Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στατιστικά μπαταρίας με το update Φεβρουαρίου. Στα ίδια επίπεδα με πριν για μένα. Φόρτιση στο 85%, 18 ώρες εκτός φόρτισης με 6 ώρες οθόνης στο 20%. 

Screenshot_20240216_201716_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2024 at 11:03 ΠΜ, lagoudakis said:

προσωπικα προτιμω να ειναι μαλακες οι θηκες για να αποφυγω κατι τετοια,για το ultra μου πηρα τις μαμα σιλικονης σε 3 χρωματα για την αλλαγη

Εγώ το ξεφτίλισα ως προς τις θήκες...

IMG-20240217-112443.jpg

 

Παρόλαυτα , αν και τις αλλάζω ΠΑΡΑ πολύ συχνά, δεν έχω το παραμικρό σημάδι πάνω στο σασί του κινητού. Σκληρή θήκη δεν έχω πάρει ακόμα. Η πιο σκληρή ίσως είναι η διάφανη της nillkin και η διαφανομαυρη της ringkie. Πληροφοριακά η πιο λεπτή που έχω βρει είναι κάτω διάφανη της imax. Η spigen clear είναι πολύ χοντροκομμένη και ας λένε οι youtubers ότι είναι λεπτή. Αγαπημένες θήκες, η άσπρη και πράσινη ringkie air s, και αυτές δίπλα από το 7650 μαύρη και άσπρη που αν και oem , έχουν πολύ καλή εφαρμογή χωρίς στρογγυλεμένες γωνίες, στυλ s24 ultra , και προστατεύουν και την κάμερα αρκετά. 

Ψάχνομαι και για skin μεμβράνη πλατης τώρα , αλλά ένα κατάστημα στο Βύρωνα , το μοναδικό που μου πρότειναν εδώ, δεν δέχετε πληρωμή στο κατάστημα. Βασικά δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα. Αν με βόλευαν τα ταχυδρομεία θα παρεγγελνα από εξωτερικό. 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι έχει εγκαταστημενη μια εφαρμογή vodafone box στο κινητό (το πηρα μεταχειρισμενο) την έχω κάνει φυσικά disable (διαγραφή δεν με αφήνει). Μάλλον φοράει firmware της vodafone 

Φοραει PDA EUX : S918BXXS3BXA2  ενω βλεπω οτι το EUX στο Sammy Firmware ειναι :S918BXXS3BXAD 

Επειδή γενικά με  εκνευρίζει που υπαρχει διαφορετικο PDA ,  η ερώτηση μου είναι αξίζει να κάτσω μέσο odin  να το περάσω το firmware ?

Θα κερδίσω τίποτα; 

Να περιμενω καλυτερα την 6.1 και  να το κανω τοτε?

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Εγώ το ξεφτίλισα ως προς τις θήκες...

IMG-20240217-112443.jpg

 

Παρόλαυτα , αν και τις αλλάζω ΠΑΡΑ πολύ συχνά, δεν έχω το παραμικρό σημάδι πάνω στο σασί του κινητού. Σκληρή θήκη δεν έχω πάρει ακόμα. Η πιο σκληρή ίσως είναι η διάφανη της nillkin και η διαφανομαυρη της ringkie. Πληροφοριακά η πιο λεπτή που έχω βρει είναι κάτω διάφανη της imax. Η spigen clear είναι πολύ χοντροκομμένη και ας λένε οι youtubers ότι είναι λεπτή. Αγαπημένες θήκες, η άσπρη και πράσινη ringkie air s, και αυτές δίπλα από το 7650 μαύρη και άσπρη που αν και oem , έχουν πολύ καλή εφαρμογή χωρίς στρογγυλεμένες γωνίες, στυλ s24 ultra , και προστατεύουν και την κάμερα αρκετά. 

Ψάχνομαι και για skin μεμβράνη πλατης τώρα , αλλά ένα κατάστημα στο Βύρωνα , το μοναδικό που μου πρότειναν εδώ, δεν δέχετε πληρωμή στο κατάστημα. Βασικά δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα. Αν με βόλευαν τα ταχυδρομεία θα παρεγγελνα από εξωτερικό. 

Πρώτα απ όλα να δείξουμε όλοι σεβασμό στα 3650+7650 😛

To πήγες σε άλλη διάσταση εσύ το θέμα θήκες 😄 

Οι spigen Liquid Air/Crystal όντως δεν είναι πολύ λεπτές αλλά νομίζω ότι δεν πλασάρονται για τις πιο λεπτές ούτως η άλλως.

Παρ όλα αυτά, έχεις κάποιο link για την imax που λες ότι είναι η πιο λεπτή?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, όταν ανοίγω την ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής μου ακούει παράξενους ήχους και δε μπορεί να με ακούσει, τί μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, rolexakias said:

Καλησπέρα στη παρέα, όταν ανοίγω την ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής μου ακούει παράξενους ήχους και δε μπορεί να με ακούσει, τί μπορεί να συμβαίνει;

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και άμα συνεχίσει πας αντιπροσωπεία για αλλαγή μικροφώνου. δεν έχεις άλλη επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, OverClocker said:

Πρώτα απ όλα να δείξουμε όλοι σεβασμό στα 3650+7650 😛

To πήγες σε άλλη διάσταση εσύ το θέμα θήκες 😄 

Οι spigen Liquid Air/Crystal όντως δεν είναι πολύ λεπτές αλλά νομίζω ότι δεν πλασάρονται για τις πιο λεπτές ούτως η άλλως.

Παρ όλα αυτά, έχεις κάποιο link για την imax που λες ότι είναι η πιο λεπτή?

Από thikishop στα 11 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Εγώ το ξεφτίλισα ως προς τις θήκες...

 

Έχεις πληροφορίες για τη σημειωμένη; (link, αν παρουσιάζει κανένα θέμα, αν είναι Οκ κλπ κλπ.......)

IMG-20240217-112443.jpg

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, rolexakias said:

Καλησπέρα στη παρέα, όταν ανοίγω την ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής μου ακούει παράξενους ήχους και δε μπορεί να με ακούσει, τί μπορεί να συμβαίνει;

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκκίνηση?

Επίσης έχεις wifi calling ενεργοποιημένο?

 

1 hour ago, EricssonyFan said:

Από thikishop στα 11 ευρώ 

Thanks

Δεν βλέπω να έχει αυτή την imax που λες ακόμα :( 

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, OverClocker said:

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκκίνηση?

Επίσης έχεις wifi calling ενεργοποιημένο?

 

Thanks

Δεν βλέπω να έχει αυτή την imax που λες ακόμα 😞

 

Καλημέρα παίδες, του έκανα επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων και έστρωσε ευτυχώς, ευχαριστώ. 

Edited by rolexakias
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lefteris90 said:

 wifi calling τι κανει ακιρβως;

Χρησιμοποιεί το wifi που είσαι συνδεδεμένος για να κάνεις / δεχτείς κλήσεις, μνμ...Αυτό κατά προτίμηση να το έχεις ενεργό όπου το σήμα κινητής είναι μέτριο έως κακό για να μπορείς να μιλάς άνετα με τον άλλον και προπάντων να μη σπαταλας άδικα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κατεβάσω την εφαρμογή revolut από το play store. 

Αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα, δοκιμάστε ξανά αργότερα. 

Βγάζει αυτό το σφάλμα και δεν ξεκινάει το download. 

Μόνο σε αυτή την εφαρμογή. 

Ότι άλλο θέλω το κατεβάζει κανονικά. 

Δοκίμασα με δεδομένα. Με Wi-Fi. Μετά από επανεκκίνηση. 

Έβγαλα το dns λέω μπας και εμποδίζει κάπου. 

Τίποτα. 

Προτείνετε κάτι άλλο να δοκιμάσω? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kountoura said:

Παιδιά προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κατεβάσω την εφαρμογή revolut από το play store. 

Αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα, δοκιμάστε ξανά αργότερα. 

Βγάζει αυτό το σφάλμα και δεν ξεκινάει το download. 

Μόνο σε αυτή την εφαρμογή. 

Ότι άλλο θέλω το κατεβάζει κανονικά. 

Δοκίμασα με δεδομένα. Με Wi-Fi. Μετά από επανεκκίνηση. 

Έβγαλα το dns λέω μπας και εμποδίζει κάπου. 

Τίποτα. 

Προτείνετε κάτι άλλο να δοκιμάσω? 

Βρες το play στις εφαρμογές κάνε απεγκαταστη την τελευταία ενημέρωση πάνω δεξιά τρεις τέλειες κ δοκίμασε ξανα μπας και 

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2024 at 7:04 ΜΜ, thabull said:

Έχεις πληροφορίες για τη σημειωμένη; (link, αν παρουσιάζει κανένα θέμα, αν είναι Οκ κλπ κλπ.......)

Είναι από την imax.  Είναι πολύ λεπτή, έχει ακάλυπτα τα edges της οθόνης και στο κράτημα είναι πολύ καλή. Σφιχτή επίσης. Στη κάμερα προεξέχει λίγο,  όχι σαν την spigen, αλλά δεν είναι και στο ίδιο επίπεδο σαν των αυθεντικών samsung θηκών. Αλλά αν και λεπτή με χαλάει αισθητικά έτσι όπως φτιάξανε το camera island,  θα προτιμούσα να έιχε απλώς κύκλους με σκαλοπάτι.

Οι καινούριες θήκες της ringke σιλικόνης για το s24 ultra,  έτσι ακριβώς είναι σχεδιασμένες.

Screenshot-20240218-195446-Chrome.jpg

 

Του s23 ultra είναι καλύτερες.

Screenshot-20240218-195417-Chrome.jpg

 

Edited by EricssonyFan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Βρες το play στις εφαρμογές κάνε απεγκαταστη την τελευταία ενημέρωση πάνω δεξιά τρεις τέλειες κ δοκίμασε ξανα μπας και 

Δοκίμασα. Τίποτα. 

Εν τω μεταξύ revolut μπίζνες και revolut >18 κατεβαίνουν κανονικά. 

 Η κανονική εφαρμογή revolut με τίποτα. 

https://photos.app.goo.gl/XSpW8aPz4qgH549p8

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kountoura said:

Δοκίμασα. Τίποτα. 

Εν τω μεταξύ revolut μπίζνες και revolut >18 κατεβαίνουν κανονικά. 

 Η κανονική εφαρμογή revolut με τίποτα. 

https://photos.app.goo.gl/XSpW8aPz4qgH549p8

Χειροκίνητα τότε το apk?η αν δε βαριέσαι φτιάξε ένα λογαριασμό google αν δεν έχεις κ βάλε αυτόν στο store να δεις αν το κατεβάσει 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Andreaszel said:

Χειροκίνητα τότε το apk?η αν δε βαριέσαι φτιάξε ένα λογαριασμό google αν δεν έχεις κ βάλε αυτόν στο store να δεις αν το κατεβάσει 

Χειροκίνητα από apkmirror πχ? 

Τέτοιες εφαρμογές δεν θα ήθελα να κατεβάσω εκτός play store. 

Θα δω την άλλη λύση με άλλο μεηλ. 

Με έσκασε μιλάμε. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kountoura said:

Χειροκίνητα από apkmirror πχ? 

Τέτοιες εφαρμογές δεν θα ήθελα να κατεβάσω εκτός play store. 

Θα δω την άλλη λύση με άλλο μεηλ. 

Με έσκασε μιλάμε. 🙂 

Ναι.δε νομίζω να έχεις θέμα πάντως. Δοκίμασε κ με άλλο email και βλέπεις 

Το άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις...ίδιο λογαριασμό σε δύο τηλέφωνα....κάνεις εγκατάσταση από το play την εφαρμογή που θες κ σου δίνει δυνατότητα να τη κάνεις εγκατάσταση κ στο άλλο τηλέφωνο..οπότε από το δεύτερο κινητό εγκατασταση στο 23

Screenshot_20240218_215155_Google Play Store.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, kountoura said:

Χειροκίνητα από apkmirror πχ? 

Τέτοιες εφαρμογές δεν θα ήθελα να κατεβάσω εκτός play store. 

Θα δω την άλλη λύση με άλλο μεηλ. 

Με έσκασε μιλάμε. 🙂 

Μήπως παίζει ρόλο αυτό στις ρυθμίσεις του Play?

711535188_Screenshot_20240218_222628_GooglePlayStore.thumb.jpg.70b7f7e9726fe02ffb2f45ab226e3c2f.jpg

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με νέο λογαριασμό

(που δημιούργησα σήμερα) και κατέβηκε κανονικά. 

Θέμα λογαριασμού δηλαδή, δεν μπορώ να φανταστώ τι διάολο παίχτηκε. 

Το s23u είναι της συζύγου πλέον από όταν πήρα εγώ το 24. 

Το Gmail της είναι το κανονικό Gmail που χρησιμοποιεί εδώ και πάνω από 10 χρόνια. 

Εγώ το έστησα το s23u μετά από επαναφορά. 

Από την αρχή μια μια εφαρμογή χωρίς επαναφορά από την παλιά συσκευή της. 

Ρε παράξενα πράγματα! 🙂 

Μπασηπεριπτωση όλα καλά. 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2024 at 1:44 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Χρησιμοποιεί το wifi που είσαι συνδεδεμένος για να κάνεις / δεχτείς κλήσεις, μνμ...Αυτό κατά προτίμηση να το έχεις ενεργό όπου το σήμα κινητής είναι μέτριο έως κακό για να μπορείς να μιλάς άνετα με τον άλλον και προπάντων να μη σπαταλας άδικα μπαταρία.

Μπορώ να το έχω πάντα ανοιχτό; 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, lefteris90 said:

Μπορώ να το έχω πάντα ανοιχτό; 

Καλύτερα όχι, γιατί τις περισσότερες φορές θα έχεις κακή ποιότητα κλήσης και με διακοπές. Ένα κουμπάκι είναι από το notification bar ,που το ανοιγοκλεινεις. Δεν θεωρώ ότι είναι κάτι χρονοβόρο.

Για να λειτουργήσει σωστά οταν το εχεις ενεργό, θα πρεπει η συσκευή σου να είναι σε λειτουργία πτησης.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάντα ανοιχτό και δεν έχω κάποιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μια από τα ίδια πάντα ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...