Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε δεν είχα πιν στην σιμ και δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που είχα pin στην sim πρέπει να ήταν πριν 20 χρόνια :)

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, LAGGI said:

Μπορείς να δανειστείς μια καρτα νόβα ή βονταφον απο καποιο γνωστό σου ή να φτιαξεις μια esim από πάροχο εξωτερικού (μια prepaid δηλαδη).

έφτιαξα μια esim δωρεαν που βρήκα στο γοογλυ , με 100MB test , αλλα και εκει δεν μου εμφανίζει το "μονο 2g" κάποιος τρόπος θα υπάρχει , εστω και απο κάποιο κρυφό μενού ..  *# 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mger said:

έφτιαξα μια esim δωρεαν που βρήκα στο γοογλυ , με 100MB test , αλλα και εκει δεν μου εμφανίζει το "μονο 2g" κάποιος τρόπος θα υπάρχει , εστω και απο κάποιο κρυφό μενού ..  *# 

η μονη λυση για να βαλεις παλί το 2g είναι να αλλάξεις csc...διαδικασια 3 λεπτων και τελειωνεις + τα οφελη που θα έχεις.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2023 at 9:25 ΠΜ, IKAL said:

Δοκίμασες στο dns to dns.adguard.com αντι του forge.de

Χρησιμοποιώ τα notes και συγχρονιζονται κανονικά. Το dns κόβει αρκετές διαφημίσεις... 

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Χρησιμοποιούσα αρκετό  καιρό το dnsforge.de ξαφνικά άρχισε  να μου κόβει τελείως το ίντερνετ και έβγαινε η ειδοποίηση ότι δεν υπάρχει δίκτυο το άλλαξα σε doh-de.blahdns.com δούλεψε για λίγο και ξανά τα ίδια. Πάλι ήρθε ειδοποίηση ότι δεν υπάρχει δίκτυο. Μολις απενεργοποιησω το dns ολα καλα.Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό???

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το doh-de.blahdns.com έχει πρόβλημα. Τα ίδια κάνει και σε μένα. 

Δοκίμασε κάποιο άλλο.


Forge
dnsforge.de

Adguard
dns.adguard.com

Blah
dot-de.blahdns.com
dot-fi.blahdns.com

Next dns
1546ab.dns.nextdns.io

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, coolnetgr said:

Το doh-de.blahdns.com έχει πρόβλημα. Τα ίδια κάνει και σε μένα. 

Δοκίμασε κάποιο άλλο.


Forge
dnsforge.de

Adguard
dns.adguard.com

Blah
dot-de.blahdns.com
dot-fi.blahdns.com

Next dns
1546ab.dns.nextdns.io

Καταρχην σε ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω. Και μια τελευταία ερώτηση. Ποια ρυθμίση προτείνεις στο dns το αυτόματο η το όνομα κεντρικού υπολογιστή??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, LAGGI said:

Μόνο με ρουτίνα. Π.χ. βάζω όταν wifi off δίκτυα 2G/3G/4G/5G και το αντίθετο όταν WIFI οn...

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω τον τελευταίο καιρό το S23 Ultra και παρακολουθώ το thread.

Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ γιατί κάνετε αυτό με τα δίκτυα,έχει σχέση με την κατανάλωση της μπαταρίας...??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, coolnetgr said:

Δεν το έχω στο αυτόματο. Στο "όνομα κεντρικού υπολογιστή" το έχω.

Ωραι ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. 

 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

όσοι έχετε περάσει android 14 έχουν φτιάξει τα gestures με nova launcher;

Κανένας custom launcher δε θα φτάσει ποτέ το fluidity του native σε όποιο os και να είναι. Δε θα δεις ποτέ πχ γράφοντας εδώ και κάνοντας up gesture να επιστρέφει το εικονίδιο του samsung browser στην θέση του στη homepage. 

Γουστάρω Nova με χίλια και το έχω και πληρωμένο χρόνια τώρα (μέχρι και τη revanced έκδοση του έχω δοκιμάσει, ναι υπάρχει με πολλές προσθήκες) αλλά δε το θέλω γιαυτό το λόγο και μονο.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, lewnidasv_ said:

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω τον τελευταίο καιρό το S23 Ultra και παρακολουθώ το thread.

Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ γιατί κάνετε αυτό με τα δίκτυα,έχει σχέση με την κατανάλωση της μπαταρίας...??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Εννοείται οτι γινεται για την κατανάλωση μπαταρίας.Το 2G καταναλώνει λιγοτερη μπαταρία,ειδικά σε σχέση με το 5G.Εξυπακούεται οτι όταν κανεις ειναι σε wi fi δεν εχει λόγο να έχει ανοικτα δεδομένα,ούτε να έχει 5G δίκτυο.Προσωπικά δεν δινω δεκαρα για την ποιότητα ομιλίας σε VoLTE,μια χαρά μιλάω και με 2G...Αν στη χειρότερη  έχω θεμα και  με το σημα 2G βαζω και το WiFi Caling και λήγει εκει το θέμα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, coolnetgr said:

Δεν το έχω στο αυτόματο. Στο "όνομα κεντρικού υπολογιστή" το έχω.

Δοκίμασα το dns.adguard.com και μέχρι τώρα δουλεύει υποδειγματικα. Θα μείνω με αυτο και βλέπουμε 

 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, katsiletra said:

Δοκιμάστε και το blokada. Το χρησιμοποιώ χρόνια και δεν με κρέμασε ποτέ.

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν δεν σου κάνει κόπο. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν δεν σου κάνει κόπο. 
https://blokada.org/
Κατέβασε το 5 γιατί η έκδοση 6 που είναι στο Play Store είναι επί πληρωμή. Δοκιμασέ το μερικές μέρες κι άμα σου αρέσει το κρατάς. Έχει πολλές επιλογές μέσα στην εφαρμογή για αποκλεισμούς διαφημίσεων. Ρίξε και μια ματιά στο community κι από μπαταρία έχει άπειρο ελάχιστη κατανάλωση. Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katsiletra said:

https://blokada.org/
Κατέβασε το 5 γιατί η έκδοση 6 που είναι στο Play Store είναι επί πληρωμή. Δοκιμασέ το μερικές μέρες κι άμα σου αρέσει το κρατάς. Έχει πολλές επιλογές μέσα στην εφαρμογή για αποκλεισμούς διαφημίσεων. Ρίξε και μια ματιά στο community κι από μπαταρία έχει άπειρο ελάχιστη κατανάλωση. Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το Good Lock κανει παπαδες ε. Σε συνδυασμο με την μπαταρια που ειναι σκυλι, του αλλαξα μολις τα φωτα σε customisation μετα απο το παρακατω βιντεο😛

ΕΔΙΤ: Για καποιο λογο δεν με αφηνει να ποσταρω το λινκ απο το ΥΤ??

 

https://www.youtube.com/watch?v=ECOvFJMIsNk&ab_channel=HaylsWorld

 

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

Tελικα το Good Lock κανει παπαδες ε. Σε συνδυασμο με την μπαταρια που ειναι σκυλι, του αλλαξα μολις τα φωτα σε customisation μετα απο το παρακατω βιντεο😛

Welcome στην οικογένεια του GL..... 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν τα κανω μανταρα με το GL μπορεις να το επαναφερεις οπως ηταν πριν;;;εχει δηλαδη επiλογη απο τις ρυθμισεις;

 

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή απόδοση για 4g+ στην περιοχή μου δεν έχω ξαναδεί τέτοια νούμερα...μέχρι 160 θυμάμαι με το s21fe 

Απίστευτη συσκευή δεν ανεβάζει θερμοκρασία με hot spot στους υπολοίπους, ούτε στην ασύρματη φόρτιση έχω πάθει πλάκα με δαύτο επιτέλους ένα Samsung κινητό αντάξιο του κύρους και του ονόματος της εταιρείας δίχως το παραμικρό ψεγάδι...

Screenshot_20231206_161636_Speedtest.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Τρομερή απόδοση για 4g+ στην περιοχή μου δεν έχω ξαναδεί τέτοια νούμερα...μέχρι 160 θυμάμαι με το s21fe 

Απίστευτη συσκευή δεν ανεβάζει θερμοκρασία με hot spot στους υπολοίπους, ούτε στην ασύρματη φόρτιση έχω πάθει πλάκα με δαύτο επιτέλους ένα Samsung κινητό αντάξιο του κύρους και του ονόματος της εταιρείας δίχως το παραμικρό ψεγάδι...

Χαίρομαι που διαβάζω τόσο θετικά σχόλια για το S23Ultra, γιατί κι εγώ πούλησα το S22U που ποτέ δεν το συμπάθησα, γύρισα προσωρινά στο αγαπημένο μου Note 9, και παρήγγειλα και περιμένω από το Amazon το S23U.

Η ταχύτητα όμως που αναφέρεις για το 4G δεν νομίζω να είναι θέμα συσκευής αλλά δικτύου(εκτός αν με την προηγούμενη συσκευή δεν είχες καλό σήμα). Όπως βλέπεις ακόμα και με το πολύ παλιό Note 9 πιάνω αντίστοιχη και καλύτερη ταχύτητα.

Παρεμπιπτόντως ένας από τους λόγους που δεν με βόλεψε το S22U ήταν το μέτριο ξεκλείδωμα με δαχτυλικό αποτύπωμα. Το παλιό Note 9 που είχε τον αναγνώστη στην πλάτη ήταν άψογο. Ελπίζω στο S23U να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Screenshot_20231206-195622_Firefox.jpg

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω ότι το δίκτυο παίζει τον κυριότερο ρόλο σε τέτοιες μετρήσεις όμως επειδή υπάρχει στην οικογένεια και το s21fe στο ίδιο δίκτυο (Nova) σε ταυτόχρονες μετρήσεις υπάρχει διαφορά. Η ουσία και αυτό που θέλω να πω είναι ότι το 23U είναι μια εξαιρετική συσκευή ολοκληρωμένη δίχως περικοπές και πετσοκόμματα. Οκ δεν έχει υποδοχή SD card όμως ποια ναυαρχίδα έχει πια από οποιαδήποτε εταιρία και πέραν της δεδομένης εξαιρετικής κατασκευής η συγκεκριμένη συσκευή είναι αψεγάδιαστη σε όλα της δίχως ελαττώματα. Ελπίζω να παραλάβεις κι εσύ ένα τέτοιο άρτιο και άριστο τηλέφωνο έτσι ώστε να το απολαύσεις στο έπακρο. Ο 8gen2 είναι φοβερός όμως και ο σχεδιασμός του ούλτρα βοηθά στα μέγιστα, αυτό το βλέπω και στην ταυτόχρονη λειτουργία με το απλό S23 που επίσης έχω και όπως είχα ξανά γράψει εδώ παίζει τουλάχιστον 3 βαθμούς πάνω σε ίδιες εφαρμογές ανοίγματα κλπ.

Κινητήρα!

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, lagoudakis said:

παιδες αν τα κανω μανταρα με το GL μπορεις να το επαναφερεις οπως ηταν πριν;;;εχει δηλαδη επiλογη απο τις ρυθμισεις;

 

Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι μαντάρα.... Αλλά και να γίνιε αυτό που λες΄, το πολύ πολύ να απεγκαταστήσεις το εκάστοτε module που δε σε βόλεψε.  (πχ το theme park, το keys cafe κλπ....) Μετά το ξαναεγκαθιστάς... Λειτουργεί σαν μια οποαδήποτε εφαρμογή.

Δε χρειάζεται όμως να απεγκαταστήσεις το GL. Το GL παλά λειτουργεί σαν host εφαρμογή.... 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...