Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, a40ntistos said:

Συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση αλλά κάπου χάθηκα.. αν κατεβάσω δηλαδή το Nice Lock από το play store αυτά που θα έχει μέσα δεν θα μπορώ να τα κατεβάσω;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Κατεβάζεις πρώτα το nice lock από play store και το κάνεις εγκατάσταση. 

Μετά πατάς πάνω σε μια προσθήκη που σε ενδιαφέρει, και σε πάει σε link να την κατεβάσεις. Πχ στο apkmirror. 

Κατεβάζεις την προσθήκη, την κάνεις εγκατάσταση. 

Μετά πας πάλι στο nice lock και ρυθμίζεις την προσθήκη που κατέβασες όπως θέλεις. 

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο τι clock face και το home up. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις πρώτα το nice lock από play store και το κάνεις εγκατάσταση. 
Μετά πατάς πάνω σε μια προσθήκη που σε ενδιαφέρει, και σε πάει σε link να την κατεβάσεις. Πχ στο apkmirror. 
Κατεβάζεις την προσθήκη, την κάνεις εγκατάσταση. 
Μετά πας πάλι στο nice lock και ρυθμίζεις την προσθήκη που κατέβασες όπως θέλεις. 
Εγώ χρησιμοποιώ μόνο τι clock face και το home up. 
 

Νομίζω ότι τον μπερδεύεις…

Πηγαίνεις στο nice lock downloader companion Και από κει σου δίνει δύο επιλογές… open on apkmirror & direct download…. Εγώ επιλέγω το δεύτερο…

Όσον αφορά τη ρύθμιση ναι εκεί πηγαίνεις στο nicelock…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
5323011e424a8883406c13fbddea9d41.jpg
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 8:58 ΜΜ, Dark_Lord said:

Ούτε και εμένα σε router vodafone. Τσεκαρισμένο και με δύο συσκευές s23u

Ούτε εγώ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ αποσύνδεση με το ρούτερ του ΟΤΕ το ΖΤΕ Η1600!
Σταθερότατη, τουμπανάτη σύνδεση wifi6 σε όλο το σπίτι, σε κάθε γωνιά.
Έχει τρομερή εμβέλεια το S23 (ultra), επειδή είχα μέχρι πριν λίγες μέρες και το 14 pro max, είναι μέρα με την νύχτα στην σύνδεση δικτύων και στην σταθερότητα της σύνδεσης. Με το προ μαξ είχα αρκετά θεματάκια με την εμβέλεια και γενικά είχα αποσυνδέσεις, βρήκα τώρα την υγεία μου!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και εγώ, είναι από τα καλύτερα ρούτερ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε στην εμβέλεια, με το bluetooth τι παίζει παιδιά όσοι το έχετε;

Π.χ. στο S21U μεταξύ υπνοδωματίου και κουζίνας (απόσταση λίγων μέτρων) πολλές φορές αποσυνδέεται με το watch 5 αλλά και με τα ακουστικά μου αν τυχαίνει να τα φοράω ακούω τον ήχο αποσύνδεσης τους.

Το 21 λειτουργεί με το bt 5.2 που θεωρητικά δεν θα έπρεπε να έχει κανένα θέμα για τόσο μικρές αποστάσεις (ας πούμε το bluetooth στην μητρική του pc μου με το ίδιο πρωτόκολλο δεν κάνει καμία αποσύνδεση με τα ίδια ακουστικά) κι όμως δυσκολεύεται.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Νομίζω ότι τον μπερδεύεις…

Πηγαίνεις στο nice lock downloader companion Και από κει σου δίνει δύο επιλογές… open on apkmirror & direct download…. Εγώ επιλέγω το δεύτερο…

Όσον αφορά τη ρύθμιση ναι εκεί πηγαίνεις στο nicelock…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
5323011e424a8883406c13fbddea9d41.jpg

Εχουμε καμμια περιγραφη για τις εφαρμογες αυτές?

Π.χ. οι ρουτινες αυτες σε τι διαφερουν απο αυτες τις συσκευής?

Εχετε να προτεινετε καμμία χρήσιμη εφαρμογη απο αυτές?

Το nicelock ειναι επι πληρωμή?

Τρωει μπαταρία το nicelock?

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθήκατε στην εμβέλεια, με το bluetooth τι παίζει παιδιά όσοι το έχετε;

Π.χ. στο S21U μεταξύ υπνοδωματίου και κουζίνας (απόσταση λίγων μέτρων) πολλές φορές αποσυνδέεται με το watch 5 αλλά και με τα ακουστικά μου αν τυχαίνει να τα φοράω ακούω τον ήχο αποσύνδεσης τους.

Το 21 λειτουργεί με το bt 5.2 που θεωρητικά δεν θα έπρεπε να έχει κανένα θέμα για τόσο μικρές αποστάσεις (ας πούμε το bluetooth στην μητρική του pc μου με το ίδιο πρωτόκολλο δεν κάνει καμία αποσύνδεση με τα ίδια ακουστικά) κι όμως δυσκολεύεται.
Όταν υπάρχουν πολλά εμπόδια φυσικά και αποσυνδέεται. Το watch 5 με το 23 σε μεγάλη απόσταση με λίγο εμπόδιο δεν κάνει το παραμικρό αλλά και μέσα στο σπίτι με τρεις τοίχους και απόσταση πάλι δεν κάνει αποσύνδεση. Θέλει μεγάλη απόσταση και πολλά εμπόδια για να το κάνει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια περιγραφη για τις εφαρμογες αυτές?
Π.χ. οι ρουτινες αυτες σε τι διαφερουν απο αυτες τις συσκευής?
Εχετε να προτεινετε καμμία χρήσιμη εφαρμογη απο αυτές?
Το nicelock ειναι επι πληρωμή?
Τρωει μπαταρία το nicelock?
Το internet είναι θησαυρός...ο καθένας ότι τού αρέσει από εκεί μέσα .... δωρεάν είναι το έγραψα και πιο πάνω...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Με αρκετή χρήση wi-fi η συσκευή ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου...ee11b3bbca5f0a549000481ef60b8df3.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Δεν μπορώ να θυμηθώ εάν έχω πιάσει σε άλλη συσκευή σχεδόν 9 ώρες οθόνης... Ούτε καν στα θηρία mi max 1 και mi max 3 που είχα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Tη RAM Plus την εχετε κλειστή ή όχι?

Εγω χθες την απενεργοποίησα και μαλλον είδα καλύτερη μπαταρία...

Ισχύει ή ειναι ιδέα μου?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Tη RAM Plus την εχετε κλειστή ή όχι?
Εγω χθες την απενεργοποίησα και μαλλον είδα καλύτερη μπαταρία...
Ισχύει ή ειναι ιδέα μου?
Πάντα κλειστή!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LAGGI said:

Tη RAM Plus την εχετε κλειστή ή όχι?

Εγω χθες την απενεργοποίησα και μαλλον είδα καλύτερη μπαταρία...

Ισχύει ή ειναι ιδέα μου?

Ισχύει αυτό για τη μπαταρία έτσι είχα διαβασει...συν ότι κάνει πιο αργό το τηλέφωνο πάλι όπως ανέφεραν. Κλειστό το έχω κ εγώ στο s22 ultra 

Link to comment
Share on other sites

Κλειστή κι εγώ αλλά δεν έχω δει διαφορά στην ήδη φανταστική αυτονομία.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήρθε το update Απριλίου σε ελληνικό

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να είναι αυτό το update που περιέχει το patch της κάμερας. Για σκέτο security update φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cris4524 said:

Δεν φαίνεται να είναι αυτό το update που περιέχει το patch της κάμερας. Για σκέτο security update φαίνεται.

1GB security update μαλλον αδυνατο.

Link to comment
Share on other sites

1GB security update μαλλον αδυνατο.
Το είπα επειδή δεν το αναφέρει κάπου. Στα leaks που είχαν βγει για Κορέα το έλεγε στο changelog.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cris4524 said:

Δεν φαίνεται να είναι αυτό το update που περιέχει το patch της κάμερας. Για σκέτο security update φαίνεται.

Αυτό είναι, έχει το ίδιο μέγεθος με αυτό που έλεγαν ότι βγήκε στην Κορέα την Παρασκευή. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Πάντα κλειστή!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Συμφωνώ. Έχει νόημα ίσως σε κινητά με 6gb ran και κατω

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την ενημερωση. Πρωτη εντυπωση, το αυτοματο HDR που το ειχα απενεργοποιημενο γιατι μου εβγαζε χαλια φωτο, εχει βελτιωθει σημαντικα. Πλεον διορθωνει ακριβως ο,τι πρεπει να διορθωσει και δεν χαλαει την φωτο. Η ταχυτητα του κλειστρου επισης εχει βελτιωθει. Η ταχυτητα στα 200mp επισης ειναι βελτιωμενη και εχει η φωτο ενα κλικ παραπανω λεπτομερεια. Σε φωτο που πηρα απο το ιδιο σημειο, ενα ρολοι οταν ζουμαρω φαινεται σαφως πιο λεπτομερες απο τις προηγουμενες φωτο και μαλιστα με λιγοτερο περιβαλλοντα φωτισμο, γιατι εχει συννεφια σημερα σε σχεση με την μερα που εκανα δοκιμη την καμερα και ηταν φουλ ηλιοφανεια.   Για να δουμε και τα υπολοιπα... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Μολις περασα την ενημερωση. Πρωτη εντυπωση, το αυτοματο HDR που το ειχα απενεργοποιημενο γιατι μου εβγαζε χαλια φωτο, εχει βελτιωθει σημαντικα. Πλεον διορθωνει ακριβως ο,τι πρεπει να διορθωσει και δεν χαλαει την φωτο. Η ταχυτητα του κλειστρου επισης εχει βελτιωθει. Η ταχυτητα στα 200mp επισης ειναι βελτιωμενη και εχει η φωτο ενα κλικ παραπανω λεπτομερεια. Σε φωτο που πηρα απο το ιδιο σημειο, ενα ρολοι οταν ζουμαρω φαινεται σαφως πιο λεπτομερες απο τις προηγουμενες φωτο και μαλιστα με λιγοτερο περιβαλλοντα φωτισμο, γιατι εχει συννεφια σημερα σε σχεση με την μερα που εκανα δοκιμη την καμερα και ηταν φουλ ηλιοφανεια.   Για να δουμε και τα υπολοιπα... 

Υποτίθεται ότι σε κινούμενα αντικείμενα είναιι καλύτερα να απνεργοποιείς το hdr. Το έχει επαληθεύσει κανένας? Υπάρχει τρόπος να επιλέγουμε το hdr κατά περίπτωση και όχι να πρέπει να πειράζουμε το on/off κάθε φορά?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατη προσφορά απο Πλαισιο/mastercard που πιάνει και τα S23 οπως και Samsung watch

---

Με την αγορά smartphone ή wearable αξίας 199€ και άνω παίρνεις ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ Πλαίσιο επόμενης αγοράς με το 25% της αξίας της νέας σου συσκευής. Η δωροεπιταγή αποστέλλεται μέσω email και ισχύει για αγορές με κάρτα Mastercard(που έχει εκδοθεί από Ελληνική Τράπεζα).

*Η ενέργεια ισχύει μέχρι 16/04/2023 και για 3 ΤΕΜΑΧΙΑ ΑΝΑ ΠΕΛΑΤΗ.

Επίσης έχει και 100ευρώ επιπλέον voucher με ανταλλαγή μέσω Pandas που είχε αναφερθεί παλιότερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...