Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Από χτες δεν μου ανοίγει η σελίδα Play  (instant plays ) στο Samsung Free. Μπορεί κάποιος να ελέγξει και να με ενημερώσει; έκανα απεγκατάσταση και την πέρασα ξανά αλλά χωρίς αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα έρθει το μεγάλο update είναι καλή ιδέα να γυρίσουμε σε εργοστασιακό CSC η δεν επηρεάζει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το bypass charging στο οποίο μπορείς να χρησιμοποιείς τη συσκευή συνδεδεμένη στο ρεύμα χωρίς να φορτίζει τη μπαταρία όταν παίζεις παιχνίδια, αν υπάρχει η δυνατότητα αυτή και όταν έχεις τη συσκευή συνδεδεμένη σε android auto.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, tsicrete said:

Τώρα που θα έρθει το μεγάλο update είναι καλή ιδέα να γυρίσουμε σε εργοστασιακό CSC η δεν επηρεάζει κάτι?

Δεν επηρεάζει κάπου, αλλά καλό θα ήταν να το ρίξεις ένα format μετά (πάντα για την αναβάθμιση σε android 14 λέω)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι καλό να κάνεις format μετά. Αν θέλει κάποιος να το κάνει καλά κάνει φυσικά ο καθένας χρησιμοποιεί τη συσκευή όπως θέλει. Κακό δεν είναι. Πάντως ούτε καλό. Αχρειαστο, εκτός αν έχεις θέματα με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, RSAROUKLA said:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα εντυπώσεις αν αξίζει από s22 ultra σε 23 ultra από άτομα που ακολούθησαν την διαδρομή αυτή ή να περιμένω καλθτερα για το 24αρι. Σε σύγκριση 22 με 23 για μπαταρία, ταχύτητα, υπερθέρμανση γενικα προβληματα και τι παίζει από τζαμακι μιας και το s22 έπαιρνε μόνο ζελατίνα για να δουλέψει το δαχτυλικο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο post

Καλησπέρα. Εκεί που θα δεις σίγουρα διαφορά είναι στην μπαταρία. Για τζαμακι λογικά ισχύουν τα ίδια, εγώ ζελατίνα έχω αν και από ότι έχω διαβάσει με το mocollo λειτουργεί το δακτυλικο. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια είναι. Εγώ που ήρθα από το s21 ultra είδα αρκετές διαφορές προς το καλύτερο. Αν το 24 βγει με επεξεργαστή snapdragon παντού, θα έλεγα να περιμένεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrosk93 said:

Σίγουρα δεν είναι καλό να κάνεις format μετά. Αν θέλει κάποιος να το κάνει καλά κάνει φυσικά ο καθένας χρησιμοποιεί τη συσκευή όπως θέλει. Κακό δεν είναι. Πάντως ούτε καλό. Αχρειαστο, εκτός αν έχεις θέματα με τη συσκευή.

Γιατι δεν ειναι καλο να κανει καποιος format μπορεις να το εξηγησεις;Λεμε κατι απλα για να το λεμε;καθε μερα να κανει καποιος φορματ δεν υπαρχει θεμα ως που φτασει στο τελος της η μοναδα αποθηκευσης δηλαδη δεκαδες η εκατονταδες tb αναγνωσης εγγραφης ( mtbf ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εκεί που θα δεις σίγουρα διαφορά είναι στην μπαταρία. Για τζαμακι λογικά ισχύουν τα ίδια, εγώ ζελατίνα έχω αν και από ότι έχω διαβάσει με το mocollo λειτουργεί το δακτυλικο. Στα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια είναι. Εγώ που ήρθα από το s21 ultra είδα αρκετές διαφορές προς το καλύτερο. Αν το 24 βγει με επεξεργαστή snapdragon παντού, θα έλεγα να περιμένεις. 
Σε ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι καλό να κάνεις format μετά. Αν θέλει κάποιος να το κάνει καλά κάνει φυσικά ο καθένας χρησιμοποιεί τη συσκευή όπως θέλει. Κακό δεν είναι. Πάντως ούτε καλό. Αχρειαστο, εκτός αν έχεις θέματα με τη συσκευή.
Έχοντας κάνει τουλάχιστον 100 format και "γράψει" 6 rom επί εποχής S2 και μετά, θα διαφωνήσω κι εγώ. Πλέον το format δεν είναι απαραίτητο ναι, καλό ωστόσο σίγουρα είναι, καθώς υπάρχουν μέρη της μνήμης και αρχεία σκουπίδια από το προηγούμενο λογισμικό, τα οποία φεύγουν μόνο με τον τρόπο αυτό.
Επαναλαμβάνω, δεν είναι απαραίτητο, σε κάποια μάτια ενδεχομένως να μην φανεί καν η διαφορά, ωστόσο σίγουρα πάντα προτείνεται καθώς καθαρίζοντας, οι διεργασίες τρέχουν χωρίς να ελέγχουν περιττά αρχεία, που συνεπάγεται καλύτερο smoothness & μπαταρία.

Για κάποιον πχ. που έχει μετρημένες εφαρμογές και δεν κάνει ιδιαίτερη χρήση δεν θα δει κάποια διαφορά. Για κάποιον που έχει βγάλει το λάδι της συσκευής, βάζει/βγάζει εφαρμογές, παίζει με εφαρμογές που επηρεάζουν λειτουργίες συστήματος (ex. Good lock), εκεί ναι, παίζει ρόλο και πολλά θέματα τύπου spikes θερμοκρασίας, εφαρμογές να κολλάνε κλπ. λύνονται με ένα format.

PS. Παρεμπιπτόντως κάποτε έκανα συνέχεια, εδώ δεν έχω κάνει ούτε ένα, έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά με τα updates και το λογισμικό σε σχέση με χρόνια πριν.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sofos_5 said:

. Πλέον το format δεν είναι απαραίτητο ναι, καλό ωστόσο σίγουρα είναι, καθώς υπάρχουν μέρη της μνήμης και αρχεία σκουπίδια από το προηγούμενο λογισμικό, τα οποία φεύγουν μόνο με τον τρόπο αυτό.
Επαναλαμβάνω, δεν είναι απαραίτητο, σε κάποια μάτια ενδεχομένως να μην φανεί καν η διαφορά, ωστόσο σίγουρα πάντα προτείνεται καθώς καθαρίζοντας, οι διεργασίες τρέχουν χωρίς να ελέγχουν περιττά αρχεία, που συνεπάγεται καλύτερο smoothness & μπαταρία.

Για κάποιον πχ. που έχει μετρημένες εφαρμογές και δεν κάνει ιδιαίτερη χρήση δεν θα δει κάποια διαφορά. Για κάποιον που έχει βγάλει το λάδι της συσκευής, βάζει/βγάζει εφαρμογές, παίζει με εφαρμογές που επηρεάζουν λειτουργίες συστήματος (ex. Good lock), εκεί ναι, παίζει ρόλο και πολλά θέματα τύπου spikes θερμοκρασίας, εφαρμογές να κολλάνε κλπ. λύνονται με ένα format.

PS. Παρεμπιπτόντως κάποτε έκανα συνέχεια, εδώ δεν έχω κάνει ούτε ένα, έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά με τα updates και το λογισμικό σε σχέση με χρόνια πριν.

Δεν θα αλλαζα ουτε κομμα σε αυτο το ποστ.

 

57 minutes ago, Sofos_5 said:

Έχοντας κάνει τουλάχιστον 100 format και "γράψει" 6 rom επί εποχής S2 και μετά, θα διαφωνήσω κι εγώ.

Good times :lol:

Που βλεπαμε κυριολεκτικα το ποσοστο της μπαταριας να κατεβαινει οσο το κοιταζαμε επειδη ο Χ Ψ kernel δεν κολλαγε 😄 Και δωσ' του φορματ και ξαναφλασαρισμα 😛

 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Good times 
Που βλεπαμε κυριολεκτικα το ποσοστο της μπαταριας να κατεβαινει οσο το κοιταζαμε επειδη ο Χ Ψ kernel δεν κολλαγε Και δωσ' του φορματ και ξαναφλασαρισμα
 


Χαχαχαχα δεν το πιστεύω τι μου θύμησες! Δεν έφτανε το flash των rom και των custom packs για theming, ρισκάραμε και με πειραγμένους kernel και drivers... πόσο όμορφο χόμπι!

Πλέον βέβαια φτάσαμε οι συσκευές όπως το 23 Ultra να κάνουν τα πάντα όλα και τέλεια, πήραν και τον πολυπόθητο Snapdragon και έχουμε φτάσει να κρατάμε OneUi αντί για Nova, that's also something... τι παραπάνω να ζητήσεις!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω 4 εφαρμογες μονο,fb messenger 1dm whats up. το να κανω φορματ ειναι παιχνιδακι ,σε 30 λεπτα ειναι ετοιμη η συσκευη με τις ενημερωσεις με τα ολα.οι περισσοτεροι εχουν 50 και πανω εφαρμογες πολλες φορες,εκει το σκεφτεσαι να το κανεις γιατι θελεις αρκετες ωρες να το στησεις.

οταν ομως κανουμε αναβαθμιση σε εκδοση android παντα κανω επαναφορα - διαγραφη ολων ,κοινως φορματ

δεν ειναι υποχρεωτικο βεβαια να γινει επαναφορα μιας και πλεον τετοιες συσκευες εχουν ραμ και επεξεργαστη κορυφη.

αλλα προσωπικα παντα κανω μετα απο αλλαγη εκδοσης

 

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων με το hard reset, έχει κάποια διαφορά σε εκκαθάριση διαφόρων αρχείων; 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, challenge143 said:

Η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων με το hard reset, έχει κάποια διαφορά σε εκκαθάριση διαφόρων αρχείων; 

Υπαρχει η επαναφορα ρυθμισεων,δικτυου και  προσβασιμοτητας οπου δεν σβηνονται αρχεια και εφαρμογες

Στην επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων σβηνει τα παντα οπως θα αγοραζες μια νεα συσκευη (out of the box) δηλαδη το hard reset ,αλλα με την τελευταια εκδοση android και ενημερωση ασφαλειας που εχει γινει

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλειδώνει με κάποιο τρόπο η οθόνη στα 120hertz παντού;; Παντού όμως!

Στάλθηκε από το V2219 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας. Βρήκα ένα  s23 ultra σφραγισμένο και σκέφτομαι να το αγοράσω από αγγελία.  Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι είναι η έκδοση sm-s918b/dos και λέει 12gb ram/ 256rom. Υπάρχει τέτοια έκδοση;  Επειδή δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς (ήταν δωρο) με καλύπτει το imei;

Ευχαριστώ! 

received_2017240168635213.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας. Βρήκα ένα  s23 ultra σφραγισμένο και σκέφτομαι να το αγοράσω από αγγελία.  Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι είναι η έκδοση sm-s918b/dos και λέει 12gb ram/ 256rom. Υπάρχει τέτοια έκδοση;  Επειδή δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς (ήταν δωρο) με καλύπτει το imei;
Ευχαριστώ! 
received_2017240168635213.thumb.jpeg.eff7df05266e9ab22c2b5f7e333a77d7.jpeg
Model Info: MOBILE SM-S918B BLACK EUB
Search Term: 354484225407004
IMEI 1: 354484225407004
Serial Number: RFCW10C32VY
Model Desc: Samsung Korea Galaxy S23 ULTRA
Model Name: SM-S918B
Model Number: SM-S918BZKHEUB
Warranty Status: Warranty Active
Estimated Warranty End Date: 09-01-2025
Production location: Vietnam SEV
Production Date: 09-01-2023
Country: EUROPE
Carrier: Factory Unlocked

Ευρωπαικο ειναι, με εγγυηση 2 χρονια απο την ημερομηνια κατασκευής.
Η εκδοση 12/256 υπάρχει αλλα δεν πωλειται στην Ελλαδα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mobrol said:

Model Info: MOBILE SM-S918B BLACK EUB
Search Term: 354484225407004
IMEI 1: 354484225407004
Serial Number: RFCW10C32VY
Model Desc: Samsung Korea Galaxy S23 ULTRA
Model Name: SM-S918B
Model Number: SM-S918BZKHEUB
Warranty Status: Warranty Active
Estimated Warranty End Date: 09-01-2025
Production location: Vietnam SEV
Production Date: 09-01-2023
Country: EUROPE
Carrier: Factory Unlocked

Ευρωπαικο ειναι, με εγγυηση 2 χρονια απο την ημερομηνια κατασκευής.
Η εκδοση 12/256 υπάρχει αλλα δεν πωλειται στην Ελλαδα
 

Αρα προχωράω κανονικά;  Αν πάθει κάτι θα με καλύψει η Samsung  μέχρι 9/1/25.

Sorry αν κουράζω αλλά μην πάνε πεταμένα τα χρήματα.  Ευχαριστώ και πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

Αρα προχωράω κανονικά;  Αν πάθει κάτι θα με καλύψει η Samsung  μέχρι 9/1/25.
Sorry αν κουράζω αλλά μην πάνε πεταμένα τα χρήματα.  Ευχαριστώ και πάλι. 
99% ναι. Καλου καλου παρε ενα τηλ στην smartec και ρωτα αν καλυπτει η εγγυηση το imei
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας εάν με το one ui 6 θα δείχνουν τα pop up notifications ΔΎΟ γραμμές αντί για μια που είναι τώρα; ειδικά με νοιάζει με κλειστή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ilka71 said:

ξέρει κανένας εάν με το one ui 6 θα δείχνουν τα pop up notifications ΔΎΟ γραμμές αντί για μια που είναι τώρα; ειδικά με νοιάζει με κλειστή οθόνη

κανεις δεν το ξερει ακομα,

ακομα δεν εχει δωθει απαντηση στο high bitrate 8k,δυνατοτητα pro res των iphone πανω κατω που την αφαιρεσαν οι μηχανικοι της samsung .

ειναι σε καλο δρομο παντως ...μετα 4 μηνες και δεν υπαρχει λυση

δεν θα με πειραζε μεχρι πριν λιγες μερες αλλα πλεον απεκτησα τηλεοραση 8k.οποτε ειναι πολυ κακο για μενα να δωσω 1600(s23u 512) ευρω ,να εχω τη δυνατοτητα να κανω εγγραφη 8κ h/b και να αφαιρειται χωρις καμια επισημη απαντηση μετα τοσους μηνες

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mobrol said:
14 ώρες πριν, mitspas said:
Αρα προχωράω κανονικά;  Αν πάθει κάτι θα με καλύψει η Samsung  μέχρι 9/1/25.
Sorry αν κουράζω αλλά μην πάνε πεταμένα τα χρήματα.  Ευχαριστώ και πάλι. 

99% ναι. Καλου καλου παρε ενα τηλ στην smartec και ρωτα αν καλυπτει η εγγυηση το imei

Μίλησα με Samsung και smartec, η δεύτερη μου απάντησε αμέσως ότι είναι Βελγικό και έχει εγγύηση μέχρι 12/1/25 η πρώτη ακόμα το ψάχνει!

Να φανταστώ ότι θα δουλεύει με τις ελληνικές εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Samsung και smartec, η δεύτερη μου απάντησε αμέσως ότι είναι Βελγικό και έχει εγγύηση μέχρι 12/1/25 η πρώτη ακόμα το ψάχνει!
Να φανταστώ ότι θα δουλεύει με τις ελληνικές εταιρείες κινητής τηλεφωνίας
Είναι τόσο καλή ευκαιρία που αξίζει να μπλέξεις;Και δεν είναι μόνο η αγορά τώρα,αλλά και η πώληση του στο μέλλον αν θελήσεις να το αλλάξεις.
Αν είναι Ευρωπαϊκό θα σε καλύψουν λογικά.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Model Info: MOBILE SM-S918B BLACK EUB
Search Term: 354484225407004
IMEI 1: 354484225407004
Serial Number: RFCW10C32VY
Model Desc: Samsung Korea Galaxy S23 ULTRA
Model Name: SM-S918B
Model Number: SM-S918BZKHEUB
Warranty Status: Warranty Active
Estimated Warranty End Date: 09-01-2025
Production location: Vietnam SEV
Production Date: 09-01-2023
Country: EUROPE
Carrier: Factory Unlocked

Ευρωπαικο ειναι, με εγγυηση 2 χρονια απο την ημερομηνια κατασκευής.
Η εκδοση 12/256 υπάρχει αλλα δεν πωλειται στην Ελλαδα

Αυτά πως τα βρίσκουμε??

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...