Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Tips2022 said:

Μια χαρά δουλεύει το ACR για καταγραφή κλήσεων....Όλα ακούγονται ΟΚ! Προσοχή στην χρήση!

Και το IntCall ACR OK!

ακούς και τις 2 φωνές;νομίζω η λύση της samsung είναι η πιο αποτελεσματική με αλλαγή csc σε sek(ουκρανικο) για native call recording

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αυτός ο φορτιστής ειναι οκ? https://www.skroutz.gr/s/23019303/Samsung-Φορτιστής-και-Καλώδιο-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Retail.html
Για μεμβράνη υπάρχει κάποια καλή πρόταση?
Ευχαριστώ!
Ναι είναι πολύ καλός! Για μεμβράνη ψάξε στο Amazon. de όποια σου αρέσει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεβρανη εβαλα την γνησια. Και σημερα παραλαμβανω της whitestone dome μεβρανη ομως. (γιατι η πρωτη μαζεψε κατι σκονες στις ακρες κατα την τοποθετηση). Σ/κ μαλλον θα την περασω... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα βίντεο με scratch και drop testing για όσους από εμάς έχουμε την παράνοια. Κομπλέ το αποτέλεσμα στις...εκδορές, νταξ για πεσίματα χωρίς θήκη, ούτε καν, δεν θα το δοκίμαζα ποτέ, όπως κανένα κινητό άλλωστε. 😛

https://www.youtube.com/watch?v=kfiYSwt3bUw

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μηνυμα μεσω chat στο καταστημα jmctech αφου ειδα τιμη 1111 euro να ρωτησω τι παιζει με την εγγυηση και μου απαντησαν αφορα το καταστημα τους. Τους ρωτησα αν μπορω να παω επισημα στη smartec κτλ και η απαντηση τους ηταν αυτη

Screenshot_20230215_140933.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Αρα αν κλεισει το καταστημα το φαγαμε? 

Παιδια δεν νομιζω οτι ισχυουν αυτα. Απλα κλασσικα στην Ελλαδα (σχεδον) κανεις δεν ξερει την δουλεια ουτε και την εφαρμοζει σωστα.

Προφανως δεν γνωριζουν την ευρωπαικη νομοθεσια και απαντουν οτι να ναι.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Αν στο είπε η Ρούλα προχώρα άφοβα! Μερικοί εδώ μέσα κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ή πραγματικά τρολάρουν συνέχεια ή πραγματικά δεν καταλαβαίνουν. Φυσικά δεν το λέω για σένα εννοείται...!!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

ακούς και τις 2 φωνές;νομίζω η λύση της samsung είναι η πιο αποτελεσματική με αλλαγή csc σε sek(ουκρανικο) για native call recording

Ακούγονται τέλειες, δυνατά και ξεκάθαρες και οι δύο φωνές! Τα άλλα που πρότειναν οι άλλοι εδώ δεν κάνουν για μένα που έχω και το ρολόι της Sammy!! Άσε που έλυσα το θέμα έτσι απλά χωρίς ανακατομάρες!!!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MeteorX said:

Εστειλα μηνυμα μεσω chat στο καταστημα jmctech αφου ειδα τιμη 1111 euro να ρωτησω τι παιζει με την εγγυηση και μου απαντησαν αφορα το καταστημα τους. Τους ρωτησα αν μπορω να παω επισημα στη smartec κτλ και η απαντηση τους ηταν αυτη

Screenshot_20230215_140933.jpg

Ρε παιδιά δεν θα ήταν πιο απλό αντί να μιλάμε με τον κάθε άσχετο, να πάρουμε έναν εξουσιοδοτημένο ας πούμε την Smartec να ρωτήσουμε εκεί αν αναλαμβάνουν κανονικά από οποιαδήποτε περιοχή και αν προέρχεται το κινητό π.χ.; Γιατί εμένα ειδικά για τα Σάμμυ κινητά έτσι μου είχαν πει παλιότερα ότι δεν έχω θέμα σε αυτό όπως με άλλες εταιρείες π.χ. Xiaomi.

Πάντως γενικώς δεν μπορεί να πηγαίνουμε τόσο μπρος...πίσω με αυτά τα θέματα, θυμάμαι είχα πάει κάποτε το LG G2 για αλλαγή πλακέτας, το είχα πάρει από κατάστημα του εξωτερικού που είχε κατεβάσει ρολά και δεν είχα δυνατότητα να ζητήσω χαρτί για την εγγύηση, το πήρε ο άνθρωπος στο service στη Μεσογείων, κοίταξαν το serial number μου είπαν οκ δεν χρειάζεται ούτε χαρτιά βλέπουμε ότι είναι αγορασμένο νόμιμα, το επισκεύασαν δωρεάν, τέλος. Τι κατάντημα έχουμε ακόμη εν έτει 2023 να μην ξέρουμε τι γίνεται......

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ας το παρω απο κωτσοβολο ως συνηθως με λιγες δοσεις και να εχω επισημα εγγυηση γιατι πραγματικα δεν ξερω τι παιζει. Μου κανει τρομερη εντυπωση τα 1111 ευρω τοσο γρηγορα. Αυτη την τιμη θα την περιμενα 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του s23 u

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μίλησα με την Sammy για το Trade-in των 100 ευρώ και αφού τους είπα για το 7/μερο αναμονής.

Μέχρι το μεσημέρι μου έστειλαν το voucher, αλλά όταν πήγα να κάνω την διαδικασία δεν με άφηνε να μαρκάρω την Υπεύθυνη Δήλωση που ζητάνε ότι η συσκευή είναι δική μου! Οι άνθρωποι της panda είδαν το πρόβλημα που υπήρχε με το soft, επικοινώνησαν με την Sammy και στην συνέχεια με πήραν πίσω και ολοκληρώσαμε την διαδικασία! Περιμένω το courier αύριο!

Άψογοι της Panda, πάλι πιάστηκε ανέτοιμη η Sammy! Ρε σεις εκεί στην Sammy, αν είναι να κάνετε μια δουλειά, τουλάχιστον κάντε τη σωστά, για την  ελληνική Sammy μιλάω μ' ακούει κανείς?. Θα στείλω κι άλλο email στα κεντρικά στη Κορέα με τα όσα τραγικα γίνονται στην Ελλάδα! Ιδιωτική πρωτοβουλία σου λέει ο άλλος μετά! Θα επανέλθω μέχρι να μπουν τα χρήματα σε λογαριασμό! Μας έβγαλαν την πίστη ανάποδα!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βάζοντας κόφτη στο 85% στη φόρτιση δείτε τι χάνουμε... Πρώτη φόρτιση στο 100% και ήδη πάει για 2ωρο έχοντας φάει 14% μόνο...Screenshot_20230215_143226_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tips2022 said:

Ακούγονται τέλειες, δυνατά και ξεκάθαρες και οι δύο φωνές! Τα άλλα που πρότειναν οι άλλοι εδώ δεν κάνουν για μένα που έχω και το ρολόι της Sammy!! Άσε που έλυσα το θέμα έτσι απλά χωρίς ανακατομάρες!!!

Έχεις βάλει κάπου την διαδικασία; Θέλω να το κάνω και εγώ αλλά δεν θέλω ούτε root ούτε να βάλω άλλη χώρα (αν γίνεται).

5 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Πάντως βάζοντας κόφτη στο 85% στη φόρτιση δείτε τι χάνουμε... Πρώτη φόρτιση στο 100% και ήδη πάει για 2ωρο έχοντας φάει 14% μόνο...Screenshot_20230215_143226_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε καλά, αν κρατάει η μπαταρία 1,5 ημέρα (που τόσο κρατάει πάνω κάτω) οι 3 ώρες δεν λένε κάτι, ΑΝ βέβαια προστατεύει όντως την μπαταρία η ρύθμιση για μέχρι 85% φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bikerson said:

Έχεις βάλει κάπου την διαδικασία; Θέλω να το κάνω και εγώ αλλά δεν θέλω ούτε root ούτε να βάλω άλλη χώρα (αν γίνεται).

Ε καλά, αν κρατάει η μπαταρία 1,5 ημέρα (που τόσο κρατάει πάνω κάτω) οι 3 ώρες δεν λένε κάτι, ΑΝ βέβαια προστατεύει όντως την μπαταρία η ρύθμιση για μέχρι 85% φόρτιση.

Απλώς οι δύο ώρες αυτές είναι sot, που είναι όντως πολύς χρόνος. Η μίαμιση μέρα που αναφέρουν δεν είναι sot αλλά συνολικός χρόνος που το κινητό είναι...ζωντανό.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MeteorX said:

Εστειλα μηνυμα μεσω chat στο καταστημα jmctech αφου ειδα τιμη 1111 euro να ρωτησω τι παιζει με την εγγυηση και μου απαντησαν αφορα το καταστημα τους. Τους ρωτησα αν μπορω να παω επισημα στη smartec κτλ και η απαντηση τους ηταν αυτη

Screenshot_20230215_140933.jpg

Συγνωμη ρε φιλε , αλλα για να δινεις 1000€ + για ενα κινητο , σημαινει ότι εχεις καποια ανεση οικονομικη , γιατι τσιγκουνευεσε το 50€ και δεν το παιρνεις απο την αντιπροσωπια 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Leon_CP3 said:

Απλώς οι δύο ώρες αυτές είναι sot, που είναι όντως πολύς χρόνος. Η μίαμιση μέρα που αναφέρουν δεν είναι sot αλλά συνολικός χρόνος που το κινητό είναι...ζωντανό.

η φωτογραφία που έβαλε ο φίλος πιο πάνω με τις 3 ώρες, η 1,5 ώρα είναι SOT.
Είπαμε έχει φοβερή μπαταρία αλλά όχι και 3 ώρες SOT με 14% χρήση μπαταρίας. 😁

το ερώτημα του εκατομμυρίου είναι αν όντως προστατεύει την μπαταρία η ρύθμιση για έως 85% φόρτιση ή τσάμπα χάνουμε λίγες ώρες χρήσης ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bikerson said:

η φωτογραφία που έβαλε ο φίλος πιο πάνω με τις 3 ώρες, η 1,5 ώρα είναι SOT.
Είπαμε έχει φοβερή μπαταρία αλλά όχι και 3 ώρες SOT με 14% χρήση μπαταρίας. 😁

το ερώτημα του εκατομμυρίου είναι αν όντως προστατεύει την μπαταρία η ρύθμιση για έως 85% φόρτιση ή τσάμπα χάνουμε λίγες ώρες χρήσης ακόμα.

E ναι είπα δύο ώρες, πολύ χοντρικά. χαχα. Πάντως το να έχουμε ακόμη και μιαμιση ώρα παραπάνω δεν το λες και λίγο. Αλλά ναι, το ερώτημα αυτό που θέτεις το έχω κι εγώ...

Κατά τα λοιπά, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ:

Μόλις ρώτησα την Smartec στο φουμπού (μέσω τηλ. δεν ήθελαν σήμερα να βγάλουμε γραμμούλα :P) και η απάντηση ήταν ξεκάθαρη:

"Καλησπέρα σας
Ή εγγύηση ισχύει αποκλειστικά για Ευρωπαϊκή Ενωση"

Οπότε συμφορουμίτες, αν σας νοιάζει να είστε καλυμμένοι σχετικά με αυτό, από σκρουτζομάγαζα είτε σας δίνουν S/N - IMEI (που δεν θα δώσουν) να τσεκάρετε, είτε...μακριά.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το ACR για καταγραφή κλήσεων....Όλα ακούγονται ΟΚ! Προσοχή στην χρήση!
Και το IntCall ACR OK!
χωρίς αλλαγή region δουλεύει η ΑΜΦΙΔΡΟΜΗ ηχογράφηση???
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα παιδιά. Ριχτε μια ματιά στο βίντεο μου σας παρακαλώ.  Παρέλαβα χτες και κατευθείαν με το που το άνοιξα παρατήρησα έντονο colour tint με την παραμικρή κλίση. Είναι έτσι γενικά ή έπεσα σε κακή οθόνη? Μπορείτε να βάλετε βίντεο από τα δικά σας να συγκρίνω;  

 

https://photos.app.goo.gl/MfNW9nBEg2xCx9RF8

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ilka71 said:
5 ώρες πριν, Tips2022 said:
Μια χαρά δουλεύει το ACR για καταγραφή κλήσεων....Όλα ακούγονται ΟΚ! Προσοχή στην χρήση!
Και το IntCall ACR OK!

χωρίς αλλαγή region δουλεύει η ΑΜΦΙΔΡΟΜΗ ηχογράφηση???

Ναιιιιι είπα! Πεντακάθαρα χωρίς άλλες σαχλαμάρες (ούτε root, ούτε αλλαγή ζώνης)... Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το apk και τέλος. Θα σας στείλω μήνυμα όποιοι θέλουν

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tips2022 said:

Ναιιιιι είπα! Πεντακάθαρα χωρίς άλλες σαχλαμάρες (ούτε root, ούτε αλλαγή ζώνης)... Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το apk και τέλος. Θα σας στείλω μήνυμα όποιοι θέλουν

Οκ , οσοι σου κανουν αντιδραση Thanks περασε το μας αν δεν σου κανει κοπο.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tips2022 said:

Μια χαρά δουλεύει το ACR για καταγραφή κλήσεων....Όλα ακούγονται ΟΚ! Προσοχή στην χρήση!

Και το IntCall ACR OK!

Cube ACR? Στείλε λινκς και από τα 2  να τα δούμε σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιι είπα! Πεντακάθαρα χωρίς άλλες σαχλαμάρες (ούτε root, ούτε αλλαγή ζώνης)... Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το apk και τέλος. Θα σας στείλω μήνυμα όποιοι θέλουν
θέλουμε λινκ!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους τις εχετε δοκιμασει... Ποια ζελατινα απο το irepair προτεινετε? Την 15αρα ή την 2αρα self-healing?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...