Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά παιδιά.

Μια ερώτηση όποιος γνωρίζει. 

Η γνήσια δερμάτινη θήκη της Samsung στο κάτω μέρος είναι πιο μαλακή από τις υπόλοιπες πλευρές ή το ίδιο.

Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να την αγοράσω και άκουσα ότι οι γνήσιες από την κάτω  πλευρά είναι πιο ελαστικές (σαν σιλικόνης).

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά.
Μια ερώτηση όποιος γνωρίζει. 
Η γνήσια δερμάτινη θήκη της Samsung στο κάτω μέρος είναι πιο μαλακή από τις υπόλοιπες πλευρές ή το ίδιο.
Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να την αγοράσω και άκουσα ότι οι γνήσιες από την κάτω  πλευρά είναι πιο ελαστικές (σαν σιλικόνης).
Σας ευχαριστώ.
Παντού το ίδιο είναι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makouin said:

Χρόνια πολλά παιδιά.

Μια ερώτηση όποιος γνωρίζει. 

Η γνήσια δερμάτινη θήκη της Samsung στο κάτω μέρος είναι πιο μαλακή από τις υπόλοιπες πλευρές ή το ίδιο.

Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να την αγοράσω και άκουσα ότι οι γνήσιες από την κάτω  πλευρά είναι πιο ελαστικές (σαν σιλικόνης).

Σας ευχαριστώ.

Χρόνια πολλά. 

Ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε θήκη. 🙂 

Την έχω σε 3 χρώματα σκέψου! 

Είναι το ίδιο και στο κάτω μέρος. 

Στο σημείο που είναι η τρύπα για για την usb θήρα οκ είναι λίγο ποιο "μαλακή" γιατί λείπει προϊόν πως να το εξηγήσω, όχι για κάποιο άλλο λόγο. Εγώ θα έλεγα είναι το ίδιο σε όλα τα σημεία. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kountoura said:

Έχω το τηλέφωνο από τότε που βγήκε ( προπαραγγελία ).
Από την πρώτη στιγμή του πέρασα ένα από τα 2 τζαμακια που έχει η συσκευασία. Το δεύτερο το πέρασα πρόσφατα, γιατί μετά από τόσους μήνες είχε αρχίσει να ξεκολλά. Το δεύτερο λογικά θα με βγάλει άλλον ένα χρόνο, αν δεν το έχω πουλήσει μέχρι τότε. Δακτυλικό δουλεύει σα να είναι γυμνό. Πιάνει όλη την οθόνη και ταυτόχρονα δεν έχει θέμα με τις mainstream θήκες. Αίσθηση γυαλιού κανονικά. Δεν μπορώ να καταλάβω όλους εσάς που δίνετε τόσα λεφτά σε μεμβράνες,panzer, dome κλπ. 9€ κοστίζει και έχει 2 μέσα!

🙂

Δεν ξέρω γιατί έγινε quote ο @kountoura🤣🤣🤣

Screenshot_20231229_203034_Skroutz.jpg

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ρυθμίσει στη συσκευή και στις 2 κάρτες τις επιλογές LTE/3G/2G, κάθε φορά όταν αλλάζω κάρτα χρήσης για data μου αλλάζει επιλογή και βάζει 5G, υπάρχει τρόπος να μείνει η ρύθμιση as is;

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sofos_5 said:

Ενώ έχω ρυθμίσει στη συσκευή και στις 2 κάρτες τις επιλογές LTE/3G/2G, κάθε φορά όταν αλλάζω κάρτα χρήσης για data μου αλλάζει επιλογή και βάζει 5G, υπάρχει τρόπος να μείνει η ρύθμιση as is;

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Καλησπέρα. Δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Πάντα μπαίνει αυτόματα σε 5G. Ένας φίλος εδώ στο forum, είπε ότι ίσως ρυθμίζεται με ρουτίνα. Αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Ήλπιζα ότι σε κάποια ανβάθμιση θα το έφτιαχναν αλλά δυστυχώς δεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. εχω το s21 ultra και οταν το συνδέω με τα Huawei Freebuds pro ( το ακουστικό είναι εκτός θήκης) οταν με καλουν ο ήχος κλήσης ακούγεται  μόνο απο το ακουστικο και οχι απο το τηλέφωνο.. το θέμα είναι πως όταν εχω αφήσει το ακουστικο στο γράφειο πχ. και με καλέσει κάποιος δεν ακούω την κλήση και δεν απαντώ έγκαιρα.. γινεται να έχω συνδέσει τα ακουστικά και οταν με καλούν να χτυπάει η κλήση και στο τηλέφωνο;; νομιζω πως αυτο άλλαξε με την 6 και μετά αλλά δεν είμαι σίγουρος..

Edit: 

Τελικά επειδή πρόσφατα κατέβασα το  sound assistant,  εχει επιλογή οι ήχοι κλησεων ,ειδοποιήσεων και ξυπνητηριριών να ακούγονται μλονο μέσω των ακουστικών και τα απενεργοποίησα..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, fasteagle2023 said:

Καλησπέρα. Δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Πάντα μπαίνει αυτόματα σε 5G. Ένας φίλος εδώ στο forum, είπε ότι ίσως ρυθμίζεται με ρουτίνα. Αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Ήλπιζα ότι σε κάποια ανβάθμιση θα το έφτιαχναν αλλά δυστυχώς δεν...

Εν μέρει μπορεί να ορίσεις μια Ρουτίνα που όταν ενεργοποιείς τα Δεδομένα της συσκευής , να γυρίζουν αυτόματα σε 4G/3G/2G κλπ. Φαίνεται όμως πως σε One UI 6.0 (S21) δεν υπάρχει κάποιος τρόπος οι Ρουτίνες να ανιχνεύσουν την εναλλαγή των δεδομένων μεταξύ των SIMs ώστε στην περίπτωση αυτή , δηλαδή αλλαγή της SIM δεδομένων ενώ είναι ήδη ενεργά, να εκτελούν αλλαγή μπάντας (πχ. σε 4G κλπ) οπότε θα πρέπει να θυμάσαι να τα ανοιγοκλείνεις μόλις κάνεις την εναλλαγή ώστε να το ανιχνεύσει η Ρουτίνα και να τα γυρίσει αυτόματα σε 4G γλυτώνοντας την ταλαιπωρία να το κάνεις πλήρως χειροκίνητα...

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει επαρκώς το Samsung Dex? Πώς συνδέεται το κινητό με external monitor?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει επαρκώς το Samsung Dex? Πώς συνδέεται το κινητό με external monitor?
Hdmi και wireless

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει επαρκώς το Samsung Dex? Πώς συνδέεται το κινητό με external monitor?

Όπως ειπώθηκε, wireless και είτε hdmi ή display port.

Ένωσα με hdmi  σε laptop (χρειάζεσαι και την εφαρμογή για υπολογιστή) αλλά υπήρχε αρκετή καθυστέρηση.

Σύνδεσα το τηλέφωνο με monitor με display port και όλα πολύ καλά. Πήρα ένα μικρό dock (σε type c) για να έχω και ποντίκι με πληκτρολόγιο συνδεδεμένα, καθώς επίσης να μπορώ να φορτίζω κιόλας.

Η δοκιμή ήταν μια χαρά. Τώρα πλέον είναι σεταρισμένα στο monitor και όποτε χρειαστεί απλά συνδέω το dock....

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mger said:

πως το αναζητούμε το dock ;

Docking station 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mger said:
πως το αναζητούμε το dock ;

Type c to hdmi ή type to display port....

Εγώ πήρα display port γιατι η hdmi θύρα του monitor είναι ήδη κατειλημμένη..

https://www.amazon.de/dp/B0B88SC9JT?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

 

Παίζουν όμως και τα hdmi....

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0BR3M8XHK/?coliid=I3PJW2XYNZE3OJ&colid=ZKEGVJ6HP9Y6&psc=1&ref_=list_c_wl_lv_ov_lig_dp_it

https://www.amazon.de/-/en/dp/B09L3Q9W2M/?coliid=I315YVRBEVLV8B&colid=ZKEGVJ6HP9Y6&ref_=list_c_wl_lv_ov_lig_dp_it&th=1

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CCY7T9HF/?coliid=I3DZP9FEDKKIQS&colid=ZKEGVJ6HP9Y6&ref_=list_c_wl_lv_ov_lig_dp_it&th=1

 

Ο μπαχτσές έχει για όλα τα βαλάντια....


Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά όμορφη και δημιουργική δίχως προβλήματα και σκοτούρες. 

S23U. 📱 ⌨️ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει κάποιος και θύρα ethernet μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Έχει και τέτοια.... Έχει για ότι μπάτζετ διαθέτει ο καθένας.

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία!

Επειδή ψάχνομαι λίγο με το βίντεο, έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιησει τον υψηλό ρυθμο μετάδοσης από τις σύνθετες επιλογές; αξίζει; τα βίντεο γίνονται τεράστια μετά. Για 55 δευτερόλεπτα 4k μου έπιασε 1 giga 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που αγόρασε τη συσκευή από το επίσημο eShop της Samsung.

Σε περίπτωση μεταπώλησης της συσκευής σε κάποιον άλλον, σας έστειλαν ποτέ απόδειξη από το eShop; Διότι εγώ ποτέ δεν έλαβα. Είναι απαραίτητη; Το προϊόν δεν έχει εγγύηση ούτως ή άλλως; Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που αγόρασε τη συσκευή από το επίσημο eShop της Samsung.

Σε περίπτωση μεταπώλησης της συσκευής σε κάποιον άλλον, σας έστειλαν ποτέ απόδειξη από το eShop; Διότι εγώ ποτέ δεν έλαβα. Είναι απαραίτητη; Το προϊόν δεν έχει εγγύηση ούτως ή άλλως; Ευχαριστώ. 

Οταν αγοράζει κάποιος από το eshop και άρα κατευθείαν από την ίδια την εταιρεία, δεν χρειάζεται να έχει απόδειξη όπως όταν αγοράζει από ένα κατάστημα/πωλητή, αφού η εταιρεία έχει πρόσβαση επιτόπου στα στοιχεία της συναλλαγής.

Στην παραπάνω περίπτωση/μεταπώληση, εάν το εδώ service δεν δέχεται μόνο τον σειριακό/imei της συσκευής και ζητήσει απόδειξη αγοράς, τότε πρέπει αυτός στον οποίο πούλησες την συσκευή, να στην δώσει εσένα και να αναλάβεις εσύ το rma και την επιστροφή, είτε αυτό είναι για επισκευή, είτε για επιστροφή χρημάτων.

Γενικά να έχετε υπόψη σας (ειδικά όσοι πουλάνε σε μόνιμη βάση με τιμολόγια), κανονικά η εγγύηση ενός προιόντος(εκτός αν το επιτρέπει η ίδια η εταιρεία), δεν μεταβιβάζεται σε άλλο άτομο, μιας και αφορά μέρος της συμφωνίας/αγοράς που κάνει κάποιος με τον κάθε πωλητή/εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Fulgore1 said:

Οταν αγοράζει κάποιος από το eshop και άρα κατευθείαν από την ίδια την εταιρεία, δεν χρειάζεται να έχει απόδειξη όπως όταν αγοράζει από ένα κατάστημα/πωλητή, αφού η εταιρεία έχει πρόσβαση επιτόπου στα στοιχεία της συναλλαγής.

Στην παραπάνω περίπτωση/μεταπώληση, εάν το εδώ service δεν δέχεται μόνο τον σειριακό/imei της συσκευής και ζητήσει απόδειξη αγοράς, τότε πρέπει αυτός στον οποίο πούλησες την συσκευή, να στην δώσει εσένα και να αναλάβεις εσύ το rma και την επιστροφή, είτε αυτό είναι για επισκευή, είτε για επιστροφή χρημάτων.

Γενικά να έχετε υπόψη σας (ειδικά όσοι πουλάνε σε μόνιμη βάση με τιμολόγια), κανονικά η εγγύηση ενός προιόντος(εκτός αν το επιτρέπει η ίδια η εταιρεία), δεν μεταβιβάζεται σε άλλο άτομο, μιας και αφορά μέρος της συμφωνίας/αγοράς που κάνει κάποιος με τον κάθε πωλητή/εταιρεία.

Οκ τέλεια! Δεν το συνηθίζω η αλήθεια είναι να κάνω τέτοιες πωλήσεις. Και είναι με απόδειξη... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που αγόρασε τη συσκευή από το επίσημο eShop της Samsung.

Σε περίπτωση μεταπώλησης της συσκευής σε κάποιον άλλον, σας έστειλαν ποτέ απόδειξη από το eShop; Διότι εγώ ποτέ δεν έλαβα. Είναι απαραίτητη; Το προϊόν δεν έχει εγγύηση ούτως ή άλλως; Ευχαριστώ. 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Η απόδειξη είχε έρθει στο email που έκανα τις συναλλαγές από αποστολέα: Paperless Notification με διευθυνση e-mail

Notifications@wedoconnect.com

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IKAL said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Η απόδειξη είχε έρθει στο email που έκανα τις συναλλαγές από αποστολέα: Paperless Notification με διευθυνση e-mail

Notifications@wedoconnect.com

Φίλε καλησπέρα, έχεις δίκαιο, την βρήκα και εγώ! Ευχαριστώ πολύ. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. 

Ερχόμενος από Apple.. Εμπειρία multitasking εδώ φοβερή. Μπορείς να έχεις "πεταμένο" το youtube ή οτηδηποτε άλλο θες ανοιχτό κάτω δεξιά ή σε διαχωρισμενη οθόνη και αυτό να παίζει κανονικά αφήνοντας τον χρήστη να χρησιμοποιεί ότι θέλει ταυτόχρονα. Φοβερή εμπειρία χρήσης αυτό το τηλέφωνο όσο το ανακαλύπτω δεν μου λείπει καθόλου μα καθόλου το μήλο!! ☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...