα πληρωσεις στα 2 χρονια σε παγια χωρις συσκευη και με συσκευη, νομιζω οτι συμφερει αγορα σκετης ειτε απο best price με απλη αποδειξη απο τα 2-3 φθηνα που εχει ειτε απο skroutz με τιμολογιο που ερχεται μια η αλλη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νέος στο s23. Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είχα διαβάσει ότι αν άλλαζε κάποιος cvc (σε θυμάμαι πως λέγεται) και έβαζε Ινδονησία, θα είχε ηχογράφηση κλήσεων χωρίς να χάνει update κτλ. Έχουμε κάπου οδηγό με διαδικασία; Ή εγγύηση επηρεάζεται; 

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο ιντερνετ για banana blur problem για τις κάμερες των s23 . αυτο εννοουν , τις θολουρες δεξια αριστερα ?

20230427_210058.jpg

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stelioz78 said:

διαβαζω στο ιντερνετ για banana blur problem για τις κάμερες των s23 . αυτο εννοουν , τις θολουρες δεξια αριστερα ?

20230427_210058.jpg

Σε φωτογραφια κειμενου φαινεται καλυτερα.Θολουρες 

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, r31134 said:

Σε φωτογραφια κειμενου φαινεται καλυτερα.Θολουρες 

εκανα ενα πειραμα , απεγκατεστησα το camera assistant , εχω τραβηξει σημερα και μακρινες και σε κειμενο , και δεν βλεπω καποια θολουρα . αν θελεις δοκιμασε το μηπως κανω λαθος

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...