Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, GREGORYMO said:

Βαριά βαριά 30GΒ το μήνα 

Να ξέρεις ότι υπάρχει και το big bang ταυτόχρονα αν θες να αγοράσεις κάποιο πακέτο data.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βγήκε ενημέρωση στις εφαρμογής, όσοι είχατε θέμα με τις παύλες δοκιμάστε μπας και ξεκολλήσει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα δεύτερο αριθμό nova που πλέον αφού κατάργησαν την ανανέωση με 1 ευρώ, είναι ασύμφορο να συντηρώ χωρίς λόγω με 13 ευρώ το δίμηνο τον αριθμό, διάβασα για το cashback της vodafone μέσω από τις αποδείξεις του pockee. 

Αυτό που δε γνωρίζω, μπορείτε να μου πείτε την διαδικασία πώς γίνεται ώστε να το κρατήσω ενεργό; Βασικά μόνο για εισερχόμενα sms τον θέλω τον αριθμό. Δε κάνω καθόλου χρήση. Δε ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ ή στο cu. 

Link to comment
Share on other sites

Για εισερχομενα sms πλεον και η εταιρεία που εισαι και η πρασινη δεν απαιτούν ανανεωση για 12 μηνες. Φαίνεται οτι και στη vodafone το ίδιο ισχύει σιγά-σιγά. Αν θες να πας στη vodafone και να βάζεις από κασμπάκ απλά ανεβάζεις απόδειξη μέσα από την εφαρμογή της vodafone πού να περιέχει προϊόν το οποίο είναι στη λίστα αυτών που παίρνουν επιστροφή. Η απόδειξη ελέγχεται και μετά από μερικές μέρες πιστώνεται στο "πορτοφόλι" του κασμπακ η αξία επιστροφής την οποία μπορείς να την εξαργυρώσεις και να αποδοθεί πλέον στο υπόλοιπο του καρτοκινητού.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Για εισερχομενα sms πλεον και η εταιρεία που εισαι και η πρασινη δεν απαιτούν ανανεωση για 12 μηνες. Φαίνεται οτι και στη vodafone το ίδιο ισχύει σιγά-σιγά. Αν θες να πας στη vodafone και να βάζεις από κασμπάκ απλά ανεβάζεις απόδειξη μέσα από την εφαρμογή της vodafone πού να περιέχει προϊόν το οποίο είναι στη λίστα αυτών που παίρνουν επιστροφή. Η απόδειξη ελέγχεται και μετά από μερικές μέρες πιστώνεται στο "πορτοφόλι" του κασμπακ η αξία επιστροφής την οποία μπορείς να την εξαργυρώσεις και να αποδοθεί πλέον στο υπόλοιπο του καρτοκινητού.

Είσαι σίγουρος για την πράσινη;;

Screenshot_2024-01-26-18-05-20-441_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σε φραγή με λήξη τελος Φεβρουαρίου. Sms δέχεται κανονικοτατα. Ολα τα αλλα κομμένα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kmpatra said:

Το εχω σε φραγή με λήξη τελος Φεβρουαρίου. Sms δέχεται κανονικοτατα. Ολα τα αλλα κομμένα.

Παράξενο γιατί σύμφωνα με τα παραπάνω είναι 90 μέρες από το δίμηνο μετά την τελευταία ανανεωση σύνολο δηλαδή 5 μήνες;; 

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thman said:

Παράξενο γιατί σύμφωνα με τα παραπάνω είναι 90 μέρες από το δίμηνο μετά την τελευταία ανανεωση σύνολο δηλαδή 5 μήνες;; 

Όχι είναι 90 μέρες από την ίδια την ανανέωση. Όχι από τη λήξη της..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Επειδή έχω ένα δεύτερο αριθμό nova που πλέον αφού κατάργησαν την ανανέωση με 1 ευρώ, είναι ασύμφορο να συντηρώ χωρίς λόγω με 13 ευρώ το δίμηνο τον αριθμό, διάβασα για το cashback της vodafone μέσω από τις αποδείξεις του pockee. 

Αυτό που δε γνωρίζω, μπορείτε να μου πείτε την διαδικασία πώς γίνεται ώστε να το κρατήσω ενεργό; Βασικά μόνο για εισερχόμενα sms τον θέλω τον αριθμό. Δε κάνω καθόλου χρήση. Δε ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ ή στο cu. 

Το cashback υπαρχει και cu , αλλά εχει και δικό του θεμα για να κοιτάξεις. 
Πέρα από όσα σου είπαν μπορείς να βάζεις 13 ευρω το 2 μηνο και να αγοράζεις 13 ευρω εστίαση απο το e-food, σε περίπτωση που αγοράζεις ετσι και αλλιως ή ξεχαστείς με το σουπερμαρκετ

Υπάρχει και μια δωρεαν καρτουλα για παντα με 200mb τζαμπα και δέχεται σμσ επισης (δεν στελνεις) , για διάφορες χρήσεις

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, blizard said:


Πέρα από όσα σου είπαν μπορείς να βάζεις 13 ευρω το 2 μηνο και να αγοράζεις 13 ευρω εστίαση απο το e-food, σε περίπτωση που αγοράζεις ετσι και αλλιως ή ξεχαστείς με το σουπερμαρκετ

Όλο ξεχνάς τις προϋποθέσεις...

841214096_Screenshot_20240126_205945_MyCU.thumb.jpg.7a12257af5f46fe3398b92744e968494.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Όλο ξεχνάς τις προϋποθέσεις...

841214096_Screenshot_20240126_205945_MyCU.thumb.jpg.7a12257af5f46fe3398b92744e968494.jpg

Ενώ εσύ τυχαία ξεχνάς ότι το liquid δεν έχει πακέτα οπότε εξαιρείται από το δεύτερο μέρος ε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Ενώ εσύ τυχαία ξεχνάς ότι το liquid δεν έχει πακέτα οπότε εξαιρείται από το δεύτερο μέρος ε;

Εγω ανεβασα απο cu liquid αυτα που λεει.

Το ότι πρεπει να βαζεις 15ε καθε μηνα για να παραγγελνεις φαγητο, ενω ο blizard το αφήνει να εννοηθει οτι δεν τρέχει τιποτα και μετά τον μηνα της ανανέωσης δεν σε χαλάει ετσι; Δεν βλεπεις την παραπληροφόρηση δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω ανεβασα απο cu liquid αυτα που λεει.

Το ότι πρεπει να βαζεις 15ε καθε μηνα για να παραγγελνεις φαγητο, ενω ο blizard το αφήνει να εννοηθει οτι δεν τρέχει τιποτα και μετά τον μηνα της ανανέωσης δεν σε χαλάει ετσι; Δεν βλεπεις την παραπληροφόρηση δηλαδή;

Πρέπει να βάλεις 15€ το μήνα για να παραγγείλεις φαγητό;; Όχι δεν είναι έτσι. Εγώ έχω ένα CU με 68€ το οποίο μαζεύεται πολύ καιρό. Θα βάλω 15€ κάρτα μόνο όταν θα θελήσω να εξαργυρώσω το ποσό σε efood.

Άμα δεν έχω σκοπό να το εξαργυρώσω ποιος ο λόγος να βάλω 15€;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω ανεβασα απο cu liquid αυτα που λεει.

Το ότι πρεπει να βαζεις 15ε καθε μηνα για να παραγγελνεις φαγητο, ενω ο blizard το αφήνει να εννοηθει οτι δεν τρέχει τιποτα και μετά τον μηνα της ανανέωσης δεν σε χαλάει ετσι; Δεν βλεπεις την παραπληροφόρηση δηλαδή;

Με ανανεωση 8 ευρω και πάνω μπορεις να βγαλεις κουπόνια για 1 μηνα και απο το liquid και απο το cu χωρίς ανάγκη αγοράς πακέτου απο κανενα  ... και κρατανε αρκετα αφου τα βγαλεις. Το  Μαρτιο το αλλαξαν ,

Οποιος βάζει 13 ευρω το 2μηνο μπορεί να βγάλει κουπόνια τον 1ο μηνα, ή τον 3ο που θα ξαναβάλει λεφτά , από το σύνολο του υπόλοιπου 

Οποιος βάζει 13 ευρω κάθε 6 μηνες ,  μπορει να βγάλει τον 1ο μήνα του 6 μηνου η τον 1ο μηνα του 2ου εξαμηνου από το σύνολο του ποσου και να αφήσει ότι θέλει για ομιλία .data τους υπόλοιπους μηνες 

Πρεπει να το εχω πει 50 φορές οτι τα γραφει λαθος η εφαρμογη, και αλλες 200 οι υπόλοιποι .. .πολλοί λογαριασμοι κάνουν το ίδιο πραγμα και το επαναλαμβάνουν για πολλά θεματα  απο 5 ως 50 φορές τρολαροντας επιτυχώς 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Με ανανεωση 8 ευρω και πάνω μπορεις να βγαλεις κουπόνια για 1 μηνα , και κρατανε αρκετα αφου τα βγαλεις.

Οποιος βάζει 13 ευρω το 2μηνο μπορεί να βγάλει κουπόνια τον 1ο μηνα, ή τον 3ο που θα ξαναβάλει λεφτά , από το σύνολο του υπόλοιπου 

Οποιος βάζει 13 ευρω κάθε 6 μηνες ,  μπορει να βγάλει τον 1ο μήνα του 6 μηνου η τον 1ο μηνα του 2ου εξαμηνου από το σύνολο του ποσου και να αφήσει ότι θέλει για ομιλία.

Εδω και ενα χρόνο πρεπει να τοεχω πει 100 φορές οτι τα γραφει λαθος η εφαρμογη, και αλλε 300 οι υπόλοιποι .. .κάθε λογαριασμός κάνει το ίδιο πραγμα , επαναλαμβάνει αυτα που βλέπει για 5 ως 50 φορές .

Εντάξει ας πούμε πως μένουμε σε αυτό που λέει η εφαρμογή κι ας μην μένουμε στα bugs γιατί δεν τους αρέσει.

Αντί για 13€, πες 15.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω ειναι οτι οποιος θελει να παραγγείλει, δεν εχει σημασια εάν έχει υπολοιπο, θα πρεπει να βαλει 15 ευρω τον μηνα που θελει να παραγγείλει. 

Με άλλα λογια, αυτο που ελεγε ο blizard οτι μπορεις να αγοραζεις απο το υπολοιπο σου οποτε θελεις, δεν ισχυει.

Τωρα αναγκαστηκε να το διορθώσει στο τελευταίο του ποστ, ενω τοσους μηνες άλλα έγραφε. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτο που λεω ειναι οτι οποιος θελει να παραγγείλει, δεν εχει σημασια εάν έχει υπολοιπο, θα πρεπει να βαλει 15 ευρω τον μηνα που θελει να παραγγείλει. 

Με άλλα λογια, αυτο που ελεγε ο blizard οτι μπορεις να αγοραζεις απο το υπολοιπο σου οποτε θελεις, δεν ισχυει.

Τωρα αναγκαστηκε να το διορθώσει στο τελευταίο του ποστ, ενω τοσους μηνες άλλα έγραφε. 

Τόσους μήνες ήταν όπως τα έλεγε. Και το ξέρουμε όσοι χρησιμοποιούμε το smart pocket. Εσύ πού ήσουν τόσους μήνες να διαμαρτυρηθείς και το άφησες για σημερα;

Ή μήπως δεν ξέρεις ότι τα πράγματα αλλάζουν;;

Να πάω στη Nova να αρχίσω να κράζω για όποιον έλεγε ότι έχει ανανέωση με 1€;;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τόσους μήνες ήταν όπως τα έλεγε. Και το ξέρουμε όσοι χρησιμοποιούμε το smart pocket. Εσύ πού ήσουν τόσους μήνες να διαμαρτυρηθείς και το άφησες για σημερα;

Ή μήπως δεν ξέρεις ότι τα πράγματα αλλάζουν;;

Να πάω στη Nova να αρχίσω να κράζω για όποιον έλεγε ότι έχει ανανέωση με 1€;;

Όποιος δει τα παλαιοτερα ποστς του θα καταλάβει αυτό που λέω. 

Η συγκριση με το 1€ του F2G είναι εντελώς άκυρη. 

Συνέχισε να υπερασπίζεσαι τον φίλο σου. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Όποιος δει τα παλαιοτερα ποστς του θα καταλάβει αυτό που λέω. 

Η συγκριση με το 1€ του F2G είναι εντελώς άκυρη. 

Συνέχισε να υπερασπίζεσαι τον φίλο σου. 

Έγινε φίλος.. άλλη φορά θα ρωτάμε πρώτα..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτο που λεω ειναι οτι οποιος θελει να παραγγείλει, δεν εχει σημασια εάν έχει υπολοιπο, θα πρεπει να βαλει 15 ευρω τον μηνα που θελει να παραγγείλει. 

Τελος παντως καταλαβες τωρα οτι είναι ΦΟΒΕΡΟ  ???

Εσυ προφανώς δεν σκοπέυεις να βάζεις 13 ευρω το μηνα η το 2μηνο για να τρως όποτε θες αλλά θα βάζεις 13 ευρω μια φορά το 6μηνο με φοιτητικό η και το χρονο με cashback ... Θα μιλάς με τα 13 ευρω στην πιο χαμηλή χρέωση ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ και θα εχεις και data και sms σε όλη την ΕΕ .

Επειδή ειναι τοσο φτηνο ξέρεις οτι θα σου περισεψουν λεφτά απο τα 13 ευρω και δεν ια μπορεις να παιρνεις σουβλάκια 11 μηνες το χρόνο αλλά περιμενεις ποτε θα ξαναβαλεις....

Πολλοι ειναι σαν εσενα ,  αχάριστοι και βρίζουν παντα τον καλο η αυτον που τους βοηθάει , γινονται εχθροί του , τρώνε τα παιδιά τους αφου ειναι Ελληνικο προιόν το καλυτερο στο κόσμο  και χαίρονται με αυξησεις και αν πεθανει ο γειτονας με την κατσικα του

ΥΓ

Στο frog θέλεις 40 ευρω το χρόνο όχι 15 ... δεν εχει ιντερνετ και σμσ,  ενω στο  liquid τα παντα και θα σου μεινουν και 6-7 ευρω για σουβλακια (το μηνα που βαζεις λεφτα) .

Μην δέχεστε να πληρώνετε και να είσαστε σαν σκουπίδα απο παροχές, με τετοιες δικαιολογίες οτι και να σας λενε μερικοι

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Τελος παντως καταλαβες τωρα οτι είναι ΦΟΒΕΡΟ  ???

Εσυ προφανώς σκοπέυεις να βάζεις 13 ευρω μια φορά το 6μηνο η το χρονο ... να μιλάς με αυτα τα λεφτα με την πιο χαμηλή χρέωση ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ και να εχεις και data και sms σε όλη την ΕΕ .

Επειδή ειναι τοσο φτηνο ξέρεις οτι θα σου περισεψουν λεφτά απο τα 13 ευρω και δεν ια μπορεις να παιρνεις σουβλάκια 11 μηνες το χρόνο αλλά περιμενεις ποτε θα ξαναβαλεις....

Πολλοι εχουν αυτο το χαρακτηριστικό να ειναι αχάριστοι και να βρίζουν όποιον ειναι καλος η τους τους βοηθάει , να γινονται εχθροί του , να τρώνε τα παιδιά τους και να χαίρονται με αυξησεις και αν πεθανει ο γειτονας με την κατσικα του

ΥΓ

Στο frog θέλεις 40 ευρω το χρόνο όχι 15 ... δεν εχει ιντερνετ και σμσ,  ενω στο  liquid τα παντα και θα σου μεινουν και 6-7 ευρω για σουβλακια (το μηνα που βαζεις λεφτα) .

Μην δέχεστε να πληρώνετε και να είσαστε σαν σκουπίδα απο παροχές, για τέτοια πραγματα

Παραπληροφορείς τόσους μήνες και οποιοσδήποτε μπορεί να το διαβάσει στα παλαιοτερα ποστς σου. Επιλεκτικά παιζεις με τις λέξεις και αφήνεις να εννοηθουν διαφορετικά πραγματα από αυτά που ισχυουν. Κόβεις και ράβεις για να πεισεις τον κόσμο να παει στο λικουιντ και η μεγαλυτερη πλειοψηφια που σε ακουσε, έφαγε την πατατα και δεν γράφει πια στο φόρουμ. Ποιος άλλωστε θα κάτσει να ασχοληθείε ένα φόρουμ που τον έκαψε. 

Δεν μας λες όμως την μανία σου να καταφέρεις τον κόσμο να παει λικουιντ. Όλοι μας έχουμε τα προσωπικα μας πιστευω για το τι μας συμφέρει, αλλά δεν κυνηγάμε με μανία και ψέμματα να πεισουμε τον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

Σου εξήγησα το κίνητρό μου ... υπάρχουν θύματα που δίνουν 40 ευρω το χρόνο στο frog, και υποφέρουν χωρίς σμσ και ιντερνετ ... πολές φορες δεν τους φτανουν και τα λεπτά και δίνουν επιπλέον,  και καμια φορά πληρωνουν και data sms φαρμακείο απο αναγκη, μπορει να παρει 60-80 το χρονο για το τίποτα

Ειναι μια εκμετάλευση απο απατεώνες εταιριών με βοήθεια απο λογαριασμούς στο φιορουμ που δεν ξερω τι ζόρι τραβατε.

Παρε liquid και δεν πειράζει αν περάσουν 3 μηνες που δεν μπορείς να παρεις σουβλάκια γιατι δεν εβαλες λεφτα αφου είναι τόσο φτηνό ... θα πάρεις όταν ξαναβάλεις, Και να αργησει πολύ αυτο δεν χαλασε ο κόσμος  τοσο το καλυτερο βασικα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Παραπληροφορείς τόσους μήνες και οποιοσδήποτε μπορεί να το διαβάσει στα παλαιοτερα ποστς σου. Επιλεκτικά παιζεις με τις λέξεις και αφήνεις να εννοηθουν διαφορετικά πραγματα από αυτά που ισχυουν. Κόβεις και ράβεις για να πεισεις τον κόσμο να παει στο λικουιντ και η μεγαλυτερη πλειοψηφια που σε ακουσε, έφαγε την πατατα και δεν γράφει πια στο φόρουμ. Ποιος άλλωστε θα κάτσει να ασχοληθείε ένα φόρουμ που τον έκαψε. 

Δεν μας λες όμως την μανία σου να καταφέρεις τον κόσμο να παει λικουιντ. Όλοι μας έχουμε τα προσωπικα μας πιστευω για το τι μας συμφέρει, αλλά δεν κυνηγάμε με μανία και ψέμματα να πεισουμε τον κόσμο. 

Εσύ πού ήσουν τόσο καιρό να επέμβεις και να σταματήσεις το κακό δεν απάντησες και πριν που σε ρώτησα..

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εσύ πού ήσουν τόσο καιρό να επέμβεις και να σταματήσεις το κακό δεν απάντησες και πριν που σε ρώτησα..

Χαίρομαι που παραδεχεσαι ότι πραγματι υπήρξε παραπληροφορηση. 

Επιλεκτική αμνησία βλέπω να έχεις... Στα προσφατα ποστς μου εχω γράψει ότι εάν θέλω να φάω σουβλάκια θα παω να τα παρω. Χθες ή προχθες το έγραψα (και μου απάντησες κιόλας!)... 

Εσυ που το χρησιμοποιείς, γιατί άφησες την παραπληροφορηση τοσους μήνες;

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Εδω ηταν με αλλους λογαριασμούς kalitexni δεν αντιγράφεται αυτη η συμπεριφορα  ... αυτή τη φορά αγορασε ομως cu γιατι πριν δεν ειχε .!!! 

Απλα μιλάμε ανθρώπινα και όχι σε troll  ...  αν βάζεις λεφτα καθε μηνα παιρνεις όποτε θές , το ίδιο σχεδον και καθε 2 μηνο . 
Αν βάζεις καθε 6 μηνο η παραπανω δεν εχει σημασία ετσι και αλλιως το όποτε θες για να ειναι παραπληροφόρηση  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...