Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, chios said:

Ο Snapdragon κάνει την διαφορά, τώρα είμαι με s22 ultra Snapdragon  και έχει εξαιρετική μπαταρία σε σχέση με το αντίστοιχο exynos. 

Αυτά όμως δεν τα βλέπει η samsung, κοιτάει μόνο την οικονόμα, κρατάω σταθερές τις τιμές μου αλλά χρησιμοποιώ τον exynos που μου στοιχίζει λιγότερα, αν ήταν τόσο καλός ο exynos θα τον έβαζε και στο ultra, το ότι δεν τον βάζει κάποιο φόβο δείχνει όμως.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, JimmisKon said:

 

Aυτο που δεν μπορω να καταλαβω  ( και δεν ξερω αν ειναι προβλημα )   ειναι γιατι κραταει τοσο μα τοσο πολυ η μπαταρια ,  πως στο καλο γινεται αυτο?   Με full χρηση βγαζει χαλαρα καπου  3 ημερες  γεματες μεχρι το 20% περιπου 😮.

 😂   

Δεν είναι πρόβλημα έτσι σχεδόν βγάζουν όλες οι συσκευές.  Προσπάθησε να το δουλέψεις την συσκευή με 5g ή 4g με όλα ανοιχτά κ ξανά δες αν αν σου βγάλει ξανά πάνω από 3 μέρες.  Κ μετά ποσταρε να δούμε τι λάθος κάνουμε εμείς. :classic_huh:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, challenge143 said:

Δεν είναι πρόβλημα έτσι σχεδόν βγάζουν όλες οι συσκευές.  Προσπάθησε να το δουλέψεις την συσκευή με 5g ή 4g με όλα ανοιχτά κ ξανά δες αν αν σου βγάλει ξανά πάνω από 3 μέρες.  Κ μετά ποσταρε να δούμε τι λάθος κάνουμε εμείς. :classic_huh:

Έτσι είναι. Μέρες που είμαι στον δρόμο η κατανάλωση είναι αισθητά μεγαλύτερη από ό,τι με wifi. Εμένα με όλα ανοιχτά και ρολόι συνδεδεμένο μου βγάζει περίπου 6 ώρες sot πλεον

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2024 at 5:51 ΜΜ, pt2937 said:

Επιτέλους απάντηση στη σωστή κατεύθυνση,οι μπαταρίες σταδιακά ¨ γερνάνε ¨ με πρώτα χαρακτηριστικά τη μικρότερη διάρκεια λειτουργίας αλλά και την ταχύτερη φόρτηση λόγο μειωμένης χωρητικότητας.

Οι μπαταρίες δεν χαλάνε σε τόσο λίγο χρόνο, σε 15 μήνες τουλάχιστον που είναι το δικό μου. Επίσης γίνεται κλιμακούμενη πτώση στην διάρκεια με το πέρασμα του χρόνου και όχι σχετικά απότομα. Η φθορά της μπαταρίας ξεκινάει μετά από 2-3 χρόνια τουλάχιστον, βέβαια ανάλογα την χρήση και τις συνεχόμενες φορτησεις . Ειδικά τέτοιας ποιότητας και τεχνολογίας μπαταρία. Περιμένω τα βέλη σας!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gthebest said:

Οι μπαταρίες δεν χαλάνε σε τόσο λίγο χρόνο, σε 15 μήνες τουλάχιστον που είναι το δικό μου. Επίσης γίνεται κλιμακούμενη πτώση στην διάρκεια με το πέρασμα του χρόνου και όχι σχετικά απότομα. Η φθορά της μπαταρίας ξεκινάει μετά από 2-3 χρόνια τουλάχιστον, βέβαια ανάλογα την χρήση και τις συνεχόμενες φορτησεις . Ειδικά τέτοιας ποιότητας και τεχνολογίας μπαταρία. Περιμένω τα βέλη σας!

Κοίτα λίγο όταν μιλάμε για τεχνολογία δεν υπάρχουν υποθέσεις και καμία γνώμη δεν μπορεί να είναι υποκειμενικη.

Όταν λες νούμερα και κανείς υπολογισμούς φθοράς ανά χρόνο πρέπει να πεις που τα βασιζεις!

Οι μπαταρίες δεν χαλάνε ανάλογα τα χρόνια αλλά από τους κύκλους φόρτισης. Πρέπει να ξέρεις σε πόσους κύκλους φόρτισης η μπαταρία χάνεις ενα ποσοστό απόδοσης φόρτισης.

Άρα και στους 6 μήνες χάνει αλλά το θέμα είναι πόσο. Άμα δεν λέει η κατασκευάστρια το νούμερο από το εργοστάσιο κάνεις δεν μπορεί να ξέρει με ακρίβεια. Πρέπει να γίνουν μετρήσεις με εργαλεία.

Είπες για βέλη γιαυτο είπα να ρίξω ένα 🤪

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gthebest said:

Οι μπαταρίες δεν χαλάνε σε τόσο λίγο χρόνο, σε 15 μήνες τουλάχιστον που είναι το δικό μου. Επίσης γίνεται κλιμακούμενη πτώση στην διάρκεια με το πέρασμα του χρόνου και όχι σχετικά απότομα. Η φθορά της μπαταρίας ξεκινάει μετά από 2-3 χρόνια τουλάχιστον, βέβαια ανάλογα την χρήση και τις συνεχόμενες φορτησεις . Ειδικά τέτοιας ποιότητας και τεχνολογίας μπαταρία. Περιμένω τα βέλη σας!

Καποιος μπορεί να κανει με ένα αυτοκίνητο 60.000 χλμ σε 2 χρόνια και κάποιος άλλος 15.000 χλμ. Ο ένας από τους δύο θα αλλάξει λαστιχα το πολύ στον 1,5 χρόνο και ο άλλος στην 4ετία το νωρίτερο.

Η μπαταρία του s23 ultra είναι lithium-ion όπως και των περισσότερων κινητών εδώ και πολλά χρονια...δεν έχει κάποια top notch τεχνολογία που παρατείνει τη φθορά  

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε το θέμα της μπαταρίας, η ερώτηση είναι κατά πόσο αξίζει τον κόπο η προστασία της, δηλαδή η δυνατότητα που μας δίνει η συσκευή για φόρτιση ως 80%.

Την έχετε ενεργοποιημενη; Προσωπικά την έχω, γιατί σκοπεύω να κρατήσω χρόνια το κινητό, ωστόσο έτσι φορτίζω 2 φορές μέσα στη μέρα και δεν ξέρω αν έχει νόημα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Livagoth said:

Μιας και πιάσαμε το θέμα της μπαταρίας, η ερώτηση είναι κατά πόσο αξίζει τον κόπο η προστασία της, δηλαδή η δυνατότητα που μας δίνει η συσκευή για φόρτιση ως 80%.

Την έχετε ενεργοποιημενη; Προσωπικά την έχω, γιατί σκοπεύω να κρατήσω χρόνια το κινητό, ωστόσο έτσι φορτίζω 2 φορές μέσα στη μέρα και δεν ξέρω αν έχει νόημα. 

Είχα και εγώ αρχίσει να το φορτίζω έως 80% (s22ultra) αλλά μετά σταμάτησα και πλέον το φορτίζω 100%,το πολύ πολύ να αλλάξω μπαταρία, αν δεν το αλλάξω με s25u (το οποίο θα προτιμούσα να έχει λίγο μεγαλυτερη οθόνη, αύξηση ταχύτητας φόρτισης (μόνο εμείς μείναμε στα 45w) και λίγο μεγαλυτερη μπαταρία (δεεεεννν μου κάνει τόσο κλικ το ΑΙ όπως είναι προς το παρόν) 

Link to comment
Share on other sites

2.5GB ενημέρωση. Δε λέει 6.1.1 κάπου αλλά ακόμα 6.1 με patch Αυγούστου.. Περίεργο 

1η εντύπωση, χαλασμένο δακτύλικο.. Δε πιάνει ακαριαία όπως έπιανε. Θέλει να αφήσω το δάκτυλο επάνω για 2 δευτερόλεπτα. Είμαι δουλειά και δε προλαβαίνω τώρα να το περάσω ξανά, θα το δω το μεσημέρι 

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DjTony said:

2.5GB ενημέρωση. Δε λέει 6.1.1 κάπου αλλά ακόμα 6.1 με patch Αυγούστου.. Περίεργο 

Ουσιαστικα το 6.1.1 ειναι αλλα λογο οτι τα δικα μας ειναι ειναι τα s και οχι τα fold η tablet το βλεπουμε σαν 6.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τι ενημέρωση ήταν αυτή ακριβώς;; Μας μπέρδεψε λίγο. 

Just now, MAFAdo said:

Ουσιαστικα το 6.1.1 ειναι αλλα λογο οτι τα δικα μας ειναι ειναι τα s και οχι τα fold η tablet το βλεπουμε σαν 6.1

Αυτό είναι;; Γιατί 6.1 μου γράφει και εμένα. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Livagoth said:

Μιας και πιάσαμε το θέμα της μπαταρίας, η ερώτηση είναι κατά πόσο αξίζει τον κόπο η προστασία της, δηλαδή η δυνατότητα που μας δίνει η συσκευή για φόρτιση ως 80%.

Την έχετε ενεργοποιημενη; Προσωπικά την έχω, γιατί σκοπεύω να κρατήσω χρόνια το κινητό, ωστόσο έτσι φορτίζω 2 φορές μέσα στη μέρα και δεν ξέρω αν έχει νόημα. 

Εγώ την έχω ενσωματώσει σε μία ρουτίνα και ενεργοπείται μόνο κατά τη νυχτερινή φόρτιση. Στην ουσία του απαγορεύω να φορτίσει πάνω από 80% μέχρι μισή ώρα πριν ξυπνήσω..Τότε ξεκινάει και πάει μέχρι το 100%

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσαν το πολύ χρήσιμο για εμένα edge panel του smart select με το οποίο μπορούσες να κάνεις επιλεγμένο screenshot πολύ εύκολα και γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις το πενάκι. Αυτό ας πούμε γιατί ρε παιδιά? Τι τους ενοχλούσε?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, super_f said:

Αφαίρεσαν το πολύ χρήσιμο για εμένα edge panel του smart select με το οποίο μπορούσες να κάνεις επιλεγμένο screenshot πολύ εύκολα και γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις το πενάκι. Αυτό ας πούμε γιατί ρε παιδιά? Τι τους ενοχλούσε?

Νομίζω οτι του άλλαξαν χρώμα απλώς το καναν στην μόδα του Ai. Νομίζω αυτό είναι 

Screenshot_20240916_100805_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αφαίρεσαν και την ελληνική γλώσσα από την μετάφραση με το spen

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitris1090T said:

Νομίζω οτι του άλλαξαν χρώμα απλώς το καναν στην μόδα του Ai. Νομίζω αυτό είναι 

Screenshot_20240916_100805_Samsung Internet.jpg

Δεν είναι το ίδιο χρηστικό με πριν. Πριν σου έβγαζε κατευθείαν ένα πλαίσιο (στο σχήμα που είχες επιλέξει) και το έσερνες απλώς εκεί που ήθελες (άμα ήθελες πιο λεπτομέρεια τραβούσες μετά και τις 4 γωνίες). Τώρα πρέπει να κυκλώσεις εκεί που θέλεις (γ@μ* το circle to search μέσα) μετά να σου βγάλει το τετράγωνο το οποίο πλέον δεν μπορείς να το σύρεις εκεί που θέλεις οπότε αναγκαστικά πρπέπει να παίξεις με τις 4 γωνίες μία μία ξεχωριστά. Μιλάμε για 3πλάσιο χρόνο για ένα ρημάδι screenshot. Δηλαδή έλεος με αυτό το ΑΙ μας τα πρήξανε.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, qosmio said:

Προστέθηκε το high quality audio για τα Galaxy buds 3 pro 🙂

Που το βρίσκουμε αυτό; στην εφαρμογή wearables? 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DjTony said:

Που το βρίσκουμε αυτό; στην εφαρμογή wearables? 

Ναι,

Έχει πλέον επιλογή κάτω από το sound quality and effects..

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Konstantine73 said:

Αποτελείωσαν το δαχτυλικο….

Εμένα δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα μετά το update. Μπορώ να πω μάλιστα ότι έγινε και πιο γρήγορη η αναγνώριση.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mythos_bt said:

Εμένα δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα μετά το update. Μπορώ να πω μάλιστα ότι έγινε και πιο γρήγορη η αναγνώριση.

και σε εμένα το δακτυλικό δουλεύει πολύ καλύτερα μετά την αναβάθμιση, πιάνει με την πρώτη, με εγκατεστημένο Tempered Glass Whitestone Dome και χωρίς να έχω ξανα περάσει τα δακτυλικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποτελείωσαν την μπαταρία θα πω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, qosmio said:

Ναι,

Έχει πλέον επιλογή κάτω από το sound quality and effects..

Απαράδεκτο βέβαια που συσκευή flagship δεν υποστηρίζει HD audio για άλλα wearables.Ειδικα aptx…

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...