Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, Cris4524 said:

Ποιο CSC έχεις;

ελληνική είναι η συσκευή αγορασμένη από την samsung
SM-S918B_OXM_EUX_13_0039

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε οτι δε θα χαλασει την αυτονομια το update! :classic_biggrin:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι εγινε update και ο samsung internet, αλλα ζητησε επι τοπου update και μεσω play store. Μαλλον κατι δε τους πηγε καλα εκει.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, george cc said:

Απο θερμοκρασία πως πάει το κινητό;Μπορείτε να το συγκρίνετε με το S22 Ultra;

 

Ψυγειο φιλε μου..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, megatr0n said:

Ψυγειο φιλε μου..

Καμία σχέση πραγματικά. Το S22U ζεσταινόταν με το παραμικρό. Αυτό εδώ τίποτα απολύτως με ίδια χρήση. Θα δούμε και το καλοκαίρι βέβαια σε υψηλότερες θερμοκρασίες, αλλά είμαι αισιόδοξος. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δα και ψυγείο... βάλτου λιγάκι δύσκολα πράγματα (Πχ counter Strike δοκιμαστικά...) να κάνει και τότε θα δεις και συ....αυτά που αισθάνομαι στο χέρι μου εγω! Δεν ξέρω με το S22 τι γινότανε.

43 minutes ago, Konstantine73 said:

Σωστό το παραπάνω αρθράκι, το διαπίστωσα κι γω...στα δύσκολα της συσκευής με όλα ανοιχτά! Μπορεί στην περίπτωσή μου να παίζει ρόλο και το ρολόι της....

Οκ με την αναβάθμιση...αν και άργησε για την ασφάλεια Φεβρουαρίου....

..........

Έχω μία eSim και μια Sim. Γιατί ζητάει ενημέρωση κάθε φορά που επανεκκινώ τη συσκευή

Πως αποφεύγεται αυτό?

..........

Τα 3 στάδια του zoom της κάμεράς μας! (Χωρίς καμία περαιτέρω ρύθμιση τόσο των φωτό όσο και της κάμερας και κόντρα στο ήλιο)!
Βλέπεις κορυφή Sammy!4f878aca23b59ac78972e1c997594b0c.jpg7bcbdc311b5a2b2efdff983cbc49062f.jpg84fea431c6f95132e598868da93212fb.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Tips2022 said:

Όχι δα και ψυγείο... βάλτου λιγάκι δύσκολα πράγματα (Πχ counter Strike δοκιμαστικά...) να κάνει και τότε θα δεις και συ....αυτά που αισθάνομαι στο χέρι μου γω!

Σωστό το παραπάνω αρθράκι, το διαπίστωσα κι γω...στα δύσκολα της συσκευής με όλα ανοιχτά!

Οκ με την αναβάθμιση...αν και άργησε για την ασφάλεια Φεβρουαρίου....

..........

Έχω μία eSim και μια Sim. Γιατί ζητάει ενημέρωση κάθε φορά που επανεκκινώ τη συσκευή

Πως αποφεύγεται αυτό?

..........

Τα 3 στάδια του zoom της κάμεράς μας! (Χωρίς καμία περαιτέρω ρύθμιση τόσο των φωτό όσο και της κάμερας και κόντρα στο ήλιο)!
Βλέπεις κορυφή Sammy!4f878aca23b59ac78972e1c997594b0c.jpg7bcbdc311b5a2b2efdff983cbc49062f.jpg84fea431c6f95132e598868da93212fb.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρά πολύ καλές φώτο.

Κάτι άσχετο την ημερομηνία και την ώρα πως τις εμφανίζει στις φώτο? Είναι κάποια εφαρμογή?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mips said:

Παρά πολύ καλές φώτο.

Κάτι άσχετο την ημερομηνία και την ώρα πως τις εμφανίζει στις φώτο? Είναι κάποια εφαρμογή?

Η ανάλυση των φωτό εδώ είναι μειωμένη γιατί στάλθηκαν μέσω tapatalk καθώς δεν είμαι vip.

Στην πραγματικότητα είναι πολύ όμορφες...και εάν τις φτιάξεις τότε είναι για background pc.

Ειδικότερα για το θέμα, δες την κάμερα μέσα στις ρυθμίσεις της.....στο γρανάζι θα βρεις το watermark, αν θυμάμαι καλά!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασία πως πάει το κινητό;Μπορείτε να το συγκρίνετε με το S22 Ultra;
 
Είναι πιο κρύο από το 22 αλλά ,εννοείται ζεσταίνεται κι αυτό ειδικά από το περιβάλλον και πλοήγηση με τον ήλιο να το βλέπει. Το 22 παίζει πάντα σε πιο ψηλές θερμοκρασίες σε όλα όμως ούτε το ένα ούτε το άλλο έχουν πρόβλημα ή θα κάνουν επανεκκίνηση ή θα ρίξουν τη φωτεινότητα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, είναι και εσάς έτσι; Κάτω δεξιά η οθόνη είναι κάπως σαν τσαλακωμένη εσωτερικά. Είναι σε καινούριο s23 ultra φίλου που δεν έχει βάλει ακόμη κάποια προστασία. Είναι από μέσα αυτό. Υπόσχεται ότι δεν έπεσε η συσκευή 😅 Θα στείλει τις φωτογραφίες αυτές και στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

οθόνη1.jpg

οθόνη2.jpg

οθόνη3.jpg

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του S23+ αλλά λόγω "κινητικότητας", κάνω το ερώτημα σε αυτό το forum. Έχει παρατηρήσει κανείς δυσκολία στην αυτόματη εναλλαγή μεταξύ WIFI και data?  Το διαπίστωσα σε περιοχή με ασταθές σήμα WIFI, τόσο με streaming (ραδιόφωνικό σταθμό) όσο και με τις κλήσεις (wifi calling που έχανα σήμα)..

Link to comment
Share on other sites

(έρχομαι από το thread του απλού Σ23)

Κάποιες λεπτομέρειες που δεν λένε στο marketing, δεν λένε οι ινφλουενσερς και οι γιουτουμπερς:

Φωτογραφίες στα:

200 MP: μόνο 4/3 κάδρο, χωρίς οπτικό zoom, χωρίς 16/9 wide

50 MP: μόνο 4/3 κάδρο, χωρίς οπτικό zoom, χωρίς 16/9 wide

12 MP: μόνο 4/3 κάδρο, με οπτικό zoom, χωρίς 16/9 wide

9 MP: 16/9 wide

 

Σωστά καταλάβατε, αν σε 12 MP τραβήξετε 16/9 wide τότε θα γίνει αυτόματο crop σε 9 MP.

Ένα μπράβο στην Samsung για το κορυφαίο marketing που "έκρυψε" τις λεπτομέρειες και πουλάει 200 MP κάμερα που βγάζει μόνο σχεδόν τετράγωνες φωτογραφίες.

 

Θα γελάω που θα βλέπω κόσμο να τραβάει σε 9 MP και θα νομίζει πως είναι 200...

 

Edited by AroundTheGalaxy
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AroundTheGalaxy said:

(έρχομαι από το thread του απλού Σ23)

Κάποιες λεπτομέρειες που δεν λένε στο marketing, δεν λένε οι ινφλουενσερς και οι γιουτουμπερς:

Φωτογραφίες στα:

200 MP: μόνο 4/3 κάδρο, χωρίς οπτικό zoom, χωρίς 16/9 wide

50 MP: μόνο 4/3 κάδρο, χωρίς οπτικό zoom, χωρίς 16/9 wide

12 MP: μόνο 4/3 κάδρο, με οπτικό zoom, χωρίς 16/9 wide

9 MP: 16/9 wide

 

Σωστά καταλάβατε, αν σε 12 MP τραβήξετε 16/9 wide τότε θα γίνει αυτόματο crop σε 9 MP.

Ένα μπράβο στην Samsung για το κορυφαίο marketing που "έκρυψε" τις λεπτομέρειες και πουλάει 200 MP κάμερα που βγάζει μόνο σχεδόν τετράγωνες φωτογραφίες.

 

Θα γελάω που θα βλέπω κόσμο να τραβάει σε 9 MP και θα νομίζει πως είναι 200...

 

Αν κάποιος ρίξει την ανάλυση εν γνώσει του, μετά γιατί να νομίζει ότι δεν το έκανε και ότι συνεχίζει να τραβάει σε πλήρη ανάλυση; Κάηκα...🤔

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, il_tifosi said:

Αν κάποιος ρίξει την ανάλυση εν γνώσει του, μετά γιατί να νομίζει ότι δεν το έκανε και ότι συνεχίζει να τραβάει σε πλήρη ανάλυση; Κάηκα...🤔

 

Ε αν το κάνει εν γνώσει του οκ δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ εξέφρασα το παράπονο μου, που αυτές τις σημαντικές λεπτομέρειες δεν τις αναφέρουν ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο υπάρχει το κάδρο τέσσερα προς τρία στο φορμά των καμερών όταν Έχουμε φτάσει σχεδόν σε όλες τις συσκευές εικοσι προς εννιά και λίγο πιο κάτω η σειρά note - ultra όσον αφορά τις οθόνες…. Ούτε τηλεορασεις τέσσερα προς τρία δεν υπάρχουν πλέον

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα κι εγώ την παντοφλάρα κι ελπίζω να μπορέσω να αντέξω το μέγεθος.
Εντυπώσεις τις επόμενες μέρες.

Ήρθε στα χέρια μου κι ένα 12/512gb χρώμα Lavender σφραγισμένο Ελληνικό ολοκαίνουριο.Θα το δώσω αν το θέλει κάποιος στα 1200€ γιατί η γυναίκα τελικά θέλει το Cream.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο υπάρχει το κάδρο τέσσερα προς τρία στο φορμά των καμερών όταν Έχουμε φτάσει σχεδόν σε όλες τις συσκευές εικοσι προς εννιά και λίγο πιο κάτω η σειρά note - ultra όσον αφορά τις οθόνες…. Ούτε τηλεορασεις τέσσερα προς τρία δεν υπάρχουν πλέον

Στην φωτογραφία η κανονική διάσταση είναι το 4:3, όλα τα άλλα είναι κροπαρισματα

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, il_tifosi said:

Αν κάποιος ρίξει την ανάλυση εν γνώσει του, μετά γιατί να νομίζει ότι δεν το έκανε και ότι συνεχίζει να τραβάει σε πλήρη ανάλυση; Κάηκα...🤔

Φίλος μου επαγγελματίας φωτογράφος μου έχει πει για φωτογραφίες ότι παίζουν πάντα σε 4:3 ή ακόμη και 3:2 και σε βίντεο 16:9 πάντως. Τον είχα ρωτήσει μία φορά και μου είπε αυτές τις ρυθμίσεις να κρατήσω και ότι είναι οι βέλτιστες. Δεν είμαι φωτογράφος, απλώς το παραθέτω

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, είναι και εσάς έτσι; Κάτω δεξιά η οθόνη είναι κάπως σαν τσαλακωμένη εσωτερικά. Είναι σε καινούριο s23 ultra φίλου που δεν έχει βάλει ακόμη κάποια προστασία. Είναι από μέσα αυτό. Υπόσχεται ότι δεν έπεσε η συσκευή  Θα στείλει τις φωτογραφίες αυτές και στην εξυπηρέτηση πελατών.
 
2078144421_1.thumb.jpg.fd5e4a845569fe50b02d03f563b17722.jpg
986417111_2.thumb.jpg.43a5d0938b21a87a5e2850fb421b1cae.jpg
2097480902_3.thumb.jpg.a4bcb0cdf5d9bb9376b5b294dbd8d220.jpg
Άμεσα επιστροφή να προλάβει το doa. Ελλατωματικο κομμάτι

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...