Jump to content

Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας, ψάχνω για εφαρμογή ραδιοφώνου όχι μόνο για Ελλάδα αλλά και εξωτερικό. Στο Android είχα βολευτεί με το Vradio αλλά στο iOS είναι Δράμα εντελώς. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δοκίμασε και τα Radio garden και tunein να δεις μήπως σου αρέσουν περισσότερο. To vradio στο iOS όπως σωστά διαπίστωσες δεν είναι το ίδιο με το Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Apple Music δεν σε βολεύει;
Έχει ραδιόφωνο στην free έκδοση. Στην ουσία έχει το TuneIn "ενσωματωμένο".
Στην αρχή και εγώ γκρίνιαζα για το radio αλλά με την προτροπή φίλων άρχισα να χρησιμοποιώ το Apple Music. Αναζήτησα 5-10 σταθμούς που ακούω, τους αποθήκευσα και τώρα πλέον είναι πολύ απλά τα πράγματα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
2 minutes ago, mol said:

Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή volume booster όπως υπάρχει στο Android?

https://www.xlightmedia.com/best-free-volume-booster-app-iphone/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια καποια δοκιμασμενη εφαρμογη για μπλοκαρισμα ανεπιθυμυτων κλησεων? παλια ειχα ενα διαστημα το true caller κ το παρατησα.Κατι αλλο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

υπάρχει σε iOS εφαρμογή σαν το Secure folder των Samsung Galaxy ή κάτι αντίστοιχο με αυτό που έχουν τα Xiaomi;

Μας ενδιαφέρει να μπορεί να είναι κρυφό το εικονίδιο μιας εφαρμογής και να θέλει κωδικό για να ανοίξει και να μπορει να υπαρχει δευτερο εικονιδιο μιας εφαρμογης, πχ Messenger που να έχει διαφορετικο account

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2023 at 9:55 ΜΜ, myst77 said:

Καλησπέρα,

υπάρχει σε iOS εφαρμογή σαν το Secure folder των Samsung Galaxy ή κάτι αντίστοιχο με αυτό που έχουν τα Xiaomi;

Μας ενδιαφέρει να μπορεί να είναι κρυφό το εικονίδιο μιας εφαρμογής και να θέλει κωδικό για να ανοίξει και να μπορει να υπαρχει δευτερο εικονιδιο μιας εφαρμογης, πχ Messenger που να έχει διαφορετικο account

Αν δεν κανω λάθος δεν υπάρχει τρόπος να βαλεις δευτερο εικονίδιο εφαρμογής. Για το κλείδωμα εφαρμογής γίνεται με εμμεσο τροπο παλι νομιζω αλλα αν πας να την ανοιξεις απο την αναζήτηση δεν σου ζηταει κωδικό. Και τα δυο βεβαια που αναφέρεις λενε φήμες πως θα μπουν σαν λειτουργίες με το iOS 17

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απ'οτι κατάλαβα δηλαδή, δεν υπάρχει τρόπος να βάλω 2o WhatsApp? Όλες οι σχετικές εφαρμογές στο store είναι με συνδρομή. Δεν έχω θέμα να αγοράσω ένα τέτοιο app, αλλά το να είναι συνδρομητικό περίπου €20 το μήνα, είναι πάρα πολλά. Είμαι new joiner στην Apple και προερχόμενος από Samsung, είναι αυτό που με έχει δυσκολέψει. Έχω αναγκαστεί να περάσω το WhatsApp της δουλειάς στο tablet και σήμερα έχασα σημαντικές ενημερώσεις, γιατί το είχα στην τσάντα. 

Αν έχει κάποιος κάποια λύση, είναι καλοδεχούμενη!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει ούτε secure folder όπως τα Samsung?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastorakos84 said:

Απ'οτι κατάλαβα δηλαδή, δεν υπάρχει τρόπος να βάλω 2o WhatsApp? Όλες οι σχετικές εφαρμογές στο store είναι με συνδρομή. Δεν έχω θέμα να αγοράσω ένα τέτοιο app, αλλά το να είναι συνδρομητικό περίπου €20 το μήνα, είναι πάρα πολλά. Είμαι new joiner στην Apple και προερχόμενος από Samsung, είναι αυτό που με έχει δυσκολέψει. Έχω αναγκαστεί να περάσω το WhatsApp της δουλειάς στο tablet και σήμερα έχασα σημαντικές ενημερώσεις, γιατί το είχα στην τσάντα. 

Αν έχει κάποιος κάποια λύση, είναι καλοδεχούμενη!!

Δεν υπάρχει λύση δυστυχώς καλό το ios αλλά είναι για τα απλά πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ξερετε καποιο προγραμμα για κατεβασμα βιντεο στο iphone? Δωρεαν αν γινεται

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάποιον player να παίζει βίντεο με εξωτερικούς srt υπότιτλους απ την local μνήμη?

Έχω τον nplayer στη φρι έκδοση του. Είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!😀

 

Προσδοκώ στις πιο εξειδικευμένες γνώσεις σας! Διαθέτω ένα iphone 6 με ενημέρωση λογισμικού 12.5.7 . Είναι η ανώτερη ενημέρωση που με αφήνει να κάνω όπως ίσως ήδη θα γνωρίζετε...Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το Viber το οποίο προς το παρόν δεν με αφήνει το appstores να το κάνω γιατί λέει ότι πρέπει να έχω λογισμικό 13, κάτι και πάνω;;;Βρήκα μια σελίδα που είναι μεταφρασμένη από τα ρωσικά ( https://virtuapc.ru/el/routers/skachat-viber-dlya-iphone-4-staroi-versii-kak-nastroit-viber-na-iphone/) όπου δίνει κάποιες οδηγίες για εγκατάσταση μέσω itunes το οποίο θα κατεβάσω πρώτα στον υπολογιστή μου και μετά από κει να το μεταφέρω στο κινητό...Προσπαθώ πάαααρα πολύ και λέω πριν κάψω τον εγκεφάλό μου να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποιος/-α που μπορεί να μου λύσει την απορία

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ VIBER ΣΤΟ IPHONE 6????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προέρχονται από Android υπάρχει κάποιος απλός τρόπος για να κατεβάσουμε τραγούδια από YouTube στο iPhone 14 pro max

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές και που τις βρίσκουμε?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.  Υπάρχει εφαρμογή για email στο iOS που να υποστηρίζει "push" (δηλαδή, να έρχονται τα νέα e-mail και οι σχετικές ειδοποιήσεις σε πραγματικό χρόνο...)? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, geob79 said:

Καλησπέρα.  Υπάρχει εφαρμογή για email στο iOS που να υποστηρίζει "push" (δηλαδή, να έρχονται τα νέα e-mail και οι σχετικές ειδοποιήσεις σε πραγματικό χρόνο...)? 

Το outlook της Microsoft. Σε gmail και hotmail που έχω, μου χτυπάει απευθειας.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια βοήθεια αν γίνεται. 

Έχω δώσει στη μικρή μου ένα 6s.

Το έστησα, έβαλα και 3 παιχνίδια που παίζει και όλα καλά. 

Ξαφνικά όμως, οπότε μπαίνει σε κάποιο από τα παιχνίδια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα την πετάει έξω. 

Τι μπορεί να φταίει;;

Εκανα επανεκκίνηση της συσκευής και επανεγκατασταση των παιχνιδιών αλλά τίποτα..... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...