Jump to content

Yahoo Mail


brebosgeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις δεν γνωριζει αν γινεται αυτο που ρωτησα παραπανω?

 

groups.yahoo.com

->Edit my groups->message delivery->no mail

H

Leave group

 

Όσο για το 1ο, εφόσον έχεις μεταφερθεί στο νέο mail τα δείχνει όλα σε μία σελίδα.Στο παλίο πηγαίνεις Options-Mail Options-> και κάπου θα έχει μια επιλογή για το πόσα μηνύματα θέλεις να βλέπεις ανα σελίδα, το μέγιστο πρέπει να είναι 100.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Θέλω απο το κινητο μου να περασω τις επαφες στον υπολογιστη (ως ξεχωριστο επεξεργασιμο αρχειο). Μου λεει οτι μπορω να το κανω μεσω του Οutlook. Ομως εχω yahoo και δεν ξερω τι μπορω να κανω.

Καμια ιδεα;:rolleyes:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν γίνεται; Εγώ το έκανα και μου βγάζει πάλι κανονικά στα δεξιά το link για τη BETA.

Ούτε εμένα μου βγάζει την επιλογή ΒΕΤΑ! Μήπως έχω επιλέξει πουθενά την κλασική μορφή και γι'αυτό δεν το βγάζει πια? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά, έχω ένα πρόβλημα με το yahoo και θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

Πάω να κάνω login στο account μου και δεν δέχεται το password. Παρατηρώ αργότερα πώς σήμερα ενώ κοιμόμουν μου ήρθε email στο alternate email address ότι άλλαξα το password μου στο yahoo.

 

Προσέχω πάρα πολύ με το θέμα passwords, ασφάλεια κλπ και γι αυτό μου φάνηκε περίεργο κάποιος να κατάφερε να μπει στο account μου.

 

Τεσπα, πάω να ζητήσω νέο password από τη φόρμα ανάκτησης, αλλά δεν μπορεί να ταυτοποιήσει το τα στοιχεία που δίνω με αυτά που έχω στο account μου! Θα σκεφτεί τώρα ο λογικός αναγνώστης, πως όποιος κατάφερε και μπήκε στο account μου θα άλλαξε τα στοιχεία μου για να μην μπορώ να ζητήσω νέο password.

 

Όμως αυτό που με κάνει να σκέφτομαι πως είναι πρόβλημα (εν μέρει ή εξ' ολοκλήρου) του yahoo είναι πως αν με τα ίδια ακριβώς στοιχεία ταυτοποίησης ζητήσω υπενθύμιση του username μου, τότε ταυτοποιούμαι επιτυχώς!

 

 

Any thoughts?

Link to comment
Share on other sites

..goto Gmail :P

 

Πολλές φορές άκουσα για τέτοιου είδους προβλήματα, και για το yahoo και για το hotmail (για το hot έτυχε και σε 'μένα). Αποτέλεσμα είναι πλέον να μην εμπιστεύομαι καμία και όσο μαθαίνω το gmail να το λατρεύω ακόμα περισσότερο (βλέπε hotkeys:)).

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να διακοψω οριστικα ενα account που εχω στο Yahoo-mail;

 

Δεν καταφερα να βρω μια τετοια επιλογη.

 

Αν γνωριζει κανεις ας με ενημερωσει.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή σε κανένα free web mail απλά μετά από ένα χρονικό διάστημα που δεν θα κάνεις log on θα διαγραφεί από τους διαχειριστές του server.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να διακοψω οριστικα ενα account που εχω στο Yahoo-mail;

 

Δεν καταφερα να βρω μια τετοια επιλογη.

 

Αν γνωριζει κανεις ας με ενημερωσει.

 

Γίνεται. Για πληροφορίες δες εδώ http://209.85.135.104/search?q=cache:jTxNgvCbgNwJ:email.about.com/od/yahoomailtips/qt/et031305.htm+deleting+a+yahoo+mail+account&hl=el&ct=clnk&cd=1&gl=gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Εδώ και αρκετό καιρό έχει αλλάξει κάπως το πώς εμφανίζεται ο λογαριασμός μου στο yahoo. Εννοώ οτί έχει αλλάξει κυρίως ο τρόπος εμφάνισης των φακέλων και των μηνυμάτων. Π.χ. μου εμφανίζει δίπλα από κάθε εισερχόμενο μήνυμα μια σημαία, κάποια από τα ονόματα των παραληπτών όταν μου στέλνουν κάποιο mail εμφανίζονται σε ακατανόητη γλώσσα, όταν πάω να δημιουργήσω εγώ mail μου εμφανίζει μια επιλογή "Κοιν." και "Ιδιαιτ.Κοιν" κλπ. Δεν ξέρω, ίσως να πάτησα εγώ οτί θέλω να δοκιμάσω κάποια νέα μορφή αλλά δε θυμάμαι κάτι τέτοιο...Αν κατάλαβε κανείς τί εννοώ (:p) και μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και αρκετό καιρό έχει αλλάξει κάπως το πώς εμφανίζεται ο λογαριασμός μου στο yahoo. Εννοώ οτί έχει αλλάξει κυρίως ο τρόπος εμφάνισης των φακέλων και των μηνυμάτων. Π.χ. μου εμφανίζει δίπλα από κάθε εισερχόμενο μήνυμα μια σημαία, κάποια από τα ονόματα των παραληπτών όταν μου στέλνουν κάποιο mail εμφανίζονται σε ακατανόητη γλώσσα, όταν πάω να δημιουργήσω εγώ mail μου εμφανίζει μια επιλογή "Κοιν." και "Ιδιαιτ.Κοιν" κλπ. Δεν ξέρω, ίσως να πάτησα εγώ οτί θέλω να δοκιμάσω κάποια νέα μορφή αλλά δε θυμάμαι κάτι τέτοιο...Αν κατάλαβε κανείς τί εννοώ (:p) και μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων!

 

gia thn akatanohth glwssa einai to charachter encoding...pas view /character encoding k epilegeis kapoio greek encoding.....

oso gia thn deimioyrgia mail otan kaneis idiotikh koinopoihsei oi alloi paraliptes poy tha exeis sthlei to mail den tha doyn to onoma ths sieythynshs poy tha exeis valei sto pedio idiotikh koinopoihsh....

elpizw na voithisa;)

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gia thn akatanohth glwssa einai to charachter encoding...pas view /character encoding k epilegeis kapoio greek encoding.....

oso gia thn deimioyrgia mail otan kaneis idiotikh koinopoihsei oi alloi paraliptes poy tha exeis sthlei to mail den tha doyn to onoma ths sieythynshs poy tha exeis valei sto pedio idiotikh koinopoihsh....

elpizw na voithisa;)

 

Έστω και καθυστερημενα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Το encoding το βρήκα και μόνη μου τελικα, το άλλο δεν το ήξερα αν και δε μου φαίνεται και ιδιαίτερα χρήσιμο. Thanks anyway :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ΡΟΡ3 από το yahoo? (το είχα ενεργοποιήσει για να βλέπω τα mail μου από το outlook αλλά τώρα το βαρέθηκα :p)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να απενεργοποιήσω το ΡΟΡ3 από το yahoo? (το είχα ενεργοποιήσει για να βλέπω τα mail μου από το outlook αλλά τώρα το βαρέθηκα :p)

 

Εννοεις πως θα διαγραψεις το λογ/σμο απο το outlook? Αν ναι, τοτε θα πας εργαλεια-> λογ/σμοι και θα πατησεις διαγραφη.

 

Εγω παλι θελω να εχω pop3 απο το yahoo, ειναι δωρεαν ή πληρωνεις συνδρομη; Αν εχεις καποιο λινκ επειδη δεν βρηκα γραψτο μου.

 

Ευχαριστω.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θελω να εχω pop3 απο το yahoo, ειναι δωρεαν ή πληρωνεις συνδρομη; Αν εχεις καποιο λινκ επειδη δεν βρηκα γραψτο μου.

 

Ευχαριστω.

The ability to access Yahoo! Mail via a POP3 email client (such as Outlook or Outlook Express) is only available to customers of our premium Yahoo! Mail Plus service.

 

If you have not purchased the Yahoo! Mail Plus service, you will be unable to retrieve messages via an email client. To determine whether or not you have purchased this service, please visit the My Services page.

 

Εαν το mail σου είναι username@yahoo.com τοτε θες premium εαν είναι ομως username@yahoo.gr τοτε μπορείς και εχεις pop3.

pop.mail.yahoo.com

smtp.mail.yahoo.com

 

Και μια εναλλακτική λύση εδώ

Link to comment
Share on other sites

από τότε που ενεργοποίησα το pop3, κάθε φορά που βγαίνω από το λογαριασμό μου διαγράφονται τα εισερχόμενα!έκανα και αυτό που μου είπατε με το outlook στις ρυθμίσεις λογαριασμών αλλά και πάλι τίποτα...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα από πολλά χρόνια χρήσης του yahoo mail διαπίστωσα μολις σήμερα ότι στην αρχική σελίδα (αφού κανω Login) στα αριστερα στο tab αλληλογραφία όπου υπαρχουν οι διάφορες επιλογές τερμα κατω εχει ενα πεδιο συντομευσεις αναζητησης.

Με κλικ πανω στα συνημμενα ή φωτογραφίες εκπληκτος διαπίστωσα ότι έχουν διατηρηθεί τα συνημμένα όλων των mail που εχεουν διακινηθεί και έχω διαγράψει. Ομοίως και για τις φωτογραφίες.

 

Το χειρότερο??? Ενω θεωρητικά μπορείς να τα διαγραψεις το Link καθαρισμος είναι ακυρο-δεν δουλευει....υπαρχει τροπος να διαγραφούν????

 

Φακέλωμα???? :mad:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου ξέχασε τι κωδικό έχει βάλει στο yahoo mail του και δεν μπορεί να μπει.

Πατώντας εκεί που λέει αν έχετε ξεχάσει τον κωδικό τον ρωτάει για pet που φυσικά δεν θυμάται...

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να κάνει?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα από πολλά χρόνια χρήσης του yahoo mail διαπίστωσα μολις σήμερα ότι στην αρχική σελίδα (αφού κανω Login) στα αριστερα στο tab αλληλογραφία όπου υπαρχουν οι διάφορες επιλογές τερμα κατω εχει ενα πεδιο συντομευσεις αναζητησης.

Με κλικ πανω στα συνημμενα ή φωτογραφίες εκπληκτος διαπίστωσα ότι έχουν διατηρηθεί τα συνημμένα όλων των mail που εχεουν διακινηθεί και έχω διαγράψει. Ομοίως και για τις φωτογραφίες.

 

Το χειρότερο??? Ενω θεωρητικά μπορείς να τα διαγραψεις το Link καθαρισμος είναι ακυρο-δεν δουλευει....υπαρχει τροπος να διαγραφούν????

 

Φακέλωμα???? :mad:

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα που λες. Μιλάς για το Classic View; Ελληνική ή Αγγλική έκδοση; Κανένα screenshot ίσως;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι μιλάει για την αρχικη σελιδα του yahoo mail που αριστερα προς τα κατω εχει "συντομευσεις αναζητησεις" και δειχνει αν το πατησεις όλες τις φωτογραφίες που πέρσαν απο το mail σου. (δεν ξερω αν ειναι και αυτες που εχεις διαγραψει)
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά γειά σας.Για δεύτερη φορά με αρκετό καιρό διαφορά μεταξύ τους, μου είρθε μέσω του yahoo.mail ένα διαφημιστικό email από εταιρία ηλεκτρονικών κ.λ.π.Το κακό είναι ότι φένεται να το στέλνω εγώ στον εαυτό μου ( από το yahoo στον outlook ) και σε όλες τις επαφές μου που έχω στο yahoo.

Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό?

(Έχω ψάξει με το norton, Spybot - Search & Destroy ,AVG Anti-Rootkit δεν βρίσκουν τίποτα, πιστεύω ότι κάτι γίνεται στο yahoo.mail γιατί την πρώτη φορά το mail ήταν από άλλη εταιρία, επίσης από τότε που μου είρθε το πρώτο έχω αλλάξει σκληρό δίσκο.)

Οι επαφές του yahoo.mail αποθηκεύονται στον σκληρό μου?(πιστεύω πως όχι).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά γειά σας.Για δεύτερη φορά με αρκετό καιρό διαφορά μεταξύ τους, μου είρθε μέσω του yahoo.mail ένα διαφημιστικό email από εταιρία ηλεκτρονικών κ.λ.π.Το κακό είναι ότι φένεται να το στέλνω εγώ στον εαυτό μου ( από το yahoo στον outlook ) και σε όλες τις επαφές μου που έχω στο yahoo.

Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό?

(Έχω ψάξει με το norton, Spybot - Search & Destroy ,AVG Anti-Rootkit δεν βρίσκουν τίποτα, πιστεύω ότι κάτι γίνεται στο yahoo.mail γιατί την πρώτη φορά το mail ήταν από άλλη εταιρία, επίσης από τότε που μου είρθε το πρώτο έχω αλλάξει σκληρό δίσκο.)

Οι επαφές του yahoo.mail αποθηκεύονται στον σκληρό μου?(πιστεύω πως όχι).

Φίλε άλλαξε password άμεσα,:cry: το ίδιο συνέβη και σε μένα ο λογαριασμός μου (yahoo) χρησιμοποιούνταν από κάποιον spammer :ninja: και ανα μήνα σχεδόν έστελνα σε όλο το βιβλίο διευθύνσεων μου διαφημιστικά mail με ηλεκτρονικά , μόλις το άλλαξα δέν ξαναέγινε. ;)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε άλλαξε password άμεσα,:cry: το ίδιο συνέβη και σε μένα ο λογαριασμός μου (yahoo) χρησιμοποιούνταν από κάποιον spammer :ninja: και ανα μήνα σχεδόν έστελνα σε όλο το βιβλίο διευθύνσεων μου διαφημιστικά mail με ηλεκτρονικά , μόλις το άλλαξα δέν ξαναέγινε. ;)

Ευχαριστώ φίλε belial το άλλαξα...και ελπίζω :)

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ρε παιδια εχω ενα username στο yahoo.com και θελω να εχω το ιδιο στο yahoo.gr για το δωρεαν pop αλλα λεει οτι υπαρχει.ειναι κοινα τα username σε gr και com?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...