Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

53 minutes ago, blade_ said:

Τόσο καιρό δεν έστειλαν μηνύματα από πακέτα cu,ουτε τα βλέπω φυσικά στην εφαρμογή. Για να άρχισαν να σκάνε ξαφνικά σημαίνει οτι είναι ώρα 

εμενα μου εστελναν

ετσι θυμαμαι, μαλιστα μου ειχε κανει εντυπωση επειδη σαν χρηστης liquid δεν μπορω να τα ενεργοποιησω

σε αλλο νουμερο -που το εκανα φοιτιτικο προσφοτα και ειναι και αυτο liquid- μου εστειλαν μηνυμα οτι θα μου ενεργοποιηουν δωρεαν για 3 μηνες το πακετο MeApOla

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, HEO said:

εμενα μου εστελναν

ετσι θυμαμαι, μαλιστα μου ειχε κανει εντυπωση επειδη σαν χρηστης liquid δεν μπορω να τα ενεργοποιησω

σε αλλο νουμερο -που το εκανα φοιτιτικο προσφοτα και ειναι και αυτο liquid- μου εστειλαν μηνυμα οτι θα μου ενεργοποιηουν δωρεαν για 3 μηνες το πακετο MeApOla

10 μερες εμειναν περιπου,θα μαθουμε

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, blade_ said:

10 μερες εμειναν περιπου,θα μαθουμε

24 Ιουνιου, αρα ακομα 19 μερες να χαρουμε

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Πες μου ένα ακόμα πράγμα για το οποίο κάναμε κάτι αντίστοιχο και πέτυχε, και θα κάνουμε και για την κινητή τηλεφωνία.

Καπιταλισμό έχουμε, ελεύθερη αγορά, ο φτωχός φτωχότερος, ο πλούσιος πλουσιότερος κλπ

Δεν υπάρχει απ' οσο ξέρω. Γι αυτό επεσήμανα το "συλλογικά (μια λέξη ελάχιστα γνωστή στην Ελλάδα μάλλον...)"

Είναι μία από τις μεγάλες παθογένειες του έθνους μας , μαζί με το "να ψωφίσει η κατσίκα του γείτονα", το " ξέρεις ποιος είμαι εγώ", το "τα δικά μας παιδιά" κτλ.
 

Παθογένεια είναι σίγουρα και η μη πίστη στην αλλαγή και της μοιρολατρίας που μας διέπει.
Πχ, την αντίδραση που είχες εσύ ενστερνίζονται και ένα τεράστιο μέρος των συμπολιτών μας σήμερα. "Αφού δεν έγινε στο παρελθόν δε θα γίνει και τώρα." Μη με παρεξηγείς δε σε μέμφομαι, ούτε σε κατακρίνω. Απλά στεναχωριέμαι γιατί η αλήθεια είναι ότι στο μακρύτερο παρελθόν οι Έλληνες καταφέραμε να αλλάξουμε του ρου της παγκόσμιας ιστορίας
. Απλά τότε ήμασταν ενωμένοι. Και ίσως τα αρχέτυπα που μας ένωναν τότε να έχουν παγώσει σήμερα.

Δεν πειράζει, εγώ έχω πίστη στη δύναμή μας. Ίσως ακόμα δεν έχουμε ζήσει τις απαραίτητες καταστάσεις που θα μας αλλάξουν. Αυτές που είναι μπροστά μας. Σιγά σιγά πιστεύω ότι θα γίνουν όλα! Απλά θα χρειαστεί να καταπιεστούμε λίγο παραπάνω. Λίγο τα ακριβά τρόφιμα, λίγο οι 2πλάσιες τιμές στα κινητά, η βενζίνη στο 2€, οι πλειστηριασμοί κτλ...  Σιγά σιγά θα καταλάβουμε την ανάγκη της συλλογικής αντίστασης. Θα μου πεις και γιατί να είμαι τόσο αισιόδοξος. Ίσως επειδή ήδη ο κόσμος δείχνει να αντιδρά, και να ενδιαφέρεται, βλ. Τέμπη και Καρυστιανού. Ίσως δλδ να υπάρχει ελπίδα...

Σόρυ αν γίνομαι ρομαντικός , αλλά κάπου πραγματικά πρέπει κάτι να γίνει, πριν  είναι αργά...

14 minutes ago, musictracer said:

Καπιταλισμό έχουμε, ελεύθερη αγορά, ο φτωχός φτωχότερος, ο πλούσιος πλουσιότερος κλπ

Επίσης αυτό δεν ισχύει. Ακόμη και στον καπιταλισμό δεν επιτρέπεται η ασυδοσία και η αισχροκέρδεια.  Δεν επιτρέπεται η χειραγώγηση τιμών, ο αθέμιτος ανταγωνισμός κτλ... Και εννοείται και τα Καρτέλ, αλλά μιας που ζούμε σε μία τόσο διεφθαρμένη χώρα δε ξέρω πως θα μπορούσε αυτό να καταγγελθεί. Αυτή ήταν και η αρχική μου απορία άλλωστε...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, musictracer said:

Απλά στεναχωριέμαι γιατί η αλήθεια είναι ότι στο μακρύτερο παρελθόν οι Έλληνες καταφέραμε να αλλάξουμε του ρου της παγκόσμιας ιστορίας . Απλά τότε ήμασταν ενωμένοι.

Δεν νομίζω ότι υπήρξαμε ποτέ ενωμένοι.. βλ εμφύλιο κλπ κλπ.. 

Αυτή είναι η άποψή μου δεν τα λέω απλώς για να σου πάω κόντρα..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Teiresias_ said:

Δεν νομίζω ότι υπήρξαμε ποτέ ενωμένοι.. βλ εμφύλιο κλπ κλπ.. 

Αυτή είναι η άποψή μου δεν τα λέω απλώς για να σου πάω κόντρα..

Δυστυχώς δεν έχεις άδικο. Απόλυτα ενωμένοι ίσως δεν ήμασταν ποτέ. Κι αυτό είναι η μεγαλύτερη παθογένεια ίσως απ όλες που μας δέρνουν. Απλά υπήρξαν περίοδοι που ήμασταν σε κάποιο βαθμό συλλογικά αφυπνισμένοι και "ορκισμένοι" σε ένα στόχο. Και τότε πετύχαμε μνημειώδη αποτελέσματα. Βλ. εποποιία του '40, παλιγγενεσία του '21, εκστρατεία του Μ. Αλέξανδρου . Απλά και τότε υπήρχαν οι προδότες που ευτυχώς για ένα σημαντικό διάστημα δεν κατάφεραν να υπερισχύσουν. Ο αείμνηστος Καργάκος έλεγε ότι είμαστε έθνος ηρώων και προδοτών, αλλά σε εμάς επαφίεται αν θα είμαστε με τη γενναία Αντιγόνη , ή την συμβιβαστική Ισμήνη ...

Link to comment
Share on other sites

Η συνδρομή μου στο Liquid λήγει στις 8/6 (είχα ενεργοποιήσει τον δωρεάν μήνα με τα €30) και στο μεταξύ μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση μέχρι τις 6/6 παίρνω 30GB και 1.000' προς όλους.

Άρα στις 6/6 ανανεώνω εκτός Liquid με €13, παίρνω το δωράκι (επιπλέον των δώρων που έχω σε κάθε ανανέωση λόγω φορητότητας), μου μένουν τα χρήματα στην κάρτα και βλέπω τι θα γίνει από Ιούλιο και μετά. 

Καλά δεν τα σκέδτομαι ή χάνω κάτι;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, musictracer said:


Άραγε υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε συλλογικά (μια λέξη ελάχιστα γνωστή στην Ελλάδα μάλλον...) ώστε να σταματήσουμε αυτήν την εις βάρος μας κατηφόρα? Δε ξέρω, απλά αναρωτιέμαι ...

Αυτην την στιγμή, μετα την κατάργηση του liquid  , διορθώστε με αν κάνω λάθος, η πιο οικονομική κινητή είναι η frog. Δεν βλεπω αλλη λύση που μπορεις να παρεις πακετάκι 1 ωρα ομιλιας (με χρεωση ανα δευτ/το) με 3€ και που τα combo πακέτα αρχίζουν απο 10€ (με τον φόρο) αντι 13€ των άλλων. Επίσης το δίκτυο ειναι ομολογουμένως το καλύτερο (cosmote).

Όταν χρησιμοποίησα όμως την δυνατότητα της εφαρμογής να δώ ποιοί άλλοι έχουν frog (καθως δίνει αρκετα λεπτά προς frog) με έκπληξη είδα μόνο 3 άτομα απο τις επαφές μου... Αυτό νομιζω κάτι δείχνει για την συμπεριφορά μας ως καταναλωτές... Μην περιμένεις λοιπον καποια αντίδραση απο αυτόν τον κόσμο.

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, geoponer said:

Η συνδρομή μου στο Liquid λήγει στις 8/6 (είχα ενεργοποιήσει τον δωρεάν μήνα με τα €30) και στο μεταξύ μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση μέχρι τις 6/6 παίρνω 30GB και 1.000' προς όλους.

Άρα στις 6/6 ανανεώνω εκτός Liquid με €13, παίρνω το δωράκι (επιπλέον των δώρων που έχω σε κάθε ανανέωση λόγω φορητότητας), μου μένουν τα χρήματα στην κάρτα και βλέπω τι θα γίνει από Ιούλιο και μετά. 

Καλά δεν τα σκέδτομαι ή χάνω κάτι;

Φέρε τη μπάρα του liquid στις 6/6 για να πάρεις την προσφορά και μείνε liquid.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Teiresias_ said:

Φέρε τη μπάρα του liquid στις 6/6 για να πάρεις την προσφορά και μείνε liquid.

Είναι σίγουρο ότι αν κάνω ανανέωση μέσω liquid (αυτόματα με την μπάρα όπως λες) θα πάρω και την προσφορά;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Just now, geoponer said:

Είναι σίγουρο ότι αν κάνω ανανέωση μέσω liquid (αυτόματα με την μπάρα όπως λες) θα πάρω και την προσφορά;

Γράφει πουθενά στο μήνυμα προϋπόθεση να βγεις από το liquid; Κράτησε το μήνυμα και αν δεν σου τα δώσουν (που θα σου τα δώσουν δεν υπάρχει περίπτωση) θα απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση και το πρόβλημα.. πάει!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, HEO said:

24 Ιουνιου, αρα ακομα 19 μερες να χαρουμε

Σωστά νόμιζα 15

3 ώρες πριν, geoponer said:

Η συνδρομή μου στο Liquid λήγει στις 8/6 (είχα ενεργοποιήσει τον δωρεάν μήνα με τα €30) και στο μεταξύ μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση μέχρι τις 6/6 παίρνω 30GB και 1.000' προς όλους.

Άρα στις 6/6 ανανεώνω εκτός Liquid με €13, παίρνω το δωράκι (επιπλέον των δώρων που έχω σε κάθε ανανέωση λόγω φορητότητας), μου μένουν τα χρήματα στην κάρτα και βλέπω τι θα γίνει από Ιούλιο και μετά. 

Καλά δεν τα σκέδτομαι ή χάνω κάτι;

Γιατί να βγεις πρόωρα? Βάλτο να ανανεώσει τότε 

 

Ειμαι περίεργος, όταν λήξει θα μας αφήσουν να το κρατήσουμε μέχρι να λήξουν οι παροχές μας? Δλδ εγώ ανανεώνω κανονικά στις 15. Θα κρατήσει ότι έχω μέχρι τις 15 Ιούλη? 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geopapa123 said:

Αυτην την στιγμή, μετα την κατάργηση του liquid  , διορθώστε με αν κάνω λάθος, η πιο οικονομική κινητή είναι η frog. Δεν βλεπω αλλη λύση που μπορεις να παρεις πακετάκι 1 ωρα ομιλιας (με χρεωση ανα δευτ/το) με 3€ και που τα combo πακέτα αρχίζουν απο 10€ (με τον φόρο) αντι 13€ των άλλων. Επίσης το δίκτυο ειναι ομολογουμένως το καλύτερο (cosmote).

Όταν χρησιμοποίησα όμως την δυνατότητα της εφαρμογής να δώ ποιοί άλλοι έχουν frog (καθως δίνει αρκετα λεπτά προς frog) με έκπληξη είδα μόνο 3 άτομα απο τις επαφές μου... Αυτό νομιζω κάτι δείχνει για την συμπεριφορά μας ως καταναλωτές... Μην περιμένεις λοιπον καποια αντίδραση απο αυτόν τον κόσμο.

Ναι το ανέφερα και προηγουμένως ότι ίσως είναι ακόμα νωρίς. Ίσως θα πρέπει να επέλθει κάποιου είδους "πείνα" για να καταλάβει ο κόσμος ότι πρέπει να κουνηθεί. Αλλά έχω μια ελπίδα γιατί απ' ό,τι φαίνεται προς τα εκεί οδεύουμε (βλ. για παράδειγμα  επερχόμενες υπέρογκες αυξήσεις στο ρεύμα). Πραγματικά το απεύχομαι να φτάσουμε σε τέτοιες καταστάσεις, αλλά αν είναι να συμβεί, ευελπιστώ σε κινητοποίηση του κόσμου. Προς το παρόν όμως ναι, οι περισσότεροι "βολεύονται" με τις μικρές απολαύσεις της καθημερινότητας (tv,internet...). Αν τις στερηθούν κι αυτές, ίσως γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blade_ said:

Σωστά νόμιζα 15

Γιατί να βγεις πρόωρα? Βάλτο να ανανεώσει τότε

Για να μη χάσω το bonus των 30GB και 1.000' προς όλους με την ανανέωση. Δεν ξέρω τι περισσότερο θα κερδίσω αν την κάνω μέσα από το Liquid, αφού με το δώρο θα είμαι καλυμμένος για ένα μήνα (και θα μου μείνουν και τα λεφτά στην κάρτα). Αν δεν είχα το δώρο της ανανέωσης δεν θα το συζητούσα καν.

Επειδή με τρώει το χέρι μου όμως, μετακίνησα τη μπάρα του Liquid για αυτόματη ανανέωση στις 6/6 όπως είπε ο φίλος @Teiresias_πιο πάνω. Θα δω αύριο αν θα πάρω το bonus μετά την αυτόματη ανανέωση - και αν όχι θα μιλήσω με την εξυπηρέτηση 🙂

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, geoponer said:

Για να μη χάσω το bonus των 30GB και 1.000' προς όλους με την ανανέωση. Δεν ξέρω τι περισσότερο θα κερδίσω αν την κάνω μέσα από το Liquid, αφού με το δώρο θα είμαι καλυμμένος για ένα μήνα (και θα μου μείνουν και τα λεφτά στην κάρτα). Αν δεν είχα το δώρο της ανανέωσης δεν θα το συζητούσα καν.

Επειδή με τρώει το χέρι μου όμως, μετακίνησα τη μπάρα του Liquid για αυτόματη ανανέωση στις 6/6 όπως είπε ο φίλος @Teiresias_πιο πάνω. Θα δω αύριο αν θα πάρω το bonus μετά την αυτόματη ανανέωση - και αν όχι θα μιλήσω με την εξυπηρέτηση 🙂

το μονο που δεν ξερω ειναι αν θα προλαβει το συστημα να ενημερωθει και αυριο να σου κανουν ανανεωση.,δεν εχεις τιποτα να χασεις ομως

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 9 το βράδυ γίνεται σίγουρα άμεσα. Πιο αργά εφαρμόζεται την επόμενη μέρα το πρωί αλλά θα κάνει προσπάθεια και το μεσημέρι αν δεν προλάβει το πρωί ή δεν έχει πετύχει.

Θα πάρεις μήνυμα ότι έγινε η αλλαγή και θα ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, geoponer said:

Η συνδρομή μου στο Liquid λήγει στις 8/6 (είχα ενεργοποιήσει τον δωρεάν μήνα με τα €30) και στο μεταξύ μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση μέχρι τις 6/6 παίρνω 30GB και 1.000' προς όλους.

Άρα στις 6/6 ανανεώνω εκτός Liquid με €13, παίρνω το δωράκι (επιπλέον των δώρων που έχω σε κάθε ανανέωση λόγω φορητότητας), μου μένουν τα χρήματα στην κάρτα και βλέπω τι θα γίνει από Ιούλιο και μετά. 

Καλά δεν τα σκέδτομαι ή χάνω κάτι;

αμα λεει με κάθε ανανέωση

θα εκανα  CashBack σε πρωτη φαση, και σε δευτερη θα εβαζα 8 ευρω σε μηxανημα και αν δεν εβαζαν το δωρο θα τους εκανα παραπονα.... 🙂

σε καμμια περιπυρωση δεν θα εβγαινα απο το liquid

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε να βγω από το Liquid εννοώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας χειροκίνητα από την εφαρμογή και όχι με τη μπάρα - δεν πρόκειται να βγω για πάντα από το Liquid (μέχρι να καταργηθεί τουλάχιστον)!

19 ώρες πριν, HEO said:

αμα λεει με κάθε ανανέωση

θα εκανα  CashBack σε πρωτη φαση, και σε δευτερη θα εβαζα 8 ευρω σε μηxανημα και αν δεν εβαζαν το δωρο θα τους εκανα παραπονα.... 🙂

σε καμμια περιπυρωση δεν θα εβγαινα απο το liquid

Θα το έκανα, αλλά δεν παίζω με cashback (πρέπει να πάω σούπερ μάρκετ και δεν παίζει) ούτε και μηχάνημα έχω δει στο (σχετικά) κοντινό μας κατάστημα.

Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις όπως και να'χει!

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το cashback προϋποθέτει να βγεις από το liquid και να ξαναμπείς, οπότε εν προκειμένω δεν παίζει ως επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2024 at 10:02 ΠΜ, Teiresias_ said:

Γράφει πουθενά στο μήνυμα προϋπόθεση να βγεις από το liquid; Κράτησε το μήνυμα και αν δεν σου τα δώσουν (που θα σου τα δώσουν δεν υπάρχει περίπτωση) θα απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση και το πρόβλημα.. πάει!!!

Σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά, ισχύει αυτό που λες!

Επιβεβαιώνω ότι με ανανέωση €13 μέσω του Liquid πριν λίγο πήρα την προσωπική προσφορά (30GB και 1.000' προς όλους), μαζί με όλα τα υπόλοιπα που παίρνω σε κάθε ανανέωση (Bonus φορητότητας, Bring a Friend, Πάρε να'χεις κλπ.).

Στην αρχή δεν φαινόταν στην εφαρμογή, αλλά μίλησα με το support, μου είπαν να κάνω logout & login και είμαι κομπλέ!

Δεν υπάρχει το CU με τις προσφορές του - πραγματικά λυπάμαι που δεν είχα έρθει νωρίτερα από το F2G που μου έδινε 100ΜΒ σε κάθε ανανέωση και κάτι ψιλοπράγματα με το ζόρι 🙂

CFvTNINW.jpg

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoponer said:

Σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά, ισχύει αυτό που λες!

Επιβεβαιώνω ότι με ανανέωση €13 μέσω του Liquid πριν λίγο πήρα την προσωπική προσφορά (30GB και 1.000' προς όλους), μαζί με όλα τα υπόλοιπα που παίρνω σε κάθε ανανέωση (Bonus φορητότητας, Bring a Friend, Πάρε να'χεις κλπ.).

Στην αρχή δεν φαινόταν στην εφαρμογή, αλλά μίλησα με το support, μου είπαν να κάνω logout & login και είμαι κομπλέ!

Δεν υπάρχει το CU με τις προσφορές του - πραγματικά λυπάμαι που δεν είχα έρθει νωρίτερα από το F2G που μου έδινε 100ΜΒ σε κάθε ανανέωση και κάτι ψιλοπράγματα με το ζόρι 🙂

CFvTNINW.jpg

Εμ τα λέμε, αλλά ποιος μας ακούει 😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...