Jump to content

Realme 9 5G


phanispal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 16/3/2023 at 9:49 ΜΜ, phanispal said:

Την πέρασα κι εγώ.

Πάντως το DND παραμένει προβληματικό. Ουσιαστικά δε λειτουργεί.

To DND και σε μένα με το 9 Pro Plus μου ουσιαστικα δεν λειτουργεί. Περνούν κανονικά κλήσεις και ειδοποιήσεις ό,τι και να κανω.
Διάβασα στο Reddit ότι κι αλλοι το εχουν αυτό το θέμα, και το έχουν όσοι έκαναν restore (στο Realme κινητο τους) κάποιο backup που είχαν από άλλο τηλέφωνο. Και ότι λύνεται αν πας και κανεις Reset all settings.
Το οποίο βαριέμαι απίστευτα να κάνω και να πρέπει να στησω το κινητό σχεδόν από την αρχή.

reddit.com/r/Realme/comments/ot5ybs/do_not_disturb_mode_not_working/

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι του Android 13.

Με το που περάστηκε η 13 το παρατήρησα.

Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων επειδή όπως είπα τα έμπλεξα με τις ρυθμίσεις αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα και χρονια πολλα,εχω ενα προβλημα με το realme 9 κινητο μου μετα απο ενημερωση ειχα κατι αριθμους με 0030 και τωρα δεν τους εμφανιζει στον τηλεφνικο καταλογο,υπαρχει καμια λυση γνωριζει κανεις κατι ?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Screenshot_2023-04-26-07-55-28-55_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Security patch 4/2023

Επίσης διορθώσεις μικρές όπως στην γραμματοσειρά realme sans στην λέξη θέμα ή οταν η πρόταση/παράγραφος ξεκινούσε με θ έλειπε η γραμμή στο γράμμα και ήταν από πάνω.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
47 minutes ago, phanispal said:

Τι έγινε το patch του Μαΐου, γαργάρα το έκανε η Realme;

Μάλλον έχει μπει σε κύκλο διμηνιαίων ενημερώσεων. Είναι πολιτική της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αξίζει ακόμη, η αγορά της συσκευής, στην τιμή της προσφοράς από την VODAFONE ή υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στα ίδια και ίσως λιγότερα χρήματα; 

Το ψήνω για την κόρη μου. 11 χρονών. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το είχα στο 4G/3G/2G και μετά την αναβάθμιση το είδα στο 5G.

Μπαίνω στις ρυθμίσεις και βλέπω ότι πλέον έχει μόνο δύο επιλογές αντί για τέσσερις που είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, phanispal said:

Το είχα στο 4G/3G/2G και μετά την αναβάθμιση το είδα στο 5G.

Μπαίνω στις ρυθμίσεις και βλέπω ότι πλέον έχει μόνο δύο επιλογές αντί για τέσσερις που είχε πριν.

Εμένα μου το έχει όπως πρίν, μήπως σχετίζεται με το δίκτυο (πχ.αν το έχεις με κάρτα cosmote).

Screenshot_2023-07-16-10-54-49-59_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2023 at 6:46 ΜΜ, andreasomageiras said:

Αξίζει ακόμη, η αγορά της συσκευής, στην τιμή της προσφοράς από την VODAFONE ή υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στα ίδια και ίσως λιγότερα χρήματα; 

Το ψήνω για την κόρη μου. 11 χρονών. 

επαναφέρω την ερώτηση του φίλου μια και είναι ακόμα σε προσφορά. το σκέφτομαι για τη μητέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2023 at 10:58 ΠΜ, rostropol said:

Εμένα μου το έχει όπως πρίν, μήπως σχετίζεται με το δίκτυο (πχ.αν το έχεις με κάρτα cosmote).

Screenshot_2023-07-16-10-54-49-59_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Στην Cosmote είμαι, απλά έως τώρα ήταν όπως το ss που ανέβασες, μετά το τελευταίο update μου βγάζει μόνο τις δύο πάνω επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις το πήρα για 2ο, από την Vodafone για 139 ευρώ. Πάρα πολύ τίμιο για τα λεφτά του!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
39 minutes ago, gtzort said:

Για όποιον ενδιαφέρεται το έβγαλε η vodafone η στο e-shop της στα 139€

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή, έχω όμως την εξής ερώτηση... Υάρχει περίπτωση να ανοίξει το κινητό και να αρχίσουν να βγαίνουν λογότυπα της Vodafone ή να είναι πειραγμένο το λογισμικό;

Επειδή έχω καιρό να πάρω κάτι από τη συγκεκριμένη εταιρεία και παλιά ίσχυαν αυτα τα πράγματα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, p_k said:

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή, έχω όμως την εξής ερώτηση... Υάρχει περίπτωση να ανοίξει το κινητό και να αρχίσουν να βγαίνουν λογότυπα της Vodafone ή να είναι πειραγμένο το λογισμικό;

Επειδή έχω καιρό να πάρω κάτι από τη συγκεκριμένη εταιρεία και παλιά ίσχυαν αυτα τα πράγματα. 

Δεν έχει τίποτα από Vodafone καθαρό λογισμικό έχει άλλα έχει κάποια κολλήματα π.χ.εισαι σε κάποια σελίδα στο ίντερνετ και σε πάρουν τηλέφωνο μπορεί και να μην μπορείς να δεις ποιος σε καλεί,εχθές με κάλεσαν και το κινητό πάγωσε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pulsar said:

Δεν έχει τίποτα από Vodafone καθαρό λογισμικό έχει άλλα έχει κάποια κολλήματα π.χ.εισαι σε κάποια σελίδα στο ίντερνετ και σε πάρουν τηλέφωνο μπορεί και να μην μπορείς να δεις ποιος σε καλεί,εχθές με κάλεσαν και το κινητό πάγωσε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του!!!

Δεν διάβασα καλές κριτικές 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2023 at 10:37 ΠΜ, p_k said:

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Η τιμή είναι πάρα πολύ καλή, έχω όμως την εξής ερώτηση... Υάρχει περίπτωση να ανοίξει το κινητό και να αρχίσουν να βγαίνουν λογότυπα της Vodafone ή να είναι πειραγμένο το λογισμικό;

Επειδή έχω καιρό να πάρω κάτι από τη συγκεκριμένη εταιρεία και παλιά ίσχυαν αυτα τα πράγματα. 

Πάντως εγώ που το πήρα σήμερα και το σεταρισα δεν έχει τίποτα από vodafone. Απλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο κλείσιμο/επανεκκινηση του κινητού.... Ούτε από το πλήκτρο λειτουργίας ούτε από το συνδιασμο των πλήκτρων λειτουργίας και μείωσης φωνής.... Μήπως υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gtzort said:

Πάντως εγώ που το πήρα σήμερα και το σεταρισα δεν έχει τίποτα από vodafone. Απλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο κλείσιμο/επανεκκινηση του κινητού.... Ούτε από το πλήκτρο λειτουργίας ούτε από το συνδιασμο των πλήκτρων λειτουργίας και μείωσης φωνής.... Μήπως υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει; 

Τι εννοείς; 

Θέλει παρατεταμένη πίεση για να κλείσει το κινητό ή να ανοίξει

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Τι εννοείς; 

Θέλει παρατεταμένη πίεση για να κλείσει το κινητό ή να ανοίξει

Παρατεταμένη πίεση κάνω στο πλήκτρο λειτουργίας (όπως σε όλα τα τηλέφωνα) αλλά δεν εμφανίζει τα κλασσικά επανεκκίνηση.. Τερματισμός... κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Τι σου εμφανίζει δηλαδή;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, chios said:

Τι σου εμφανίζει δηλαδή;

δεν μου εμφάνιζε τίποτα μου έδειχνε την αρχική οθόνη. όμως πριν από δύο λεπτά έκανα εγκατάσταση στη νέα έκδοση ποιος δια μαγείας.... λειτούργησε και πατώντας το πλήκτρο λειτουργίας μπορώ να κάνω επανεκκίνηση ή απενεργοποίηση.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι πρέπει να πατήσω volume up και το κουμπί αποτύπωμα για να μου βγάλει επανεκκίνηση ή κλείσιμο!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...