Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 
1744789222_Screenshot_20230325_131636_Aircommand.thumb.jpg.f385ad1f7b25a9b29dadb4e4291d143a.jpg
Έχεις περάσει κανονικά τα Samsung Notes; Το μόνο που θέλει είναι όταν βγάζεις το πενάκι να είναι κλειστή η οθόνη, μετά ανοίγει αυτόματα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, a40ntistos said:

Ξεκάθαρα με κάνατε να αισθάνομαι ότι τότε κατι λάθος γίνεται με το δικό μου.
https://ibb.co/9YMSmvj

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Τίποτα δεν γίνεται λάθος. Ο καθένας έχει διαφορετική χρήση. Παίζει ρόλο και η φωτεινότητα. Άλλες ώρες οθόνης θα έχει καποις με τέρμα φωτεινότητα κ άλλες ώρες οθόνη κάποιος που έχει τη φωτεινότητα πιο χαμηλά.εξαλλου δε φενεται από τα στατιστικά σου κάτι περίεργο. 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν γίνεται λάθος. Ο καθένας έχει διαφορετική χρήση. Παίζει ρόλο και η φωτεινότητα. Άλλες ώρες οθόνης θα έχει καποις με τέρμα φωτεινότητα κ άλλες ώρες οθόνη κάποιος που έχει τη φωτεινότητα πιο χαμηλά.εξαλλου δε φενεται από τα στατιστικά σου κάτι περίεργο. 
Τι καλός, σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα. Είχα αρχίσει να προβληματίζομαι με τον Chrome μήπως αυτό έφταιγε.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, a40ntistos said:

Τι καλός, σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα. Είχα αρχίσει να προβληματίζομαι με τον Chrome μήπως αυτό έφταιγε.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Έχεις fb  messenger...εφαρμογές που τρώνε μπαταρία...εγώ ας πούμε δεν έχω αυτές τις δύο.χρησιμοποιω samsung browser...φωτεινότητα την έχω χαμηλά...δε μου χρειάζεται παραπάνω ειδικά σε εσωτερικό χώρο...24-60 hz...wifi... σκοτεινό θεμα.s22 ultra .μπορείς να δοκιμάσεις κ άλλον browser κ να δεις 

Screenshot_20230326_224235_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230326_224309_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. 

Χρησιμοποιωντας το keyboard της samsung, διαπιστωσα οτι δεν υποστηριζει voice typing στα ελληνικα, παρα μονο στα αγγλικα. Παλαιοτερα θυμαμαι υποστηριζονταν κανονικα. Τι αλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zafitolis said:

Αυτή την στιγμή στο amazon.de για το χρώμα cream και το ροζ τρέχει ένα promotion μείον 100 και άλλα μείον 150 στο καλάθι και όταν πας να πληρώσεις γράφει -313 και βγαίνει 1336 αλλά δεν τα έχει άμεσα διαθέσιμο.ειναι η εκδοση 512

Θα πέσει και πιο κάτω λογικά από Πάσχα και μετά.

Νομίζω ότι όποιος ενδιαφέρεται για άμεση αγορά S23Ultra αυτή την στιγμή, μόνο από bestprice αξίζει να πάρει από όποιο από τα φθηνότερα καταστήματα το θεωρεί πιο έμπιστο.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχθες παρατηρησα οτι δεν δούλευε το ηχειο του earpiece. Ο ήχος εβγαινε μόνο απο το
κατω ηχειο. Το θεωρησα 90% πιθανοτερο να φταιει το hardware και οτι επρεπε να το 
παω πισω. Εκανα επανεκκινηση και το ηχειο δουλεψε ξανα κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Καλό, γελάσα να σαι καλά!

Ξέρεις και άλλα έξυπνα?

sent from my S23Ultra 12/512
 

Από σενα εξαρταται!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Από σενα εξαρταται!
Κατά τα άλλα εγω είμαι ο εριστικός εδώ μέσα ....

Αει στην ευχή και ασχολησου με κανέναν άλλον

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, a40ntistos said:

Έχεις περάσει κανονικά τα Samsung Notes; Το μόνο που θέλει είναι όταν βγάζεις το πενάκι να είναι κλειστή η οθόνη, μετά ανοίγει αυτόματα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Φίλε μου σε ευχαριστώ αυτό ήταν κατά λάθος είχα σβήσει το samsung note.Το κατέβασα πάλι και όλα οκ.Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, g_angelo01 said:

Καλησπερα σε ολους. 

Χρησιμοποιωντας το keyboard της samsung, διαπιστωσα οτι δεν υποστηριζει voice typing στα ελληνικα, παρα μονο στα αγγλικα. Παλαιοτερα θυμαμαι υποστηριζονταν κανονικα. Τι αλλαξε?

πας ρυθμισεις-γενικη διαχείριση-λιστα πληκτρολ.και προεπιλογη-πληκτρολoγιο samsung-φωνητικη εισαγωγη-και τικαρεις φωνητικη πληκτρολογηση google

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω δουλέψει και τα δύο πληκτρολόγια (samsung και Google) εσάς τι σας προσφέρει παραπάνω το μανίσιο εν σχέσει με αυτό της google?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, digitron said:

Εχθες παρατηρησα οτι δεν δούλευε το ηχειο του earpiece. Ο ήχος εβγαινε μόνο απο το
κατω ηχειο. Το θεωρησα 90% πιθανοτερο να φταιει το hardware και οτι επρεπε να το 
παω πισω. Εκανα επανεκκινηση και το ηχειο δουλεψε ξανα κανονικα...

Μου συνέβη και εχθές σε μένα, δεν χρειάστηκε επανεκκίνηση όμως και μου το παρουσίασε σε ομιλία ανοιχτής ακρόασης, επανήλθε κανονικά στην επόμενη κλήση...

Σε συσκευή όμως s21fe μετά από πρόσφατο  update Μαρτίου 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kanenas00 said:

Καλημερα σε όλους. 

Θα ήθελα να ρωτήσω, ο Κωτσόβολος τι CSC πουλάει?

λογικα eux...γιατι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την προηγούμενη Τετάρτη Whitestone Dome Glass. Από αίσθηση κύλισης και εφαρμογή, εξαιρετικό. Αλλά το δαχτυλικό 50% θα πιάσει. Και έβαλα 3 φορές ξανά τα δάχτυλα από τότε, με τελευταία χθες πάλι. Τζίφος. Ακολούθησα πιστά tutorials και είδα κι ακόμα 2-3 βίντεο περί εγκατάστασης. Όλοι αντιμετωπίζετε το ίδιο θέμα σε αυτό τον βαθμό;

Link to comment
Share on other sites

Στις παλιότερες σειρές galaxy S με τα CSC COS kai VOD έπερνες και εξτρα software στην ρομ. Με τις EUX απεφευγες τα σκουπίδια. Δεν έχω ψαχτει με το S23 τι παιζει. και επειδη με ενδιαφέρει το κινητό , γι αυτο ρωτάω. 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την προηγούμενη Τετάρτη Whitestone Dome Glass. Από αίσθηση κύλισης και εφαρμογή, εξαιρετικό. Αλλά το δαχτυλικό 50% θα πιάσει. Και έβαλα 3 φορές ξανά τα δάχτυλα από τότε, με τελευταία χθες πάλι. Τζίφος. Ακολούθησα πιστά tutorials και είδα κι ακόμα 2-3 βίντεο περί εγκατάστασης. Όλοι αντιμετωπίζετε το ίδιο θέμα σε αυτό τον βαθμό;
Μία χαρά σε μένα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, spinmaths said:

Έβαλα την προηγούμενη Τετάρτη Whitestone Dome Glass. Από αίσθηση κύλισης και εφαρμογή, εξαιρετικό. Αλλά το δαχτυλικό 50% θα πιάσει. Και έβαλα 3 φορές ξανά τα δάχτυλα από τότε, με τελευταία χθες πάλι. Τζίφος. Ακολούθησα πιστά tutorials και είδα κι ακόμα 2-3 βίντεο περί εγκατάστασης. Όλοι αντιμετωπίζετε το ίδιο θέμα σε αυτό τον βαθμό;

Ακόμα και αν πιέζεις λίγο πιο δυνατά? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν πιέζεις λίγο πιο δυνατά? 
Οτσν το πιέζω λίγο περισσότερο πιάνει καλύτερα. Θα έλεγα κατά 70% επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Οτσν το πιέζω λίγο περισσότερο πιάνει καλύτερα. Θα έλεγα κατά 70% επιτυχία.
Ότι θέλει λίγο παραπανω πίεση θέλει ελάχιστα..... Σαφώς και δεν είναι όπως να μη φοράει καθόλου...

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kanenas00 said:

Στις παλιότερες σειρές galaxy S με τα CSC COS kai VOD έπερνες και εξτρα software στην ρομ. Με τις EUX απεφευγες τα σκουπίδια. Δεν έχω ψαχτει με το S23 τι παιζει. και επειδη με ενδιαφέρει το κινητό , γι αυτο ρωτάω. 

Αλλιώς αλλάζεις εύκολα csc σε 2 λεπτά!!εμενα απο πλαίσιο ηρθε με eux και έχω άλλη τώρα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε και η ρύθμιση εξαρχής με τις εφαρμογές, ήθελα μετά από καιρό μια clean εγκατάσταση. Whitestone μπήκε σχετικά εύκολα και χωρίς φυσαλίδες κλπ, άψογη εικόνα. Δακτυλικο το πέρασα ξανά 4 φορές το ίδιο δάχτυλο και πιστεύω ότι δουλεύει όπως και με τη μεμβράνη που είχα στο s22. Απόλυτα ικανοποιημένος.
Μέχρι στιγμής διαπίστωσα 2 θέματα....

1) το σκ είχα δίπλα δίπλα το s22 k s23 και με speedtest συνδεδεμένα στο wifi το 22 έπιανε 110 Mbps και το 23 max 70....σε πολλές φορές η δοκιμή . Με το wifiman διαπίστωσα ότι το 22 είχε καλύτερο σήμα 32db ενώ το 23 57db.. Έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?
2) Έχω το ίδιο πρόβλημα που διαβάζω σε φόρουμ. Δεν συνδέεται το android auto στο αμάξι, ενώ μέχρι προχτές με το ίδιο καλώδιο το 22 συνδεόταν κανονικά. Το έχει κανείς ή έχει βρεθεί κάποια λύση?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, DrFrap said:



1) το σκ είχα δίπλα δίπλα το s22 k s23 και με speedtest συνδεδεμένα στο wifi το 22 έπιανε 110 Mbps και το 23 max 70....σε πολλές φορές η δοκιμή . Με το wifiman διαπίστωσα ότι το 22 είχε καλύτερο σήμα 32db ενώ το 23 57db.. Έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?
2) Έχω το ίδιο πρόβλημα που διαβάζω σε φόρουμ. Δεν συνδέεται το android auto στο αμάξι, ενώ μέχρι προχτές με το ίδιο καλώδιο το 22 συνδεόταν κανονικά. Το έχει κανείς ή έχει βρεθεί κάποια λύση?



 

Και οι δύο συσκευές είχαν τον ίδιο παροχο στο speedtest? Όσο για το android auto έχει βγάλει ενημέρωση, δες αν έχεις την τελευταία. 

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο συσκευές είχαν τον ίδιο παροχο στο speedtest? Όσο για το android auto έχει βγάλει ενημέρωση, δες αν έχεις την τελευταία. 
Ναι, στο ίδιο wifi ήταν συνδεδεμένες.
Το android auto όντως είχε αναβάθμιση διαθέσιμη. Περίεργο γιατί έχω βάλει να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις και δεν μπήκα στη διαδικασία να το τσεκάρω. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Update: Παραμένει το πρόβλημα. Κάποια στιγμή βγάζει μήνυμα στην οθόνη του αυτοκινήτου ότι δεν αναγνωρίζει τη συσκευή USB ( δεν θυμάμαι ακριβώς τι έγραφε, το περιγράφουν και άλλοι σε ξένα site όπως διαβαζω). Στο κινητό δείχνει ότι το aa έχει συνδεθεί, στο αυτ8κινητο δείχνει ότι στις ρυθμίσεις υπάρχει το κουμπί των ρυθμίσεων του aa ( για Samsung android και όχι για το ονομα του κινητού μου), αλλά αρνείται να ξεκινήσει το aa......

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...