Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, jaranor said:

Μάλλον μπερδεύτηκες με τη χρήση των δεδομένων. Από πού σε χρεώνει η αγορά ήταν η ερώτηση, από το μπόνους του πρώτου μήνα, ή από το "κανονικό" υπόλοιπο που είχε το νούμερο πριν το πάρει. Δεν εξηγεί γρι:

Screenshot_2024-02-27-18-56-41-295-edit_gr.mobile.vodafone.jpg

Έχεις απόλυτο δίκιο. Εάν ήταν να μαντέψω, θα έλεγα από το υπόλοιπο που λήγει νωρίτερα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν αγοράσεις πακέτο από Big bang όμως χρεώνει στο μπόνους, ακόμα κι αν το μπόνους λήγει μετά από το "κανονικό". Είπα μήπως έτυχε να το παρατηρήσει κάποιος. Thanks για την απάντηση όπως και να 'χει 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blade_ said:

Τα 30 τα ορίζω σήμερα που θα ενεργοποιήσω το liquid? Και τα αλλάζω πχ λίγες μέρες μετά? 

Ναι. Συνήθως μετά επιλέγουμε το 15, διότι δίνει μπόνους απεριόριστη ομιλία (αν μιλάς αρκετά αξίζει).

4 ώρες πριν, blade_ said:

Όταν μπαίνουν τα δωρεάν δέκα, αρχίζει τρώει από αυτά το liquid? 

Ναι.

12 minutes ago, jaranor said:

Αν αγοράσεις πακέτο από Big bang όμως χρεώνει στο μπόνους, ακόμα κι αν το μπόνους λήγει μετά από το "κανονικό". 

Όντως τραβάει από το δώρο. Για την ιστορία ωστόσο, το δώρο δεν μπορεί ποτέ να λήγει μετά το κανονικό. Έχει διάρκεια 30 (ή33) μέρες και το λαμβάνεις με ανανέωση, που δίνει στο κανονικό 60 μέρες. 🙂

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Μα τω θεώ για κάτι τόσο "απλό και ξεκάθαρο" κάθισα και διάβασα τις πρώτες σελίδες και με έπιασε πονοκέφαλος. Καλύτερα να μιλήσω με το τσατ της Vodafone.

Ένα ποστ που να κωδικοποιεί το λικουιντ με απλά λόγια χωρίς άλλα 100 περιττά πράγματα δεν έχω διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gpapas640 said:

Μα τω θεώ για κάτι τόσο "απλό και ξεκάθαρο" κάθισα και διάβασα τις πρώτες σελίδες και με έπιασε πονοκέφαλος. Καλύτερα να μιλήσω με το τσατ της Vodafone.

Ένα ποστ που να κωδικοποιεί το λικουιντ με απλά λόγια χωρίς άλλα 100 περιττά πράγματα δεν έχω διαβάσει.

Το λικουιντ ειναι ενα καρτοκινητό χωρις πακετα και σου δινει πολυ χαμηλες χρεωσεις. Παιρνει καθε μηνα λεφτα απο την καρτα που θα δηλωσεις και καταναλωνει απο εκει. Αυτη ειναι η βασική λειτουργια του.

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gpapas640 said:

Μα τω θεώ για κάτι τόσο "απλό και ξεκάθαρο" κάθισα και διάβασα τις πρώτες σελίδες και με έπιασε πονοκέφαλος. Καλύτερα να μιλήσω με το τσατ της Vodafone.

Ένα ποστ που να κωδικοποιεί το λικουιντ με απλά λόγια χωρίς άλλα 100 περιττά πράγματα δεν έχω διαβάσει.

Εμείς πάλι αναρωτιόμασταν αν είναι ή όχι περιττά αυτά που γράφουμε και ευτυχώς μας φώτισες και τελικά ναι.. είναι περιττά!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εμείς πάλι αναρωτιόμασταν αν είναι ή όχι περιττά αυτά που γράφουμε και ευτυχώς μας φώτισες και τελικά ναι.. είναι περιττά!

Οσο πιο πολυπλοκο ειναι κάτι, τοσο λιγότερο ελκυστικό γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

Οσο πιο πολυπλοκο ειναι κάτι, τοσο λιγότερο ελκυστικό γίνεται. 

Ξέρεις πολύ καλά ότι το liquid είναι πολύ απλό... Εμείς το κάνουμε πολύπλοκο επειδή δεν θέλουμε να πληρώνουμε.

Τι πιο απλό να βάλεις να σου τραβάει 13€ το μήνα και όλα καλά;

Άμα θες όμως cashback, smart pocket, μπάρα πέρα δώθε, μπες βγες.. γίνεται πολύπλοκο. 😉

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ξέρεις πολύ καλά ότι το liquid είναι πολύ απλό... Εμείς το κάνουμε πολύπλοκο επειδή δεν θέλουμε να πληρώνουμε.

Τι πιο απλό να βάλεις να σου τραβάει 13€ το μήνα και όλα καλά;

Άμα θες όμως cashback, smart pocket, μπάρα πέρα δώθε, μπες βγες.. γίνεται πολύπλοκο. 😉

Δεν διαφωνούμε σε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ξέρεις πολύ καλά ότι το liquid είναι πολύ απλό... Εμείς το κάνουμε πολύπλοκο επειδή δεν θέλουμε να πληρώνουμε.

Τι πιο απλό να βάλεις να σου τραβάει 13€ το μήνα και όλα καλά;

Άμα θες όμως cashback, smart pocket, μπάρα πέρα δώθε, μπες βγες.. γίνεται πολύπλοκο. 😉

Φίλε, καλό είναι να προσέχεις λίγο αυτά που γράφει ο συνομιλητής σου. Δεν είπα ότι το liquid δεν είναι απλό. Για το πώς το παρουσιάζετε μίλησα. Στην πρώτη σελίδα (όπου παραπέμπονται όλοι οι καινούργιοι) υπάρχει μια ΣΕΝΤΟΝΑΡΑ όπου η χρήσιμη πληροφορία είναι 20% και σκόρπια. Όλα τα υπόλοιπα είναι γενικά χαρακτηριστικά της καρτοκινητης (ενεργοποίηση 4G, απαλλαγή φορου) που απλά κουράζουν και φυσικά δεν αφορούν καθαυτό το liquid. Δεν δίνει σε 5 γραμμές να καταλάβουμε πως λειτουργεί και τιπς για το πώς να το λειτουργούμε έξυπνα με το liquid και πως επωφελουμαστε από αυτό αλλά απλά θαυμάζει εμμέσως το liquid.

Όταν μιλάμε για κάτι απλό και ξεκάθαρο και ο νέος βλέπει ένα πρώτο σχόλιο τεράστια και αποπροσανατολιστικο και 54 σελίδες συζήτησης μάντεψε τι θα σκεφτεί.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Όταν μιλάμε για κάτι απλό και ξεκάθαρο και ο νέος βλέπει ένα πρώτο σχόλιο τεράστια και αποπροσανατολιστικο και 54 σελίδες συζήτησης μάντεψε τι θα σκεφτεί.

 

Ας σκεφτεί ό,τι θέλει.. συζητάμε εδώ και ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο έκφρασης. Δεν διαφημίζουμε εταιρείες.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

 

Ας σκεφτεί ό,τι θέλει.. συζητάμε εδώ και ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο έκφρασης. Δεν διαφημίζουμε εταιρείες.

Θα διαφωνησω. Οποιος βλεπει τα πρώτα ποστς θα δει διαφήμιση κανονικοτατη! Και εαν συνεχίσει να διαβαζει θα δει και δυσφήμιση των αλλων ετσιριων και προσωπικές επιθέσεις σε οποιον διαφωνει. Και ολα αυτα απο 1 συγκεκριμένο προφιλ...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Θα διαφωνησω. Οποιος βλεπει τα πρώτα ποστς θα δει διαφήμιση κανονικοτατη! Και εαν συνεχίσει να διαβαζει θα δει και δυσφήμιση των αλλων ετσιριων και προσωπικές επιθέσεις σε οποιον διαφωνει. Και ολα αυτα απο 1 συγκεκριμένο προφιλ...

Συμφωνώ. Έτσι όμως είναι ο δάσκαλος τι να κάνουμε; Ό,τι γράφει δεν ξεγράφει..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kalitexnis_g said:

Συμφωνώ. Έτσι όμως είναι ο δάσκαλος τι να κάνουμε; Ό,τι γράφει δεν ξεγράφει..

Ετσι ομως έφερε τα αντίθετα αποτελέσματα... 

Και εγω εχω τα 2 κυρια μου νούμερα λικουιντ, αλλά δεν πρήζω κανεναν να με ακολουθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Ετσι ομως έφερε τα αντίθετα αποτελέσματα... 

Και εγω εχω τα 2 κυρια μου νούμερα λικουιντ, αλλά δεν πρήζω κανεναν να με ακολουθήσει. 

Ποια αντίθετα;; Από εκείνον μάθαμε το liquid όλοι. Είδες καμία διαφήμιση εσύ κάπου αλλού και δεν την είδα εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Ποια αντίθετα;; Από εκείνον μάθαμε το liquid όλοι. Είδες καμία διαφήμιση εσύ κάπου αλλού και δεν την είδα εγώ;

Ξεκίνησε νορμάλ και μετά το παράκανε. Άραγε γιατί η βονταφον δεν το διαφήμισε καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Ξεκίνησε νορμάλ και μετά το παράκανε. Άραγε γιατί η βονταφον δεν το διαφήμισε καθόλου;

Καλύτερα για όλους μας...

Κανόνας είναι ότι, όπου μαζεύονται πολλοί αρχίζουν οι χρεώσεις....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kokalo said:

Καλύτερα για όλους μας...

Κανόνας είναι ότι, όπου μαζεύονται πολλοί αρχίζουν οι χρεώσεις....

Ο λογος ομως που δεν το διαφημισε η ιδια η εταιρια ποιος ειναι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Θα διαφωνησω. Οποιος βλεπει τα πρώτα ποστς θα δει διαφήμιση κανονικοτατη!

Κατά τα άλλα κι εσύ ήσουν δυσφήμιση κανονικότατη κάποια στιγμή ε.. με το διαγωνισμό που κέρδισε ο φίλος σου δύο φορές και δεν του τα δώσανε!! Τα θυμάσαι..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κατά τα άλλα κι εσύ ήσουν δυσφήμιση κανονικότατη κάποια στιγμή ε.. με το διαγωνισμό που κέρδισε ο φίλος σου δύο φορές και δεν του τα δώσανε!! Τα θυμάσαι..

Καμμία σχέση. Εχω αναφερα το περιστατικο. Σε ολες τις εταιριες ολοι γραφουμε και τα καλά και τα κακά. Αυτο που εκανε το συγκεκριμένο προφιλ δεν εχει καμία σχεση με τα δικα μου ποστς.

Link to comment
Share on other sites

Δε βοηθάει αυτό που γίνεται τώρα.

Δε με ενδιαφέρει αν ο καθένας θέλει να κάνει διαφήμιση. Δικαίωμα του αφού τον αφήνουν οι διαχειριστές.

Με ενδιαφέρει να μπαίνω σε ένα νήμα και να βρισκω αυτό που με ενδιαφέρει. Μέχρι να καταλάβω τι παίζει με τη μετακίνηση της μπάρας έφαγα ένα τέταρτο μπρος πίσω ενώ θα μπορούσε να γραφτεί σε 2 γραμμές.

Ένας εύστοχος παραλληλισμός του liquid θα ήταν με το (πρώην) blender πακέτο του F2G, για να καταλάβουμε τη λειτουργία του.

Επίσης, τα χρήματα που φορτώνει από τον 1ο δωρεαν μήνα, μπορούμε να τα ξοδέψουμε μόνο στις παροχές του liquid ή και αλλού;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Δε βοηθάει αυτό που γίνεται τώρα.

Δε με ενδιαφέρει αν ο καθένας θέλει να κάνει διαφήμιση. Δικαίωμα του αφού τον αφήνουν οι διαχειριστές.

Με ενδιαφέρει να μπαίνω σε ένα νήμα και να βρισκω αυτό που με ενδιαφέρει. Μέχρι να καταλάβω τι παίζει με τη μετακίνηση της μπάρας έφαγα ένα τέταρτο μπρος πίσω ενώ θα μπορούσε να γραφτεί σε 2 γραμμές.

Ένας εύστοχος παραλληλισμός του liquid θα ήταν με το (πρώην) blender πακέτο του F2G, για να καταλάβουμε τη λειτουργία του.

Επίσης, τα χρήματα που φορτώνει από τον 1ο δωρεαν μήνα, μπορούμε να τα ξοδέψουμε μόνο στις παροχές του liquid ή και αλλού;

Μπορείς να τα ξοδέψεις σε ομιλία, SMS και  data ή και πακέτα από το Big Bang.....

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kokalo said:

Μπορείς να τα ξοδέψεις σε ομιλία, SMS και  data ή και πακέτα από το Big Bang.....

 

Σε πακέτα Big bang δε γίνεται να ξοδέψεις τα € που σου δίνει δώρο από την 1η ενεργοποίηση του liquid.

Έχω καταφέρει έως τώρα να ενεργοποιήσω τα απεριόριστα data για 7 ημέρες (λόγω Αγίου Βαλεντίνου) με το υπόλοιπο των δωρεάν €.

Edit: μάλλον φταίει που το υπόλοιπο μου σε € είχε λήξει πριν γίνω liquid. Για να κάνω ανανέωση μέσω cashback θα πρέπει να απεγγραφω. Σε αυτή την περίπτωση το δωρεάν υπόλοιπο σε € και οι λοιπές παροχές του liquid διατηρούνται αν κάνω επανεγγραφή μετά την ανανέωση μέσω Cashback ή χάνονται?

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gpapas640 said:

Δεν δίνει σε 5 γραμμές να καταλάβουμε πως λειτουργεί και τιπς για το πώς να το λειτουργούμε έξυπνα με το liquid και πως επωφελουμαστε από αυτό αλλά απλά θαυμάζει εμμέσως το liquid.

Το πρόβλημα είναι ότι η εταιρία δεν χρησιμοποιεί την λέξη "χρονοχρέωση" για να περιγράψει το liquid. Από εκεί είναι που ξεκινάει το μπέρδεμα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...