Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε καλά δεν ειρωνεύτηκε, όντως ένα λεπτό δουλειά είναι η αλλαγή χθες το έκανα σε ένα Samsung.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Ναι φασαρία ούτε 1 λεπτό δίκιο έχεις..

Για κάποιον που δεν ασχολείται το να μπλέκει με καλώδια και υπολογιστές είναι φασαρία και έχει μια διαδικασία, δεν είναι σαν να κάνεις ένα clear cache.... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:

Ε καλά δεν ειρωνεύτηκε, όντως ένα λεπτό δουλειά είναι η αλλαγή χθες το ....

 εβγαλα ακρη , αλλα σε αφηνει να αλλαξεις το csc π.χ. σε EUX  δεν εχει επιλογη για vgr , cos 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Για κάποιον που δεν ασχολείται το να μπλέκει με καλώδια και υπολογιστές είναι φασαρία και έχει μια διαδικασία, δεν είναι σαν να κάνεις ένα clear cache.... 

Αυτό ακριβώς.... Πανε οι εποχές που τουλάχιστον εγώ τα έκανα... ειδικά το odin το σιχαθηκα...

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μια ερώτηση... θέλω να κάνω φορμάτ στο κινητό για να φύγουν τα σκουπίδια που έχω μαζέψει εδώ και 1 χρόνο και αναρωτιέμαι ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος. Να κάνω φορμάτ όταν έρθει η 6.1 αλλά πριν την εγκατάσταση ή να εγκατασταθεί η 6.1 και να κάνω φορμάτ αμέσως μετά;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pns_znts said:

Καλημέρα!

Μια ερώτηση... θέλω να κάνω φορμάτ στο κινητό για να φύγουν τα σκουπίδια που έχω μαζέψει εδώ και 1 χρόνο και αναρωτιέμαι ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος. Να κάνω φορμάτ όταν έρθει η 6.1 αλλά πριν την εγκατάσταση ή να εγκατασταθεί η 6.1 και να κάνω φορμάτ αμέσως μετά;

σε τετοιες περιπτωσεις εγω περναω την ενημερωση και κανω μετα....νομιζω οτι αυτο ειναι το σωστο,αλλα περιμενε τις γνωμες και των αλλων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε mail από την Samsung ότι έρχεται σε λίγο η 6.1 και τι ακριβώς περιλαμβάνει για την συσκευή μας! 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dan81 said:

Παιδιά ήρθε mail από την Samsung ότι έρχεται σε λίγο η 6.1 και τι ακριβώς περιλαμβάνει για την συσκευή μας! 

Και σε εμένα ήρθε το συγκεκριμένο email...

Πρώτη φορά κάτι τέτοιο σε αναβάθμιση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dan81 said:

Παιδιά ήρθε mail από την Samsung ότι έρχεται σε λίγο η 6.1 και τι ακριβώς περιλαμβάνει για την συσκευή μας! 

Ε κάνε ένα copy paste , μην μας σκας 🙂 , μόνο η μπαταρία να έρθει πάλι σε επίπεδα 5.1 και τίποτα άλλο 

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει review στο forum της samsung 

https://www.sammobile.com/news/samsung-one-ui-6-1-update-galaxy-s23-ultra-fold-5-video/

Απότι καταλαβαίνω απο το βίντεο με το καινούριο update παίρνουμε σχεδόν όλα τα features που διαφήμισε η Samsung για το S24 Ultra. Και όσα δεν παίρνουμε όπως να βγάζει σε 24MP αντί για 50 στο ExpertRaw είναι για να τα διαφοροποιήσει και οχι γιατι δεν τα υποστηρίζει το S23U

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πάντως βρίσκω εξαιρετικό το γεγονός οτι δίνει τόσα πολλά features του 24 και στα 23άρια. Δεν το κάνουν όλες οι εταιρίες αυτό. Πολύ καλή υποστήριξη.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, one2377 said:

Παιδιά, πάντως βρίσκω εξαιρετικό το γεγονός οτι δίνει τόσα πολλά features του 24 και στα 23άρια. Δεν το κάνουν όλες οι εταιρίες αυτό. Πολύ καλή υποστήριξη.

Στην ουσία το μόνο που έχει το s24 είναι Ι επεξεργαστής και η πιο φωτεινή οθονη.  

Αν το s24 ultra είχε βγει το 2023, και στο s23 ultra φέτος,  όσον αφορά στα υπόλοιπα πράγματα είναι το ίδιο και ίσως καλυτερο.  Μόνο οι καμερες δηλαδή να κοιτάξει κανείς,  το s24 ultra κάνει καλύτερο ζουμ μόνο στα μεσαία μήκη 5x-20x.

Υπήρχε λόγος που βγήκε το 100x ζουμ κάποτε με s20 ultra, που είχε 4x 48αρα κάμερα και σαν αναβάθμιση βγήκε μετά το s21 ultra με τη γνωστή περισκόπικη 10Χ. 

Μπρος πίσω πάει η samsung μου φαίνεται... 

Και φυσικά η κυρτή οθονη , ακόμα και στο s22 ultra,  είναι πιο premium.  

Μου ήρθε κ εμένα email. Λογικά αύριο θα έρθει η αναβάθμιση  απ ότι είπε ένας πιο πριν.  Και απ ότι είδα στο email, δεν θα λείπει κάτι όσον αφορά το ai, σε σχέση με s24.

Προσωπικά δε με συγκινεί αυτό το ai, άχρηστο θα μου είναι, όπως μου ήταν και το πενάκι ένα χρόνο τώρα.  Πήρα το κινητό λόγω ότι ήταν κάτι το διαφορετικό απ όσα υπάρχουν εκεί έξω,  με τη τετράγωνη φαρδιά οθονη, τον 10x τηλεφακό, τον επεξεργαστή που δεν ζεσταίνεται κλπ. 

Πάντως το s24 ultra θα περάσει από τα χέρια μου πριν το καλοκαίρι, μπορεί να μην είναι ουσιαστικά αναβαθμισμενο σε σχεση με s23 , αλλά έχω το μικρόβιο της γρηγορης αλλαγής. Και φυσικά αν θα εχω το s24 ultra  , δεν πρόκειται να το κρατήσω 7 χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jtgiannis said:

Καλημέρα στην παρέα. Τώρα την κατεβάζω!

Καλημέρα! σε εμένα δεν κατεβαίνει.. μου βγάζει σφάλμα δικτύου ή διακομιστή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pns_znts said:

Καλημέρα! σε εμένα δεν κατεβαίνει.. μου βγάζει σφάλμα δικτύου ή διακομιστή...

Ναι μου το έκανε και εμένα. Κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και θα ισιώσει. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pns_znts said:

Καλημέρα! σε εμένα δεν κατεβαίνει.. μου βγάζει σφάλμα δικτύου ή διακομιστή...

Καλημέρα, και σε εμένα που πάω να την κατεβάσω μου βγάζει ακριβώς το ίδιο και δεν έστρωσε με επανεκκίνηση. 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα με επανεκκίνηση όλα έγιναν μια χαρά. Κατέβηκε ήδη και ετοιμάζομαι για εργοστάσιακη επανεκκίνηση. Δοκιμάστε πάλι, υποθέτω κάποιο θέμα με την διανομή του Update θα είναι. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε και εγκαταστάθηκε κανονικά. Δεν είδα κάποιο θέμα με lag η να μην έκατσε κάτι καλά. Μένει να φανεί αν επηρεάστηκε η απόδοση της μπαταρίας.

Από features δεν μπορώ να πω ότι με συγκίνησε... Μόνο ΑΙ σε calls, notes, Samsung browser, Samsung keyboard και album έδωσε. Τα 4 πρώτα άχρηστα για εμένα προσωπικά. Το παιχνιδάκι με τις εικόνες που μετακινεις κάτι και στο γεμίζει με ΑΙ είναι καλό αλλά οκ πόσο συχνά θα το κάνεις πέρα απ' τις πρώτες μέρες ίσως?

Έδωσε και το circle to search το οποίο δεν το "διαφημίζει" μετά το update στην λίστα με τα νέα features

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 6.1 αλλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ τώρα λόγω δουλειάς...

Η μεσαία μπάρα πλέον δεν κρύβεται νομίζω λόγω του gesture circle to search;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...