Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ πριν λίγο έκανα μια μετακίνηση μπάρας μια μέρα, προς τα πίσω όμως, όχι προς τα μπρος (από 12/11 σε 11/11), μαζί με αύξηση μηνιαίας συνδρομής και εκτελέστηκε κανονικά, εντός λίγων λεπτών. 😎

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τί γίνεται αν γίνει Liquid ένα φοιτητικό CU? Αν ξαναγυρίσει σε CU είναι ακόμα φοιτητικό ή γίνεται κανονικο???

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ParafronGR said:

Παίδες, τί γίνεται αν γίνει Liquid ένα φοιτητικό CU? Αν ξαναγυρίσει σε CU είναι ακόμα φοιτητικό ή γίνεται κανονικο???

Ακόμα και όταν είναι liquid διατηρεί κάποια από τα προνόμια του φοιτητικού.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, panosss567 said:

Ακόμα και όταν είναι liquid διατηρεί κάποια από τα προνόμια του φοιτητικού.

Με το μεγαλύτερο προνόμιο αυτό της λήξης του υπολοίπου που είναι στο 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Με το μεγαλύτερο προνόμιο αυτό της λήξης του υπολοίπου που είναι στο 6μηνο.

Ισχύει αυτο ; Δηλαδη αντι 2μηνο 6μηνο; μπορεις να αναρτήσεις καποιο λινκ ;

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, geopapa123 said:

Ισχύει αυτο ; Δηλαδη αντι 2μηνο 6μηνο; μπορεις να αναρτήσεις καποιο λινκ ;

Έχω 2 φοιτητικά. Ναι είναι 6μηνο αντί για 2μηνο.. λινκ δεν βρίσκω αλλά μπορείς να μιλήσεις στο chat για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκα από liquid σε νούμερο που είχα έτοιμο cashback, το έκανα, ξαναμπήκα liquid, όλα δούλεψαν κανονικά. Αυτά με την "παλιά" εφαρμογή, την 5.6.2.

Σε άλλο νούμερο που έχει κολλήσει με παυλίτσες ακόμα παίρνω άκυρο σε κάθε αίτημα αλλαγής ή ακύρωσης, άντε να δούμε την επόμενη εβδομάδα, ευτυχώς έχω λίγο περιθώριο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Σήμερα βγήκα από liquid σε νούμερο που είχα έτοιμο cashback, το έκανα, ξαναμπήκα liquid, όλα δούλεψαν κανονικά. Αυτά με την "παλιά" εφαρμογή, την 5.6.2.

Σε άλλο νούμερο που έχει κολλήσει με παυλίτσες ακόμα παίρνω άκυρο σε κάθε αίτημα αλλαγής ή ακύρωσης, άντε να δούμε την επόμενη εβδομάδα, ευτυχώς έχω λίγο περιθώριο εκεί.

Στο νούμερο που είναι ακόμα κολλημένο, έχεις λογαριασμό στο Vodafone app; Με ταυτοποίση με sms ΚΑΙ email;

Ίσως είναι ιδέα μου, ή τυχαίο, αλλά ένα από τα κολλημένα νούμερά μου σαν να ξεκόλλησε όταν μπήκα στο Vodafone app για πρώτη φορά (όχι στο CU app)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε άλλο νήμα:Τα συστήματα της Vodafone ειναι τα καλύτερα και δεν σηκώνω κουβέντα.. Σε δύο liquid είχα αυτόματη ανανέωση 8€ δεν πείραξα μπάρα κλπ και μάντεψτε αυτόν τον μήνα έγινε πάλι ανανέωση 8€ και όχι 12 που είναι πλέον η ελάχιστη ανανέωση σε liquid.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2023 at 5:14 ΜΜ, geopapa123 said:

Ισχύει αυτο ; Δηλαδη αντι 2μηνο 6μηνο; μπορεις να αναρτήσεις καποιο λινκ ;

https://myphone.gr/forum/topic/196181/page/10/?tab=comments#comment-7162283

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ μπαινοβγαίνω λικουιντ και βάζω κασμπακ, αλλά την τελευταία φορά που βγήκα με είχε κολλημένο στο λικουιντ 5 μέρες και μετά που κατάφερα να βγω μου έκανε 7 μέρες (ενώ παντα κάνει 2) να δεχτεί το κασμπακ... Εάν είναι να τρώω τέτοια καψόνια για λίγα ψίχουλα, συνεχίζω σε φρογκ με 3€/μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά επειδή μου έχετε κόψει τα πμ , το liquid που αναφέρεται ώς  μηνιαία συνδρομή με διακοπή χωρίς πακέτα και πολλοί το λένε συμβόλαιο, και τελευταια δεν μπορείς να βγεις και να μπεις καν ευκολα ,  επιτρέπεται να αναφερθεί εδω ? επίσης το μέτρο είναι προσωρινό ή μόνιμο και θα φάω μπαν αν το επαναλάβω ?

Για ΠΟΛΥ σοβαρές περιπτωσεις όπως την παρακάτω, ή όπως εδω που κάποιος έκανε ερώτηση και του απαντήσουν "μακρια από το liquid είναι ακριβό ζητα αλλο συμβόλαιο ή voiop" , επιτρέπετε να μιλήσουμε  ?

Δεν μιλάω πολύ. Μπορεί να περάσουν και αρκετές ημέρες για να κάνω κλήση. Τώρα για δεδομένα λίγο που το παρακολουθώ δεν πρέπει να έχω ξεπεράσει σε κατανάλωση τα 4GB ποτέ. 

Το πρόγραμμα που μου δίνουν είναι Απεριόριστη ομιλία, 16GB και καμπόσα ΣΜΣ με 16,57€ Κάθε διετία μου βγάζουν το λάδι να ανανεώσω. 

Μπορώ σε αυτό το παιδί που ρώταγε χθές να του πω οτι το με liquid θα του επερναν 13 ευρω το μηνα αυτοματα και θα του εμεναν  10 ώς 12 μεσα η απαγορέυεται μαχαίρι  πλεον?  μπορείτε να μου ανοίξετε τα πμ παρακαλώ για να ενημερώνω έστω αυτόν που ρωτάει να ενημερώνονται έστω κάποιοι ?

ΥΓ

Θα μπορούσα μηπως να του γράψω "δειτε στο topik του  liquid" και εκει να απαντήσω στο παιδί ωστε να βοηθηθούν αυτά τα ατομα ή θα με αποβάλετε μόνιμα μετα απο μερικά σβησίματα στα λινκ  ? Μήπως αν ανοιξω θέμα που να έχει αναφορα σε όλα τα πακετα , συμβόλαια ή καρτοκινητα  να βάζω αυτο το λινκ  ώστε να μην προκαλούμε το κόσμο που δεν θελει αναφορές σε καρτοκινητά ακόμα και σε τέτοιες χοντρες περιπτώσεις αγνοιας.

Ειναι σημαντικο θέμα, γιατι το να βλέπω ατομα που πληρώνουν 5-10 φορές παραπανω και να τους λενε μην πας liquid καλα εισαι είναι σαν μια σφαλιάρα να το αφήνεις ετσι, δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω να το καταλάβετε αλλά είναι βαρύ  ... σε αλλους οκ αρέσει και καταλαβαίνω και την πολιτική του φορουμ αλλα καταλάβετε και εσεις οτι πρεπει να βοηθάμε αυτες τις δυσκολες περιπτώσεις που θα τους συνέφερε τρελά άλλο πρόγραμμα δεν το ξέρουν φυσικα αλλά καταλαβαινεις απο οτι γράφουν οτι ζητάνε βοήθεια και τους παραπλανούν . Δεν ειναι φανατισμος υπερ ενως φτηνου προγραματος και μίσος για ενα ακριβο της ιδιας εταιρίας η μαγκιά , γουστάρω σχεδον ολα τα πακετα της vodafone και δεν θέλω να χάσει λεφτά,  να βοηθήσω θέλω τα ατομα με τις αναφορές μου σε άλλο πακέτο

vipdriver έχεις λάθος .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω εδω στο σωστό τοπικ την συζήτηση , για να δώσουμε βοήθεια σε αναλογες περιπτώσεις που είναι οτι πιο σημαντικό εχει γραφτει εδω ένα χρόνο ,  υπάρχουν πολλά άτομα που δεν ξέρουν πόσο αλλαξαν τα παντα φετος με το liquid και δεν βρίσκουν καμια βοήθεια σε αυτο το τοπικ 

Εξαιτίας της τρομοκρατίας εναντίων του liquid  δίστασα να του το τονίσω , δεν ειδα μια απαντηση γρήγορα και δεν κατάφερα να βοηθήσω .

Αν και νομίζω τελικά επέλεξε αναβάθμιση , δεν είμαι σίγουρος και καλό είναι να μας πει ή ας μπει ως παράδειγμα για αλλους

. Οτι και σου λενε δεν θέλει να φοβάσαι απο τετοιες βρωμερες συμπεριφορές πιο πανω και να σταματάς  εκει υπάρχει η ανάγκη σου.και φυσικά αυτό σκοπέυω μεχρι τέλους (μάλλον σύντομου βεβαια :)

 

2 ώρες πριν, akilleas said:

Δεν μιλάω πολύ. Μπορεί να περάσουν και αρκετές ημέρες για να κάνω κλήση. Τώρα για δεδομένα λίγο που το παρακολουθώ δεν πρέπει να έχω ξεπεράσει σε κατανάλωση τα 4GB ποτέ.  Πάντως σε χρήση, εγώ έχω περισσότερα data και η γυναίκα πολύ περισσότερη ομιλία, αλλά πάγιο όμως και οι δύο το ίδιο.

Είχα κάνει ήδη αίτηση για να τα κάνω κάρτα CU, αλλά τελικά βρήκα συμφέρουσα την προσφορά και έτσι προχώρησα σε σύνδεση. Κάθε διετία μου βγάζουν το λάδι να ανανεώσω..... τελικά τα έκανα. 13,55 το ένα και 12,50 το δεύτερο λόγο ύπαρξης και σταθερή σύνδεσης.  

Λοιπόν, μου έδωσαν απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 3000 ΣΜΣ και 10gb (5 το πακέτο +5 διπλασιασμός γιατί έχω και σταθερό). 

Kαταλαβαίνω οτι μιλάμε για το πολυ 3 gb μέσο όρο στο ενα, και 1.5 gb στο άλλο ... τα λεπτά πρέπει να είναι 30 στο ένα και ας πούμε 300 στο άλλο , και θα πληρώσει 625 ευρω για 2 χρόνια 2 συμβόλαια . 

Πηγαίνοντας απλα σε μηνιαία συνδρομή απο 13 ευρω με αυτόματη χρέωση και χωρίς δεσμευση μετα 2 χρόνια με χρονοχρέωση- ογκοχρέωση ανα λεπτο/mb θα πλήρωνε 598 ευρω , και το κόστος των υπηρεσιων θα ήταν 173.5 ευρω ...  δλδ μετα απο φόρο τηλεφωνίας θα έμενε υπόλοιπο  370 ευρω στις κάρτες και αλλα 27 στην τράπεζα. (υπολόγισα και τον 1ο μηνα δωρο)
(Αν μάλιστα καταφερνε κάθε μήνα να βάζει shake (απαιτεί μπες βγες η παλιά cu εφαρμογη) θα έμεναν καπου 470 ευρω στις κάρτες με τα οποία αγοράζεις 520 ευρω προιόντα απο e-food η 470 αγορές των 100 απο e-fresh) 

Οπως βλέπετε είναι τρελή διαφορά απο περσι που δεν υπήρχε , αλλά οταν ο κόσμος ζητάει βοήθεια απο τους υπαλληλους της vodafon για να βελτιώσει τον συμβόλαιο του  KANENAΣ δεν θα τον βοηθήσει να του πει για  liquid ... όπως περιπου και στο φορουμ δηλαδή υπάλληλοι και των 3 μαλιστα εταιριων ενωμενοι πολεμανε για τον ιδιο σκοπό να μην βοηθήσουν πραγματικά.  Δυστηχώς μαζί με πολύ κόσμο για λόγους που δεν θέλω να πω 
Ποστ σαν το δικό μου εδω ειναι σπανια ως μηδενικά και με άιμα όπως βλέπετε ... δεν ξέρω απο συμβόλαια και δεν είχα σκεφτεί να μπαινω εδω. Οποιος μπορεί να πει παραπανω , κάτι διαφορετικό ίσως σπάσιμο συμβολαίου ας το κανει

Αλλιώς ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι δείτε το ποστ μου (αν το δει κανεις) ... μην πιστέυετε τα παντα και αξίζει να ρωτήσετε σε πολλά τοπικ και πολλά φορουμ που ίσως κάπου κάποιος σαν βοηθήσει πριν το συμβόλαιο

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους έχουνε liquid.Μπορει να σταλεί χρηματικό ποσό(πχ 5 ευρώ) από liquid σε άλλον αριθμο cu;

Link to comment
Share on other sites

Nαι και ειναι δωρεαν , το liquid είναι cu σε όλα με επιπλέον προσθήκες   ... έχουν αφαιρέσει μονο απλά την εμφανιση αγοράς πακέτων απο την εφαρμογή όσο είσαι εκει

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, blizard said:

Nαι και ειναι δωρεαν , το liquid είναι cu σε όλα με επιπλέον προσθήκες   ... έχουν αφαιρέσει μονο απλά την εμφανιση αγοράς πακέτων απο την εφαρμογή όσο είσαι εκει

Καλημέρα, οφ τοπικ η ερώτηση μου αλλά μιας κ γνωρίζεις καλά περί cu καρτοκινητής, ποιος είναι ο τρόπος για να στείλω χρηματικό ποσό από cu σε cu?

Link to comment
Share on other sites

Στελνεις σμσ στο 1331  :  5 στο 69696969    .Απαιτεί να έχεις ένα ελάχιστο ποσό βάλει πριν στείλεις αλλά δεν θυμάμαι , αυτό που γράφει πάντως στο μεταφορα υπολοιπου  δεν ισχύει γιατι παιδιά εχουν στειλει μικρότερο.

Link to comment
Share on other sites

οχι. Ζηταει ξανα να ορισεις την ημερομηνια της αυτοματης ανανεωσης.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Yrrah said:

Ερώτηση 

αν βγω από το liquid για 1-2 ημέρες, αν ξαναμπώ θα πρέπει να βάλω λεφτά ξανά ;;

Όταν το κάνεις, εάν θέλεις πες μας εάν βγήκες-μπήκες ευκολα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Όταν το κάνεις, εάν θέλεις πες μας εάν βγήκες-μπήκες ευκολα. 

Εγώ από 2 νούμερα βγήκα εύκολα σημερα. Όταν πάω να ξαναμπώ θα σ πω..

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο: Βγήκα, σε 5 λεπτά άνοιξε το Myvodafone app, σε 15 λεπτά ήρθε το μήνυμα. Ξαναμπήκα, σε 15 λεπτα ηρθε το μηνυμα.

Βράδυ αργά: οτι νάναι. Υπήρξε περίπτωση να βγω-ξαναμπώ εντός μισης ώρας και να μην έρθει τελικά κανένα SMS

 

Link to comment
Share on other sites

Το σμσ έρχεται όποτε θέλει , πολυ αργα .... και οι εφαρμογές δουλέυουν μια μια σε διάφορους χρόνους ανάλογα, πάντως στέλνοντας σμσ (απο δωρεαν χρονο ομιλία) είδα οτι σε λιγότερο απο 1 λεπτο εχεις μπει ή βγει .
Σε περίπτωση που η εφαρμογή ή η μπάρα δεν εχουν το σήμα "περίμενε" ΠΟΤΕ μην δοκιμάσεις να ξανακάνεις την έξοδο - είσοδο δέυτερη φορά γιατι πιθανόν να κολλήσει ,περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε η μετατροπη της γραμμης μου απο συμβολαιο σε cu. Για να το κανω liquid πρεπει πρωτα να κανω ανανεωση καρτας; και αν θελω το προγραμμα των 15 ευρω με τα απεριοριστα λεπτα τι ποσο πρεπει να βαλω στην καρτα; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...