Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, spoul said:

Είσαι ευχαριστημένος ; Δουλεύει το fingerprint ; Την τοποθετεί ο germanos ή μόνο την πουλάει ; 

 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Just now, chrismasgr said:

Είσαι ευχαριστημένος ; Δουλεύει το fingerprint ; Την τοποθετεί ο germanos ή μόνο την πουλάει ; 

 

Αρκετά ευχαριστημένος, είχα την ίδια και στο προηγούμενο (S22+) και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Το fingerprint δουλεύει άψογα. Σχετικά με την τοποθέτηση, δεν ξέρω, γιατί την παρέλαβα με το εταιρικό κινητό και την τοποθέτησα μόνος μου. Είναι σχετικά εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είστε ευχαριστημένοι με το s23+ σε σχέση με την κάμερα και το ζουμ της πέρα από το 3Χ (σίγουρα το ultra είναι καλύτερο σε αυτό, αλλά στην περίπτωση που θες να το αποφύγεις), αλλά και γενικά σαν συσκευή;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chrismasgr said:

Είσαι ευχαριστημένος ; Δουλεύει το fingerprint ; Την τοποθετεί ο germanos ή μόνο την πουλάει ; 

 

Σε μενα τομοοιθετησε το τζαμακι ο Γερμανός 

3 ώρες πριν, chrismasgr said:

Είσαι ευχαριστημένος ; Δουλεύει το fingerprint ; Την τοποθετεί ο germanos ή μόνο την πουλάει ; 

 

Το finger print Μου εβγαλε Την πιστη και το ξήλωσα το τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Jimo7 said:

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Από σήμα πως πάτε; Πριν αγοράσω τη συσκευή είχα το Poco f3 και οκ στην περιοχή που μένω δεν μπορώ να πω ότι είχα πολύ καλό σήμα cosmote, αλλά δε μου έκανε αυτά που κάνει τώρα το S23+. Δεν μπορεί να πιάσει σήμα η συσκευή. Με το Poco f3 δεν είχα τέτοιο σοβαρό θέμα. Έχει κανείς κάτι να προτείνει;

Και εγώ κανένα πρόβλημα με το σήμα ίσα ίσα είναι εξαιρετικό. Volte και wifi calling είναι ενεργοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Από τζαμάκια προτείνω και της Spiegen τα Spigen GLAS.tR Slim και Spigen EZ FIT GLAS.tR. Κάθονται σούπερ και είναι σχετικά οικονομικά.

Υπόψη χρειάζεται να περάσεις ξανά τα δακτυλικά αφού μπει το γυαλί και συνήθως δουλεύει σωστά μετά από ώρες αφού κάτσει.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδώ το δοκίμασα ήδη με csc THL και δουλεύει μια χαρά... Το google pay 4 πληρωμές.. Κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα οπότε βγάζω αρκετές φωτογραφίες μου βγάζει μετά στην οθόνη και μετράει ο χρόνος μήπως ξέρει κάποιος τι είναι;

Screenshot_20230713_150138_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 10:38 ΠΜ, Jimo7 said:

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Από σήμα πως πάτε; Πριν αγοράσω τη συσκευή είχα το Poco f3 και οκ στην περιοχή που μένω δεν μπορώ να πω ότι είχα πολύ καλό σήμα cosmote, αλλά δε μου έκανε αυτά που κάνει τώρα το S23+. Δεν μπορεί να πιάσει σήμα η συσκευή. Με το Poco f3 δεν είχα τέτοιο σοβαρό θέμα. Έχει κανείς κάτι να προτείνει;

Καλημέρα. Δυστυχώς είναι ένα θέμα που εμφανίζεται και σε κάποιους από εμάς που έχουμε S23 Ultra (Ίσως να υπάρχει θέμα στα S23 γενικά) και κυρίως το παρατηρούμε εμείς που ήμασταν σε περιοχές που ήδη το σήμα ήταν ασθενές. Προσωπικά ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update. Κι εμένα η παλιά μου συσκευή ήταν η P40 pro και είχα παντού καλύτερο σήμα. Κάποια παιδιά μέσα στο νήμα του S23 Ultra είπαν ότι αυτό συμβαίνει επειδή πάντα η Samsung είχε χαμηλότερο SAR από τις άλλες εταιρίες. Δεν ξέρω αν είναι έτσι πραγματικά, πάντως αν το ψάξετε γενικά και στο διαδίκτυο θα δείτε ότι είναι αρκετοί αυτοί που έχουν θέμα. Ξαναλέω απλώς, από όλα αυτά που διάβασα, ότι το καταλαβαίνουν κυρίως τα άτομα που είναι σε περιοχές που είναι αδύναμο το σήμα (λογικό φυσικά).

Edited by fasteagle2023
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, fasteagle2023 said:

Καλημέρα. Δυστυχώς είναι ένα θέμα που εμφανίζεται και σε κάποιους από εμάς που έχουμε S23 Ultra (Ίσως να υπάρχει θέμα στα S23 γενικά) και κυρίως το παρατηρούμε εμείς που ήμασταν σε περιοχές που ήδη το σήμα ήταν ασθενές. Προσωπικά ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update. Κι εμένα η παλιά μου συσκευή ήταν η P40 pro και είχα παντού καλύτερο σήμα. Κάποια παιδιά μέσα στο νήμα του S23 Ultra είπαν ότι αυτό συμβαίνει επειδή πάντα η Samsung είχε χαμηλότερο SAR από τις άλλες εταιρίες. Δεν ξέρω αν είναι έτσι πραγματικά, πάντως αν το ψάξετε γενικά και στο διαδίκτυο θα δείτε ότι είναι αρκετοί αυτοί που έχουν θέμα. Ξαναλέω απλώς, από όλα αυτά που διάβασα, ότι το καταλαβαίνουν κυρίως τα άτομα που είναι σε περιοχές που είναι αδύναμο το σήμα (λογικό φυσικά).

Ναι το έχω παρακολουθήσει το θέμα, όμως είναι λίγο αστείο, συσκευή των 300 ευρώ να πιάνει σήμα και ένα S23 όχι. Όπως και να χει ελπίζω με μια ενημέρωση να φτιάξει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το τελευταίο update, όλα φαίνονται οκ.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσος είναι ο καθαρός χώρος αποθήκευσης στο 256 και πόσος στο 512? (τι υπόλοιπο έχει μείνει?)
Ρωτάω για καινούργιο (κουτιού) με οτι ειναι προεγκατεστημένο απο την samsung.


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πόσος είναι ο καθαρός χώρος αποθήκευσης στο 256 και πόσος στο 512? (τι υπόλοιπο έχει μείνει?)
Ρωτάω για καινούργιο (κουτιού) με οτι ειναι προεγκατεστημένο απο την samsung.


Tapa




460GB/512GB

Προσωπικά δύσκολα να το γεμίσω...



Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ ωραίο κινητό αν και υποβαθμίστηκα αγοράζοντας το plus και όχι το ultra αφού προέρχομαι από το 21ultra το οποίο και με κούρασε πολύ . Έχω όμως την εντύπωση πως η ένταση του ήχου ήταν ποιο δυνατή στο 21ultra από του 23plus  ή κάνω λάθος ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ ωραίο κινητό αν και υποβαθμίστηκα αγοράζοντας το plus και όχι το ultra αφού προέρχομαι από το 21ultra το οποίο και με κούρασε πολύ . Έχω όμως την εντύπωση πως η ένταση του ήχου ήταν ποιο δυνατή στο 21ultra από του 23plus  ή κάνω λάθος ;
Λόγω υλικών κατασκευής νομίζω αισθάνεσαι τον ήχο πιο δυνατό στο 21. Το ίδιο ίσως νιώσεις και για τη δόνηση.

Πιστεύω σύντομα στο σύνολο της σαν συσκευή θα σε κερδίσει.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chrismasgr said:

προέρχομαι από το 21ultra το οποίο και με κούρασε πολύ .

Σε τι σε είχε κουράσει;

Το ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα στο plus και το ultra. 

Αν πάει καλά το ψηφιακό ζουμ μέχρι 20Χ ίσως να το σκεφτώ πιο σοβαρά το plus αν και χάνεις το micro mode 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σχετικά με την κάμερα ποια είναι η καλύτερη ρύθμιση για τις  φωτογραφίες βλέπω ότι έχει 3:4 με ζουμ 30Χ και 3:4 50MP 6Χ ζουμ σαν επιλογή μου ανοίγει πάντα την πρώτη αλλά την άλλαξα,βέβαια  δεν βλέπω κάποια διαφορά 

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2023 at 5:02 ΜΜ, Sofos_5 said:

Λόγω υλικών κατασκευής νομίζω αισθάνεσαι τον ήχο πιο δυνατό στο 21. Το ίδιο ίσως νιώσεις και για τη δόνηση.

Πιστεύω σύντομα στο σύνολο της σαν συσκευή θα σε κερδίσει.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Μα ήδη με έχει κερδίσει σαν συσκευή παρόλο που είναι υποβάθμιση αυτό που έκανα από ultra να πάω σε plus . Δεν το μετάνιωσα .

On 21/7/2023 at 6:00 ΜΜ, ostvarivanje said:

Σε τι σε είχε κουράσει;

Το ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα στο plus και το ultra. 

Αν πάει καλά το ψηφιακό ζουμ μέχρι 20Χ ίσως να το σκεφτώ πιο σοβαρά το plus αν και χάνεις το micro mode 

Πρώτα απόλα θερμαίνεται υπερβολικά . Κάποια στιγμή πήγαινα ταξίδι και αναγκαστικά έβαλα το gps του κινητού . Κάποια στιγμή μου έβγαλε μήνυμα ότι σταματάει να λειτουργεί το gps λόγο θερμοκρασίας . Την λύση την έδωσε το παλιό καλό samsung S10+ της συζύγου . Μπαταρία από την αρχή δεν κράταγε μία μέρα . Στα δύο χρόνια το φορτιζα 3 φορές την ημέρα . Αυτό δεν είχε γίνει σε κανένα τηλέφωνο πόσο μάλλον από ενα τηλέφωνο 1200 ευρώ όταν το πήρα .

 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, chrismasgr said:

Μα ήδη με έχει κερδίσει σαν συσκευή παρόλο που είναι υποβάθμιση αυτό που έκανα από ultra να πάω σε plus . Δεν το μετάνιωσα .

Πρώτα απόλα θερμαίνεται υπερβολικά . Κάποια στιγμή πήγαινα ταξίδι και αναγκαστικά έβαλα το gps του κινητού . Κάποια στιγμή μου έβγαλε μήνυμα ότι σταματάει να λειτουργεί το gps λόγο θερμοκρασίας . Την λύση την έδωσε το παλιό καλό samsung S10+ της συζύγου . Μπαταρία από την αρχή δεν κράταγε μία μέρα . Στα δύο χρόνια το φορτιζα 3 φορές την ημέρα . Αυτό δεν είχε γίνει σε κανένα τηλέφωνο πόσο μάλλον από ενα τηλέφωνο 1200 ευρώ όταν το πήρα .

 

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ νόμισα σε μεγεθος και όγκο ότι σε κούρασε. Γιατί προφανώς και το s23 Ultra δε θερμαίνεται όπως διαβάζω στο ανάλογο θέμα. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα με την συσκευή.

Ένα check για όποιον ενδιαφέρεται να δούμε λίγο τις κάμερες που έχουν τα τηλέφωνά μας.

Πληκτρολογήστε στο dialer *#34971539# στο μενού επιλέξτε "MODULE INFO VER CHECK" και τραβήξτε ένα screenshot.

 

 

 

 

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα με την συσκευή.
Ένα check για όποιον ενδιαφέρεται να δούμε λίγο τις κάμερες που έχουν τα τηλέφωνά μας.
Πληκτρολογήστε στο dialer *#34971539# στο μενού επιλέξτε "MODULE INFO VER CHECK" και τραβήξτε ένα screenshot.
 
 
 
...thumb.jpg.dc074c481222b7062b3c61f081cc3f30.jpg
Μου βγάζει Connection problem or invalid MMI code. Ίσως επειδή έχω αλλαγμένο CSC ποιος ξέρει.

Παρεμπιπτόντως πέρασα το μεγάλο update Αυγούστου, όλα καλά μέχρι στιγμής με πληρωμές, smoothness, μπαταρία κλπ. Δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...