Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Tzanos13 said:

Εγώ σχετικά στο 10ημερο είδα το αυτά τα νούμερα αφού πρώτα έστησα το κινητό με τα δικά μου γούστα(το κάνω σε όποια συσκευή εχω). Μετά το firmware του Μαΐου όμως έχω πέσει στις 8+ ώρες περίπου. Θα ανεβάσω όταν πάει 20% να δεις που θα είμαι.

Ναι,αν μπορείς ανέβασε. Αν έχεις πέσει τόσο άρα και γω καλά είμαι...Αν και τεράστιο λάθος της samsung αν χάλασε τόσο πολύ την μπαταρία του plus  με το update.Ελπιζω να το φτιάξει στο επόμενο. 

1 ώρα πριν, redcom7 said:

Πάντως εδώ πανω απο 5 ώρες δεν έχω δει ποτέ

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρησιμοποιησες smart switch? Δεν είναι λογικό. Πρέπει να κάνεις reset χωρίς κάρτα sim και εγκατάσταση από την αρχη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 357
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρησιμοποιησες smart switch? Δεν είναι λογικό. Πρέπει να κάνεις reset χωρίς κάρτα sim και εγκατάσταση από την αρχη
Ναι με smart switch...

Και εγώ υποπτεύομαι ότι μπορεί να φταίει αυτό...




Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, redcom7 said:

Ναι με smart switch...

Και εγώ υποπτεύομαι ότι μπορεί να φταίει αυτό...




Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό είναι. Κάνε reset...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, redcom7 said:

Ναι με smart switch...

Και εγώ υποπτεύομαι ότι μπορεί να φταίει αυτό...




Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έκανα χωρίς sim το στήσιμο,αρνήθηκα δηλαδή οτι είχε στο άνοιγμα της συσκευής πέρασα όλες τις εφαρμογές από την αρχή μια μια και μετά έβαλα την sim. Έχω σε αδράνεια τις εφαρμογές εκτός από όσες στέλνουν ειδοποίηση (τράπεζα,viber,Instagram κ.α)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι. Κάνε reset...
Να μην φέρω τις εφαρμογές μετά... Από samsung back up?

Μιλάμε για 100+ εφαρμογές

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pereas7777 said:

Ναι,αν μπορείς ανέβασε. Αν έχεις πέσει τόσο άρα και γω καλά είμαι...Αν και τεράστιο λάθος της samsung αν χάλασε τόσο πολύ την μπαταρία του plus  με το update.Ελπιζω να το φτιάξει στο επόμενο. 

Χρησιμοποιησες smart switch? Δεν είναι λογικό. Πρέπει να κάνεις reset χωρίς κάρτα sim και εγκατάσταση από την αρχη

Δεν έφτασα ακόμα 20% σου ανεβάζω τώρα όπως είμαι να δεις..

Screenshot_20230516_002524_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Δεν έφτασα ακόμα 20% σου ανεβάζω τώρα όπως είμαι να δεις..

Screenshot_20230516_002524_Device care.jpg

Τρομερή αυτονομία!!!

Ελπίζω πως θα φτάσω και γω εκεί... Διαβάζω από άλλους πως στον 1 μήνα φτάνει στο πίκ η μπαταρία. Εγω Είμαι στις 11 μέρες σήμερα. 

9 ώρες πριν, redcom7 said:

Να μην φέρω τις εφαρμογές μετά... Από samsung back up?

Μιλάμε για 100+ εφαρμογές

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από samsung back up δεν νομίζω πως θα χεις πρόβλημα. Το smart switch μην χρησιμοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Από samsung back up δεν νομίζω πως θα χεις πρόβλημα. Το smart switch μην χρησιμοποιήσεις...
Καλημέρα το έκανα από iPhone κιόλας

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να πάω στο s23 plus από s21 fe αλλά φοβάμαι το συγκεκριμένο πρόβλημα.



Μετά πρέπει αναγκαστικά σε s23 ultra..

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάω στο s23 plus από s21 fe αλλά φοβάμαι το συγκεκριμένο πρόβλημα.




Μετά πρέπει αναγκαστικά σε s23 ultra..

My S21 FE is Awesome!!!

Εγω δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα

https://i.imgur.com/DDPy24e.jpg
https://i.imgur.com/DSp7JlL.jpg

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα νέος χρήστης του s23 plus  εδώ και λίγες μέρες μετά από ένα χρόνο με το xiaomi 12 είπα να ξαναγυρίσω σε Samsung λόγο λειτουργικού και σταθερότητας,ήθελα να ρωτήσω για την αυτονομία μπαταρίας παρατηρώ ότι στο standby καταναλώνει αρκετά ίσως φταίει το aod αλλά το έχω στη τσέπη δεν πρέπει να σβήνει τελείως σε σκοτεινό περιβάλλον;ευελπιστώ ότι θα διορθωθεί μετά από κάποιες μέρες λόγο μοτίβου γιατί με τη χρήση  που κάνω πιστεύω ότι θα πρέπει να βγάζω και δεύτερη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος χρήστης του s23 plus  εδώ και λίγες μέρες μετά από ένα χρόνο με το xiaomi 12 είπα να ξαναγυρίσω σε Samsung λόγο λειτουργικού και σταθερότητας,ήθελα να ρωτήσω για την αυτονομία μπαταρίας παρατηρώ ότι στο standby καταναλώνει αρκετά ίσως φταίει το aod αλλά το έχω στη τσέπη δεν πρέπει να σβήνει τελείως σε σκοτεινό περιβάλλον;ευελπιστώ ότι θα διορθωθεί μετά από κάποιες μέρες λόγο μοτίβου γιατί με τη χρήση  που κάνω πιστεύω ότι θα πρέπει να βγάζω και δεύτερη μέρα.
Βάλε το AOD notify και ρύθμισε το όπως θες!!
Καλορίζικο!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει έρθει σε κάποιον το update Ιουνίου? 

 

Λένε για μεγάλη βελτίωση στην κάμερα... 

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2023 at 3:31 ΜΜ, redcom7 said:

Εγω δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα

https://i.imgur.com/DDPy24e.jpg
https://i.imgur.com/DSp7JlL.jpg

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.androidcentral.com/phones/samsung-acknowledge-blurring-problem-galaxy-s23

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το περιμένω πως και πως μήπως δούμε φως με το google wallet... με έχει αποσυντονίσει πλήρως γιατί είχα συνηθίσει να μην κουβαλάω τίποτα μαζί μου :<

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Κι εγώ το περιμένω πως και πως μήπως δούμε φως με το google wallet... με έχει αποσυντονίσει πλήρως γιατί είχα συνηθίσει να μην κουβαλάω τίποτα μαζί μου :<

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

Εγώ δεν έχω θέμα έχω το watch... 

 

Αλλά μου την σπάει... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θέμα έχω το watch... 
 
Αλλά μου την σπάει... 
Εγώ φόρτισα 1,2,5,10 και το παράτησα, γύρισα στα κλασικά ρολόγια.

Εντωμεταξύ τι ήθελα και το μελετούσα, σήμερα κάπου έχασα την κάρτα... δεν πιστεύω πως θα φτιάξει και με το update και πρέπει να ψάξω να δω πως θα το κάνω.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πολυπόθητο June update.... 

 

 

Για να δούμε σε THL csc.. 

Screenshot_20230616_134931_Software update.jpg

On 10/6/2023 at 2:18 ΜΜ, Sofos_5 said:

Κι εγώ το περιμένω πως και πως μήπως δούμε φως με το google wallet... με έχει αποσυντονίσει πλήρως γιατί είχα συνηθίσει να μην κουβαλάω τίποτα μαζί μου :<

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

Όλα οκ με το google pay... 

 

Δουλεύει μια χαρά μετά το update του Ιουνίου

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ περιμένω να νυχτώσει για να δω το night mode. Αυτο που βλέπω σίγουρα σαν διαφορά είναι οι 3rd party εφαρμογές (πχ twitter ) πάνε βούτυρο και το one ui φυσάει.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πολυπόθητο June update.... 
 
 
Για να δούμε σε THL csc.. 
630796350_Screenshot_20230616_134931_Softwareupdate.thumb.jpg.59ddae1f7ef91b6d6dadf6574eaad503.jpg
Όλα οκ με το google pay... 
 
Δουλεύει μια χαρά μετά το update του Ιουνίου
Πλάκα κάνεις! Τρέχω!

Κι όμως έγινε πιο smooth!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάτι παραπάνω από ενάμιση χρόνο με το εξαιρετικό A52s σκεφτόμουν την αλλαγή σε S23+...

Πέρασα από ένα κατάστημα να δω όλη τη σειρά s23 από κοντά, ομολογώ ότι δεν τρελάθηκα με το s23+, πιάνοντας το δε μου έδωσε την αίσθηση ότι πιάνω ένα κινητό του χιλιάρικου...

Ήμουν ανάμεσα σε s23 ultra και s23+, πήγα προς το s23+ λόγω μεγέθους, αν και βλέποντας τα από κοντά διαπίστωσα ότι και το s23 ultra δεν είναι ακραία "μεγάλο", με μεγάλο συν και τις κάμερες που έχει.

Πφφφφ... δίλημμα... s23+ ?!?! s23 ultra?!?! ή μένω με το a52s και βλέπουμε!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnkarak said:

Μετά από κάτι παραπάνω από ενάμιση χρόνο με το εξαιρετικό A52s σκεφτόμουν την αλλαγή σε S23+...

Πέρασα από ένα κατάστημα να δω όλη τη σειρά s23 από κοντά, ομολογώ ότι δεν τρελάθηκα με το s23+, πιάνοντας το δε μου έδωσε την αίσθηση ότι πιάνω ένα κινητό του χιλιάρικου...

Ήμουν ανάμεσα σε s23 ultra και s23+, πήγα προς το s23+ λόγω μεγέθους, αν και βλέποντας τα από κοντά διαπίστωσα ότι και το s23 ultra δεν είναι ακραία "μεγάλο", με μεγάλο συν και τις κάμερες που έχει.

Πφφφφ... δίλημμα... s23+ ?!?! s23 ultra?!?! ή μένω με το a52s και βλέπουμε!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μένοντας με το Α52s δύο κακά μπορούν να συμβούν: 1) ισως να μήν ξαναβρείς σειρά s με snap 2) ισως να μην ξαναβρείς σειρα Α με snap, οπότε αν σκέφτεσε την αλλαγή κάνε την τώρα με το s23 και θα έλεγα πρός το τέλος του χρόνου που θα έχει πέσει καί άλλο η τιμή του, διαφορετικά αλλάζεις την μπαταρία στο Α52s πρίν την λήξη της διετίας, οπότε θα περάσεις άνετα άλλη μια διετία και βλέπεις. ( καί για αυτούς που θα τσιρίξουν για τον snap, αν δεν ήταν τόσο καλός γιατί να τον προτιμήσει η samsung και μάλιστα για όλες τις αγορές πρωτοφανές για την ιστορία της ?), απλά της κακοφάνηκε που πληρώνει τόσα λεφτά στην qualcom και θέλει να ξαναγυρίσει στον exynos που τον βγάζει αυτή και στοιχίζει λιγότερο για την εταιρεία, την τσέπη της κοιτάει και όχι τον πελάτη της.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Μένοντας με το Α52s δύο κακά μπορούν να συμβούν: 1) ισως να μήν ξαναβρείς σειρά s με snap 2) ισως να μην ξαναβρείς σειρα Α με snap, οπότε αν σκέφτεσε την αλλαγή κάνε την τώρα με το s23 και θα έλεγα πρός το τέλος του χρόνου που θα έχει πέσει καί άλλο η τιμή του, διαφορετικά αλλάζεις την μπαταρία στο Α52s πρίν την λήξη της διετίας, οπότε θα περάσεις άνετα άλλη μια διετία και βλέπεις. ( καί για αυτούς που θα τσιρίξουν για τον snap, αν δεν ήταν τόσο καλός γιατί να τον προτιμήσει η samsung και μάλιστα για όλες τις αγορές πρωτοφανές για την ιστορία της ?), απλά της κακοφάνηκε που πληρώνει τόσα λεφτά στην qualcom και θέλει να ξαναγυρίσει στον exynos που τον βγάζει αυτή και στοιχίζει λιγότερο για την εταιρεία, την τσέπη της κοιτάει και όχι τον πελάτη της.

Ναι, το να κάνω την αλλαγή προς το τέλος του χρόνου δεν ακούγεται κακό... Αν και ανάμεσα στα s23+ και s23 ultra μάλλον με βλέπω προς το ultra τελικά.

Όσο για τη μπαταρία του a52s, δεν έχω κανένα θέμα για την ώρα, με βγάζει άνετα, δεδομένου ότι κάνω πάντα φόρτιση μέχρι 85% σπίτι το βράδυ πριν τον ύπνο και μέσα στην ημέρα φορτίζει 2 φορές από 20-30 λεπτά στο αμάξι που το συνδέω για google maps.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, johnkarak said:

Ναι, το να κάνω την αλλαγή προς το τέλος του χρόνου δεν ακούγεται κακό... Αν και ανάμεσα στα s23+ και s23 ultra μάλλον με βλέπω προς το ultra τελικά.

Όσο για τη μπαταρία του a52s, δεν έχω κανένα θέμα για την ώρα, με βγάζει άνετα, δεδομένου ότι κάνω πάντα φόρτιση μέχρι 85% σπίτι το βράδυ πριν τον ύπνο και μέσα στην ημέρα φορτίζει 2 φορές από 20-30 λεπτά στο αμάξι που το συνδέω για google maps.

Απλα στο ειπα γιατι στον δευτερο χρονο πληρωνεις μονο την μπαταρια για αλλαγη στην samsung, μετα την ληξη της εγγυησης πληρωνεις εργατικα και μπαταρια, οποτε αν θελεις να το κρατησεις συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, boymanos said:

διαφορετικά αλλάζεις την μπαταρία στο Α52s πρίν την λήξη της διετίας

Για ποιον λόγο να αλλάξει μπαταρία πριν την λήξη της διετίας και όχι όποτε κρίνει ότι χρειάζεται (πχ στα 3 χρόνια);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...